Şimdi Ara

Astra H Kadranundaki anahtar simgeli Araba Uyarısı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
111.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2005 Astra'da üzerinde anahtar olan arabalı simge,kontak marş konumuna getirmeden bekletildiğinde,belli bir zaman sonra sönüyormuydu?

Bugün yaptığım denemede marşa basmadan son kademe de beklettiğimde abs lambası ile airbag lambası söndü pompa simgesi ile araba simgesi sönmedi.Marşa bastığımda diğer tüm semboller sönüyor buna anhatar simgesi olan araba'da dahil o konuda hiçbir sorun yok.

Vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 9 Ekim 2008; 20:25:55 >

• Marşa basmadan önce sönmesi lazım bir arıza kaydetmiştir. Obür motor ışığı marşa bastıktan sonra söner. Aracınızı servise götürün Tech-2 ile baksınlar nedenine
  • quote:

Orijinalden alıntı: mizrakk

Marşa basmadan önce sönmesi lazım bir arıza kaydetmiştir. Obür motor ışığı marşa bastıktan sonra söner. Aracınızı servise götürün Tech-2 ile baksınlar nedenine
    Hatırlayamadım işareti.
    Araç kullanım kılavuzuna bakın, ne olduğu yazıyordur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalsiyum 17

Hatırlayamadım işareti.

Alıntıları Göster
    o i$ikta enteresan bi tutarsizlik var. oncelikle, eger ariza kaydi varsa sonmuyor, orasi dogru, kendi aracimda da gordum (Opel Corsa).

ancak, annemin aracinda (Opel Corsa )da bi sure araci cali$tirirken sonmuyordu. en son baktigimda, arac hic servise gitmemi$ olmasina ragmen yine sonmeye ba$lami$. nedenini bilemiyorum.

servis kitapcigina (Opel Corsa) da bakmi$tim, eger bu i$ik arac cali$tirildiginda sonmuyorsa ne demek diye, bi aciklama bulamami$tim. Astra'nin kitapciginda olabilir belki. yalniz $undan eminim, eger suru$ esnasinda bu i$ik yanarsa, araci servise goturmeniz gerekiyor.

Son olarak, bahsettigin i$ik a$agidaki olmali:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BaRiS -- 10 Ekim 2008; 0:38:35 >

• quote:

Hatırlayamadım işareti.

Alıntıları Göster
    Aynı şey bizim araçta da var. İngiliz anahtarı diye tabir edilen anahtarlardan.

Araç çalıştıktan sonra o da sönüyor.
  • quote:

Hatırlayamadım işareti.

Alıntıları Göster
    Eklemek istediğim bir konu daha var aslında

Bugün anahtarın üstündeki kapatma tuşuna basılı tuttuğumda sadece sürücü tarafının camı açılıp kapanıyor 2 ay öncesi tüm camları açıp kapatabiliyordum.Aracı Tech 2 cihazına bağlayıp programlama mı yapmak gerekiyor acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

Aynı şey bizim araçta da var. İngiliz anahtarı diye tabir edilen anahtarlardan.

Araç çalıştıktan sonra o da sönüyor.

Alıntıları Göster
    araçta lpg varmı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megadav€

araçta lpg varmı??

Alıntıları Göster
    Araçta lpg yok
    Motor çalışırken hiçbir ışık yanmıyor,arabada sorun yok fakat eskiden kontak açıkken (marş basmadan) ingiliz anahtarlı araba simgesi belli bir süre sonra sönüyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GILMOUR

Bugün anahtarın üstündeki kapatma tuşuna basılı tuttuğumda sadece sürücü tarafının camı açılıp kapanıyor 2 ay öncesi tüm camları açıp kapatabiliyordum.Aracı Tech 2 cihazına bağlayıp programlama mı yapmak gerekiyor acaba?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: GILMOUR

Kontaktayken bilmiyorum ama kontakta takılı değilken 4 camı indirip kaldırabiliyorsunuz. Kontakta mı denediniz 2 ay önce de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ünal

quote:

Kontaktayken bilmiyorum ama kontakta takılı değilken 4 camı indirip kaldırabiliyorsunuz. Kontakta mı denediniz 2 ay önce de.

Alıntıları Göster
    Motor çalışma arızasını simgeliyor , bilgisayarda arıza kodunu okumak gerekli ,TECH2 cihazı olan birservise gitmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Umit

Motor çalışma arızasını simgeliyor , bilgisayarda arıza kodunu okumak gerekli ,TECH2 cihazı olan birservise gitmek lazım.

