Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (193. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4.648
Cevap
54
Favori
239.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haykoatmaca

değiştirilebilir parçalar haricinde donanım üzerindeki elektronik parçalarda arıza meydana gelmiş olma ihtimali çok yüksek olduğu için bence servis size olumsuz olarak yanıt verecek. aynı tip sorunu başka bir marka için başka bir servise ürünü göndermeden danışma sonrasında aldığım yanit olumsuzdu. ben de hiç göndermedim ve direkt ürünün içine açıp baktım acı gerçekle karşılaştım. tamiri mümkün olsaydı arkadaşa yaptırırdım. şu anki durumu çöp. dört yıl kullanım süresi çok iyi bir süre. kullanım yoğunluğuna bağlı olarak bu süre uzayıp kısalabilir. elektronik parçalar sonuçta. hepsinin bir ömrü var. yalnız bu sorunun yaşanmasını bir sebebe bağlamak mümkün. modem için ilk sorun topraklama sorunu ve yüksek akım mevzusu. buna sebep olabilecek olaylardan biri yıldırım düşmesi. ikinci sorun ise servis sağlayıcı tarafındaki sorun. bu da en yakından kontrollere başladığımızda rj-11 girişi oluyor.www.apc.com' da güzel ürünler var. etherhet ve telefon korumalı yüksek akım koruyucu prizler. kesinliklw kullanılması gerekn ürünler. eski upslerde bu girişler vardı artık piyasadaki hiçbir üründe göremiyorum. öyle yüksek mebğa verip router veya modem alanların bu ürünleri kesinlikle kullanması gerekir. rj-11 den gelebilecek kısa devreler dsl girişine ait bölümleri yakabilir. bu tamamen donanımın teknik olarak imalatı ile ilgili. koruması olabilir olmayabilir bilemem. bildiğim tek şey, ups veya yüksek akım koruma prizlerinin kullanılması, yetmiyor rj-11 ve rj-45 girişlerinin kontrol altına alınması. çok uzun yazdım ama olay budur.

Alıntıları Göster
    Hocam çok tşk ler çok bilgilendirici oldu. Ac68u da akim koruyuculu priz kullanmıştım bahsettiğiniz ürünleri de araştıracağım. Dünya para verdiğiniz cihazların ömrü daha uzun olmalı zaten aldığımız cihazlar mevcut alt-yapı ve teknolojinin ötesinde. Uzun vadeli kullanmak gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

Çözümü var mı, servis tamir edebiliyor mu bu durumu?

Alıntıları Göster
    Maalesef. Servis direkt iade alıyordu o zaman. Ben hiç tamir edildiğini görmedim.

• Slm bende 2 adet aynı modem var biri 2016 çıkışlı kuzenimin diğeri 2017 benim bu sorunları hiç yaşamadım ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 23 Eylül 2018; 21:39:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Teknisyeni

Slm bende 2 adet aynı modem var biri 2016 çıkışlı kuzenimin diğeri 2017 benim bu sorunları hiç yaşamadım ben
    Ne diyeyim inşallah sorun yaşamazsınız. Şans işi bu. Ben ülkede ilk alanlardan biriyim ön sipariş ile. 2014 sanırım. 1 sene dolmadan iade aldılar maalesef. İP alamama sorunu bu modemin en büyük sorunu. Birden bire ansızın geliyor.

• kratostol kullanıcısına yanıt
    Rica ederim. Asusun akıbeti hakkında senden haber bekliyorum hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Rica ederim. Asusun akıbeti hakkında senden haber bekliyorum hocam
    Bilgilendiririm mutlaka. Archer v2800 e geçtim ben de dün akşam itibariyle ilk izlenim olarak çok iyi cihaz çok serin çalışıyor sabah kontrol ettim.arayüz asus tan sonra çok iç açıcı ve kullanıcı dostu. Wi fi 2,4 de bariz daha iyi çekiyor asus tan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 24 Eylül 2018; 9:56:58 >
    Hayırlı olsun. Serin çalışmasının nedeni içindeki chipset qualcomm olması. Asus gibi mediatek veya broadcom kullanmamış. Tek eksi yönü download master benzeri bir özelliği varmı yokmu bilmiyorum. Bulamadım sen bulursan bana da söyle

