Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (191. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.648
Cevap
54
Favori
239.531
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam dediğin herşeyi harfiyen yaptım ama çözüm yok. Netflix ve digitürk kullandığım için acilen modem almam lazım. Bunu da çöpe atacam soğudum artık. Bugün modem alsanız ne alırdınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Hocam dediğin herşeyi harfiyen yaptım ama çözüm yok. Netflix ve digitürk kullandığım için acilen modem almam lazım. Bunu da çöpe atacam soğudum artık. Bugün modem alsanız ne alırdınız?
    Çöpe çıktıysa ben satın alabilirim. Heatsink, anten, kondansatör v.s işime yarayabiliyor :)

DSL kullanmadığım için çok bir bilgim yok ama her ne kadar Asus' a kızgın olsam da yine AC68U ya da AC88U alırdım. Ya da TP-Link VR2800 de düşünülebilir.
  • atabey444 kullanıcısına yanıt
    Slm a68u alırsanız elimde sorunsuz temiz 2. Birtane ac68u var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Teknisyeni

Slm a68u alırsanız elimde sorunsuz temiz 2. Birtane ac68u var
    Teşekkürler şu saatten sonra asus benden uzak dursun tp link vr2800 siparişi verdim

• EuphoriA E kullanıcısına yanıt
    Nerde yaşıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Nerde yaşıyorsunuz
    Antalya Hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuphoriA

https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1000814/

Yukarıda işlem basitçe anlatılmış.

İndirilecek dosyalar :https://www.asus.com/tr/Networking/DSLAC68U/HelpDesk_BIOS/ sayfasında ;

Firmware :https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC68U/FW_DSL_AC68U_300438421128.zip
    Kurtarma Yazılımı :https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC68U/Rescue_DSL_AC68U_300438421128.zip

(Bu yazıyı daha sonra okuyabilecek arkadaşlar için not bırakayım kurtarma yazılımı firmware sürümüne özeldir. Bu kurtarma yazılımını 300438421128 sürümü dışında kullanmayınız.)

Bu işlemden önce 30/30/30 Hard Reset işlemini uygulamanızı tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    30/30/30 dediğiniz hard Reset işlemi nasıl yapılıyor dsk ac68u modem de?

• quote:

Orijinalden alıntı: executive44

30/30/30 dediğiniz hard Reset işlemi nasıl yapılıyor dsk ac68u modem de?

Alıntıları Göster
    Modemin adaptörünü çıkartın.

WPS tuşuna basın ve aşağıdaki tüm işlemler boyunca parmağınızı WPS tuşundan çekmeyin.

-Adaptörü takıp 30 sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü çıkartın 30sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü tekrar takıp 30sn bekleyin.

İşlemler bitince WPS tuşundan parmağınızı çekebilirsiniz.
  • quote:

Modemin adaptörünü çıkartın.

WPS tuşuna basın ve aşağıdaki tüm işlemler boyunca parmağınızı WPS tuşundan çekmeyin.

-Adaptörü takıp 30 sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü çıkartın 30sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü tekrar takıp 30sn bekleyin.

İşlemler bitince WPS tuşundan parmağınızı çekebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    bilgilendirme için teşekkürler.

peki bu formatın modem üzerimdeki reset tuşu ile ve web arayüzündeki menüdeki fabrika ayarlarına dön seçeneğinden ne gibi + sı - si farkları var?hangi durumlarda dediğininiz format şekli kullanılmalı?

• executive44 kullanıcısına yanıt
    30/30/30 Reset' te NVRam fabrika ayarlarına geri döner. NVRam' de cihazla ilgili yarptığınız ayarlar, cihazın kendi kendine gerçekleştirdiği optimizasyonlar, loglar v.s bulunuyor. Özellikle Fİrmware yükseltildiği zaman eski firmware ile ilgili ayarlaın yeni firmware' i etkilememesi için yapılır. Cihaza SSH ile bağlanıp -erase nvram gibi bir komutla da gerçekleştirilebiliyor. Yeni model cihazlarda bu tip işlemlere gerek olmaığı cihaz yazılımı üzerinden ya da tuş ile reset yapıldığında tüm bilgilerin silindiği yazılıp çizilse de öyle olmuyor.

Cihaz kullanılmayacak duruma geldiyse ya da stablitesi bozulduysa öncelikle üzerinde bulunan tüm ayarların, log dosyalarının vs silinmesi için 30/30/30 uygulanması gerekiyor. Bu da etkili olmuyorsa kurtarma yazılımı ile eski firmware tamamen silinerek başka bir firmware atılmaya çalışılıyor. Yine olmazsa servis eğer garantisi yoksa maalesef çöp.

