Şimdi Ara

Astra, Design, 1.6 lt. CDTI ECOTEC 136 HP, 6 İleri Otomatik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
12.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Astra, Design, 1.6 lt. CDTI ECOTEC 136 HP, 6 İleri Otomatik

Dostlar bu arabayı sıfır almayı düşünüyorum. Arabamı satıp dizele geçme planım var.

Şu an 2012 model essentia comfort classic iii 1.6 otomatik(easytronic) tüplü(landirenzo) kullanıyorum. Memnuniyetim %80 diyebilirim.

1. Aracın otomatiği nasıldır?
    2. Yakıt yüketimi nasıldır?
    3. Donanım olarak alıştığım ne varsa şu anki aracımda bu araçta var. Ama yine de elite modele çıkayım mı?
    4. Çocuk yok henüz ama 1-2 sene içinde düşünüyoruz. Yine de HB bakmalımıyım? Yani sedan mı hb mi?
    5. Bu kadar para vereceksem(orijinal site fiyatı 87,550) Volvo S60 D2 mi alsam (ikinci el)?
    6. En son bunda karar kılarsam tavsiye bayi var mı?

Özellikle daha evvel easytronic astra kullanan kardeşlerimin yorumları çok daha önemli benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhaba bende geçen ay bebek nedeniyle HB arabamı satıp astra sedan sport dizel otomatik aldım. Görüşlerimi paylaşayım sizinle,

otomatik vite geçişleri başarılı, kullanımla ilgili bir sorun yok ama sorun çıkarma olasılığı nedir nasıl bir şanzımandır bende merak ediyorum açıkçası çok bilgim yok. Düz vitese göre tam otomatik olduğu için 1 litre civarı fazla yakıyor otomatik.

aracım şuan 1600 kmde çoğunluk istanbul şehir içi ama çok yoğun trafik değil, yol bilgisayarı 6,7 gösteriyor ama benim hesabıma göre 7,3 litre/100 km yakıt tüketimi var muhtemelen ileleyen kmlerde biraz daha düşecektir.

donanım olarak ben sport aldım, tavsiye ederim ama design de fiyat farkı yüksek ise beklentinize göre siz karar vereceksiniz.

çocuk için sedan daha mantıklı bebek arabası HB arabayı dolduruyor bu nedenle aracımı değiştirdim.

2. el araç bende baktım ama 0 yine sıfırdır ben tercihimi 0 dan yana kullandım. Fiyat listesi üzerinden 5 bin lira civarı indirim yapılıyor ben 83 bin liraya aldım, istanbul büyükçekmece çetaş

bunların dışında sorunuz varsa yanıtlamaya çalışırım, bende araca alışma sürecindeyim hala :)

• samet3534 S kullanıcısına yanıt
    İlginize çok teşekkür ederim. Yokuş kalkış ve ivmelenme nasıl? Test etme fırsatınız oldu mu hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

İlginize çok teşekkür ederim. Yokuş kalkış ve ivmelenme nasıl? Test etme fırsatınız oldu mu hiç?

yokuş kalkış çok başarılı hiç kaydırma olmuyor 5 sn civarı tutuyor. ivmelenme bence gayet başarılı ama bu konu göreceli tabi, sonuçta 136 HP 320 nm torku olan bir araç kendi sınıfında çok iyi. Ama düz vitese göre biraz daha kötü muhtemelen...
  • samet3534 S kullanıcısına yanıt
    Selam, bende halihazırda 1.6 136Hp sedan manuel kullanmaktayım ama otomatik almayı planlıyorum, önceki aracınız da dizel miydi? şu an mevcut aracımla bursa şehir içi sakin kullanımda klimasız 5.5-6 arası geziyorum, şehir dışı klimasız 4.8-5 arası, klimalı 5.5 civarı geziyorum.

Acaba geçen zamanda ne gibi yakıt değerleri ile geziyorsunuz, DSG v.b. çiftkavramalı şanzımanları sorunlu olduğunu düydüm o yüzden astranın otomatik şanzımanı bana göre daha uzun ömürlü gibi duruyor. genel anlamda memnunmusunuz.

Ben yol tutuşunu çok beğeniyorum, geniş bir asfalt zeminde ne esp'yi sokabildim nede arkasını kaydırabildim. bu yüzden astrayı ben genel anlamada keyifle kullanıyorum, bir tek arka kamera yok o da olaydı tadından yenmezdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkan_apache

Selam, bende halihazırda 1.6 136Hp sedan manuel kullanmaktayım ama otomatik almayı planlıyorum, önceki aracınız da dizel miydi? şu an mevcut aracımla bursa şehir içi sakin kullanımda klimasız 5.5-6 arası geziyorum, şehir dışı klimasız 4.8-5 arası, klimalı 5.5 civarı geziyorum.

