Şimdi Ara

Astra J 1.4 140 bg. Turbo Active Select Yakıt Tüketimi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: the block Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 1 Misafir - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
111
Cevap
3
Favori
122.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç tasarımı ve motoru itibariyle sizi sportif sürüşe itiyor böyle sürünce de 9lt'den kapı açıyor 12-13 lt görmek işten bile değil. Geçen akşam işe gelirken ayağımın altında yumurta var gibi gaza bastım 6.9 litreye kadar düşürdüm ama belirtmeliyim ki aracı kullanmaktan hiç zevk almadım.

Senelik ortalama 10.000 km yaparım lpg'ye karşı antipatim de var ama bilemiyorum kararsızım bende lpg taktırmak konusunda.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski bir konu ama yazayım bende,

120 sabit ile benim de ortalamam 5.9lt. Fakat şu var ki asla 120 sabitte kalamadığım için çok yakıyor araba. Arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın J kullancılarının büyük bir oranı yavaş kullanamıyor arabayı.

Ben de dayanamayıp LPG taktırdım, landirenzo yağlamalı sistem. 70 tl depo doldur 320 km yol git :D yarı yarıya düştü tüketim. Uzun yol yaptığım için kaçınılmaz oldu. Bazen canım sıkıldığında benzine alıp gidiyorum, benzinde kullanmak cidden eğlenceli
  • 2013 Astra J 1.4T Sport Active Select Otomatik aracım var LPG li daha yeni aldım 15 gün fln oldu, önceden kullandığım 2010 J 1.3CDTI a göre performans ı çok daha iyi ama nedense alışamadım bu araca.
    80TL gaz ile 280 km gittim çok yakıyor araç 11.9 gösteriyor ve lpg ye geçmesi için bi 3-5 km geçmesi sürüyor.
  • karışık 8.5 litre gibi aracı alalı bi kaç gün oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 turbo manuel vites ortalama 7.3 litre yakiyorum. onceki aracim otomatikti 9 litre yakiyordu. manuelde yakit sakin kullanimda baya iyi bu yuzden lpg takip matoru haşat edesim yok.

• selamlar, bende de 2011 model 1.4 turbo sport otomatik vites var, araba 36.000'de ortalama yakıt tüketimi 11.9 gösteriyor.
    Performans, kullanım zevki, ivmelenme, yol tutuş müthiş bir araba.
  • araç güzel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 16 Ağustos 2016; 19:05:56 >
  • Bu konu içimi kararttı. Araca diyecek yok ama yakıt çok gelir sanırım.
  • Merhaba astra j lerde subaplar magnezyum lpg olmaz deniyor ama bir sürü kişi lpg taktirmış nasıl oluyor bu iş

• quote:

Orijinalden alıntı: farukakgun

Merhaba astra j lerde subaplar magnezyum lpg olmaz deniyor ama bir sürü kişi lpg taktirmış nasıl oluyor bu iş

Bunu ben de merak ediyorum.Eğer böyle bir sorun varsa insanlar neden taktırıyor?Yok böyle bir sorun yaşanmıyorsa niye bu araç için tüpe uyumsuz diyorlar?Anlamak güç.Bir keresinde üstünkörü sormuştum.Sübap değiştirme vs.1000 lira tutar demişlerdi.3000 de tüp olsa.Epey tutuyor yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1155

quote:

Merhaba astra j lerde subaplar magnezyum lpg olmaz deniyor ama bir sürü kişi lpg taktirmış nasıl oluyor bu iş

Bunu ben de merak ediyorum.Eğer böyle bir sorun varsa insanlar neden taktırıyor?Yok böyle bir sorun yaşanmıyorsa niye bu araç için tüpe uyumsuz diyorlar?Anlamak güç.Bir keresinde üstünkörü sormuştum.Sübap değiştirme vs.1000 lira tutar demişlerdi.3000 de tüp olsa.Epey tutuyor yine.

Şöyle anlatayım;

Evet risk var ama benzin fiyatlarının yüksekliğinden ötürü lpg taktırıyor herkes, sorun cıksa 2000 liraya subaplar yenileniyor.

Kolay kolay 70bin km den önce subaplar erimiyor, erise bile yapılan kar düşünülp lpg taktırılıyor.

