Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (63. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
45
Favori
91.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tnncer

Merhaba benim aklıma bişey takıldı. Adsl2 kullanıyorum modemde kararlık ayarı var acaba o nedir ne işe yarıyor.

Birde dowland master denemdim ancak bi türlü torrenti indirmiyor arayüzüne girerken takılıyor.
    https://forum.donanimhaber.com/asus-modemlerde-snr-margin-degistirme-yontemi-baglanti-kopmalarina-karsi--127434413

açtığım konuyu inceleyin , cevaplar bulabilirsiniz

• Bu modemi adslde sorunsuz kullanıyordum dün vdsle geçtim. Sorun şu ki modem arayüzünde internete bağlandı demesine rağmen internete girdiğimde türk telekomun "kullanıcı adı ve şifre hatası" sayfasına yönlendiriliyorum. Internetsiz kalakaldım napacam var mı bunu bilen?
    Not : Kullanici adi ve şifresini hatasız yazdığıma eminim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johnlokart J kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözdüm. Telekomun çağrı merkezinden şifreyi yenilettim oldu.

• Güncelleme geldi.

Sürüm 1.1.2.3_743
    ASUS DSL-N17U Firmware version v1.1.2.3_743 (This product supports both Annex A and Annex B)
    DSL:
    - DSL Driver updated - v5.5.2.11_20190418, fixed Austria ISP A1 compatibility issue. Which leads to connection drop.
    - When ENCAP Mode is selected as "PPPoE LLC" or "PPPoE VC-Mux", now the 802.1Q selection can be selected and displayed.

Bug fixes and enhancements:
    - OpenVPN updated: v2.4.7, now supports TLS 1.1, 1.2, 1.3 and OpenSSL 1.1.
    - Feedback > xDSL Diagnostic, log capture time adjustment.
    - Support new Feedback mechanism.
    - PPPD module updated: ppp-2.4.7, fixed possible PPPoE/PPPoA periodic interruption issue.
    - Fixed IPTV issue with specific ISP/IPTV service provider.
    - Fixed after failover cannot failback from Secondary-VDSL WAN to Primary-ETHERNET WAN case.
    - Fixed Web UI related issues.

Security:
    - Fixed command inject in the web-based management interfaceThe security vulnerability.
    - Block domain name resolving queries of suspicious servers. Suspicious files removal.

https://www.asus.com/tr/Networking/DSLN17U/HelpDesk_BIOS/

• Selam arkadaşlar, modemde wireless hız sorunu yaşıyor musunuz? Modemi kapatıp açtığımda tam hız alıyorum ama belli bir süre sonra hız bayağı düşüyor. 2 telefon ve bir adet TV ile denedim sonuç aynı. Belirli bir ayar var mı acaba?
  • daredevil60 kullanıcısına yanıt
    Aynen bendede bu şekilde. Her gün en az 2 kez açıp kapıyorum.

• Benim ayarlar

Wifi profesyonel ayarlarından dolaşım yardımcısı kapalı.
    Wifi band otomatikte bg koruması kapalı.
    Wfi de sorun yaşamıyorum belki yardımı olur.

• Bg korumasını kapattığımda 35mbit civarı bir hız alıyorum modemin yanındayken (75mbit hızım mevcut). Fakat online oyunlarda ping hiç stabil değil. Modemin kanal ayarları falan her şey yapılı.
  • Türknet kullanıyorum. Bağlantı kararsızlığı ve wifi de kopma şikayeti nedeniyle sevise gönderdiğim N17u ya değişim iade kararı çıktı. Yeni alacağım modem Asus olmayacak. Tp link veya zyxel in, broadcom çipsetli bir modelini alıp geçeceğim.
  • Merhabalar;

modemim ASUS n17U.

Hiremco Zapper HD Plus uydu alıcı cihazım kablo ile modeme bağlı.

Öncelikle; uydu alıcı cihaz, düzensiz aralıklarla, bazen 10 dakika, bazen 3 saatte bir KABLOLU AĞ BAĞLANDI uyarısı veriyor.

İkinci olarak ise; uydu alıcı bir süredir hiç bir şekilde ağa bağlanmıyor. Yine KABLOLU AĞ BAĞLANDI yazıyor, ayarlara girince ağ ayarlarını, ip numarasını, vs. görebiliyorum.

