Şimdi Ara

ASUS 27' VG278QF 165Hz 0.5ms DVI-D HDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör 1799 TL (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
0
Favori
9.447
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam tn panel teknolojisinde gecikmeler daha düşük

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Wadjet kullanıcısına yanıt
    aynen öyle.
    arkadaş bunu söyleyenlerin 27 inç kullanmadığını düşünüyorum demiş.
    haklı ben 24 inç 1080p kullanıyorum ve yine de bu olaydan şikayetçiyim
  • 1080p / 1440p

Ve

TN / Ips hepsinin kullanıcısı ve tercih nedeni var.

1080pde çok daha yüksek fps ve çok düşük frametime yani stabil oyun performansı alırsın ve bunlar iddialı Multi oyuncular için olmazsa olmazdır.

Tn panelin input lag süreleri çok daha düşüktür ki bu da yine aynı şekilde iddialı multiciler için çok önemlidir.

Şimdi daha yüksek fpsle, dalgalanma minumum düzeyde(frametime düşük), input lagı çok düşük özetle stabil ve hızlı bir monitör isteyenler ki bunları isteyenler iddialı multi oyunculardır, bunlar ıps ve va panel almazlar.

O yüzden burada 1080p 27 inç Tn panel çöptür para verilmez pixelleri sayılıyor vs diyenler gereksiz bilgisiz kendi tercihleri beğenilerini karşılamıyor diye çamur atıyor sadece.

O zaman sizin mantığınızla bende şöyle söyleyeyim;

Ips yada Va panel çöptür. Yüksek tepkime süreleri gölgelenmenin kralı.

Yine inputlag sürelerinin yüksek olması tamamen çöp kağnı gibi monitörler.

Dersem sizin gibi kendi beklentimi karşılamadığı için yanlış ifade etmiş olurum.

Görüntü kalitesine yüksek fps den daha çok önem veren, input lag ms vs değerleri çok hızlı olmasada olur diyenler, film izlerken daha kaliteli renklerle izlemek isteyenlere TN ÇÖP EVET.

Ama tam tersi iddialı multiciler içinde IPS / VA ÇÖP.

Özetle kendi beklentilerinizi karşılamayan ürünlere çöp demekten vazgeçin.

Herkes sizin beğenip tercih ettiğiniz özellikleri beğenip tercih etmek zorunda değil.

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TURKISH-HANDERE -- 24 Nisan 2020; 20:31:9 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: n0fx

Benim pc masası kullandığım öngörüsüne nerden vardın çok merak ediyorum? Masanın standartlarından bahsetmişin 75cm eni olan masa standart ölçü değildir ayrıca benim masanın eni 75cm den büyük.

75 cm eni olan masada monitöre 40cm den bakmayı nasıl başarıyorsun burasıda ayrı bir konu.

Hala neyi savunduğunu anlayamadım ben bu masa ölçülerine göre 1m mesafeden bakamaz mıyım bunu mu savunuyosun? Saçmalamadan açık açık söyle bileyim

Alıntıları Göster
    Valla 5 yaşında çocuguga anlatır gibi anlatıcam.

1-Çalışma ve pc masası aynı şey.
    2-Bunlar genel olarak en düşük 60cm eninde yapılır daha altında yapılmaz özel istekler dışında.
    3-Bu masada en düşük 60 cm yapılmasının nedeni üstüne gelicek araçların ve sizin ekran ile aranızdaki mesafe ve ölçülerine göre hesaplanıyor (pc,Klavye,Mause vs)
    4-Bu tasarımda bu ölçüler yapılır en az.İdeal Ölçüler yapıldıktan sonra istersen 3 metreden bak ekrana o seni ilgilendirir.İstersen git 75cm lik masa al. 5 metreden bak.

Bence senin ilk baştan beni benim yazdıgım mesajları tekrar oku sanırım sen yanlış kişiyi alıntıladın diğer arkadaşı alıntılayacaktın çünkü 15cm ekrana bakıp pikselleri gördüğünü idda eden o arkadaş ben değilim.İster 15 cmden bak istersen 1 metreden yine pikselleri göremez.Senin burda 1mtden bakmana kimsede bişe demiyor.Benim yazdıgım mesajları tekrar gözden geçir öyle cevap yaz.