Hep örnek verilir ya bir arkadaşım diye, lpg ile 130bin kmyi geçen arkadaşım var çocuk hevesle subap erimesini bekliyor ama daha olmadı :D

İnterntte subap eriten okuduklarım oldu, 70bin kmden önce olan duymadım.

Kısacası yıllık yapacagınız km hesaplanıp taktırılabilir, bana sorarsanız saniye düşünmeyin taktırın geçin.

• yasin90 Y kullanıcısına yanıt
    Sag olasin kardesim.

• quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

Orijinalden alıntı: onur1155

quote:

Şöyle anlatayım;

Evet risk var ama benzin fiyatlarının yüksekliğinden ötürü lpg taktırıyor herkes, sorun cıksa 2000 liraya subaplar yenileniyor.

Kolay kolay 70bin km den önce subaplar erimiyor, erise bile yapılan kar düşünülp lpg taktırılıyor.

Hep örnek verilir ya bir arkadaşım diye, lpg ile 130bin kmyi geçen arkadaşım var çocuk hevesle subap erimesini bekliyor ama daha olmadı :D

İnterntte subap eriten okuduklarım oldu, 70bin kmden önce olan duymadım.

Kısacası yıllık yapacagınız km hesaplanıp taktırılabilir, bana sorarsanız saniye düşünmeyin taktırın geçin.

DİKKAT: Bu mesaj 1.4 turbo astra sahibi lpg ile araç kullanan birisine aittir başka marka model ne olur ne biter bilmem. Kulaktan dogma su bunu etmis bu bunu etmis mesaji degildir.

Lpg ile yüzde 55 tasarruf yapiyorum Şaka degil minimum yüzde 55. her benzin lpg aldigimda km yi faturanin arkasina yaziyorum o sekilde takip ediyorum. Günlük 50 km yol yapiyorum. yani nerdeyse her hafta depoyu dolduruyorum (27 litre gaz aliyor) . 27 litre ile en az gidebildigim yol 220 km oldu. ortalama hizim 150 falandir. en çokta 300 km gittim. (90-110 arasi demek isterdim) 110-140 arasi idi. yani Yavaş hiç gitmem hergun ayni yolu gittigimden araci düşük hizda isitir sonra 140+ km hizla giderim. bir kere bilgisayari sifirlayip yolun yarisini 90 la gidip dayanamip kalan kismi 150 ile gittim o zaman bilgisayar 5.4 litre gosterdi. Genelde 7.4-8 arasi tüketiyor (yol bilgisayari 0.3-0.4 hatali olarak az ölçüyor.)

mevcut durumda da araç 15bin km sonra lpg tesisati ve subap degisim ücretini amorti ediyor.

15 bin icin 25 depo benzin almaniz lazim . 8000 tl benzin ediyor. lpg ile 53 depo oluyor, lpgde yaklaşık 4200 tl ediyor aradaki farkta 3800 tl ediyor. tüp 2700 brc marka, subaplar 1500 tl yani 4200-5000 tl falan oluyor. Kaba hesapla standart kullanici için 18 binde lpg + subaplar amorti ediyor diyelim. Hatta abartalim 25 binde amorti ediyor diyelim.

Ancak 15 bin km demek 1 sene demek yuzlerce benzinlik demek yüzlerce zam demek , gerçek hayatta tüm faturalar alt alta toplanarak yapildiginda (benim faturalari) alt alta topladigimda 15 binde tüm masraflarla lpg ler beleşe gelmişti.Faturalari kolçagin altindaki gözde sakliyordum orayi komple ağızina kadar doldurduydum.( bu amortiye lpg montaji ruhsat muayene falani filani da dahil.)

1.4 turbolarda yani a14net motor kodunda subap eriten kimseyi görmedim. 1.6 motorlarda erime oluyor. eğer a14nette eriten varsa link vs. paylaşırsaniz sevinirim .