Modem arayüzünde de cihaz bağlı olarak görünüyor. Ancak hiç bir şekilde internete bağlanmıyor, IP Tv çalışmıyor, Youtube, webradyo açmıyor.

Çakışmaları önlemek için cihaza sabit ip atadım ama sonuç değişmedi.

Hiremco forumunda anladığım kadarıyla bu sorunu yaşayan tek benin. Acaba modem ayarları ile ilgili bir şey olabilir mi diye düşümdüm.

Ne yapmam gerektiği ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.
  • Arkadaşlar bu modemde oyunlarda filan ping sorunu yaşayan oldumu?

Açtığım bu konuda sorunumu belirtmiştim. Yalnız sorunun ISS den kaynaklandığından emin değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/turknet-ping-dalgalanmasi--139470857

• quote:

Orijinalden alıntı: TheNightMare.

Arkadaşlar bu modemde oyunlarda filan ping sorunu yaşayan oldumu?

Açtığım bu konuda sorunumu belirtmiştim. Yalnız sorunun ISS den kaynaklandığından emin değilim. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

https://forum.donanimhaber.com/turknet-ping-dalgalanmasi--139470857
    3 yıllık n17u kullanımımda böyle birşeye denk gelmedim telekom hat yani modemin böyle bir sorunu yok ama snr yi 10 a sabitlemeyi deneyin bakın birde.
  • onu da denedim, sonuç alamadım malesef.

• 2016 yılından beri kullanıyorum son sürüm firmware yüklü

kablolu bağlantıda 35 mbit vdsl(türk telekom) kullanıyorum hız testinde 41 mbit kadar çıkabiliyor gayet iyi
    ping değerleri olması gerektiği gibi düşük ve stabil
    hız kısıtlama olayı gayet düzgün çalışıyor
    pek çok özelliği var hepsini denemedim

fakat

wifi son 1 yıldır inanılmaz derecede sıkıntılı
    wifi sadece ben bağlıyım
    modemin yanında dahi olsam en fazla 26 mbit alabiliyorum
    5 adım uzaklaşınca 4 mbit e kadar düşebiliyor bazen 1 mbit bile geçmiyor kablolu bağlantıda 35 mbit stabil alıyorum
    birçok ayar ve firmware değişikliği yaptım sonuç değişmedi

wifi ile ilgili sorunu düzeltmek için önerileriniz varsa lütfen yazın

kablosuz ayarlarım

Asus Dsl-N17u

Asus Dsl-N17u

• mustang102030 M kullanıcısına yanıt
    Superonline mi. Bende de ara sıra öyle olunca müşteri hizmetlerini arıyordum. Tam hız alamıyorum diyordum. Onlar oradan sistemi guncelleyince düzeliyordu

• Ben yazılım filan yükselmedim son 5 6 sürümdür nedense ilk yazılımı daha iyiydi sonra yapmaktan vazgeçtim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mustang102030 M kullanıcısına yanıt
    o olaylar sadece vericiyle alkalı cektiğiniz cihazın wifisi sakatsa adi chipse isterseniz dünyanın en pahalı modemini alsanızda boş..alıcı wifinizi kaliteli chipset barındıranla değiştirin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Eylül 2019; 0:33:53 >
  • Merhabalar DSL n17u kullanmaktayım en son yazılım yükledim daha önce olmamasına rağmen şu anda sık sık Kopmalar yaşıyorum Türk net kopmaları gördü araştırdığını söyledi bir haftadır sorun devam ediyor vdsl 51 megabit kullanıyorum Sorun yaşamayanlar var ise Vdsl ayarlarına paylaşabilirler mi?

• baron1111 kullanıcısına yanıt
    Merhaba vdsl kullanmiyorum ancak modemi guncelledikten sonra modemin arkasinda bulunan reset tusu ile modemi sifirlamaniz gerekiyor sorun yasamamak icin. Sifirlamadiysaniz belki o yuzden olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ajekdo

Merhaba vdsl kullanmiyorum ancak modemi guncelledikten sonra modemin arkasinda bulunan reset tusu ile modemi sifirlamaniz gerekiyor sorun yasamamak icin. Sifirlamadiysaniz belki o yuzden olabilir.
    Hatırlatma İçin saol ama yaptım onuda hala aynı

• 
Sayfa: önceki 6162636465
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.