Şimdi Ara

ASTRA 1,3 CDTİ Kullanıcı yorumları (474. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.672
Cevap
66
Favori
1.111.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Opel astra 2011 model 1.3 cdti yari otomatik 81 bin km periyodik bakim yapilacak. Usta yag filtreler v kayisi ve iscilik icin 450 fiyat istedi.filtreler bosch 150tl v kayisi 50tl yag 100tl 150 iscilik diyor. Ben yagi kendim alacagim dedim mobil marka esp 0w 40 ile esp 5w 30 arasinda kararsizim usta 0w 40 ince gelir diyor.yagi internetten 100tl ye buldum. Bir diger husus filtreleri de opelgm adresinden bosch paket olarak 80tl ye buldum. Bana oneriniz nedir?mesela v kayisi hangi model nerden alayim usta 50tl diyor kendisindeki icin.arkadaslar tecrubelerinizle lutfen fikir verin. Mesela yag filtresi iki cesitmis tirnakli tirnaksiz diye..biraz yardima ihtiyacim var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tashunkee -- 24 Haziran 2016; 19:57:07 >
  • tashunkee kullanıcısına yanıt
    Continental v kayışı 35 TL idi. Yağ filtresi de motorun yağ kağağına bakın eğer çizgi şeklinde çıkıntı varsa ufi tip eğer düz ise purflux düz tip.Bosch filtrede hava filtresi süngerli mi ona bakın dizelde süngerli hava filtresi kullanmanızı tavsiye ederim. Buluyorsanız mann filtre alın hava filtresi 25 TL ve orjinal gm filtre ile aynı.
  • bulunduğunuz yer ve aracın gittiği mesafe de bence önemli, sıkıntı olmayabilir. şehir içi kısa mesafede çocukları okula bırakıyorum 4. vitese almadan gideceğim yere varıyordum, net ölçmedim ama tahminen 9-10 lt falan yakıyor gibiydi, ama şunu söçyleyim genelde uzun yol kullanırım nadir şehir içi toplam 32 bin km nin ortalaması 5.0 -5.1... birde erken üst vitese alınca gösterge deki tüketim bariz şekilde yarıya düşüyor, özellikle 2. vites ile gittiğiniz yerde yokus değilse 3. vitesi deneyin

@Yigiter Blaszczykowski
  • quote:

Orijinalden alıntı: bitirgic

Continental v kayışı 35 TL idi. Yağ filtresi de motorun yağ kağağına bakın eğer çizgi şeklinde çıkıntı varsa ufi tip eğer düz ise purflux düz tip.Bosch filtrede hava filtresi süngerli mi ona bakın dizelde süngerli hava filtresi kullanmanızı tavsiye ederim. Buluyorsanız mann filtre alın hava filtresi 25 TL ve orjinal gm filtre ile aynı.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler,bu linkte yer alan seti almayı düşünüyorum:http://www.opelgm.com/Opel-Astra-H-13-Dizel-Komple-Bosch-Filtre-Bakim-Seti,PR-7342.html
    burdan süngerli olup olmadığı belirtilmemiş,bir de continental v kayışı ile contitech aynı firma mıdır,ona da ulaşabilmiş değilim.

• tashunkee kullanıcısına yanıt
    facebook taki grubumuz ,https://www.facebook.com/groups/1432063033741730/?fref=ts güzel paylaşımlar var arada etkinlikler düzenleniyor, bazı sopnsorlarda var , ankarada opelpar gibi, fiyat konusunda yardımcı oluyorlar, bilginiz olsun.

