Şimdi Ara

Astra j 1.4t otomatik LPG'li aracin 1 yillik gider tablosu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
1.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 yillda arac (16209kmde) cebimden 10398 tl para götürmüş yani günlük 28.5tl aracin idamesine vermişim
    Bunun 5156tl'si yakit masrafi digerleride bakim vergi ve lpg takim masrafi.Araçla yapilan 16209kmde 31.5krs yakit harcamis benzin dahil rakam.(lpg mantiksiz diyen arkadaşlar tekrar düşünsün bence benzinde kullansaydim bu araci rakamlar beni daha da cok üzecekti)
    Araci olmasi insanin lüks olmamali ama gunumuz turkiyesinde kesinlikle lüks sadece aracimi yurutmek icin aylik 855tl cebimden para çıkmış 1 yillik periyodun toplam masraflarinda...
    Sizde durum nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi attila24 -- 14 Ocak 2018; 16:54:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kadar para vermek yerine neden az verilmesi tercih edilmiyor ? 1993 model r9 broadway lpg ile koklamakta ve yag bakimini 70 tl ye yapilabilmekte. Suan 1.2 symbolde keza km de 27 kurus tuketimi var.

• Gayet güzel bir örnekleme olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Bu kadar para vermek yerine neden az verilmesi tercih edilmiyor ? 1993 model r9 broadway lpg ile koklamakta ve yag bakimini 70 tl ye yapilabilmekte. Suan 1.2 symbolde keza km de 27 kurus tuketimi var.

At arabası alınması daha mantıklı. Vergi yok kasko yok bakım yok sigorta yok. Yakıt dersen ucuz. Bence siz at arabasını deneyin.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Güvenlik hocam tabi konforda extrasi ama r9 olsada yine yakit var bakim var vergi var

• Şu an ki ülke şartlarında normal , genel olarak sorarsan yüksek meblağ. Aylık 750 liradan kirada otursan yılda 9000 eder. 2 ev kirası gibi bir şey.
  • Olan orta gelirliye oluyor benim aracinda yurutme maliyeti 900 tl civarinda bunun adi soygun baska bisey degil

• 580 tl linea
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozbayram

quote:

Bu kadar para vermek yerine neden az verilmesi tercih edilmiyor ? 1993 model r9 broadway lpg ile koklamakta ve yag bakimini 70 tl ye yapilabilmekte. Suan 1.2 symbolde keza km de 27 kurus tuketimi var.

At arabası alınması daha mantıklı. Vergi yok kasko yok bakım yok sigorta yok. Yakıt dersen ucuz. Bence siz at arabasını deneyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Honda civic 2015 1.6 lpg aylık tüketim 250 lira yakıt, 300 lira mtv+trafik sigortası + kasko + yıllık bakim masrafı = aylık toplam masraf 550 tl

• ozbayram kullanıcısına yanıt
    Astra j 1.4t otomatik LPG'li aracin  1 yillik gider tablosu

• 2016 astra J dizel otomatik.

2017 yılında 14517 km yapmışım. 4343 TL yakıt masrafım, 3752 lira diğer masraflarım olmuş. Toplam 8095 lira.
  • samet3534 S kullanıcısına yanıt
    Lpgde neredeyse mazotla ayni yakmış ozaman

• quote:

Orijinalden alıntı: attila24

Lpgde neredeyse mazotla ayni yakmış ozaman

aynen tüketim olarak lpg-dizel benzer oluyor genelde...
  • quote:

Astra j 1.4t otomatik LPG'li aracin  1 yillik gider tablosu

Millete pahalı araçlardan kaçının brodvay alın diyorsun kendin mercoya biniyorsun. Bu ne yaman çelişki..

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.