Şimdi Ara

ASTRA G İÇİN CRUISE CONTROL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
20.909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

astra g aracıma cruise control taktırmak istiyorum,

ancak aracıma uygun mu deil mi bilmiyorum,

araç 1999 model ASTRA CD, bir de fiyatı hakkında bilgim yok

bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cure_Sheat87 -- 25 Mayıs 2008; 20:51:53 >

• bnde merak edıyorum aynı seyı
    benım araba astra 2006 hb twınport

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0107AE845 -- 1 Haziran 2008; 23:30:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

bnde merak edıyorum aynı seyı
    benım araba astra 2006 hb twıntop

twintop diildir,twintop o cabrio olan model, sanırım twinport yazmak istedin
    g kasa hakkında bir bilgim yok ama son kasalarda sinyal kolunun değişmesi gibi kolay bir işlem ile sonradan takılabiliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi johnny3254 -- 1 Haziran 2008; 21:11:59 >
  • ewt haklısın yanlıs yazmısın twınport demek ıstedım
    benım g kasa dııl
    astra h kasasından 2006 modellerde oluyormu yanı malıyetı ne kadar oluyo yaklasık ortalama bı fıyat werebılırmısın merak ettım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0107AE845 -- 1 Haziran 2008; 23:33:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: # jackal #

ewt haklısın yanlıs yazmısın twınport demek ıstedım
    benım g kasa dııl
    astra h kasasından 2006 modellerde oluyormu yanı malıyetı ne kadar oluyo yaklasık ortalama bı fıyat werebılırmısın merak ettım

tabi oluyor, yanlıs olmasın servisten servise değişebilir fiyat ama ortalama 150 ytl civarındadır fiyat,dediğim gibi sadece sinyal kolunun değişmesi ile çok kolay yapılabiliyor
  • Peki ASTRA G için fiyat ve olabilirlik hakkında

bilginiz var mı....
  • Astra G OBD sokerine laptopu bağlayıp programlamlamasını kendim yaptım tesisatını çekip bugün taktım.
    Z motor Astra G ye takabilirsiniz. X motorlarda gaz teli elektronik değil.
    Astra G konusunda dileyen arkadaşlara yardımcı olabilirim.
    Tesisat her araçta değişiyor bazısında hazır oluyor bazısında hiç olmuyor bazısında clutch swıtch oluyor kol soketi olmuyor vs ama yoksa da benim gibi ECU dan çekilebilir.
    Bu konuda servislerin sözüne çok itibar etmeyin
    Ben 2 tane yetkili servise sordum hiç bakmadan motor tipini bile sormadan bu araca olmaz dediler bende kendim yaptım.

Kullanmadan önce okdarar önemsemiyordum ama bugün denedim gaz pedalını kullanmadan kullanmak ayrı bi zevk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOKIA -- 2 Nisan 2009; 2:53:51 >
  • bende astra 2000 cd var.motor X16XEL bu mtorla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
    yeni yazılım atılırmı.
    gaz pedalı nasıl elektronik olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: haydarsahin

bende astra 2000 cd var.motor X16XEL bu mtorla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.
    yeni yazılım atılırmı.
    gaz pedalı nasıl elektronik olur.

Bildiğiniz gaz teli elektronik olanlarda yok. Yani sizin gaza basmanızı motor gaz teli olmadan elektronik olarak algılıyor. Motor no X ile başlayanlarda gaz teli var ve elektronik değil diye biliyorum.
  • Evet haklısın dostum, Z motor numarası ile başlayanlara 15 dk'da takıyorlar.
  • Hocam bu işlemin şuan servislerde güncel fiyatı nedir bilginiz varmı?

quote:

Orjinalden alıntı: cagdascac

Evet haklısın dostum, Z motor numarası ile başlayanlara 15 dk'da takıyorlar.
  • g kasa astralarda x ile baslayan motor numaralıysa fiyat 600 civarımı simdi?
  • Waay be insalar 100-150 den söz ederken şimdi 600 lere çıkmış.. Bu otomotiv firmalarını tutarsız fiyat politikaları lanet olsun..
  • bendeki astranın motor numarası z ile başlıyor bunu ist.anadolu yakasında yaptırabilceğimiz bi yer var mı? arkadaşlar...
  • galıba kımse ıyı bır opel servısı bılmıyor.
  • 1.4 twınport zxe motorlarada uygunmudur yoksa sadece 1.6 lar ıcınmı arac 2007 classıcdusunebılırım
  • MOKİA dostum astra g aracıma takmak için ebay dan cruise conrol düğmeli kola aldım ve taktım ama debriyaj şalteri bulamıyorum,astra h kullanan ilaç firmasında arkadaş var boşta bir araç var paslanmasın diye arada geziyorum diyor ondan söksem olurmu keza diğer opel formundaki uygulama resimlerine baktım ordaki clutch switch resmi astra h ninkine çok benziyor oysaki alman sitelerinde astra g için o şalter siyah renkli ve tipide başka artı beyin soketini açtım baktım aynen dediğin gibi bende o sıradaki pimler mevcut oysaki opel samsun reis tesisat çekeceğiz demişti..Birde laptopla nasıl programladın yazılımı ve kabloyu nerden temin ettin.. teşekkürler
  • arkadaşlar yokumu yahu anadolu yakasında iyi bir servis şu işi yabtırabılıcegımız.yardımcı olun lutfen.
  • MOKİA dostum.Astra H den çıkma switch oldu.Başlangıçta sorun çıkardı sonra usta eliyle bi ayar yaptı debriyaja göre ayarladı.Gittiğim özel servis çok ilgilendi.Öğrenelim bizde yapalım dediler senin opel forumundaki sayfanı açtık inceledik.Yazılımı başta atamadılar beyin tamiri yapan bir eleman çağırdılar tech2 den o halletti işi.Cruise ışığınıda yaparım istersen dedi ama ben kendim yapmaya çalışacağım senin verdiğin malzemelerle.Gösterdiğin soket resmi ABS beyni imiş onu patronları anlamadı başta ama başka bir usta mantıklı dedi aracın hızı tekerdeki ABS sensörlerinden algılanıyor dedi.Velhasıl oldu.3 senedir boş yere mahrum kalmışız bu sistemden çok zevkli.Farkettirdiğin için teşekkür ederim yeniden..
    MOKİA arkadaşımızın ayrıntılı anlatımı için burdan buyrun.Bu topiği görmesem eminin servisler tarafından epey sövüşlenirdim.Keza Samsun Reis 250 demişti ben 120 ye hallettim.

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=41760

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenfat10 -- 3 Mayıs 2009; 9:52:42 >

• Hayırlı olsun
    Servislere referans oldu heralde konuyu gidip özel servislere gösteren çok başka söyleyen arayan serviste oldu. Servislerden komisyon alayım bari.:)
    Aynı zamanda arıza tespit cihazı da satıyorum o programlamayı yaptığım.
    düşünen arkadaş yada servis olursa temin edebilirim.

http://www.sahibinden.com/_opcom_op-com_turkce_opel_ariza_kodu_okuma_ve_silme_unitesi-53WQQaXQQ13637146WQQpXQQdisplayitem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MOKIA -- 9 Mayıs 2009; 10:01:11 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.