@tashunkee
  • Aynı firmadır.o filtre süngersiz olanı süngerli alın mutlaka
    v kayışı
    http://www.opelgm.com/#product&id=4087

Hava filtresi
    http://www.opelgm.com/#product&id=4211

Bence komple set alın orjinal kullanın tüm filtreleri

http://www.opelgm.com/#product&id=7352

Yağ ile orjinal filtrelet 260 kayış 33 işçilikle yine ustanın verdiği fiyata gelir ben istanbulda bu işlemi ustama 50 TL ye yaptırıyorum işçilik çok yüksek geldi bana

• quote:

Aynı firmadır.o filtre süngersiz olanı süngerli alın mutlaka
    v kayışı
    http://www.opelgm.com/#product&id=4087

Hava filtresi
    http://www.opelgm.com/#product&id=4211

Bence komple set alın orjinal kullanın tüm filtreleri

http://www.opelgm.com/#product&id=7352

Yağ ile orjinal filtrelet 260 kayış 33 işçilikle yine ustanın verdiği fiyata gelir ben istanbulda bu işlemi ustama 50 TL ye yaptırıyorum işçilik çok yüksek geldi bana

Evet verdiğiniz set fiyatı orijinal parçalar için gayet makul görünüyor,zira servis bosch için filtrelere 150 istemişti,bunlar original GM 160 a geliyor ki daha mantıklı. Yağ her yerde 100tl mobil 1 zaten. Aklıma işçilik takıldı. Bu servis v kayışı hariç periyodik için 100tl işçilik , v kayışı için extra 50tl işçilik istedi. Ben 4 tekerin balatalara bakılmasını da istedim. Bunu mu ekledi anlamadım.

• Balatalara bakmak o kadar tutmamalı tabi servisin ne için istediğini bilmiyorum mecburen ona gidecekseniz en azından filtre yağ kayışı kendiniz alın hem orjinal parça hemde kaliteli parça kullanırsınız balata değişecekseniz yine gm yada trw alınız o sitede tüm parçalar mevcut.
  • quote:

Balatalara bakmak o kadar tutmamalı tabi servisin ne için istediğini bilmiyorum mecburen ona gidecekseniz en azından filtre yağ kayışı kendiniz alın hem orjinal parça hemde kaliteli parça kullanırsınız balata değişecekseniz yine gm yada trw alınız o sitede tüm parçalar mevcut.

Ona gitmek gibi bir mecburiyetim yok,istediğim özel servise gidebilirim.Şuan bu filtre yağ kayış paketi 290 küsür tutuyor ve tüm ihtiyaçlar extra bir şey çıkmadıkça mevcut. Ben normalde her şeyi internetten alırım oto lastiğime kadar ama ilk kez periyodik bakım ürünü alacağım için bir tecrübesizlik var yani kodu tipi modeli uymaz bilmem ne diye o yüzden akıl akıldan üstündür diyerek danışmak en güzeli. Çok teşekkür ederim ilginiz için. 2011 astra 1.3cdti H kasa (80bin km) için sanırım doğru parçaları seçtim yardımınızla

• Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana seti güvenle alabilirsiniz ben 3 set aldım oradan herhangi bir sırunla karşılaşmadım.almadan iletişimdeki telefonu arayın sşze yağ filtrenizin hangi tip olacağını soracaklar onların yönlendirmesi ile filtrenizi seçersiniz.
    Bu arada site ile hiçbir bağım yok sadece memnun kaldığım için tavsiye ediyorum.
  • quote:

Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana seti güvenle alabilirsiniz ben 3 set aldım oradan herhangi bir sırunla karşılaşmadım.almadan iletişimdeki telefonu arayın sşze yağ filtrenizin hangi tip olacağını soracaklar onların yönlendirmesi ile filtrenizi seçersiniz.
    Bu arada site ile hiçbir bağım yok sadece memnun kaldığım için tavsiye ediyorum.

Çok teşekkürler forum işte böyle güzellikler için var olduğu sürece ne mutlu bize
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigiter Blaszczykowski

quote:

Orijinalden alıntı: double minded

quote:

Merhaba, aracı uzun süredir kullanan arkadaşlardan klima çalışırken ve kapalıyken ortalama yakıt değerleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Kapaliyken benim karma ortalamam 5.8

Hocam Antalya'da oturduğum için mecburen klima sürekli açık. Fakat yol bilgisayarında gördüğüm rakamlar çok abes geldi bana. 23 derece klima auto modunda şehir içi gayet sakin kullanımda 8,2 LT yakıyor. Sanırım bir sıkıntı söz konusu. Bu kadar yakması normal mi?

