Şimdi Ara

Asus DirectCuII HD7850 Kullanıcı İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
20
Cevap
1
Favori
5.177
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Asus DirectCuII HD7850 Kullanıcı İncelemesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    270 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar Asus HD7850 Kullanıcı İncelemesi yapmaya karar verdim.Yapmak istememin sebebi forumda bir sürü hd7850 incelemesi var fakat hiç asus yoktu.
    Kartın önce teknik özellikleri:
    Çekirdek Hızı 870Mhz (Asus bu konuda çekingen davranmış soğutma yeterli iken en azından düz hesap 900Mhz yapmalıydı.10Mhz çok gereksiz bir değer.)
    Üretim Tekniği 28nm
    Bellek 2GB/4840(1210)/256bit/GDDR5
    Shaders 1024
    Güç Bağlantısı 6pin
    Görüntü Çıkışları 1xDVİ/1XHDMİ/2XMini DisplayPort
    Teknik Özelliklerden Sonra Kartın Kendi Fotoğrafları ve Kutu İçeriği:(Fotoğraflardaki bulanıklıklar için özür dilerim.)

Burdaki fotoğrafdada görüldüğü gibi kartın pcb'si soğutucusundan kısa bunun nedeni ısı borularını daha hızlı bir şekilde havayla buluşturmak burdada anlaşılıyor.

Mavi renkli oklar ısınmamış olan hava akımı ısı borularının yanından geçerek ısı borularını soğutuyor ve ısınan hava kısa olan pcbnin boşluğundan tahliye ediliyor(yani kart dandik olduğu için pcb kısa değil!!!)Umarım anlatabilmişimdir.

Şimdide birkaç oyun SS'i:

Batman Arkham City

The Elder Scrolls Skyrim

[simage]http://img825.imageshack.us/img825/6387/76273107.jpg [/simage]

DİRT Showdown

Crysis 2

Yakında oyun benchmarklarıda eklenecektir

Şimdi sırada Sentetik Testlerde

3dMark Vantage Default

3dMark 11 Default (Performance)

3dMark Vantage OC (Cpu:3.8Ghz Gpu:1100Mhz/5800Mhz/1165)Voltajı daha artıramadım.Eğer artırabilseydim 1250Mhz çıkacaktım

Unigine Heaven OC (Cpu:3.8Ghz Gpu:1100Mhz/5800Mhz/1165) Ayarlar nasıl yüklediysem öyle çalıştırdım.

Geriye kalan testler,oyun bench'leri,overclock değerleri yolda

Sonuç:Bu fiyata bu performans başka hiçbir kartta yok tam bir f/p ürünü ben hd7850 yi alırken Asus u seçtim çünkü diğer markalara göre 1yıl daha fazla garanti ve çizgi elektronik ayrıcalığı vardı.Tek beğenmediğim yanı 870mhz olması ama asus diğer 7850 modellerinde bu hızı artırmış eğer sizinde hoşunuza gitmezse hızı yüksek olan asus biosu atarak rahat rahat kullanabilirsiniz.

İyi forumlar

|
    |

• Binbaşı
    1789 Mesaj
    Teşekkürler Yararlı Olacaktır Bencede Bende Kullanıyorum Sınırları Çok Geniş O.C Konusunda Ancak Şu Voltaj İşlerinden Felan Anlamadığımdan Sadece 1050/5800 Çıkardım 6200 Küsur Puan Almıştı Heralde İşlemci Stok Hızdayken 3dmark 11 P'de..Şimdi Bide Defaultta Alıp Bakayım..
    |
    |

Turknet Bir Ay Bedava Kullanım Sağlayan Kod ve Link

XXE95HE97QTM

https://turk.net/p/XXE95HE97QTM/
  • Kurmay Yarbay
    36091 Mesaj
    İnceleme için teşekkürler, güle güle kullan.

Kartı kaça aldın ? 679 Liraya Powercolor 7870 vardı
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/ekran-karti-vga/powercolor-ati-hd7870-pcs-2gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti-ax7870-2gbd5-2dhpp.html
    |
    |
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Binbaşı
    1964 Mesaj
    Elinize sağlık hocam kaça aldınız ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    Vatan yüzde 25 ile aldım 538tl ye gelmişti.

