Şimdi Ara

ASTRA H VE FOCUS 2 HK.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle herkese iyi forumlar. 2005-2006 astra h enjoy ve focus 2 ghia lpg otomatiklerin gerçek piyasası nedir? Bu konuda yardımcı okursanız sevinirim araç alma arefesindeyim kazık yemek istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarik156 -- 1 Mayıs 2015; 23:46:07 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarik156

quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

30-33 bin astra h temizleri bunlar tabi ki..focusu bilmiyorum iyi araba değil zaten

5 parça boyalı 134 binde değişensiz bir araç 26.5-27 arası kapatmayı düşünüyorum araç 2005 model. Tüpü 30000 km önce takılmış. Uygun mudur?

hocam fiyatı malum site ortalamasına (30-31 bin) göre iyi gözüküyor. eğer büyük bir olayı yoksa alınabilir. en azından satarken bu fiyatlara satar geçersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Kahriman -- 2 Mayıs 2015; 0:41:23 >
  • Opel Astra H dizel kullanıyorum. Araçtan memnunum. Fakat bu araçlarda 1. ve 2. vitesler ölü, ondan sonra kaptırdı mı fena kaçıyor. Yakıtı ideal. Fazla sorun çıkarmaz.
    Biraz parçaları pahalıdır ama olacak o kadar. İyi araba alıyorsan parçasının pahalı olması normal.

Ben 2 parça değişeni olan, 2006 1.3 dizel 112 bin km de 26.000 liraya aldım.

Ayrıyetten Ford Focus ile Megane bakmıştım. Ford fazla büyük geldi bana. Çok sağlam araba lakin kütük gibi. Megane 2 ise hepsinden konforlu gelmişti bana. Temiz bulursanız bakın derim.
    Paranız yetiyorsa Fiat Bravo'yu tek geçerim. Biraz daha bütçe yapıp Bravo almayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özcan35

Opel Astra H dizel kullanıyorum. Araçtan memnunum. Fakat bu araçlarda 1. ve 2. vitesler ölü, ondan sonra kaptırdı mı fena kaçıyor. Yakıtı ideal. Fazla sorun çıkarmaz.
    Biraz parçaları pahalıdır ama olacak o kadar. İyi araba alıyorsan parçasının pahalı olması normal.

Ayrıyetten Ford Focus ile Megane bakmıştım. Ford fazla büyük geldi bana. Çok sağlam araba lakin kütük gibi. Megane 2 ise hepsinden konforlu gelmişti bana. Temiz bulursanız bakın derim.
    Paranız yetiyorsa Fiat Bravo'yu tek geçerim. Biraz daha bütçe yapıp Bravo almayı düşünüyorum.

Aracınız düz vites mi hocam?
  • quote:

quote:

Opel Astra H dizel kullanıyorum. Araçtan memnunum. Fakat bu araçlarda 1. ve 2. vitesler ölü, ondan sonra kaptırdı mı fena kaçıyor. Yakıtı ideal. Fazla sorun çıkarmaz.

Aynen düz vites. Şehir içi yüzde 5.5-6 litre falan yakıyor. Şehir dışı yüzde 5 litreye kadar iniyor.

• quote:

quote:

quote:

Aynen düz vites. Şehir içi yüzde 5.5-6 litre falan yakıyor. Şehir dışı yüzde 5 litreye kadar iniyor.

Anladım hocam hayırlı olsun. Araç düşündüğüm gibiyse almamı önerir misiniz?

• astra motorunun LPG de problemsizliğine bi LPG ciye baktırın. bendeki astra dizel ve daha 2011 olduğundan arıza yok. ama focusun 100 bin üstü km lerde daha problemsiz olduğunu dekra sitesinde okumuştum. megane üçünden en zayıfı... focus da olabilir. ikisi birbirine denk araçlar sürüş vs. konularında. focus biraz daha gürültü verir kabine. hayırlı olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat makul ben daha fazla km olan arabamı 28-29 arası satmayı düşünüyorum.bu arada alırken lastik durumuna bakın.ebattan dolayı 4 lastik 800-900 lira.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Anladım hocam hayırlı olsun. Araç düşündüğüm gibiyse almamı önerir misiniz?

