Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (50. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
45
Favori
91.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba bugün modemi aldım. Henüz internete çıkarmadım. Arayüz ayarlarını kurcalıyorum. Bir usb disk taktım 1tb. Ftp olarak kendisine ulaşabiliyorum. Media Server olarak da kullanmak istedim. "Media server yükleniyor 99%" da takılıyor. Bilgisi olan var mı?

Firmware en son sürümü kurdum; (1.1.2.3_438). Değişiklik olmadı.
  • kralkarga kullanıcısına yanıt
    Asus Modem ana konusunda vdsl verimlilik ayarları vardı onları yaptınız mı ? onları deneyin. Modem en son FW güncellemesini yapın, fabrika ayarlarına döndürün. sonra dediğim şekilde ana konu üzerinde vdsl verimlilik ayarları var onları yaparak kurulumu yapın öyle bir deneyin
  • profiteer kullanıcısına yanıt
    hocam tüm bunları yaptım ancak bi değişiklik yok, verimlilik ayarları resimde gördüğüm yerler mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zombiee38

Benim bir sorunum var. Download masterla harddiske indirdiğim filmi bilgisayarıma almak için Modem disk'ten giriyorum. Filme tıkladığımda idm devreye girip pc'ye indirmeye başlıyor, fakat indirme hızı 2 mbyte/sn yi geçmiyor hiç. Ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.

Cevap verecek yokmu arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

hocam tüm bunları yaptım ancak bi değişiklik yok, verimlilik ayarları resimde gördüğüm yerler mi acaba?

Trafik Yöneticisi - QoS açık ıse kapatıp oyle deneyın..
  • micro77 kullanıcısına yanıt
    Hocam bahsettiğin resimdeki diye tahmin ediyorum ve o da kapalı maalesef. Ne yapacağımı anlamadım, netspeed santralle ilgili sorun var, bu hafta içinde mutlaka çözülecek diyor ama ne kadar gerçek emin değilim, sorun çözülene kadar geçen süreyi de faturanıza yansıtmayacağız dediler. Parasında değilim, 50 mbiti kullanayım yeter bana.

• Çok karizmatik bi modem arayüzü de gayet kullanışlı

Bağlantı kalitesini ve hızını iyileştirmek için bişeyler yapıyolardı, ne olduğunu bilenler vardır aramızda. Bilenler bilmeyenlere bir zahmet bildirebilirler mi?
  • Slm,
    usb uygulamalarında networku aktif yaptım. win7 de ağ bilgisayarlarında çıkıyor ve girebiliyorum. Ancak win10 da diğer bilgisayarlar görünse de, o gözükmüyor. Bilgisi olan var mı?
  • Modem usb diske log tutuyor. Ancak onlara ne network paylaşımdan ne de ftp den ulaşamıyorum. Bir yolu var mı?
  • mcsultan M kullanıcısına yanıt
    Kendi cevabımı buldumn. Nan hidden log files seçeneğini işaretlemek gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcsultan

Slm,
    usb uygulamalarında networku aktif yaptım. win7 de ağ bilgisayarlarında çıkıyor ve girebiliyorum. Ancak win10 da diğer bilgisayarlar görünse de, o gözükmüyor. Bilgisi olan var mı?

SMB leri tikleyin windows 10 da görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: poopsy

quote:

Orijinalden alıntı: mcsultan

Slm,

SMB leri tikleyin windows 10 da görür.

Çok teşekkür ederim. Artık hepsi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: evgireli

Çok karizmatik bi modem arayüzü de gayet kullanışlı

Bağlantı kalitesini ve hızını iyileştirmek için bişeyler yapıyolardı, ne olduğunu bilenler vardır aramızda. Bilenler bilmeyenlere bir zahmet bildirebilirler mi?

