Şimdi Ara

Astra H Şanzuman sorunu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
4.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba sıfır aldığımız 2011 1.3cdti easytronic astra h bugün 105.000km de yola çıktıktan 10dk sonra geç vites atmaya başladı durumu farkettim ve 10sn sonra arıza ışığı yaktı. Stop edip çalıştırınca arıza ışığı gitti ancak marşa basmadan önce yanık kalıyor arıza ışığı.
    Sıkıntısı nedir sizce servise gideceğiz de şimdilik bilgi alayım.
    Ses falan gelmedi durup dururken oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sana dostca bır tavsıyede bulunayımmı bır an once o arabayı elden cıkar bu araclarda 2 adet kronık arıza var sanzıman ve dıreksıyon pompası arızası bende 2012 modelı vardı 50000 km idi tertemız aractı daha ilk sahıbıydım hemn elden cıkardım bilgin olsn

• Vallahi hocam araç babamın aslında Alman kalitesi dedik bilmem ne dedikbu yaşa kadar arızasız geldik bi 5 yıl daha kullanırız dedik de galibagitmeycek o kadar uzun süre. 3008 de çok iyi aslında tam takaslık bilmiyorum şu an sıkıntı yok tekrar yaparsa elden çıkarmak lazım galiba.
    Zf nin ürettiği şanzıman bu kadar kolay dağılmamalı Dsg dağılıyor diyoruz bu da farklı değil.

• nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    Hocam kronik hiç bi problemi yok yağ yakma dışında,dreksiyon pompası felan demişler yok öyle bsey.Otomatik araç şans işidir biraz,kimisi 250.bin kmde kimisi 1000kmde sorun verir.Tek yapılması gereken şey şanzıman bakımları tam olmalidir..Aynı arctan arkadasimdada var 160.km civarında bi problemi yok hele direksiyona alakali hiç yok

• opelin yarı otomatiklerinden uzak dur diyorlar, neden böyle dediklerinin somut bir örneği bu olsa gherek...
  • basakı balata değişti mi daha önce?
  • bende corsa vardı easytronic, sorunsuz kullandım..Bu tip vitesler 1-2 geçişlerindeki yığılmadan ve yokuşlardaki kararsızlığından dolayı önerilmiyor, ama bu alışınca çok sorun olmayan bir durum..
    Arıza çıkarırsa da diğer tiplere göre çok daha hesaplı onarılıyor..DSG EDC balatası değişse binlerce lira ödeniyor, hem de çok daha düşük kilometrelerde..
    Kısaca canınızı sıkmayın..
  • Paco-De Lucia P kullanıcısına yanıt
    Hocam daha bakıma girmedi ne gibi bakımı vardır şanzımanın yağı ömğr boyu diye biliyorum ayrıca araçtan çok memnunuz zaten yağ da yakmıyor. Sadece 4000 devir çeviriyor yokuşlarda belki ondan şanzıman erken bitiyor olabilir.

• nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    Manuel şanzımanda bile belli km sonra yağ değişimi öneriliyor.Hele ki otomatik sistemde daha çok ısınma ve ara elemanlara yük bineceğinden yağ değişimi olmaması garip değil mi ?
  • Yine gelmiş kronik sorun demişler. Dsg olsa 4 kere arıza verirdi o kilometreye kadar. Kronik şanzıman sorunu olan araç ilk arızasını 108 binde mi verir?
  • ilker1041 İ kullanıcısına yanıt
    Yok hayır temiz kullanıldığı için sıkıntı yok diye değiştirmediler hatta fren balataları bile orijinal. Arabanın motor freni güzel devree giriyor ve balatalar eski tip asbestli olanından olduğu için sıkıntı yaratmadı daha bi sonraki bakımda değişecek.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt
    Doğru diyosunuz ben de şaşırşmıştım servise sormak gerek bir.

• Araba normale döndü şu an acaba anlık bir kararsızlık sonucu olmuş olabilir mi yoksa ciddi bir hata olsa şu anda sıkıntı olurdu 30km oldu bi sıkıntı yok şimdilik.

• Akünüzün durumu nasil? Zayıflayan ve eskiyen aküler easytroniklerde bu tarz sorunlara sebep olabiliyor.

• palio1.6 P kullanıcısına yanıt
    Akü 3. Yılında kışın bitmişte değiştirildi 2014 kışında en son şu anda 3 yıla yaklaştı bitmiş olabilir dediğiniz gib

• Tabi hemen kakalasın gariban birisine demi

• CyberBot kullanıcısına yanıt
    500 600 neyse yaptırırz öyle veririz kardeşim. Bizde öyle iş olmaz yarın adam derse ki bu bozuk ne cevap verirsin.

• Dizel + Tiptronik = Saatli Bomba
  • belki balatası bitti panik yapmayın
  • ya şu her seyi sansa baglayanlara uyuz olmamak elde degil. araci sorunlu olan herkes bakimli da olsa sanssiz demekki arkadas. sorunlu iste malin hala neyi kabul etmiyorsun? konu sahibine ayrica gecmis olsun. ariza kodu gosteriyor mu ekranda?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.