Alıntıları Göster
    Aracı tech-2 cihazına bağladılar (portatif bir cihaz elde kolaylıkla taşınabiliyor) araç simgesinin marş basmadan önceki konumda yanmasına klima arızası sebep oluyormuş.Hata kodu silindi artık dediğim simge yandıktan belli bir süre sonra sönüyor.Atılan yazılımla da dört camın açılıp kapanmasını anahtar üzerinden eskisi gibi yapabiliyorum artık

• quote:

Orijinalden alıntı: GILMOUR

Aracı tech-2 cihazına bağladılar (portatif bir cihaz elde kolaylıkla taşınabiliyor) araç simgesinin marş basmadan önceki konumda yanmasına klima arızası sebep oluyormuş.Hata kodu silindi artık dediğim simge yandıktan belli bir süre sonra sönüyor.Atılan yazılımla da dört camın açılıp kapanmasını anahtar üzerinden eskisi gibi yapabiliyorum artık

Alıntıları Göster
    quote:

peki bu işlemler size kaça mal oldu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Emerald Dolphin

quote:

peki bu işlemler size kaça mal oldu?

Alıntıları Göster
    Ücret vermedim ustamın yönlendirdiği özel opel servisine yaptırttım.
    Yalnız bir ayrıntı varki o da kimsenin işini ciddiyetle yapmadığı şöyleki;

Serviste ilk etapta aracıma bakan eleman pişkin bir şekilde bu arıza ışığının normalde yandığını motor çalışırken söneceğini iddia ederek karşısındaki kişiyi yalancı çıkartma çabası,beni deli etti.O anda sinirim tepemde bir vaziyette biraz da sesimi yükselterek ''buraya şimdi başka bir opel astra getirtirmeyin bana'' çıkışımdan sonra gelen ikinci eleman elindeki cihazla araca müdahele ederek ışığı 10 saniyede söndürüverdi.

Güzel ülkemin sınırları dahilinde doğru bildiğimiz bir şeyi ispatlamak için illaki sesimizi yükseltmemiz mi gerekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GILMOUR -- 11 Ekim 2008; 14:59:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Umit

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Umit

• quote:

Orijinalden alıntı: Stanislav Petrov

quote:

Orjinalden alıntı: Umit

Alıntıları Göster
    Merhaba arkadaslar ;

Öncelikle geçmiş olsun , bu arıza ışıgı yanma olayı bendede olmuştu , aracı o ufak alete bagladılar , servisede 30 ytl bayılınca durum düzeldi..

Bende astranın yeni kullanıcılarından biriyim ( 2-3 ay oldu ) yannız topicteki bir bilgi dikkatimi çekti.Aracın camları açık iken , uzaktan kumandası üzerideki kapama tusuna uzun bastıgımızda , kapılarla birlikte acık olan camlarıda kapatıyormu , yoksa ben yanlışmı anlıyorum ?

Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: bitter end

Merhaba arkadaslar ;

Öncelikle geçmiş olsun , bu arıza ışıgı yanma olayı bendede olmuştu , aracı o ufak alete bagladılar , servisede 30 ytl bayılınca durum düzeldi..

Bende astranın yeni kullanıcılarından biriyim ( 2-3 ay oldu ) yannız topicteki bir bilgi dikkatimi çekti.Aracın camları açık iken , uzaktan kumandası üzerideki kapama tusuna uzun bastıgımızda , kapılarla birlikte acık olan camlarıda kapatıyormu , yoksa ben yanlışmı anlıyorum ?

Teşekkürler

Alıntıları Göster
    o ışık ile ilgili bende corsamda sorun yaşadım
    kullanım kılavuzunda o ışık ile ilgili motor elektroniği veya e.tronic şanzıman arızası diyordu.
    kontağı açtıktan belli süre sonra sönmesi lazım.
    benimki sönmüyordu hatta araç giderken arada yanıyordu.
    motorda birşeyin ünitesini (adını hatırlamıyorum)değiştirdiler çok şükür şimdi yanmıyor.
    ancak opellerde motor ışıkları bol bol arıza ışığı yakıyor anladığım kadarı ile.