Benim de aynı bilgiye ihtiyacım var, bilhassa kablosuz hızının artmasın için yapılması gereken ince ayarları bulmam lazım, kabloluda 50 mbit net alıyorum ancak kablosuzda düşüyor 30 civarına.
  • kralkarga kullanıcısına yanıt
    wifi modu sadece N ve 40 mhgz ayrıca üst bant olarak secıp , öyle bir deneyin.

bu sekılde kullanıcıları yuksek hızda baglanmaya zorlarsınız...

cunku cıhazlar tuhaf bır sekılde , tahmınım enerjı taarrufu ıcın.

eger download upload ıstegı yok yada az ıse dusuk hızlarda baglanmayı secıyorlar.

• Arkadaşlar evkullanımı için (Vdsl-netspeed) modem alacağım. Bu Dsl-N17U ve Asus DSL-AC51 arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz ?
  • ev kullanımı ıcın Dsl-N17U gayet yeterli .
  • Arkadaşlar acil tuhaf bir konuda yardıma ihtiyacım var.

DSL-N17U aldım. Boşa cikan dsl-N10e modemi router olarak kullanayım dedim. İnternetten bu model için router ayar videosu veye başka birşey bulamadım. Bende benzer bir videodan kisa bir ayar yaptım. N10e modemi 17u nun bir erhernet portuna taktım. N10 e ninde 1 nolu portuna taktım. N10e router olarak çalismaya başladı ve bununla internete girebiliyorum.

Ancak şoyle bir durum oldu router çalisirken ana modem olan n17u wifi bağlantısı bir muddet sonra internete girmemeye başliyor. Router ı kapatinca duzeliyor sonra aciyorum bir muddet calisiyor sonra yine internet gidiyor.

Yalniz soylede ilginç bir olay oluyor. Tum bunlar olurken n17u nun hiz sinirlamasi koyduğum misafir ağı bu durumdan etkilenmiyor. O sorunsuz internete giriyor.

Acaba dsl-n10e nin router ayarlarınımı yanlis yapiyorum. Yoksa ethernet portlarinami yanlis bağlıyorum.

Not. Bu arada n17u nun wifi bağlantısı olmasina rağmen internet gidince arayüz ede giremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kugutex -- 13 Şubat 2018; 0:20:43 >

• n17u için airadar olayını nerden yapabiliriz?

Ayrıca modeme şehir dışından bağlanmak istesem ayarları nasıl olmalı? uygulamasını yükledim asus routeri fakat wifi üzerinden işlem yaptırıyor karman çorman oldu kafam.
  • Merhaba arkadaşlar modem alma arifesindeyim.

İkinci el bir tane buldum 1 sene kullanılmış kutulu garantili 175 tlye sizce uygun mu alınabilir bir modem mi.Çekim gücü benim için önemli.Bundan önceki modemimiz tplink 100 liralik bu üstü beyaz delikleri bulunan çift antenli modem idi modelini hatırlamıyorum o yüzden yazamadım.

Benim için önemli olabilecek çoğu özellik mevcut asusta.Özellikle çekim alanının kopma olmadan geniş olması tp linkten %15 fazla olması yeterli benim için.

Vereceğiniz bilgi ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zombiee38

Benim bir sorunum var. Download masterla harddiske indirdiğim filmi bilgisayarıma almak için Modem disk'ten giriyorum. Filme tıkladığımda idm devreye girip pc'ye indirmeye başlıyor, fakat indirme hızı 2 mbyte/sn yi geçmiyor hiç. Ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.

HDD veya flashtan ethernet ile bilgisayara aktarım bende de böyle, hatta saniyede 1.3MB ile falan aktarıyor.

Onun dışında alalı 5 gün oldu, iki kez anlamsız yere internet gitti. Üzerindeki ışıklar yanıyor ama telefondan bağlanınca kablosuz ağda oturum açın sayfası çıkıyor. Bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor.

Şimdilik hiç memnun kalmadım modemden, parayı boşa verdik gibi.

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.