Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (190. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
54
Favori
239.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun. Ssh üzerinden sıcaklıklara bakabiliyorsunuz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ghettomania G kullanıcısına yanıt
    Evet o şekilde ama ilk modemi fabrika ayarlarına alın

• Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Slm yanlış alinti yapmışsınız temassız sıcaklık ölçme aleti ile olctum 44 derece

• Bilakis sizin için yazdım. Direk cihaz üzerinden bakabilirsiniz diye zira 40 o cihaz için pek mümkün değil. CPU wlan1 ve 2 olarak bakabiliyorsunuz.

• Arkadaşlar bugün modeme bişey oldu. Ağ kablosu takılı değil diyor. Reset atmayı denedim. Arkadaki gizli düğmeye ne kadar uzun basarsam basayım reset olmuyor. Ne yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • atabey444 kullanıcısına yanıt
    Slm Yönetim ayarlarından fabrika ayarlarına almayi deneyin

• Merhaba hocam. Denedim olmuyor. Biraz araştırdım. Yabancı forumlarda fix yazılımları var onları da yükledim ama nafile. Brick olmuş sanırım öyle tahmin ediyorum. Garantisi de bitti.

3 sene garantisi 3 sene bitti ise belki başka bir yolu vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Merhaba hocam. Denedim olmuyor. Biraz araştırdım. Yabancı forumlarda fix yazılımları var onları da yükledim ama nafile. Brick olmuş sanırım öyle tahmin ediyorum. Garantisi de bitti.
    Sorun devam ediyormu

• yücel52 kullanıcısına yanıt
    Evet devam ediyor. Türk Telekomdan gelip eve bakmışlar sıkıntı yok hatta demişler sorun modemde demişler. Modem arızası da kolay kolay giderilmiyor diye biliyorum. Modem çalışıyor aslında arayüz açılıyor. Dsl ışığı yanmıyor. Ağ kablosu takılı değil diyor.

• 3 sene doldu hocam. Muhtemelen astronomik bir fiyat talep edecekler. Servisle görüstum. Koskoca asusun anlaşmalı bir kargo şirketi bile yok.

Ups var hocam 1 sene önce göndermiştim ben

Modemi sıfırlayamiyorum demistiniz ip almıyor sanırım cihaz yazılım guncelmi peki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 27 Ağustos 2018; 11:45:3 >
  • quote:

3 sene doldu hocam. Muhtemelen astronomik bir fiyat talep edecekler. Servisle görüstum. Koskoca asusun anlaşmalı bir kargo şirketi bile yok.
    Modemin adaptörünü çıkartın.

WPS tuşuna basın ve aşağıdaki tüm işlemler boyunca parmağınızı WPS tuşundan çekmeyin.

-Adaptörü takıp 30 sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü çıkartın 30sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü tekrar takıp 30sn bekleyin.

İşlemler bitince WPS tuşundan parmağınızı çekebilirsiniz.

30/30/30 Hard Reset deniliyor bu işleme ve ürünü fabrika ayarlarına döndürür. Bu da işe yaramazsa kurtarma programı ile yazılım atmayı deneyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bratishka

türkiye'de RT modelini bulamadığımdan DSL aldım, pişmanım açıkçası. DLNA büyük dosyalar için yarı çalışıyor, dosyalar medya sunucusunda kayıp gözüküyor. custom firmware kurulamıyor. yetersiz ram başa bela oluyor. custom firmware olmadan harddiski ext4 formatlayamıyorsunuz, başka yerde formatlasanız tanımıyor. medya server yapmak için aldım ama resmen yapıştı elime.
    DSL modeline Merlin RT firmware kurulabiliyor tabi bu durumda DSL özelliği çalışmıyor. Benzer şekilde ben de RT bulamayınca DSL modelini alıp Merlin Firmware ile Fiberde kullanmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EuphoriA

Modemin adaptörünü çıkartın.

WPS tuşuna basın ve aşağıdaki tüm işlemler boyunca parmağınızı WPS tuşundan çekmeyin.

-Adaptörü takıp 30 sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü çıkartın 30sn bekleyin.
    -30sn sonunda adaptörü tekrar takıp 30sn bekleyin.

İşlemler bitince WPS tuşundan parmağınızı çekebilirsiniz.

30/30/30 Hard Reset deniliyor bu işleme ve ürünü fabrika ayarlarına döndürür. Bu da işe yaramazsa kurtarma programı ile yazılım atmayı deneyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    Hocam öncelikle teşekkürler. Kurtarma programı linki veya nerden bulabileceğim hakkında bilgi verir misiniz

• Güncel hocam. 2018 /8/7

• Artık yokmuş hocam

• Hocam bu arada modem ip alamasa bile dsl ışığı yanar ve ağ kablosu takılı değil uyarısı vermez

• quote:

Hocam öncelikle teşekkürler. Kurtarma programı linki veya nerden bulabileceğim hakkında bilgi verir misiniz

Alıntıları Göster
    https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1000814/

Yukarıda işlem basitçe anlatılmış.

İndirilecek dosyalar :https://www.asus.com/tr/Networking/DSLAC68U/HelpDesk_BIOS/ sayfasında ;

Firmware :https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC68U/FW_DSL_AC68U_300438421128.zip
    Kurtarma Yazılımı :https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC68U/Rescue_DSL_AC68U_300438421128.zip

(Bu yazıyı daha sonra okuyabilecek arkadaşlar için not bırakayım kurtarma yazılımı firmware sürümüne özeldir. Bu kurtarma yazılımını 300438421128 sürümü dışında kullanmayınız.)

Bu işlemden önce 30/30/30 Hard Reset işlemini uygulamanızı tavsiye ederim.

• 
Sayfa: önceki 188189190191192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.