Daha bir iki ay önce Çin' den 190$ verip getirdiğim AC86U Router yazılım problemi sebebiyle çöp oldu. Hani bildiğiniz yeni routerı parçalıp içinde işime yarayacak parçaları söktüm :) Asus' un network ürünlerinde global desteği olmaldığı için Asus TR kısaca "bana ne?" dedi. Asus Global problemi sallamadı. Modemi Çin' e gönderip garantiye sokmak ise kargo maliyetleri ve gümrük problemleri sebebiyle benim işime gelmedi. Gerek SNB, THG gibi yabancı forumlar gerek Donanımhaber' de gördüğüm kadarıyla son 3-4 aydır yazılım güncellemesi sonrası sapıtıp tamamen kullanılmayacak duruma ya da kısmen kullanılamayacak duruma gelen Asus Router - Modem örnekleri enteresan şekilde fazla. Hatta AC86U ile yaşadığım problem ile ilgili açtığım konuda yabancı forumlardan da örnek linkler vermiştim.

• quote:

30/30/30 Reset' te NVRam fabrika ayarlarına geri döner. NVRam' de cihazla ilgili yarptığınız ayarlar, cihazın kendi kendine gerçekleştirdiği optimizasyonlar, loglar v.s bulunuyor. Özellikle Fİrmware yükseltildiği zaman eski firmware ile ilgili ayarlaın yeni firmware' i etkilememesi için yapılır. Cihaza SSH ile bağlanıp -erase nvram gibi bir komutla da gerçekleştirilebiliyor. Yeni model cihazlarda bu tip işlemlere gerek olmaığı cihaz yazılımı üzerinden ya da tuş ile reset yapıldığında tüm bilgilerin silindiği yazılıp çizilse de öyle olmuyor.

Cihaz kullanılmayacak duruma geldiyse ya da stablitesi bozulduysa öncelikle üzerinde bulunan tüm ayarların, log dosyalarının vs silinmesi için 30/30/30 uygulanması gerekiyor. Bu da etkili olmuyorsa kurtarma yazılımı ile eski firmware tamamen silinerek başka bir firmware atılmaya çalışılıyor. Yine olmazsa servis eğer garantisi yoksa maalesef çöp.

Daha bir iki ay önce Çin' den 190$ verip getirdiğim AC86U Router yazılım problemi sebebiyle çöp oldu. Hani bildiğiniz yeni routerı parçalıp içinde işime yarayacak parçaları söktüm :) Asus' un network ürünlerinde global desteği olmaldığı için Asus TR kısaca "bana ne?" dedi. Asus Global problemi sallamadı. Modemi Çin' e gönderip garantiye sokmak ise kargo maliyetleri ve gümrük problemleri sebebiyle benim işime gelmedi. Gerek SNB, THG gibi yabancı forumlar gerek Donanımhaber' de gördüğüm kadarıyla son 3-4 aydır yazılım güncellemesi sonrası sapıtıp tamamen kullanılmayacak duruma ya da kısmen kullanılamayacak duruma gelen Asus Router - Modem örnekleri enteresan şekilde fazla. Hatta AC86U ile yaşadığım problem ile ilgili açtığım konuda yabancı forumlardan da örnek linkler vermiştim.
    Anlaşıldı...
    bilgilendirme için tekrar dan teşekkürler..

Merhaba,

DSL-AC68U için görüşmüştük. Eğer gerçekten çöpe atacaksanız satın alabilirim ya da bana göndermeniz karşılığında LÖSEV , Mehmetçik Vakfı gibi bir kuruluşa sizin adınıza bağış yapıp dekontunu size iletebilirim. Yok modem ile problem çözüldü kullanıyorsanız daha çok sevinirim olurum zira bir şekilde hurdaya çıkmayacak olması en güzel.

İlgileriniz için teşekkürler, selamlar.
  • quote:

Merhaba,

DSL-AC68U için görüşmüştük. Eğer gerçekten çöpe atacaksanız satın alabilirim ya da bana göndermeniz karşılığında LÖSEV , Mehmetçik Vakfı gibi bir kuruluşa sizin adınıza bağış yapıp dekontunu size iletebilirim. Yok modem ile problem çözüldü kullanıyorsanız daha çok sevinirim olurum zira bir şekilde hurdaya çıkmayacak olması en güzel.

İlgileriniz için teşekkürler, selamlar.
    Merhaba. Eğer aynı ilde yaşıyor olsaydık size elden verecektim. Arkadaşım elektronik konusunda biraz meraklı götürüp bir bakayım dedi bende verdim. Muhtemelen bişey anlamayıp geri getirir. Ben size yazarım. Bu arada tp link tavsiyeniz için teşekkür ederim. Asus çok hantal ve yazın alev alev yanıyordu. Tp link insan gibi gitmiş qualcomm chipset takmış. Gayet ılık ve stabil çalışıyor. Asus bildiğiniz gibi broadcom kullanıyor. Bence broadcom bir tek uydu alıcısı için başrol oynamalı. Görüntü motoru muhteşem çalışıyor. Fakat mümkünse şu modem işine bir son versin. Afedersin hayvan gibi elektrik tüketip cayır cayır yanıyor.

Elimde Broadcom kullanan Vu+ Uno 4K' da var. Bahsettiğinizi sıcaklık konusunu merak edip daha önce araştırmıştım. Zira yazılımla uydu alıcının da sıcaklağını gözetleyebiliyordum 80C civarında çıkıyordu. Anladığım kadarıyla 100C ye kadar bir problem yok. 100C den 110C ye kadar stabilite broblemleri çıkıyor. 110C sonrası kapanma ya da hasar oluşuyor. Beter Antalya sıcağında bile 90C üzerini gördüklerini hatırlamıyorum. Ama diğer komponentler hasar görmesin diye uydu alıcının altında notebook soğutucu var :) Sürekli hava akımı olunca 63C yi geçmiyor.