Fiyatı iyi bence. Eğer otomatik vitesse daha da iyi. Arabada 5 parça boya var yazmışsın. Kaputta veya tavanda boya varsa iyi baktır. Takla atmış, kaynak yapılmış arabayı, boyalı diye sattıklarını biliyorum.
    Mutlaka ekzpertize girmeni öneririm.

• Astara h lpg ile focus kiyaslamasinda bence focus önde.

Focus cok daha atik bir araba, yol tutuşu daha iyi daha konforlu. İkisi de yoldaki tumsegi çukuru hemen hissettirir. Astra lpg de en ufak bir sorunda hemen arıza ışığı yakar.

Astra da benzin kapağı kilidini kontrol edin bozuk olabilir. Termostat arızası kroniktir kontrol edin. Rampalarda 3.vitesi nerdeyse hic göremezsiniz, genelde 1 ve 2 arasında gelir gidersiniz. Motor hata kodu cok fazla verir elektronik ve motor olarak focustan göre bence cok nazlı bir araba.

Hararet gostergesi yoktur menüden motor sıcaklığını görürsünüz Termostat i buradan deneyin eğer motor cok yüksek sıcaklığa surekli çıkıyorsa (110 üstü ) Termostat değişmeli.

Eğer twinport ise rölantide ve kırmızı ışıkta durdugunuzda titreme yapar bazen motor durabilir de.düz olanin bu konuda sorunu yok.

Atesleme bobinini ve kabloları kesin kontrol ettirin.

Yukarıdaki fiyat gayet guzel ben 2006 yi geçen yaz 30 a satmistim

İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhdmr -- 2 Mayıs 2015; 10:50:37 >

• hocam bende forumda başlık açmıştım araba bakıyorum kendıme 20-25 bin tl butceme uygun astra h 2004-2007 1.3 cdti düz vites te karar kıldım donanım paket farketmez ama butceme uygun hasar kaydı olan ve yuksek km deki arabaları alabılıyorum sadece amacım 2-3 yıl sorunsuzca bınıp sonra degıstırmek yanı omurluk bır araba bakmıyorum ama astradan başka arabayıda ıstemıyorum sımdı sız benım yerımde olsanız bu durumda hangı yolu ızlerdınız ? illaki alacaksınız diyelim 20-25 bin tl ile astra h ama temızını bulamıyorsunuz yanı motor mu onemlıdır 2-3 yıl ıcın yoksa degısenleri şasi direkler falanmı ? ben kafama koydum hasarlı da olsa almak ıstıyorum başka sorunsuz bır araba aldıgımda gonlum aklım kalacak ıstıyor ve begenıyorum astra yı kendımı bılıyorum cunku teşekür ederim.size zahmet olmazsa malum sıteden benım butceme uygun bır araba secip link atarmısınız ben olsam madem senın yerınde buna yonelırdım gereklı yerlere gosterırıp alırdım dıye ?
  • Astranın motorunun sübapları magnezyum alaşımlı olduğu için lpg de şöyle bir sorunu var yüksek devirlerde sürekli kullanıldığı zaman sübaplar eriyor ve yerine başka çeşit bir sübap takılarak bu sorun ortadan temelli kalkıyor fakat dediğim gibi sürekli yüksek devirde kullanıyorsanız bu sorun ortaya çıkıyor sakin kullanan biriyseniz sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Astara h lpg ile focus kiyaslamasinda bence focus önde.

Focus cok daha atik bir araba, yol tutuşu daha iyi daha konforlu. İkisi de yoldaki tumsegi çukuru hemen hissettirir. Astra lpg de en ufak bir sorunda hemen arıza ışığı yakar.

Astra da benzin kapağı kilidini kontrol edin bozuk olabilir. Termostat arızası kroniktir kontrol edin. Rampalarda 3.vitesi nerdeyse hic göremezsiniz, genelde 1 ve 2 arasında gelir gidersiniz. Motor hata kodu cok fazla verir elektronik ve motor olarak focustan göre bence cok nazlı bir araba.

Hararet gostergesi yoktur menüden motor sıcaklığını görürsünüz Termostat i buradan deneyin eğer motor cok yüksek sıcaklığa surekli çıkıyorsa (110 üstü ) Termostat değişmeli.

Eğer twinport ise rölantide ve kırmızı ışıkta durdugunuzda titreme yapar bazen motor durabilir de.düz olanin bu konuda sorunu yok.