Acaba geçen zamanda ne gibi yakıt değerleri ile geziyorsunuz, DSG v.b. çiftkavramalı şanzımanları sorunlu olduğunu düydüm o yüzden astranın otomatik şanzımanı bana göre daha uzun ömürlü gibi duruyor. genel anlamda memnunmusunuz.

Ben yol tutuşunu çok beğeniyorum, geniş bir asfalt zeminde ne esp'yi sokabildim nede arkasını kaydırabildim. bu yüzden astrayı ben genel anlamada keyifle kullanıyorum, bir tek arka kamera yok o da olaydı tadından yenmezdi.

Merhaba,

benim önceki aracım benzinli, düz vites ve HB di. radikal bir geçiş oldu benim için :) şuan 5 bin km ye yaklaştım yarısı şehir içi yarısı şehir dışı. İstanbul şehir içinde ortalama hız 30 civarı yol bilgisayarı 7-7,5 litre gösteriyor, şehir dışı ise 5-5,5 litre arası gösteriyor genelde 120-130 km civarı hızda kullandım klima açık. Gerçek tüketim değerleri yol bilgisayarından 0,5 litre fazla çıkıyor yaptığım hesaplarda.Düz ile otomatik arası şehir içi 1-1,5 litre fark var şehir dışı aynı gibi anladığım kadarıyla.

Ben istanbulda yaşadığım için otomatik aldım, sizin için olmazsa olmaz ise mantıklı bir tercih olur ben memnunum bir sorun yaşamadım. Navigasyon+geri görüş kamerası ekletmiştim ben aracı alırken onuda ekletebilirsiniz 2500 TL civarına.

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

Astra, Design, 1.6 lt. CDTI ECOTEC 136 HP, 6 İleri Otomatik

Dostlar bu arabayı sıfır almayı düşünüyorum. Arabamı satıp dizele geçme planım var.

Şu an 2012 model essentia comfort classic iii 1.6 otomatik(easytronic) tüplü(landirenzo) kullanıyorum. Memnuniyetim %80 diyebilirim.

1. Aracın otomatiği nasıldır?
    2. Yakıt yüketimi nasıldır?
    3. Donanım olarak alıştığım ne varsa şu anki aracımda bu araçta var. Ama yine de elite modele çıkayım mı?
    4. Çocuk yok henüz ama 1-2 sene içinde düşünüyoruz. Yine de HB bakmalımıyım? Yani sedan mı hb mi?
    5. Bu kadar para vereceksem(orijinal site fiyatı 87,550) Volvo S60 D2 mi alsam (ikinci el)?
    6. En son bunda karar kılarsam tavsiye bayi var mı?

Özellikle daha evvel easytronic astra kullanan kardeşlerimin yorumları çok daha önemli benim için

1) Güncellenmiş Active Select 2 tam otomatik şanzıman. Vites geçiş hızları ve yazılımı düzeltilmiş. Şu an için en sorunsuz şanzımanlardan. Performans ve hız olarak en iyisi değil ama kesinlikle üzmez. Insignia'da test ettim.

2) 136 bg'lik cdti öyle aşırı ekonomik, hiç yakmıyor filan değil. Gerçekten güçlü ve yürüyor. Sürekli deli gibi kullansanız şehir içi 8 lt olur. Normal bir kullanımla 6,5-7 lt civarı yakar. Kullanım tarzına göre değişir. Bir Clio dizel ekonomisi beklemeyin ama üzecek bir tüketimi de olmaz. Çok akla takılacak bir nokta değil yani.

3) Cosmo donanım vardı eskiden, Elite'le arasında bi fark var mı bilmiyorum. Ama eğer gece yolculuğu yapıyorsanız kesinlikle ve kesinlikle AFL far için Elite alın. HEm aydınlatma mesafesi, ışık şiddeti, otomatik mod değiştirmesi... Verdiğiniz parayı hak ediyor.

4) Çocukla beraber bagaj hacmi önemli olur. HB'de işinizi görür ama almışken madem Sedan alın. Daha rahat edersiniz.

5) İkinci el S60 mı, sıfır Astra mı? Burası size kalmış. O fiyatlara temiz, düşük km'li s60 denk gelirse o da düşünülebilir.

• Hocam uzun uzun anlatmışsınız. Eksik olmayın. Ancak hala nasıl oldu anlamadım ama nissan qashqai alarak o faslı kapattım. 2014 model 1.6 dci platinum premium pack xtronic aldım. 8500 km de. Memnun muyum? Evet araba güzel güçlü donanımlı vs. Peki aklıma yattı mı? Valla hala k kasa hb astra görünce içim titremiyo desem yalan olur

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.