Şimdi Ara

Astra J 1.4 140 bg. Turbo Active Select Yakıt Tüketimi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
111
Cevap
3
Favori
122.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: ekonomi doktoru

Valla benim şehir içi kısa mesafe 11-12 lt tüketimim var. Şehirlerarası ise 120-130 km hızla 6.5-7 lt. arası...

Araç 1. ve 2. Viteste yakıyor benzini. Buna rağmen lpg takmayı düşünmüyorum. Aracın performansı çok büyük zevk veriyor. Bence bu fiyata binilebilecek en iyi araba. Bu arabaya da lpg takılmasına gönlüm el vermez açıkçası...
    Taktım lpg yi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekonomi doktoru

Taktım lpg yi

Alıntıları Göster
    Hayrola hocam neden taktırdınız, önceki mesajda LPG istemiyorum demiştiniz. Merak ettim doğrusu bu aracı düşünen biri olarak. Aracınız otomatik miydi?

• Kuzeyli.2891 kullanıcısına yanıt
    Tamamen ekonomik nedenlerden dolayı taktırdım. Tam otomatik vites sorunsuz olsa da fazla yakıyor, aracın ağırlığını da göz önüne alınca benzin fiyatları can sıkıcı olmaya başlamıştı.

• Arkadaşımdan 2013 Model AStra J Kasa 1.4T Manuel aracını almayı planlıyordum ama yazılanlardan sonra vazgeçecek gibiyim. Aktif olarak kullandığım Insignia 1.6 CDTi otomatik bile İstanbul şehir içinde 8 litre yakarken Asntra'ya 8-10 litre yaktırmak beni daha da üzer. Diğer alternatif baktığım araç da Hyundai i20 1.4 CDTi. Tamam bu 2 araç arasında sınıf ve kalite farkı var ama biri şehir içinde 6 litre mazot yakarken diğeri 8-10 litre benzin yakarsa başa çıkılmaz...
  • Ben opel astra j gtc 1,4 motor 140 beygir kullanıyorum moskova trafiğinde ve 11 lt yakıyor araç. Not:Oto vites.
  • Arkadaşlar merhaba, dün 2016 model 26 binde 1.4T Otomatik aldım ve aranıza katıldım.

Arabayı Denizli'den aldım. Yolda 100-110 ortalama ile kullandım ( ara sıra 140-150 bastım) 6.3 km tüketti ortalamada ( 600 km yol, çok trafik yoktu) Sizce nasıl yakmış? Arabada tek kişiydim.

Bu arada almadan aracı eksperde incelettim , bir soruna rastlanmadı ancak yolda gelirken yavaş yavaş hızlanırken ( 40 km hız civarına gelince ) sanırım 2. vitesten 3. vitese gerçek araç biraz sarsılıyor. Diğer vites geçişlerinde bu yok ( daha düşük viteslerde bile )

Daha önce Suzuki SX4 kullandım, benzinli otomotik. CVT şanzıman geçişleri çok rahattı. Şimdi, az da olsa, 2. vitesten 3. vitese geçişte hissettiğim bu küçük sarsıntı beni korkuttu açıkçası.

Opel servise götürmeyi düşünüyorum. 1.4T Otomatik kullananlarda da 2'den 3'e geçerken böyle bir sarsıntı var mı? Kullananlar bilgi verebilirse çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nucro

Arkadaşlar merhaba, dün 2016 model 26 binde 1.4T Otomatik aldım ve aranıza katıldım.

Arabayı Denizli'den aldım. Yolda 100-110 ortalama ile kullandım ( ara sıra 140-150 bastım) 6.3 km tüketti ortalamada ( 600 km yol, çok trafik yoktu) Sizce nasıl yakmış? Arabada tek kişiydim.

Bu arada almadan aracı eksperde incelettim , bir soruna rastlanmadı ancak yolda gelirken yavaş yavaş hızlanırken ( 40 km hız civarına gelince ) sanırım 2. vitesten 3. vitese gerçek araç biraz sarsılıyor. Diğer vites geçişlerinde bu yok ( daha düşük viteslerde bile )

Daha önce Suzuki SX4 kullandım, benzinli otomotik. CVT şanzıman geçişleri çok rahattı. Şimdi, az da olsa, 2. vitesten 3. vitese geçişte hissettiğim bu küçük sarsıntı beni korkuttu açıkçası.

Opel servise götürmeyi düşünüyorum. 1.4T Otomatik kullananlarda da 2'den 3'e geçerken böyle bir sarsıntı var mı? Kullananlar bilgi verebilirse çok sevinirim.
    Opellerde yol bilgisayarı ne göstermişse genellikle doğrudur. Fabrikanın şehiriçi diye adlandırdığı hızın yol bilgisayarındaki karşılığı saatte 30 km ortalama hızdır ve kesinlikle tutar. Şehirlerarası tüketimin ne olduğunun pek fazla önemi yok (sürekli bu şekil kullanacaksanız başka). Saatte 30 km'nin üzerindeki tüm ortalama hızlar şehirlerarası kapsamına girer. Büyükşehirlerde özellikle de İstanbul'da şehiriçi ortalama hız 20km/saat civarıdırı. Bir/iki km altı ya da üzeri olur. Bu ortalama hızda nerede ise tüm benzinli araçlar(turbolu veya atmosferik fark etmez) ortalama 100 km'de 10/11 lt benzin tüketirler.
    Yukarıda verdiğim rakamları ve tüketim miktarlarını sürüş koşullarınıza göre uygulayın ve karşılaştırın.
    Trafiğin çok yoğun olduğu bir ortamda, adı/sanı/cinsi/türü/menşei ne olursa olsun hiçbir benzinli motor ekonomi anlamında dizel ve tüplü motorlarla başedemez.

• Herkese merhaba , araç alma arefesindeyim. Normalde 1.6 dizel bakıyordum fakat 1.4 turbolara da bakmaya başladım. LPG’li olanlar var uyumlu mudur? yakıt anlamında nasıl fikirlerinizi almak istiyorum.

• Hocam piyasada alabileceğin 140 beygir 6 ıleri otomatik cosmo donanımlı LPG ILE TAM UYUMLU 100 bin Tl ye baska araç YOKKKK
    Ekim 2019 da 75 bin e otomatik cosmo aldım
    Fiyatlar malum artti ama başka araccc yokkk
    Lpg de 30 kuruş max şehiriçi

• Ben de Şubat ayında 1.4 benzin lpg otomatik vites sport tourer astra aldım. Şehiriçinde ortalama 26km hız ile 11.8 litre benzin yakıyor görünüyor. 70 beygirlik 1.4 206'dan geçiş yaptığım için performansı fazlasıyla memnun ediyor.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.