Şimdi Ara

Astra j ağır bakımlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2012 astra j 1.3 cdti aracım 80bin de şimdiye kadar yağ filtre bide fren balatası dışında ne baskı balata ne triger değişmedi bu tarz ağır bakımları ne zaman yaptırmak lazım başka neler yaptırılabilir , yetkili servis çok mu giydirir kafamda deli sorular tecrübe ve tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Trigere geç bile kalmışsın.Baskı balata kullanıma bağlı ama muhtemelen bitmeye yaklaşmıştır.Evet yetkili servis çok giydirir
  • theblackside T kullanıcısına yanıt
    Triger zincirlerde 100 civarı olmuyomuydu?

Ankara için düzgün özel veya yetkili opel servis öneriniz varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: öküzbaş

Triger zincirlerde 100 civarı olmuyomuydu?

Ankara için düzgün özel veya yetkili opel servis öneriniz varmıdır?

Dizele dikkat etmemişim.Zincirler için her kafan bir ses çıkıyor.Kimisi 100.000 kimisi 250.000 kimiside ses yapmaya başlayınca değiştirin diyorlar.Baskı balata için bitmeye yakın anlarsın zaten.Servis konusunda ise istanbulda yaşadığım için bir bilgim yok.Ancak opel forumlarından araştırabilirsin.Yetkili servise gidip kazıklanmanın alemi yok bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theblackside -- 14 Mayıs 2017; 1:25:10 >
  • Bu tarz bakımlar biraz komplike olduğu için yetkili servise 5 yıldır uğramamış olmama rağmen bi niyetlenmiştim ama haklısınız Teşekkür ederim paylaşımlarınız için

• 80 binde triger i falan değiştirmene gerek olcağını sanmıyorum zaten triger zinciri de öyle 100 binde falan değişmez ben vakti zamanında bmw aracımda öyle bir hata yaptım imanım gevredi nerdeyse motoru kucağıma alıyordum başıma birçok masraf açtı sırf aptal bir ustanın zincir değişmesi lazım dediği için.

Triger zinciri ses yapmadığı müddetçe değişmeye gerek görülmez. 90-100 bin arasına geldiğinde ağır bakım olarak değiştirmen gereken şeyler

- Motor yağı
    - Balataları kontrol ettirirsin gerek görülürse değiştirirsin
    - Bütün filtreler
    - V kayışı kontrol edilir kopukluk yıpranma vs varsa değişitirlmesi gerekir km si dolduysa yine değişmesi gerekir
    -Araca hiç baktırmadıysan lifte kaldırt arabanın bi altına baktır yağ kaçağı sızıntı vs varmı diye baktır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.