Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (230. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
53
Favori
239.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende güncelleme yok. Mevcut sürüm, 3.0.0.4.386_45662-ga8246d1

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Çok cihaz bağlamak için uygun, 2. El uygun fiyatlı sorunsuz bulunursa alınır. Sıfır alıcaksanız ac82u ya bakın derim. Her ikisinide kullandım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt

Router olarak mı? Yoksa modem mi? 25 cihazı kaldırır mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teknoCat kullanıcısına yanıt

Modem olarak kullandım çok fazla cihazım var, herhangi bir kopma kesilme olmadı.

• Technical_Support kullanıcısına yanıt

Snr değeri nedir? Ve İnt hızı

Benim 24 snr

100mg down 8 up 20 cihaz

• arkadaşlar bayadır bu modemi kullanıyorum dsl ayarı konusunda yardımcı olurmusunuz sürekli crc hatası alıyorum turktelekom hipernet limitsiz 50mbit e kadar yardımcı olursanız sevinirim

Asus DSL-AC68U
    Asus DSL-AC68U
    Asus DSL-AC68U
  • Sen cat6 cekmissin ben cat7 çektim direk modeme

• Dslac68u dsl modu çalışmıyor ttnet tplink modemde kopmalar oluyor yeni modem arayışına girmistim sonra modemde köprü olayını keşfettim

Tplink modemi köprü moduna aldım dhcp sunucusunu kapattım kabloyla ac68u ya bagladim internet gelmedi asusa iss bilgilerimi girdim geldi dünden beri kopma olmadı

• Dslac68u merlin firmware yukleyen varmi ne gibi artıları var

• mustafagorhan kullanıcısına yanıt

Merhaba,

şu anda hız testi yaptığınızda 48 mbit te mi kalıyor 50 veya azıcık üstünü görüyor musunuz? SNR değerini modemde elle 10 ayarlayıp bir duruma bakın, hızınız ne kadar düştü, halen 50 alabiliyorsanız CRC sayısı azalmış olması lazım, o şekilde bırakırsanız sorun olacağını sanmıyorum.

Bu arada resimde 10 dk dır çaık olan bir modem için crc dğeri göründüğünden o sırada trafik olup olmadığını bilmediğimizden bu CRC değeri de bir sorun mudur değil midir anlaşılmıyor. Ancak tekrar belirteyim, SNR ı 10 şeklinde ayarlayıp eğer halen 50 mbit alabiliyor olsaydım o şekilde bırakırdım, ya da 50 mbit almaya devam ettiğim en yüksek snr değeri de olabilir. Ancak SNR i arttırınca eğer 50 yi alamaz olursam yaptığım işe göre ya 50 yi korur ya da duruma göre SNR ı max 16 ya kadar çekip min hatalı paket ile işimi görür yine normal kullanımda 50 mbit gördüğüm en yüksek snr a ayarlardım.

• Merlin yazılımı yükledim kayıp değeri 0 oluyor

Asus DSL-AC68U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reiis -- 8 Kasım 2021; 18:20:47 >
  • KG K kullanıcısına yanıt

şuan dediğin gibi 10 yaptım 41 lere düştü geri 8 yaptım 49 larda böylece snr 8 de sabit kaldı crc hatası azaldı

• ceyokibo C kullanıcısına yanıt

Son birkaç aydır turk.net ile sürekli bağlantı kopması ve hız sorunu yaşıyordum, sizin mesajınız sayesinde şimdilik sorun giderildi gibi duruyor, paylaşım için teşekkür ederim.

Asus gibi büyük bir firmanın firmware yayınlarken cihazı neredeyse kullanılmayacak dereceye getirmesi büyük ayıp. Maillerime bile giremez olmuştum.

• Sonunda benimde dsl ve internet ışığım söndü. Başka bir modemle denediğimde internete erişebiliyorum ama Asusla hat alamıyor 

• HıraX kullanıcısına yanıt

yapacak bir şey yok geçmiş olsun 3-4 ay önce sanrım DSL AX82U kampanyası vardı. 1000tl ve Ac68U verince Ax82U veriliyordu.

• Merhaba. İpv6 kullanabilen varmı bu modemde. Her ne kadar bendeki yönlendirici olsa da benzer diye düşünüyorum. Köprü modunda bir tplink 9970v3 (root) ve ardında pppoe modunda RT ax86u çalışıyor. Wan ip ve istemciler ipv6 adresi alıyorlar. Lakin bir türlü testi gecemiyorum. Asus kendi belleniminde de ipv6 çalışmıyordu. Üstelik birkaç dakikada bir bağlantı kopmuş gibi gösteriyordu arayüzde hatta üzerindeki ışık da kirmizi yanıyordu . Fakat kopmuyordu. Dün akşam Merlin kararlı sürümü flasladim yine testi gecemedim. Fakat Merlin bellenimde bağlantı kopma problemi yok. Bu arada turknet arıza kaydı oluşturmustum. Telefon ile ulastikar ve tarafıma ipv6 nin kesinlikle tanımlı olduğunu teyit ettiler. Fakat ne yazikki modem üretici ile görüşün dediler. Modem zaten köprü modunda . Yönlendiricin ipv6 desteklememe gibi bir durumda komik olur sanırım.

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Eyvallah, şimdilik router olarak ayarlamaya çalışıyorum ama onuda başaramadım.

Router olarak çok kolay çift WAN’dan Ethernet seç İnternet bağlama sekmesinden pppoe seç iss bilgilerini gir bu kadar ip değiştirmen bile gerekmiyor bu ayarları yaparken Ethernet kablosu takılı olmasın

Router olarak bu modemden vazgeçmem yeni modemde alsam Router alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reiis -- 29 Kasım 2021; 2:32:51 >
  • reiis R kullanıcısına yanıt

İnternete bağlama sekmesi derken nereden bahsettiğini anlayamadım.

Ayarlar bu şekilde

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

Asus DSL-AC68U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reiis -- 2 Aralık 2021; 3:31:57 >
  • 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.