• hakkikarahan H kullanıcısına yanıt
    https://spydrop.app/

DH Konusu:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/140979913
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssuqunet

siparis vermistim, sizin su bos muhabbettleriniz yuzunden iptal talebi olusturdum. monitor 2400 lira olmus. bana 24 27 inc 144hz üzeri monitor onerebilir misiniz? cs go oynuyorum arada, dizi film izlicem. ekran kartı aldım mevcut 144 luk benq monitorumde display port olmadıgından faydalanamıyorum. bilgisayar bileşenlerinde teknolojiyi cok takip etmiyorum. ips panel vs bilemedim 2k 3k arası monitor bakıyorum.
    Monitörün fiyatı artmamış, sen daha önce sipariş verdiğin için sana indirimsiz fiyatı görünüyor. Gizli sekmeden yada başka tarayıcıdan tekrar bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Burada sadece kalite farkı var.İstediğin İnç'te monitör kullan değişen tek şey görüntü kalitesidir.Görüntü kalitesini piksel mantıgına dönüştürdünüz.Pikseller sıkıştıkça daha iyi görüntü alırsınız zaten bu inkar edilecek bişe değil ki zaten.Siz gelip burada 1080p videodan 2k kalitesi bekliyorsunuz.Ne kadar ekmek o kadar köfte

Alıntıları Göster
    ulan kaliteyle alakalı bir şey dedim mi ben şimdi, kendin çalıp oynuyorsun

• Bu zamanda bu paraya full hd alınmaz en az 2 veya 4k almak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _recoo

ulan kaliteyle alakalı bir şey dedim mi ben şimdi, kendin çalıp oynuyorsun

Alıntıları Göster
    Piksel demek kalite demek değil mi
  • quote:

Valla 5 yaşında çocuguga anlatır gibi anlatıcam.

1-Çalışma ve pc masası aynı şey.
    2-Bunlar genel olarak en düşük 60cm eninde yapılır daha altında yapılmaz özel istekler dışında.
    3-Bu masada en düşük 60 cm yapılmasının nedeni üstüne gelicek araçların ve sizin ekran ile aranızdaki mesafe ve ölçülerine göre hesaplanıyor (pc,Klavye,Mause vs)
    4-Bu tasarımda bu ölçüler yapılır en az.İdeal Ölçüler yapıldıktan sonra istersen 3 metreden bak ekrana o seni ilgilendirir.İstersen git 75cm lik masa al. 5 metreden bak.

Bence senin ilk baştan beni benim yazdıgım mesajları tekrar oku sanırım sen yanlış kişiyi alıntıladın diğer arkadaşı alıntılayacaktın çünkü 15cm ekrana bakıp pikselleri gördüğünü idda eden o arkadaş ben değilim.İster 15 cmden bak istersen 1 metreden yine pikselleri göremez.Senin burda 1mtden bakmana kimsede bişe demiyor.Benim yazdıgım mesajları tekrar gözden geçir öyle cevap yaz.

Alıntıları Göster
    Bu aşadaki senin yorumun ve sen bu yorumu neye yaptığını biliyor musun? "Sorması ayıp kaç cmden bakıyorsunuz?Bence ölçüler ile ilgili bir sıkıntınız var." dedin bende 1m den bakıyorum dedim sende aşadaki cevabı yazdın.

"Ben mobilya ve iç mekan tasarımcısıyım işimi bana öğretiyorsun.Kafanızdan element uyduruyorsunuz.Pc masası 60 cm eninde monitörü en dibe koyarsın monitörün ayak boyu ortalama 20 cm civarı klavye ortalama eni 20 cm civarı.kalır sana 20cm diz mesafesi.Göğsünü masaya dayadıgında monitörle aradan ortalama 40 ile 30 cm arası mesafe olur ama gözünde problem olanlar kafayı öne eğer monitöre 15 cmden bakar sizin gibi."

