J

Yüzbaşı
22 Nisan 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 22 (Bu ay: 0)
Gönderileri
biraz önce lig tv den gelen msja göre bobo brezilya milli takımına çagırılmış arkadasları antremandan sonra onu tebrik etmişler falan,bende lig tv nin yalancısıyım
Siparis verdikten yaklasik 1 hafta sonra bugun itibari ile aracimi teslim aldim.Astra enjoy 1,6 easytronic Siyah.Ekstra olarak cruise control,orjinal kol dayama karter koruma ve güvenlikli cam filmi ekletmistim.
Bugün araci teslim aldim çok fazla sürme sansim olmadi sadece galeriden eve getirdim.Oturup kullanım klavuzunu falan okudum bi arastirayim diye.Saticiya rodaj olayini sordum,bu motorlarda rodaj yapilmistir istedigin gibi kullanmaya baslayabilirsin dedi,evet gelince kullanim klavuzunda okudum ilk 1000 km tam gaz yapmayin,azami süratin 3/4 ünü asmayin,anidurus ve kalkislardan kaçinin yaziyordu,bu rodaj konusunda hala net bisi yok neyse ama ben zaten ilk 1000-2000 km araci zorlamayi düsünmüyorum.
Valla kullandigim kadari ile araç güzel sessiz fakat yol bilgisayarindaki anlik tüketimde kalkislarda bazen 29.4litre'ye varan tüketimleri görünce noluyoz be dedim ölede basmadim gaza yeni diye insan her tarafi kirilcakmis gibi davraniyo aracina kisa süreli 80-90 km gibi sabit gidilen hızlarda anlık tüketim pek öyle 7litrenin altina düsmedi ama sanirim aracin yeni olmasi sebebiyle ilk baslarda tüketimin fazla olmasi normal,km yaptikça tüketimin normal düzeylere inecegini biliyorum
Araci bi 20 dk kullandım sadece Ataköy Opel den Beylikdüzü'ne geldim,ilk dikkatimi çeken olumsuz yani 1. vites,sanki kalkista gazi geç yiyor gibi geldi,yani daha öncede çok otomatik,triptronic araç kullandim babamdada megane 2 triptronic var ama astrada sanki 1. viteste ilk kalkısta gazi baya geç yiyor gibime geldi açikçasi biraz üzüldüm ama araç yeni ben araçta yeniyim,belki kullanim aliskanlgim ile ilgili bisidir.
Ayrica satici arabanın sagini solunu tanitirken bize,sanlisiniz lazstikleriniz michelin dedi baktim evet öyle,herkese öyle denk gelmiyomus,farkli marka olabiliyomus dedi,ama bana garip geldi fabrika bi lastik firmasi ile anlasip hepsini ayni yapmazmi? Neyse,genede michelin olmasina sevindim.
Bunlar ilk etapta aklima gelen seyler,aksama asagi inip arabanin içini biraz kurcalicam bakalim elimde kullanim klavuzu ile
selam arkadaslar yurtdısından sont dsc t-20 aldım içinden bi tane ince kullanım kılavuzu cıktı ama özellikler hakkında pek bilgi vermiyor detaylı bilgi için cd sine bakın dior ama cd yi benim pc de okutamadım böyle bi sorunum var acaba internetten veya sizin bildiğiniz bi yerden bunun kullanım klavuzunu bulabilirmiyim?
Hakkında
Meslek: Pilot
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 10 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 584
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 3.407 (Bu ay: 21)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 17 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.