@bonser24
    öyle yapacaktım ama uploader tool kullanıyorum 1080p uploadlamadı bende çözünürlüğü düşürdüm mecbur vakit bulduğumda düzeltirim.
    |
    |

Bu arada inceleme için de teşekkürler. Farklı markaların sonuçlarını gerçek kullanıcılardan görmek güzel oluyor
    |
    |

Ekran Kartı Sevenler Ölmesin..!
  • Binbaşı
    1080 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 4everAMD

Vatan yüzde 25 ile aldım 538tl ye gelmişti.

@bonser24
    öyle yapacaktım ama uploader tool kullanıyorum 1080p uploadlamadı bende çözünürlüğü düşürdüm mecbur vakit bulduğumda düzeltirim.

İnceleme için teşekkürler.Sizce hd 7850 ile 70 arasında çok fark varmıdır biraz para sorunum var arasında 160 tl fark var?
    |
    |
    crysisteki detaya, gölgelere bakın ya. inanılmaz.
    |
    |
    Hocam bende bi tane HD7850 SERİSİNDEN bi kart alıcam ama karak kılmadım ASUS MU SAPPHIRE mi diye. SAPPHIRE FPS de az önce gibi ama bundada kalite ve görüntü baya belli ediyor kendini ben şu sistemde kullanıcam nasıl uygun olur mu ?

Kasa: CORSAIR CARBIDE SERİSİ™ 300R 80PLUS 600W MidT ATX SİYAH KASA
    İşlemci: AMD FX 6300
    Anakart: Msı 970A-G46 AMD 970+SB950 AM3+ DDR3 2133MHz(O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 Anakart
    HDD: Seagate 500GB 16Mb Barracuda
    Monitör: Asus 21.5 inç
    Ram: CORSAIR 4GB Vengeance DDR3 1600MHz LowProfile CL9 Ram
    Dvd yazıcı: SAMSUNG SH-224BB 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI SİYAH (Kutusuz)

Böyle bi sisteme Bu ekran kartı uyar mı ? Yoksa Sapphırenin 2GB O.C li modeli daha mı uygun olur ? O.C belki azda olsa işlemciye yaparım.
    |
    |
    Kartin arkasini gosteren fotografta pcp yanmis gibi gozukuyor?
    |
    |
    |
    |

neyse hayırlı olsun güle güle kullanın
    |
    |
    Intel i7 3930K 6C/12T || Asus P9X79 PRO || Corsair 32 GB DDR3 RAM || Msi R7 370 || Samsung 850 Pro 512GB SSD || Seagate 2 TB HDD || Thermaltake 750W XT PSU || AOC G2460PG 144Hz Gsync || Samsung A70
  • Yarbay
    2952 Mesaj
    arkadaş benim kart prototipmidir nedir. güç girişi kasa kapağından tarafa bakıyor herkesinki hdd kafesine doğru anlam veremedim

Orijinalden alıntı: IIBurkiII

arkadaş benim kart prototipmidir nedir. güç girişi kasa kapağından tarafa bakıyor herkesinki hdd kafesine doğru anlam veremedim

benimde aynı vatana toplatmıştım ben istersen sana ss atayım adam kabloları öyle bir geçirdiki sanki kablosuz çalışıyor

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
    Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
    Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
    Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

Shame

• Yarbay
    2952 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

quote:

benimde aynı vatana toplatmıştım ben istersen sana ss atayım adam kabloları öyle bir geçirdiki sanki kablosuz çalışıyor

yani içerimi bakıyor? bi ss atarmısn zahmet olmazsa

• Yarbay
    13402 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

şuan dükkandayım akşam eve geçince atıcam ya tam olarak arkadan öne doğru bakıyor kablolar ss akşam geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 19 Mayıs 2013; 17:45:55 >

Asus H170 Pro Gaming Intel Skylake i7 6700 Asus Strix 1060 6GB
    Corsair Spec-02 HyperX 2x8GB 2133Mhz 1.2V Asus VX239H 23.6" IPS 5MS
    Evga 650W G2 80+ Gold Cooler Master Hyper T4 Logitech G430 Dolby Headset
    Samsung Evo 850 250GB Logitech G213 Keyboard Logitech G300S

Shame

• Yarbay
    2952 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

şuan dükkandayım akşam eve geçince atıcam ya tam olarak arkadan öne doğru bakıyor kablolar ss akşam geliyor.

eyvallah şimdide pmye dönüyorum:D
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Canlı Tv izle
Mobilya Takımları
üniversite
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,828
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.