Sayın arkadaşım cevap veremeyince kıvırmaya başladığın çok belli. Şimdide suçu bana atıyosun sen yanlış kişiye cevap verdin diye. Hayır sana cevap verdim başkasına cevap vermedim. Sabahtan beri saçmalayan sensin. En başta kendince dalga geçiyodun şimdi kıvırmaya mı vurdun olayı. Senin gözünde hiç bir insan evladı 1m mesafeden bakamaz demi olamaz öyle bir şey standart ölçü diye zırvalarken iyi, cevap kalmayınca "o kişi ben değilim".

Hadi arkadaşım işine bak zaman kaybından başka bir şey değilsin.

• sadece csgo icin alınır mı alınmaz mı?
  • n0fx kullanıcısına yanıt
    Valla bu mesajdan sonra gerçekten sende sıkıntı olduguna kanaat getirdim

Bak arkadaş ne yazmış ve ben ona ne yazmışım.27" te 1080p çözünürlükte pikselleri gördüğünü idda ediyor.
    ASUS 27" VG278QF 165Hz 0.5ms DVI-D HDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör 1799 TL

Bak bakalım bu kim.Öbür arkadaşa yazdıgım mesajı kim alıntılamış cevap yazmış tanıyabildin mi?
    ASUS 27" VG278QF 165Hz 0.5ms DVI-D HDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör 1799 TL

• DaddyU D kullanıcısına yanıt
    Bende de xg2402 var da hocam 1ms. Acaba 1 ms den daha aşağıda yuvarlıyorlarmı

• Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Ben 60cmden 27 monitörde kullandım 24 de farkı anlayamadım. Tabiki vardır ama şahin olmak lazım tam ölçüm 60cm imiş. Onuda koronadan işsizlik olunca öğrendim

• quote:

Valla bu mesajdan sonra gerçekten sende sıkıntı olduguna kanaat getirdim

Bak arkadaş ne yazmış ve ben ona ne yazmışım.27" te 1080p çözünürlükte pikselleri gördüğünü idda ediyor.

Bak bakalım bu kim.Öbür arkadaşa yazdıgım mesajı kim alıntılamış cevap yazmış tanıyabildin mi?
    Ben orda o arkadaşı değil seni etiketledim o arkadaşı etiketleseydim onu etiketlerdim niye hala yanlış kişiye cevap yazdığımı söylüyosun.

Ben orda seni niye etiketledim 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatayım. Sen 40cm den bakıyorum dedin bende sana 40cm i çok görüyosunuz şeklinde mesaj yazdım demi. Buraya kadar anladın mı? Sonra sen ne dedin "sen kaç cm den bakıyosun" bende dedim ki "1m den bakıyorum" daha sonra sen alaycı tavırlarla bilmiş bilmiş cevap vermelere başladın. Kendince hesap kitap yaptın, kendini iç mimar gördün masa standartları dedin hatta o standartların dışında üretilmez dedin ve senin kullandığın masanın 75cm olduğunu söyledin. Bende sana ne dedim 75cm standart bir ölçü değil sen buna da cevap veremedin. Sana hatta fotoğrafla cevap verdim o cevabımdan sonra kıvırdıkça kıvırdın halada kıvırmaya devam ediyosun.

Burda kimse bir birini tanımıyor. Senin en büyük hatan tanımadığın birine bilmiş bilmiş ve ayrıca alaylı bir şekilde cevap vermen. Bozuldukça konu değişiyosun şimdide başkasına cevap verecektine döndermeye başladın.

Haksızsan haksızım de bu kadar zor değil. Tanımadığın insanlara alaycı tavırlarla yaklaşma yoksa böyle oluyor sonu görüyosun cevap veremeden kalıyosun ve hala alay etme derdindesin. Sen git yaşıtlarınla alay et tamam mı aslanım.

• quote:

Orijinalden alıntı: n0fx

Ben orda o arkadaşı değil seni etiketledim o arkadaşı etiketleseydim onu etiketlerdim niye hala yanlış kişiye cevap yazdığımı söylüyosun.

