Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.386
Cevap
45
Favori
91.289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2 senelik bilgisayar. bugüne kadar böyle bir sorun vermedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LucidDream

2 senelik bilgisayar. bugüne kadar böyle bir sorun vermedi.

bunu başka modemde takıp onda olmuyorsa okeyde..dediğin sorun güç kaynağı yetersizliğinden olur...benim bildiğim o..laptoba kabloyla bağla bakalım ne olcak..
  • Samsung Akıllı TV den, bu modeme bağlı usb diskteki filmleri nasıl izliyorsunuz ?? usb diske torrent ile film attım ama attığım filmleri kablosuz olarak tv den nasıl izleyeceğimi bilemedim.. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: biocsi

Samsung Akıllı TV den, bu modeme bağlı usb diskteki filmleri nasıl izliyorsunuz ?? usb diske torrent ile film attım ama attığım filmleri kablosuz olarak tv den nasıl izleyeceğimi bilemedim.. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz??

Daha önce birkez denemiştim

Hatırladığım kadarı ile modem arayüzünden AiCloud ordan da smart access i aktif ediyordun.

TV de de aygıt bağlantılarında görünüyordu sanırım.

İnternetten yada bu konunun ilk sayfalarında biraz bak bulursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamam teşekkürler, deneyeceğim..
  • Arkadaşlar bende de bu modemden var 320gblık taşınabilir harddisk bağladım içinde filmlerim vs var. Salonda ise android tv box var o da ethernet ile internete bağlı sorunum ise harddisk içerisindeki filmleri tv boxdan izleyebilir miyim yardımcı olursanız sevinirim.
  • Bu modemle TİVİBU kullanan var mı? Alsam kolay bir şekilde bağlantısını/kurulumunu yapabilir miyim...

TTNET'in verdiği modem gibi bağlantı yapsak çalışır değil mi?

• Konu ile alakalı değil belki ama gündüzleri internetim çok yavaş gece 12 den sonra düzeliyor arıyorum müşteri hizmetlerini Türkiye geneli sorun var diyorlar ttnet de sizden kullanan böyle bir sorunu olan varmı yoksa bunlar beni mi yiyor

• Harici HDD(SSD) deki filmleri tvden izleyebilmek için kablosuz olarak yapılan bağlantıda internet kotasından yermi ?? merak ettiğim bir sorudur bu... yoksa bağımsız olarak çalışan bir sistem midir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Bu modemle TİVİBU kullanan var mı? Alsam kolay bir şekilde bağlantısını/kurulumunu yapabilir miyim...

TTNET'in verdiği modem gibi bağlantı yapsak çalışır değil mi?

Yeni firmware (Sürüm 1.1.2.3_345) ile sorunsuz çalışıyor....Menüde aşağıda belirtildiği gibi düzenleme yapılması gerekiyor...

Modemi kurulum yaparken Yeni IPTV+VDSL yi seçerek kurun;
    1. Yerel Ağ → IPTV seçin
    2. Çoğa gönderim rotası etkinleştirilsin mi : IGMP Proxy seçin ve Configuration'u tıklayın:
    Robustness Variable : 2
    Query Interval : 2 saniye
    Query Response Interval : 1
    yapıp kaydet'i tıklayın.
    3. WAN Port : Service 2
    UDP Proxy (Udpxy) : 0
    Remove VLAN TAG from WAN : Dere Dışı Bırak
    IGMP Snooping : Etkinleştir seçili olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truecupper -- 18 Ekim 2017; 21:55:45 >
  • biocsi B kullanıcısına yanıt
    Ben yemez diye biliyorum ağ içi veri transferi olduğu için. Adsl kabusunu söküp deneyebilirsin

• truecupper T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız için, tivibu ile kullanabileceğim wi-fi çekim gücü yüksek bir modem arıyordum umarım işimi görür...

• arkadaşlar, modemin usbsine takılı hddye direkt torrent indirmek için en iyi yöntem nedir?transmission mu download master mı?download master için bi kılavuz gibi bişi var mı?
  • kralkarga kullanıcısına yanıt
    Transmission kurmayi beceremedim. Torrent master cok verimsiz. Utorrentle 1.7 mb/s , torrent masterla max 500-600 kb/s, o da cok degisken dusuyor, yukseliyor kafaya gore. Cozum bulan varsa beni de buyuk dertten kurtarir.

