Şimdi Ara

Astra H Şanzuman sorunu. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
4.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Öyle de İstanbulda bu saatten sonra manuelle uğraşılmaz şimdi passat alacaksın diyelim 1.6 dizel higline manuel hiç güzel olmaz yani 130bin versiğin araç manurl aşırı prestij kaybı otomatiği ise dediğiniz gibi saatli bomba en iyisi tam otomatik ama seçme şansı yok. Passatın düzgün otomatiği olsa zaten satışları yüzde 50 artar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kod değil de iki kere heç tes değiştirince aha dedim gitti o anca motor arıza ışığı yandı sarı sonra stop edip çalıştırınca gitti şu amda hala normal.
    Baskı balata olabilir.
    Şanzuman yağı ve ya başka şeyi olabilir.
    Akü olabilir.
    Ve ya bişey olamyabilir şimdilik söylenen bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

Öyle de İstanbulda bu saatten sonra manuelle uğraşılmaz şimdi passat alacaksın diyelim 1.6 dizel higline manuel hiç güzel olmaz yani 130bin versiğin araç manurl aşırı prestij kaybı otomatiği ise dediğiniz gibi saatli bomba en iyisi tam otomatik ama seçme şansı yok. Passatın düzgün otomatiği olsa zaten satışları yüzde 50 artar

Yanılıyor olabilirim ama ben Passat' ın 2000 model kasalarında dizel tam otomatik vites görmüştüm.
  • 2011 H kasa easytronic 1.3cdti Astra sahibiyiz. Bu araç pratikliği ve yol tutuşuyla çevremdekilere tavsiye ettiğim bir araç. Easytronic arıza çıkarsa değişim yapılsa bile 1800 lira gibi bir rakamla kurtulursunuz. DSG v.b. başka otomatiklerde arızalar çok daha pahalı hallediliyor.

Gelelim easytronic denilince beğenilmeyen bir özelliği için çözüme. Bu otomatikte kullanırken 1. vitese düşürmemeye çalışın. Yavaşlayınca araç haliyle vites düşürüyor, 1. vitese düşürünce bazılarının keyfi kaçıyor. Baktınız araç 1.e düşecek hemen elinizle manuel 2'ye alın. Bu şekilde daha akıcı sürüş yapabilirsiniz hızlandığınızda yine otomatiğe alın.

5.1 litre ortalamayla 4 kişi tatile gittik geldik. 1 hafta sürdü tatil, gittiğimiz şehirde şehiriçi gezdik tozduk.
  • nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    Yok hocam öyle değil belli bir km aralığında yağı değişiyor ve bu yağ değişimi 500-600tl civarı tutyor ama mutlaka değişiyor..

• Paco-De Lucia P kullanıcısına yanıt
    500-600 tl tutmaz.

http://www.hepsiburada.com/mobil-atf-320-1-lt-dexron-otomatik-sanziman-yagi-pm-otmoatf1485281

22*4 kutu = 88 TL + 30-40 TL ustaya işçilik ateşle TOPLAM = 118-128

quote:

Opel Astra'nın otomatik şanzıman yağının yenilenmesi her 60.000 km'de DextronIII yağı ile yapılması gerekiyor. Şanzımanın yağ kapasitesi ise 3-3,4 litre dolaylarındadır. Şanzımanın altında bulunan tapa sökülerek şanzıman yağı boşaltılır. Yağ kontrol çubuğuyla eksik şanzıman yağı miktarı kadar ikmal yapılarak motor çalıştırılır. .

• [link=http://www.laleblog.com/opel-astra-f-arizasi-sanziman-arizasi/][/link]

bu konuyu inceleyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zoece -- 12 Kasım 2016; 10:48:53 >
  • Arkadaşlar easytronis şanzuman 2012 model bende de var. 100 bin olda 80 bin de F arıza vermeye başladı beyin dediler format attılar olmadı cevizlibağ servise götürdüm 1250 para verdik buna rağmen 2 kere yolda durdu 20 25 dakika durduktan sonra kendine geldi. Nasıl bir çözüm yolu bulacaz anlamadım arabamın eksik yanlarına rağmen seviyorum oturaklı araba. Bir çözüm yarabbiiiiiii
  • Medet066 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, aradan epey zaman geçmiş, sorunu ne yaptınız, halledebildiniz mi?
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.