• quote:

Merhaba arkadaslar ;

Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Merhaba Arkadaslar :

Kendi soruma kendı cevabımı bugun buldum.anahtardakı kapama dugmesıene uzun süre basıldıgında pencerelerınde kapandırıgını bılmıyordum :) bunu kesfettigimm iyi oldu ..

Bende henuz opel kullanıpta hiç agrıza ısıgı yakmayan bır araba duymadım.Arızalar genelde ufak seyler oluyor ama bu kadar sık bu durumla karsılasılmasıda ilginçtir..

Tesekkürler

quote:

Orjinalden alıntı: bitter end

Merhaba arkadaslar ;

Teşekkürler

• quote:

Merhaba Arkadaslar :

Kendi soruma kendı cevabımı bugun buldum.anahtardakı kapama dugmesıene uzun süre basıldıgında pencerelerınde kapandırıgını bılmıyordum :) bunu kesfettigimm iyi oldu ..

Bende henuz opel kullanıpta hiç agrıza ısıgı yakmayan bır araba duymadım.Arızalar genelde ufak seyler oluyor ama bu kadar sık bu durumla karsılasılmasıda ilginçtir..

Tesekkürler

quote:

Merhaba arkadaslar ;

Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Camların anahtardan açılıp kapanması özellikle yazın çok sıcak havalarda araca binmeden önce içini serinletmek için gerekli bir detay

quote:

Merhaba Arkadaslar :

• quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

o i$ikta enteresan bi tutarsizlik var. oncelikle, eger ariza kaydi varsa sonmuyor, orasi dogru, kendi aracimda da gordum (Opel Corsa).

ancak, annemin aracinda (Opel Corsa )da bi sure araci cali$tirirken sonmuyordu. en son baktigimda, arac hic servise gitmemi$ olmasina ragmen yine sonmeye ba$lami$. nedenini bilemiyorum.

servis kitapcigina (Opel Corsa) da bakmi$tim, eger bu i$ik arac cali$tirildiginda sonmuyorsa ne demek diye, bi aciklama bulamami$tim. Astra'nin kitapciginda olabilir belki. yalniz $undan eminim, eger suru$ esnasinda bu i$ik yanarsa, araci servise goturmeniz gerekiyor.

Son olarak, bahsettigin i$ik a$agidaki olmali:

Alıntıları Göster
    quote:

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır yola çıkıp 10km falan gidince bu resimdeki ışık yanıyor, kontağı kapatıp arabayı yeniden çalıştırınca sönmüş oluyor. Yolda giderken bi süre geçince tekrar yanıyor.
    Önceleri seyrekken son 3 gündür her yola çıkmamada yapmaya başladı..

Işık yanınca arabanın çekiş gücünde düşme yokuşta gaz yememe gibi bişey hisseder gibi oldum ama çok net hissettiğim bişey değildi,
    ışık yanarken park halinde vites boşta rölantide çalışırken de biraz sarsıntılı gibi geldi, psikolojik olarak bana öyle geliyor galiba dedim.

Servise gidecek ama neyle karşılaşacağımı merak ettiğim için soruyorum bilgisi olan varsa..

Araç: 2001 Astra 1.6 16v HB Comfort Ecotech Benzinli (LPG yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atakatas -- 6 Mart 2009; 16:23:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: atakatas

quote:

Arkadaşlar yaklaşık 1 haftadır yola çıkıp 10km falan gidince bu resimdeki ışık yanıyor, kontağı kapatıp arabayı yeniden çalıştırınca sönmüş oluyor. Yolda giderken bi süre geçince tekrar yanıyor.
    Önceleri seyrekken son 3 gündür her yola çıkmamada yapmaya başladı..

Işık yanınca arabanın çekiş gücünde düşme yokuşta gaz yememe gibi bişey hisseder gibi oldum ama çok net hissettiğim bişey değildi,
    ışık yanarken park halinde vites boşta rölantide çalışırken de biraz sarsıntılı gibi geldi, psikolojik olarak bana öyle geliyor galiba dedim.

Servise gidecek ama neyle karşılaşacağımı merak ettiğim için soruyorum bilgisi olan varsa..

Araç: 2001 Astra 1.6 16v HB Comfort Ecotech Benzinli (LPG yok)

Alıntıları Göster
    Deponu iyi bildiğin bir benzinciden fulleyip+ katkı koyup bi dene istersen. Bana sanki benzinden gibi geldi.

Saygılarımla

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.