Şimdi Ara

Astra J 1.4 140 bg. Turbo Active Select Yakıt Tüketimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
111
Cevap
3
Favori
122.666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Otomatik vites benzinli 1.4 140 bg. Turbo Sport aracımda İstanbul şehir içi yakıt tüketimi ortalamam 10-11 lt. arasında seyrediyor. Genel olarak forumlara baktığımda bu ortalama normal gibi gözüküyor. Ancak sizin ortalamalarınız nedir? ve yakıt tüketimini düşürmek için yaptığınız başka şeyler var mıdır ? LPG taktır gibi saçma sapan taktiklerle gelmezseniz sevinirim.

• Buraya yazmanız iyi olmadı şimdi hepsi gelip inkar edecek o kadar yakmıyor diye. 1.4t İnsignia ya şehir içinde 8lt yaktırıyor bu forumdakiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AO

Buraya yazmanız iyi olmadı şimdi hepsi gelip inkar edecek o kadar yakmıyor diye. 1.4t İnsignia ya şehir içinde 8lt yaktırıyor bu forumdakiler.

Insignia'ya 8 lt yaktırsınlar gelsinler bir de beni yaksınlar yok artık
  • Yakıt tüketiminiz İstanbul trafiği için normal.
    Manuel vites olsaydı 9-10 aralığında tüketim olurdu.
    İyi günler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tehchiv

Yakıt tüketiminiz İstanbul trafiği için normal.
    Manuel vites olsaydı 9-10 aralığında tüketim olurdu.
    İyi günler

Teşekkürler cevabınız için. .
  • bendeki aynı yakıyor.
    astra'nın tek olumsuz yönü çok yakması...
  • Manuel kullaniyorum ortalamam 9 litre.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı yeni aldım ilk aldıgım benzinle 283 TL Tam 400 KM Gitti. ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Appdre

Aracı yeni aldım ilk aldıgım benzinle 283 TL Tam 400 KM Gitti. ??

İlk diye biraz fazla basmış olabilir misiniz ? :)

Ben de doldurduğum ilk depoyla 550 km gittim.
  • Arkadaşlar, araçlarınızın km si ilerledikçe, yakıt tüketiminiz bir nebze olsun azalacaktır.
    Ayrıca yakıt tüketiminin; kullanım tarzınıza, trafik yoğunluğuna göre değişeceğini unutmayın.
    Ortalama değerler (tabiki biraz sapma payı olacaktır) şu şekilde;
    Manuel vites 1.4T şehir içi İstanbul trafiği 8.5-10 arası değişecektir.
    Active select 1.4T şehir içi İstanbul trafiği 10-12 arası
  • Makyajla birlikte HB ve haliyle sedanda active selectte iyileştirme olduğu söyleniyor.Ama resmi bilgi degil.
    Ben makyajlı ve makyajsız active select test ettim.Sanki iyilleştirme var gibi.Eğer öyleyse yakıt sarfiyatında bir miktar düşüş olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: souza1907

Makyajla birlikte HB ve haliyle sedanda active selectte iyileştirme olduğu söyleniyor.Ama resmi bilgi degil.
    Ben makyajlı ve makyajsız active select test ettim.Sanki iyilleştirme var gibi.Eğer öyleyse yakıt sarfiyatında bir miktar düşüş olabilir.

Katalog verilerinde bir fark yok hocam şehir içi olarak, partikte ise denemedim bilmiyorum.
    0-100'ün de katalogda eskisinden daha fazla verildiğini söyleyeyim makyajla birlikte.
  • Aracım 5300 km'de. 1.4 140HP Active Select.
    İstanbul'da şehiriçi kullanıyorum. İlk 1000-1500 km manuel yüksek devirli kullandım. Ortalama tüketim 9,0 lt / 100 km civarıydı.
    Şu anda genelde otomatikte kullanıyorum. Sadece yokuş çıkarken bazen vites düşürüyorum. Ortalama 8,1 lt. / 100 km'ye indi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acikkollu -- 20 Haziran 2013; 22:13:52 >
  • Aracımı teslim alalı 13 gün oldu. Beyaz renk 2013 Yeni Astra 1.4 Turbo 140hp Active Select Sport model aldım. 50200'e anahtar teslim, 2 gün sonra opel fiyatları arttırdı şansıma:) Hala ilk depoyu kullanıyorum, kalan benzine menzil olarak 100km civarı gösteriyor şimdiye kadar 540km yaptım. Depoyu 280'ne doldurmuştum.

İlk 200km biraz basarak kullandım 190ları gördüm. Yakıt tüketimi ortalama 10-12 civarı gösteriyordu. Ancak sonraları sakin kullandım ş.içi ş.dışı karışık 8.7 ye indirebildim. Uzun yola çıkarsam daha da düşer sanırım ancak basmamak gerekiyor birde hız sabitleyicinin baya bi etkisi oluyor tüketimde...
  • Yaklasik olarak bir haftadir 12.3lt ortalama tuketim. Ankarada trafigin olmadigi saatlerde kullanıyorum. Eskisehir yolunda 15km gidis ve 15km donusu yine trafik olmadığında 7lt ile tamamlayabiliyorum ancak pek keyif aldigim soylenemez

• Valla aranan manüel vites benimkide 11.5 lt şehiriçi ortalamam

• Arkadaslar iyi forumlar,

Civic kullannicisi olarak yazmaktayim.

Komsuma 1.6 edtion sedan

İs yerinden arkadasimada 1.4 trb sport aldirdim..

Fakat ikiside yakit degerli konusunda net bir paylasimda bulunmuyor.

Bizim cıvıc at malum saglam yakiyor benzinde 11-12 civari farki lpg ile anca kapatiyoruz.

Yakit degerleriniz hakkinda bilgi paylasirsaniz sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.4 turbo 5 bin km deki aracım şehir içi tüketim ortalamam 11 - 12 arasında değişiyor. gittiğim mesafem hafta 4 kere 1 km git gel... bu yüzden çok yaktığını düşünüyorum. ama gördüğüm kadarıyla herkesin böyle...
  • yunusogru kullanıcısına yanıt
    Astra HB 1.4 Turbo Cosmo Active Select İstanbul şehir içi kullanım ortalaması 10,8 lt. Araç henüz 1 aylık kullanımla 750 km de olduğu için 1-2 ay içinde 10 lt nin altına düşecektir diye düşünmekteyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tartekin

Astra HB 1.4 Turbo Cosmo Active Select İstanbul şehir içi kullanım ortalaması 10,8 lt. Araç henüz 1 aylık kullanımla 750 km de olduğu için 1-2 ay içinde 10 lt nin altına düşecektir diye düşünmekteyim.

hocam malum cıvıc otomatik yakıt yönünden yüksek değerlere sahip

soğuk bir şehir olan sivas ta yaşıyorum

çok kısa mesafede kullanmaaktayım

ev iş 700-800 m

11-12 lt altına inmemekte araç ama yazın izinde istanbula gelmekteyim , ortalamam istanbul içinde 9-10 lt civarıydı

malesef yakıt fiyatları gerçekten fazla ve otomatikl viteste bu yangına körükle gidiyor

allah tan lpg gibi bir güzellik varda birazda olsa kurtarıyoruz.

aracınız hayırlı olsun iyi forumlar

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.