• quote:

Orijinalden alıntı: atabey444

Hayırlı olsun. Serin çalışmasının nedeni içindeki chipset qualcomm olması. Asus gibi mediatek veya broadcom kullanmamış. Tek eksi yönü download master benzeri bir özelliği varmı yokmu bilmiyorum. Bulamadım sen bulursan bana da söyle
    Malesef dosya indirme özelliği yok, almandan önce de olmadığını biliyordum tek eksisi bu belki de. Fakat asus un download masterini de hiçbir zaman stabil kullanamadım ki! Bi bakıyorum çok Güzel çalışıyor bir bakıyorum bozulmuş girmiyor tepki vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kratostol -- 24 Eylül 2018; 13:46:20 >
    su tplınk modem muhabbetini ürünün kendi sayfasında yapsanız burda asus ile ilgili sorunları paylaşıp cözsek olmaz mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratostol

Bilgilendiririm mutlaka. Archer v2800 e geçtim ben de dün akşam itibariyle ilk izlenim olarak çok iyi cihaz çok serin çalışıyor sabah kontrol ettim.arayüz asus tan sonra çok iç açıcı ve kullanıcı dostu. Wi fi 2,4 de bariz daha iyi çekiyor asus tan.

Alıntıları Göster
    Defalarca Asus a yazdım arayüzünüzü güncelleyin, siyah hiç kullanıcı dostu değil, menüler çok karışık vs vs diye ama hiç sallamıyorlar. Daha kullanıcı odaklı ve kullanımı kolay bir arayüz zor değil ama yapmıyorlar inatla ve kullanıcıyı da dinlemiyorlar.

• Merhaba arkadaşlar Modem 2 el aldım çok temiz sıkıntı yok ama güncelleme Donanım Yazılımı Sürümü:3.0.0.4.380_7712 eski mi? yoksa normal mı? Şu anda Turk Telekom Hipernet vdsl kullanıyorum sözleşme bitecek turknet aknsız vdsl 35 mbps başvuru yapacağım Modem güncelleme yapayım mı yoksa kalsın ?
  • Asus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U

nasıl ?

• yardımcı yok mu ?
  • Arkadaşlar merhaba,
    Modem-WAN-Internet Bağlantısı sekmesindeki ayarların fotoğrafını atabilir misiniz ?
    Asus DSL-AC68U
  • quote:

Orijinalden alıntı: buludag89

Arkadaşlar merhaba,
    Modem-WAN-Internet Bağlantısı sekmesindeki ayarların fotoğrafını atabilir misiniz ?
    Akşam eve gidince atarım ama VDSL kullanıyorum..Turknet mı kullanıyorsun ?
  • 4Sercio kullanıcısına yanıt
    Evet hocam turknet e yeni geçtim.
    VDSL olacak diye başvurdum ama hala ADSL sinyali alıyorum.
    Yardımcı olabilir misin ?
  • buludag89 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bende Turknet kullnıyorum fakat evinin bağlı olduğu yerde VDSL portunda yer yoksa adsl bağlıyorlar.
    Benim ayarlarımAsus DSL-AC68U
  • abkilci A kullanıcısına yanıt
    hocam peki bu ayarları nasıl yaptığınızı hatırlıyor musunuz ?
    Bağlantı ayarlarını otomatik algıla seçeneğini kullanarak mı yaptınız yoksa manuel siz mi girdiniz ?
  • buludag89 kullanıcısına yanıt
    VDSL hangisinde varsa onu kullanın, bu devirde adsl mi kullanılır.
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Gel de bunu turk telekoma ve milattan önce kurulmuş saha dolaplarına anlat. Adamlar seni dinlemiyor ki. Çalışanların umurlarında değil. Bizim buradaki masa başındakiler akşama kadar çay kahve muhabbet fatura ödeme klasik gişe işlemleri vb..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buludag89 -- 28 Eylül 2018; 13:26:57 >
  • 
Sayfa: önceki 191192193194195
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.