Atesleme bobinini ve kabloları kesin kontrol ettirin.

Yukarıdaki fiyat gayet guzel ben 2006 yi geçen yaz 30 a satmistim

İmla.

Komple katılıyorum.

"Focus iyi araba değil zaten" diyen arkadaşa da soruyorum focus kullanmış mı? Uzun dönem focus kullananlarla konuşmuş mu?

Bi önceki aracım 2004 h kasa astra 1.6 easytronicti.

Astranın tek iyi olduğu nokta yalıtımı o kadar. Termostat arızasını ben de yaşadım. Nerde ne arıza ışığı yakacağı belli olmayan bi araç izlenimi bıraktı bende.

• Bugün araca bakmaya gittik. Araçta boyanması gereken 5-6 nokta vardı çizik vs den dolayı. Balataları da değişmesi gerekiyordu. Takriben 1000 tl masraf. Adam 27 biz 26 diye diretince orda vaz geçtik.

• quote:

Hocam bahsettiğiniz aracı ne zaman aldınız bende de g kasa var satıp h kasa dizel almayı planlıyorum da o nedenle sordum

• quote:

Orijinalden alıntı: D-NZ-93

quote:

Hocam bahsettiğiniz aracı ne zaman aldınız bende de g kasa var satıp h kasa dizel almayı planlıyorum da o nedenle sordum

bende bakıyorum h kasa 1.3 dizel astra butcem 20-25 tl arasında ve malesef yuksek km lı veya hasar kayıtlı arabalar gelıyor ama kafama koydum ınsallah sorunsuz temızı denk gelırde butceme uygun alırım bi defa hiç bişeyi olmasa bile tipi cok hosuma gıdıyor ya cok yakışıklı karızmatık duruyor h kasa ve toplumdada saygı goruyor hala tasarım eskımıyor maşallah :)

• quote:

Orijinalden alıntı: dtcfli

30-33 bin astra h temizleri bunlar tabi ki..focusu bilmiyorum iyi araba değil zaten

Allah senin gibileri başımızdan eksij etmesin!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız Yolcu

Astranın motorunun sübapları magnezyum alaşımlı olduğu için lpg de şöyle bir sorunu var yüksek devirlerde sürekli kullanıldığı zaman sübaplar eriyor ve yerine başka çeşit bir sübap takılarak bu sorun ortadan temelli kalkıyor fakat dediğim gibi sürekli yüksek devirde kullanıyorsanız bu sorun ortaya çıkıyor sakin kullanan biriyseniz sorun yok

benım cok samımı arkadaşımda 2008 twinport 1.6 almıştı 6 ay ıcerısınde lpg taktırdı fakat ıflah olmadı zaten hemen sattı megane 3 aldı bu bahsettıgım olay 5 yıl onceydı o zamandan aklımda kalan gosterdıgı ustaların soyledıgı astra h kasada benzın lpg gerçekten uyumsuz ve randıman alamıyor denıldıgı
  • quote:

Orijinalden alıntı: haykouz

quote:

Orijinalden alıntı: Yalnız Yolcu

Astranın motorunun sübapları magnezyum alaşımlı olduğu için lpg de şöyle bir sorunu var yüksek devirlerde sürekli kullanıldığı zaman sübaplar eriyor ve yerine başka çeşit bir sübap takılarak bu sorun ortadan temelli kalkıyor fakat dediğim gibi sürekli yüksek devirde kullanıyorsanız bu sorun ortaya çıkıyor sakin kullanan biriyseniz sorun yok

benım cok samımı arkadaşımda 2008 twinport 1.6 almıştı 6 ay ıcerısınde lpg taktırdı fakat ıflah olmadı zaten hemen sattı megane 3 aldı bu bahsettıgım olay 5 yıl onceydı o zamandan aklımda kalan gosterdıgı ustaların soyledıgı astra h kasada benzın lpg gerçekten uyumsuz ve randıman alamıyor denıldıgı

atiker mi taktırdı yoksa

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• selmand kullanıcısına yanıt
    valla orasını bılmıyorum ama uğraştı baya cocuk zaten araba 6 ay falan kaldı sonra başedemedi sureklı arıza ışıgı yanmalar sureklı sanayı falan derken sattı elden cıkardı işte
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.