Şimdi Ara

Astra cdti hangi motor yağı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
64.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2008 model astra cdti 1.3 arabam var arkadaşlar. Garantisi bitiyor arabanın , o yüzden artık yetkili servis yerine , özel servise götüreceğim arabayı bakım için.

Sizce hangi motor yağını alayım?

Castrol Magnatec 10W/40 Dizel

GM 10w-40 (opel servislerinde bunu koyuyorlarmış sanırım)

veya başka tavsiye edeceğiniz var mı?

• Opel servislerinin 10w-40 yağ koydukları doğru değil. En azından benim gittiğim opel servisinde benim 1.3 cdti aracıma shell helix 5w-30 tam sentetik motor yağı konuldu. (Shell Helix Ultra AG 5w-30) Bu nedenle koyacağınız yağı iyi araştırın. Tam sentetik motor yağı koydurmaya gayret edin. Eğer motorunuzda yağ yakma sorunu yoksa 5w-30 motor yağı tercih edin. (Daha ince, daha sessiz ve daha performanslı). Ama yağ yakma sorunu varsa 10w-40 yağda tercih edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekorender

Opel servislerinin 10w-40 yağ koydukları doğru değil. En azından benim gittiğim opel servisinde benim 1.3 cdti aracıma shell helix 5w-30 tam sentetik motor yağı konuldu. (Shell Helix Ultra AG 5w-30) Bu nedenle koyacağınız yağı iyi araştırın. Tam sentetik motor yağı koydurmaya gayret edin. Eğer motorunuzda yağ yakma sorunu yoksa 5w-30 motor yağı tercih edin. (Daha ince, daha sessiz ve daha performanslı). Ama yağ yakma sorunu varsa 10w-40 yağda tercih edebilirsiniz.
    benim 2008 model 1,3 opel astranın servis kitapçığına baktım, serviste 5-30 yağ konulmuş ancak markasını bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UGUR19

benim 2008 model 1,3 opel astranın servis kitapçığına baktım, serviste 5-30 yağ konulmuş ancak markasını bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    GM 5w-30
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonsuzuncu

GM 5w-30

Alıntıları Göster
    mobil 5-30 en iyi yağ şu an piyasada
  • quote:

http://www.opel.com.tr/arac-sahipleri/bakim/kontroller-muayeneler.html
    Arkadaşlar arabamızda "DPF" var değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekaramete

Arkadaşlar arabamızda "DPF" var değil mi?

Alıntıları Göster
    maalesef mevcut dpf
  • dpf nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhan2009

dpf nedir?
    dizel partikül filtresi sanırım ???

dpf nedir
    http://www.otomotivbilgi.com/haberdetay/354-Dizel-Partikul-Filtresi-DPF-nedir-ve-gorevleri-nelerdir?.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonsuzuncu -- 20 Ekim 2010; 11:59:04 >
  • quote:

dizel partikül filtresi sanırım ???

dpf nedir
    http://www.otomotivbilgi.com/haberdetay/354-Dizel-Partikul-Filtresi-DPF-nedir-ve-gorevleri-nelerdir?.html

Alıntıları Göster
    herkez 0-40 mobil der bu araca olmuyor benden söylemesi ben kullandım km dolmasını bekliyorum 5-30 a dönücem

• quote:

Orijinalden alıntı: barakudaaa

herkez 0-40 mobil der bu araca olmuyor benden söylemesi ben kullandım km dolmasını bekliyorum 5-30 a dönücem

Alıntıları Göster
    Başka yorumları olan arkadaşlar yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Başka yorumları olan arkadaşlar yok mu?

Alıntıları Göster
    5-30 tam sentetik bir yağ turbo dizel araç için iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasher

Peki Yazın Adana'da kullanımda bir problem teşkil eder mi? Gerçi sadece 1 Ay Adana'da kalacağım ama.
  • quote:

quote:

Peki Yazın Adana'da kullanımda bir problem teşkil eder mi? Gerçi sadece 1 Ay Adana'da kalacağım ama.

hep adana da olsaydınız 5-40 tam sentetik koyun diyecektim fakat 1 ay kalacağınız için 5-30 da her türlü gideri var
  • quote:

quote:

quote:

hep adana da olsaydınız 5-40 tam sentetik koyun diyecektim fakat 1 ay kalacağınız için 5-30 da her türlü gideri var

Teşekkür ederim hocam. son bir soru ile rahatsız etmek istiyorum Castrol Edge 5w-30 mu alayım Mobil 1 Esp 5w-30 mu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam. son bir soru ile rahatsız etmek istiyorum Castrol Edge 5w-30 mu alayım Mobil 1 Esp 5w-30 mu?

Alıntıları Göster
    ben ikisinide (edge ve mobil 1 olmayan ama tam sentetik olanları nı arka arkaya 2 bakımda kullandım aradaki farkı daha iyi anlarım diye fakat hiç bir fark hissetmedim) hemen hemen aynı kalitede motor yağları ama ben mobil 1 i tercih ederdim iyi günler

• quote:

ben ikisinide (edge ve mobil 1 olmayan ama tam sentetik olanları nı arka arkaya 2 bakımda kullandım aradaki farkı daha iyi anlarım diye fakat hiç bir fark hissetmedim) hemen hemen aynı kalitede motor yağları ama ben mobil 1 i tercih ederdim iyi günler

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim hocam. Mobil 1 ESP 5w-30 yağı satın alacağım.
  • quote:

Teşekkür ederim hocam. Mobil 1 ESP 5w-30 yağı satın alacağım.

Alıntıları Göster
    DPF olan araçlarda GM; kullanılacak motor yağının DPF'nin ömrünü uzatması anlamında dexos 2 özelliklerini karşılaması gerektiğini belirtmektedir. Motor yağı alırken bu hususa dikkat etmenizi öneririm
  • Opel yetkili servisini aradım. Opel kendi yağ markası GM kullanıyormuş. 4 lt için 104 tl dediler. Piyasaya göre pahalı. Ben yeni yağ değiştirdim. 5-30 Castrol koydular. Araçta ortalama yakıtta artış var. Bu normal midir? Acaba yeni değiştiği için midir? Yoksa marka farkı mı böyle bir fark yarattı? Castrol'ün resmi sitesinde "kanıtlanmış performans" listesinde Opel yokmuş. Bunu da yeni öğrendim. Astra 1.3 sedan h kullanım kitapçığında Dexos2 standardından dpf için bahsetmiş. Dpf hangi araçlarda var?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.