Şimdi Ara

ASUS A8N-SLI Premium anakarta PCI exp. 3.0 destekli ekran kartı uyarmı? Yardımlarınızı bekliyorum !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.760
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Asus A8N-SLİ Premium, giriş slotu PCI Express 2.0 olan anakartıma PCI Express 3.0 olan bir ekran kartı takabilirmiyim.Yani sistemde uyum sorunu yaşarmıyım ve hız konusunda 2.0 a göre bi fark olurmu.?Birde ekran kartı önerilerinizi bekliyorum..Teşekkürler :)

Anakartın Resmi ;

ASUS A8N-SLI Premium anakarta PCI exp. 3.0 destekli ekran kartı uyarmı? Yardımlarınızı bekliyorum !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkancilli -- 4 Eylül 2014; 21:13:33 >

• simdi tam da bakamadim ama bu anakart amd 939 soket mi?pcie 2.0 degildir bu durumda 1.1 olabilir.tek cekirdekli athlon islemci var ne ekran karti onerelim ki sana?degistir o sistemi acilen duzgun kart takilmaz bu sekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

simdi tam da bakamadim ama bu anakart amd 939 soket mi?pcie 2.0 degildir bu durumda 1.1 olabilir.tek cekirdekli athlon islemci var ne ekran karti onerelim ki sana?degistir o sistemi acilen duzgun kart takilmaz bu sekilde.

Çift başlık açmış arkadaş öbür başlıktada yazdım ben. Tek çekirdekse kesinlikle değmez. 3700+ artı overclock + 450mhz 4GB Ram + 9600GT 1GB ekran kartı vardı 2008-2009 zamanında. Deli gibi darboğaz yapıyordu. 9600GT'yi öbür makinaya takıp buna HD5450 takmıştım pasif. Ama fx, opteron, x2 varsa iş başka. Ucuzundan GT730-740 falan belki olabilir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

simdi tam da bakamadim ama bu anakart amd 939 soket mi?pcie 2.0 degildir bu durumda 1.1 olabilir.tek cekirdekli athlon islemci var ne ekran karti onerelim ki sana?degistir o sistemi acilen duzgun kart takilmaz bu sekilde.

Arkadaşlar amacım sistemi değiştirmeden elimdeki değerlendirmek..

İşlemcim : AMD Athlon 64 X2 4600+ 2.4ghz - 939 soket (en son çıkandan bi düşük)

Ram : Kingston 4x1gb 400mhz olmak üzere 4 gb ram (Max takılabilecek olan)

Ekran kartı : Palit NVIDIA GeForce GT220 1 gb 128 bit

işlemci ve ram ı değiştiremem zaten tüm sistem en üst düzeyde sadece ekran kartı düşük kalıyor biraz onuda pahalıda olsa sistemin kaldırabileceği en son ve en iyi ekran kartı için fikirlerinizi almak istemiştim aslında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkancilli -- 5 Eylül 2014; 1:27:20 >

• Paranız varsa GT750 son noktası olur. Dahada ilerisi 750 Ti modeli. Ama fazla bile gelir bu kartlar o işlemciye.
    Amd tarafında muadil kartlarada bakılabilir ancak güç tüketimleri düşündürüyor beni. Eski sistem zaten fazla yoruluyor ve güç çekiyor olacak. Nvidianın 740-750-750Ti'ları daha iyi olur sizin için gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HaypurTiryading

Paranız varsa GT750 son noktası olur. Dahada ilerisi 750 Ti modeli. Ama fazla bile gelir bu kartlar o işlemciye.
    Amd tarafında muadil kartlarada bakılabilir ancak güç tüketimleri düşündürüyor beni. Eski sistem zaten fazla yoruluyor ve güç çekiyor olacak. Nvidianın 740-750-750Ti'ları daha iyi olur sizin için gibime geliyor.

Elimde athlon x2 5000+ var ve stok haliyle gts250ye darboğaz yaşatıyor biraz... tavsiyem:

GT740 GDDR5 olabilir bu bile darboğaz yapacaktır ama bundan fazlasının alınmasını tavsiye etmiyorum...
    GT730 GDDR5 64bit kart on numara yakışacaktır sisteme ama gddr3 değil 5 bulmalısın :) yoksa 740 al :)
    Neden r7 250 gddr5 değil çünkü zor bulunuyor bulduğun yerlerde fazla para istiyor...

Birazcıkta gıdıklayın işlemciyi anakart güzel :) 3ghz barajını geçecek bir işlemci o chipsete hafif voltajı verdinmi uçuyor athlon x2 ler :) ben 2.6dan chipsete %3.3 voltaj verip 3.4ghz yapıyorum şeker gibi oluyor daha üstünü denemedim daha bi ara bakacağım :)

• soket 939 x2 bir işlemci bulup 3ghz oc yaparsan iyi bir ekran kartıyla mediumda tüm oyunları oynarsın tabi kimi oyunların istedigi min işlemci bundan daha fazla ama sonuç olarak çogu oyunu rahatça oynatır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.