8.2 fazla.kisin en soguk havalarda trafik cok sıkışık degilse kisa mesafelerde bile o kadar olmamasi lazim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba, aracı uzun süredir kullanan arkadaşlardan klima çalışırken ve kapalıyken ortalama yakıt değerleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Kapaliyken benim karma ortalamam 5.8

Hocam Antalya'da oturduğum için mecburen klima sürekli açık. Fakat yol bilgisayarında gördüğüm rakamlar çok abes geldi bana. 23 derece klima auto modunda şehir içi gayet sakin kullanımda 8,2 LT yakıyor. Sanırım bir sıkıntı söz konusu. Bu kadar yakması normal mi?

8.2 fazla.kisin en soguk havalarda trafik cok sıkışık degilse kisa mesafelerde bile o kadar olmamasi lazim.

Sayaçları sıfırladım. 100 km kadar klima kapalı konumda kullanacağım, bakalım bir değişiklik olacak mı? :(

• Arkadaşlar yorumların hepsini okudum. 1.3 edition 95 hp 2013 siyah 90.000 km de 55.000₺ ye alınırmı ? Hata kusur yok araç o bakımdan temiz alt takım ön takım hepsi iyi durumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanGurol

arkadaşlar sabahları motor soğuk iken, klimayı çalıştırsam ısıtma olur mu? (klima ısıtma özellikli de çalışıyor mu?)

Alıntıları Göster
    Beyler benim araç 118.000 km ye geldi. Triger zinciri 120.000 km de falan değişmeli diyorlar.
    Farkedilir derecede bir zincir sesi falan almıyorum şu an için. Değişme zamanının geldiğini nasıl anlarız ?
    Adamın biri zincirin ömrü 350.000 km yazmış, bak keyfine yazmış.
    Bir de aşağı yukarı kaça patlar değiştirmeye kalksak ?
  • Triger zinciri ne Zaman ses yapmaya başlarsa o Zaman değişir benim araç 135 binde hiç değiştirmedim ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackdanger

Triger zinciri ne Zaman ses yapmaya başlarsa o Zaman değişir benim araç 135 binde hiç değiştirmedim ..
    111.yıl serisi sedan 1.3 dizel aracım var. Yağ değiştirme zamanı geldi. Yetkili Opel servisini arayıp hangi yağı tavsiye ettiklerini sordum. general motors 5.30 koyuyoruz zaten dediler. İnternette buldum uygun fiyata ama eski tarihli ürün gönderirlerse sıkıntı olur mu acaba?
    Bir de 4 litre şeklinde satılıyor. Acaba en az kaç litreye ihtiyaç olur?
  • delpiero68 kullanıcısına yanıt
    3.2 litre yağ konulması gerekiyor normalde. Ama şimdiye kadar 4 litreden aşağı koyanı görmedim.
    Ben en son Motul 5W30 alıp koydurmuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucanturk45

3.2 litre yağ konulması gerekiyor normalde. Ama şimdiye kadar 4 litreden aşağı koyanı görmedim.

Hocam netten sipariş verdim general motors 5W30. İnşallah eski tarihli falan olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delpiero68

quote:

Orijinalden alıntı: ucanturk45

Hocam netten sipariş verdim general motors 5W30. İnşallah eski tarihli falan olmaz.

Alıntıları Göster
    mrb arkadaşlar. 2013 sedan astra 1.3 cdti edition paket aracım var. 35.000 kmde. Araçta daha önce olmayan bir şey oldu ve sürekli tekrar etmeye başladı. Daha önce yaşamış olan ya da bilgisi olan varsa yorumlarsa sevinirim.
    1.vites ve 2.viteste 3000 devire yaklaşınca araç gaz almıyor bir anlık boşluyor ve sonra tekrar gaz alıyor. 3.vites ve sonrasında böyle bir şey olmuyor. Şanzımanla alakalı bir sorun değil vites geçişlerim falan sapasağlam. Neden olabilir?

• 
Sayfa: önceki 472473474475476
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.