Vu Uno 4k' nın da içini açıp heatsink tasarımına göz atma fırsatım oldu. Ok heatsink var fakat dümdüz bir tasarım. Asus, Vu+ vs şunu anladım ki üreticiler tasarım-estetik kaygısıyla bazı şeyleri göz ardı ediyor. Ha cihaz bu haliyle çalışıyor mu? çalışıyor ama etrafındaki komponentler - cihaz kasası buna göre mi seçiliyor orası mechul. Asus AC68U' nun hem DSL hem RT modellerinde antenlerin en altında bulunan sabitleme halka plastikleri istisnasız ısı değişimi sebebiyle çatlanmış oluyor. Yine cihazın içini açtığınızda anakartı gövdeye sabitleyen vida yuva plastiklerinin uzun süre kullanılan cihazlarda ufalanıp döküldüğünü görüyorsunuz.

Broadcom iyidir aslında hatta en iyisi. Olabilir yüksek sıcaklıkta çalışır heatsinki buna göre seçersiniz 3-4cm lik aktif soğutma koyarsınız olur biter. Problem bu işlemcinin gerçeklerini göz ardı eden üreticilerde.

Cihazı tamir etmek üzere alan arkadaşınız umarım tamir edip kullanılabilir duruma getirebilir Bir şekilde ziyan olmasın işe yarasın da sıkıntı yok.

• Selam millet, hepinizi ilgilendiren süper haberlerim var. DSL-AC68U modemime merlin firmware kurup sadece router olarak kullanıyordum, ama ödediğim bir özelliği kullanamamak (DSL) biraz acıtıyordu. Ayrıca merlin firmware, DSL modellerinde USB portunun çalışmamasına sebep oluyordu. DSL'in çalışmamasını tolere edebilirdim çünkü ayriyeten modemim de var. Ama USB portu, bu cihazı almak için başlıca sebeplerimden biriydi. Ben de kafayı takıp bir süredir merlin firmware kaynak kodlarıyla uğraşıyorum, geçen hafta USB portunu çalışır hale getirdim tabi hala router olarak çalışıyordu. Çünkü router ve DSL modem iki ayrı çip tarafından kontrol ediliyor ve ikisinin de firmware'ları farklı. Asus'un yayınladığı kaynak kodlar eksik, dolayısıyla yine merlin firmware üzerinden uğraşmaya başladım. DSL firmware'ının derlenmiş halini sağlıyor Asus, dolayısıyla direkt onu kullanmakta bir sakınca görmedim çünkü asıl fonksiyonel kısım router. Birkaç gece sabahlama sonucu dün itibariyle sonunda DSL modeli için tamamen çalışan bir firmware çıkarmayı başardım. DSL özelliği de çalışıyor, USB portu da çalışıyor, her şey çalışıyor. Yakın zamanda kaynak kodlarını yayınlayacağım, debug yapmak için koyduğum saçma sapan kod satırlarını temizledikten sonra linkini paylaşırım. Derleme işi, yazılım geliştirmeyle veya linux ile hiçbir alakası olmayanlar için imkansıza yakın bir iş olabilir, isteyenlere derleyip direkt firmware image'ı verebilirim.

Kesinlikle sorumluluk kabul etmiyorum, kendim için yapmıştım, bricklenme riskini de göze alarak onlarca kez deneme yaptım. Şu an her şey sağlıklı çalışıyor ama hiçbir şeyi garanti edemem.

Buyrun kanıt:

Asus DSL-AC68U

Şimdi asıl amacıma dönebilirim, MiniDLNA'in devasa boyutta dosyaları indexlerken belleğin yetersiz kalması durumunu düzelteceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bratishka -- 5 Eylül 2018; 16:15:44 >

• Emeğinize sağlık, bu güzel bir haber, bunu Merlin ile de paylaşıp durumu bildirebilirsin belki bu konudaki katı görüşünü değiştirebilir. Bu işlemi her yeni fw de yapmak durumunda kalmak gerekebilir bu da sizin için zor olur.
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, Merlin biliyor ama yine de desteklemeyecek çünkü elinde DSL bir ürün yok. Zor bir iş değil zaten, forkladığım için her commiti kendi branchime yapıştırabilirim, çok conflict çıkacağını sanmıyorum.
  • ben güncelleeme yapamıyorum asus sitesine baglanamıyor diyor 6 aydır guncelleme yapamıyorum neden acaba
  • Asus dsl-ac68u turknet çalışır mı ? memnun olan varmı ? bende alacağım 2.el 500 TL bulduk ama size sormak istiorum memnun diyorsa alacağım daha hızlı mı?
    Turknet Vdsl 35 mbps aknsız yardımcı olabilir misin?
  • 4Sercio kullanıcısına yanıt
    Slm sorunsuz olarak kullanabilirsiniz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 189190191192193
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.