Ben orda seni niye etiketledim 5 yaşındaki çocuğa anlatır gibi anlatayım. Sen 40cm den bakıyorum dedin bende sana 40cm i çok görüyosunuz şeklinde mesaj yazdım demi. Buraya kadar anladın mı? Sonra sen ne dedin "sen kaç cm den bakıyosun" bende dedim ki "1m den bakıyorum" daha sonra sen alaycı tavırlarla bilmiş bilmiş cevap vermelere başladın. Kendince hesap kitap yaptın, kendini iç mimar gördün masa standartları dedin hatta o standartların dışında üretilmez dedin ve senin kullandığın masanın 75cm olduğunu söyledin. Bende sana ne dedim 75cm standart bir ölçü değil sen buna da cevap veremedin. Sana hatta fotoğrafla cevap verdim o cevabımdan sonra kıvırdıkça kıvırdın halada kıvırmaya devam ediyosun.

Burda kimse bir birini tanımıyor. Senin en büyük hatan tanımadığın birine bilmiş bilmiş ve ayrıca alaylı bir şekilde cevap vermen. Bozuldukça konu değişiyosun şimdide başkasına cevap verecektine döndermeye başladın.

Haksızsan haksızım de bu kadar zor değil. Tanımadığın insanlara alaycı tavırlarla yaklaşma yoksa böyle oluyor sonu görüyosun cevap veremeden kalıyosun ve hala alay etme derdindesin. Sen git yaşıtlarınla alay et tamam mı aslanım.

Alıntıları Göster
    Allah akıl fikir versin diyecegim sadeceYazdıgını anlamayan insana ben ne anlatayım saygılarımla.Gökten vahiy inse sana yine anlatamaz

• 2k/4k'ya takmış millet, gören de herkeste 1080 var sanacak.
  • quote:

Allah akıl fikir versin diyecegim sadeceYazdıgını anlamayan insana ben ne anlatayım saygılarımla.Gökten vahiy inse sana yine anlatamaz

Alıntıları Göster
    Tabi tabi cevap veremeyince anlamıyo ayağına yat. Başkası olsa cevap vermezdi sendeki yüzsüzlükte ayrı bir boyut. Fazla kibir insanları bu hale sokuyor.

• n0fx kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımı tekrar oku inanıyorum anlayacagına iftarını aç sonra tekrar oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: TURKISH-HANDERE

1080p / 1440p

Ve

TN / Ips hepsinin kullanıcısı ve tercih nedeni var.

1080pde çok daha yüksek fps ve çok düşük frametime yani stabil oyun performansı alırsın ve bunlar iddialı Multi oyuncular için olmazsa olmazdır.

Tn panelin input lag süreleri çok daha düşüktür ki bu da yine aynı şekilde iddialı multiciler için çok önemlidir.

Şimdi daha yüksek fpsle, dalgalanma minumum düzeyde(frametime düşük), input lagı çok düşük özetle stabil ve hızlı bir monitör isteyenler ki bunları isteyenler iddialı multi oyunculardır, bunlar ıps ve va panel almazlar.

O yüzden burada 1080p 27 inç Tn panel çöptür para verilmez pixelleri sayılıyor vs diyenler gereksiz bilgisiz kendi tercihleri beğenilerini karşılamıyor diye çamur atıyor sadece.

O zaman sizin mantığınızla bende şöyle söyleyeyim;

Ips yada Va panel çöptür. Yüksek tepkime süreleri gölgelenmenin kralı.

Yine inputlag sürelerinin yüksek olması tamamen çöp kağnı gibi monitörler.

Dersem sizin gibi kendi beklentimi karşılamadığı için yanlış ifade etmiş olurum.

Görüntü kalitesine yüksek fps den daha çok önem veren, input lag ms vs değerleri çok hızlı olmasada olur diyenler, film izlerken daha kaliteli renklerle izlemek isteyenlere TN ÇÖP EVET.

Ama tam tersi iddialı multiciler içinde IPS / VA ÇÖP.

Özetle kendi beklentilerinizi karşılamayan ürünlere çöp demekten vazgeçin.

Herkes sizin beğenip tercih ettiğiniz özellikleri beğenip tercih etmek zorunda değil.

Saygılarımla
    Olay tamamen bu. Bu yalnız panel alırken değil genel anlamda teknoloji alışverişi yaparken bakış açısı bu olmalı. Ben neden alıyorum bu ürünü diye sormalı o kişi kendine. Kendimden örnek verecek olursam benim bir paneldeki ilk önceliğim düşük input lag’dır. Sonra renklere vs bakarım. Bu kişiden kişiye değişir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.