Takdirdigimiz yer 50 tane astra j 1.4 turboya taktim sorun yaşamadim 1.6 da erime oluyor dedi. Sonra bir akrabamiza tavsiye ettik git oraya taktir falan diye onun araci 1.6 idi. ayni adam onada 1.6 da sorun yaşamiyoruz 1.4 te sorun çıkıyor demiş. :) Yani aslinda 1.6 eritiyor nettede yedek parçacilarda da 1.6 çelik subap dolu satiliyor, ama lpgciler tarafindan millet korkmasin diye uyumlu gibi lanse ediliyor 1.6 motorlar. Neden 1.4 uyumlu 1.6 uyumsuz derseniz 1.4 turbo motorlar opel üretimi değil italyan üretimi o nedenle lpgde sorun çikarmiyor diye düşünüyorum. lpg kaynakli subap erimesinin nette fotolari mevcut ama a14net le alakali ben bulamadim. aradigimda yoktu en azindan belki 2016 dan itibaren koyanlar olmuştur.

bulursaniz paylasirsaniz sevinirim.

• aynı araç bende de var bende ortalama hep 8.2 - 8.3 arası seyrediyor. Çok sakin kullanıyorum.
  • körüklüotobüs kullanıcısına yanıt
    Selamlar. Konu hort gibi olacak ama lpg montajı nerede yapıldı hala memnunmusunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: turkhun

Selamlar. Konu hort gibi olacak ama lpg montajı nerede yapıldı hala memnunmusunuz
    evet en ufak bir sorun yok , corum ozencler brc.

• Valla benim şehir içi kısa mesafe 11-12 lt tüketimim var. Şehirlerarası ise 120-130 km hızla 6.5-7 lt. arası...

Araç 1. ve 2. Viteste yakıyor benzini. Buna rağmen lpg takmayı düşünmüyorum. Aracın performansı çok büyük zevk veriyor. Bence bu fiyata binilebilecek en iyi araba. Bu arabaya da lpg takılmasına gönlüm el vermez açıkçası...

• 1.4 140 hp opel astra hb alalı 1 ay oldu.440 km yolda 200 tl lik enzin yaktı .lpg taktırmayı düşünmüyordum.lpg takıp öldüremem aracımı.hem yakmayacak hem hız yapacak hem konforlu olacak nasıl olcaka hepsi bir arada

• quote:

Orijinalden alıntı: Hüsnü1759

1.4 140 hp opel astra hb alalı 1 ay oldu.440 km yolda 200 tl lik enzin yaktı .lpg taktırmayı düşünmüyordum.lpg takıp öldüremem aracımı.hem yakmayacak hem hız yapacak hem konforlu olacak nasıl olcaka hepsi bir arada
    dediğinize katılmak içiin söylüyorum yanlış anlaşılmasın.bi 10 gün önce alırken expere soktuğumda motor %101 çıktı exper bile şaşırdı turbodan herhalde falan dedi.23200 de miydi neydi adam öğretmen sıfır almış ilk arabası okuluna evine gitmiş kimseye de vermemiş.24 binde bakımı var ona rağmen böyle çıkmış yani şimdi şu araca lpg taktırılır mı yazık bence.iş yerim 1 km ve topuk hastalığım var diye almıştım ama bisiklet de aldım ve toğuğuma tehlikeli bir tedavi yaptırdım şimdi fena değil gerekirse yürürüm ve bu havalarda binmem arabaya.yaksa nedir yani 10.5 ortalama gösteriyor o da benim sürüşüm değil adamın sürüşü.13 yaksa nedir zaten doğru dürüst kullanmayacam yani takılmamak lazım çok km yapılmıyorsa ki herkes çok km yapmıyor.taktıran taktırır bir şey demem ama herkes farklı genelleme yapmamak lazım bu çok yakıyor alınmaz yok falan kişiye zevke göre değişir.modelin adı çıkmış çok yakıyor diye ama kuzenin 140 beygir jettası da deli gibi yakıyordu o da söylendi başta ama hadi sat diyorum satmıyor demek ki var bi güzelliği.güzelliği ve kusuru ile sevin arkadaşlar ben çok beğendim aracı gidip de 80 85 beygir b segment araçlar almadığım için memnunum yoksa 2017 de alırdım verir miydi aynı keyfi?
  • 1.4t manuel atiker gold lpg

şehirlerarası 7.5/9 ortalama genelde 8.5lt lpg yakıyor

Şehir içi genelde 11/12lt lpg (istanbulda 15 yakmıştı)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.