• Arkadaşlar bugün yeni modem geldi. İlk yorumum fena değil. Hemen bir soru sorayım. Media server özelliğini açtım. Salonumda android sony tv var. ES dosya yöneticisinden hdd yi görebiliyorum sma içindeki klasörleri göremiyorum. Yapmam gerek ayar var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_hornet

Arkadaşlar bugün yeni modem geldi. İlk yorumum fena değil. Hemen bir soru sorayım. Media server özelliğini açtım. Salonumda android sony tv var. ES dosya yöneticisinden hdd yi görebiliyorum sma içindeki klasörleri göremiyorum. Yapmam gerek ayar var mı?

Samba sunucuyu açacaksınız es explorerdan görmek için,medya server dlna ile sadece video resim vs medya içeriği paylaşır

• quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

Orijinalden alıntı: the_hornet

Arkadaşlar bugün yeni modem geldi. İlk yorumum fena değil. Hemen bir soru sorayım. Media server özelliğini açtım. Salonumda android sony tv var. ES dosya yöneticisinden hdd yi görebiliyorum sma içindeki klasörleri göremiyorum. Yapmam gerek ayar var mı?

Samba sunucuyu açacaksınız es explorerdan görmek için,medya server dlna ile sadece video resim vs medya içeriği paylaşır

Tamam oldu teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_hornet -- 14 Kasım 2017; 0:47:11 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu modemi yeni aldım dsl kablosunu taktığımda modemde hiçbir şekilde dsl ışığı yanmıyor bu sebeple kurulumda yapılamıyor başka modem le internet bağlantısi sağlıyorum bu neden kaynaklanıyor olabilir yardımlarınızı bekliyorum vdsl kullanıyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet_topcu54 -- 16 Kasım 2017; 21:16:21 >
  • Bu cihazın üzerindeki OpenVPN Client fonksiyonunu kullanmayı ve VPN yapmayı planlıyorsanız ulaşabileceğiniz download hızının 8-9 Mbit üzerine çıkamayacağınızın bilincinde olun. Hatta bunu ilk konuya eklerseniz iyi olur.

Testleri şöyle yaptım, Azure üzerinde ücretsiz hesap açıp (bölge: Hollanda) sanal Ubuntu kurdum ve OpenVPN server kurulumu yaptım. PC deki Windows üzerinde OpenVPN Client ile bağlantıda Speedtest ile 20-22 mbit hız alırken, cihazın VPN Client fonksiyonunu kullandığımda speedtestte 8-9 Mbit hız çıkıyor.

Yabancı forumlarda OpenVPN şifreleme mekanizmaları için tek işlemciyle cihaz bu kadar yetişebiliyor demişler, oradaki rakamlar da benim gördüklerim ile uyumlu (8 mbit civarı demişler). Test anında anlık işlemci kullanım yüzdesine baktığımda %20 lerde görünüyor onu da tam anlayabilmiş değilim

Asus DSL-N17U OpenVPN Client Speedtest Result: http://beta.speedtest.net/result/6800248155

Windows OpenVPN Client Speedtest Result: http://beta.speedtest.net/result/6800235181

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MelihTR -- 17 Kasım 2017; 11:36:48 >

• Selam arkadaşlar. Bir sorun için bilen birinin desteğine ihtiyacım var.

Modeme 64gb flash disk takıp içine dizi indirdim. Sambadan açıp tv ye bağlı(salonda ve wifi ile bağlı) pcden izlemek istediğimde sürekli takılıyor(dizi 609 mb 720x400px). denemek için bölümü pcye kopyaladığımda saniyede 35-40kb gibi oldukça yavaş transfer yapıyor.

Modemin yanındaki masaüstü pc'im kabloyla bağlı. kablo bağlantısında sıkıntı yok ama salondaki pc gibi kablosuz bağladığımda modemin yanında olmasına rağmen masaüstü pc de aynı yavaşlıkta.

Merak ettiğim konu kablosuzda neden bu kadar yavaş transfer yapıyor?. yapmam gereken ayar mı var? flash diskten kaynaklı olamaz zira kablolu bağlantıda 20mb/sn gibi hızlar görüyorum.

Sizce sorun nerede?
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.