Şimdi Ara

Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] (75. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.865
Cevap
46
Favori
183.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 2070 Super var hiç 2kya girmeyi düşünmedim 1080p ile çok fark yok ztn böyle iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

nvidia kartı olan herkese bunu denemesini öneriyorum :) hoşunuza gitmezse kapatması bedava. ama hoşunuza giderse de bana çok teşekkür edersiniz  

@iyi birisiydim çok az diyebilirim, getirisi götürüsünden katbekat fazla  

blur sorunu yaşayanlar için...

• Her şey dibine kadar ultra ise alamayabilirsiniz hocam. Çünkü ac oyunlarının optimizasyonu önceden beri sorunlu, mesela odyssey de böyle idi.

Görselde aman aman fark etmeyecek, ama işlemci ve gpuyu gereksiz yere aşırı zorlayan şu 5 ayarda biraz oynama yaparak sabit 4K en az 60, hatta 100+ alırsınız diye düşünüyorum:

• Ambient occlusion
    • Anti aliasing
    • Volumetric lighting
    • Shadows
    • Gerekirse resolution scale %90 veya 80 (son çare)
  • Mortuuus kullanıcısına yanıt

valla hocam sormayın bir an oyunun zorluğunu normale çekesim geldi, sonra oyundan çıktım yarın oynarım diye geyik görevini yaparken Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] 

keşif noktaları gerçekten çok iyi olmuş ama sanki kolay bulunuyor gibi, haritadan işaretliyorum sonra synin ile bakıyorum nerede olduğuna kolay gözüküyor. Synin yani kuzgunu kullanmaya alışamadım henüz ama daha çok başındayım oyunun dün bir yarım saat oynadım sadece.

• şimdi translate yama varmış diyorlar bunu nasıl yapıyoruz bilen varmıdır.

• 10400f+1080ti ile 1440p de herşey max. , resolution scale %100 oyunun kendi istatistik sayfasında ortlama 65 civarı oluyor oyun içinde 50 - 55 lere düştüğüde oluyor ama ortlaması bu , denedikten sonra kapattım fps takip işini, oyunu 10 saate yakın oynadım yayıncıların çıkıştan önce bahsettiği gibi oyundan atma , kapanma , performans düşüşü gibi bir sorunlarla karşılaşmadım, sanırım ilk gün patch leri ile söylendiği gibi halledilmiş sorunlar.

Oyuna gelecek olursak, oyun harika olmuş origins öncesi seri benim hiç ilgimi çekmiyordu ama origins ve sonrasında oyunun geldiği nokta çok iyi bence, odyssey de üzerine koydular bu oyunda da çok güzel eklemeler olmuş , yan görevlerde herhangi bir yönlendirme veya görev listesine kayıt olmaması çok iyi bir tercih olmuş konuşmalardan, metinden anladığınız kadarıyla konuyu çözmeye çalışıyorsunuz , ve yan görevlerde karakter gelişimiyle bağlantılı göreve devam edip edememe durumlarınız var, oyun adım adım rpg ye kayıyor mesela bir yan görevde örnek vereyim, tarlasında farelerle sorun yaşayan bir adama yardım ediyoruz bir görevde, arkadaşın yan tarafında kedileri olan bir teyze var ( kadının sesi çok fena teyze taklidi yapan cem yılmaz gibi ), bu teyzeden kedileri istememiz lazım ama karizma puanınız yoksa göreve devam edemiyorsunuz diğer seçeneklerde göreve devam etme seçeneği yok, karizmayıda atışmalardan kazanıyorsunuz, he tabiki esaslı rpg diyeceğiniz bir oyunnda viking gibi davranıp kadınını öldürüp kedilerini alma seçeneğide olmalı belki ama oyunun olayı bu değil sonuçta, yinede bu tarz eklemelerin hoş olduğunu düşünüyorum, oyunu basitlikten kurtarmış. Ana hikayeye gelecek olursa çok sürükleyici başladı anlatımı güzel diyaloglar iyi , ara sahnelerdeki karakter ağız, kaş göz ve mimik harketleri çok güzel , alexios ve kassandra nın ara sahnelerde çok kütük gibi kaldığı durumlar oluyordu burda şimdiye kadar göz kısmalar mimikler falan daha bi iyi göründü gözüme anlatıma etkisi var diye düşünüyorum, kombat sistemi odyssey deki o destansı overpower yarı tanrı kıvamındaki oynanıştan sonra biraz yavan kalıyor gibi ama daha ayağı yere basan bir sistem gibi görünüyor kalabalıkta biraz karambol oluyor, yeni ability leri keşfettğimizde daha akıcı olacaktır diye ümit ediyorum, bide ability ve skill konusu varki oda ilginç ve güzel bir tercih gibi görünüyor ona girmiyorum, daha kaynak yönetimi , loot değişiklikleri var çok uzun yazdım, işin özeti oldukça olmuş bir oyun, kesinlikle tavsiye ediyorum season pass de alacağım uzun süre sistemde kurulu kalacak sanırım.

• slm nvdia msı programı ile overlocklu 2080 ti 2 k da full ayarlarda en düşük 55 fbs gördüm gayet akıcı takılma drop yaşamadım gayet akıcı oyuna girmeden evel kendi beckmark programına girdim orda yer yer takılmalar oluyordu eyvah dedim oyunda herhan gibi bir durum yaşamadım birde tr yama gelirse harika olur oyunu beğendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black100 -- 11 Kasım 2020; 9:59:56 >
  • Yapay zekadan yakınan bir benmiyim yahu

• Grafik ayarları nasıl olmalı herşeyi fulledim ama yinede uzaklara bakınca çizgi çizgi gözüküyo

Edit: ekran kartını güncelleyince düzeldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzhan297 -- 11 Kasım 2020; 10:13:47 >
  • https://www.youtube.com/watch?v=pUwyT3sJ9pg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyun sürekli atıyor, şu an oynayamıyorum, dün hiçbir şey yoktu şu an girdiğim zaman bir iki adım atıyorum hemen oyun kapanıyor, bir kere de mavi ekran verdirtti bilgisayara :(

• quote:

Orijinalden alıntı: toomanyj

oyun sürekli atıyor, şu an oynayamıyorum, dün hiçbir şey yoktu şu an girdiğim zaman bir iki adım atıyorum hemen oyun kapanıyor, bir kere de mavi ekran verdirtti bilgisayara :(

Sisteminizde bir yetersizlik/sıkıntı olabilirmi , mavi ekran verdirtmesi ilginç , SSD demi kurulu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxwell1 -- 11 Kasım 2020; 11:21:37 >
  • Maxwell1 kullanıcısına yanıt

yok sistemim gayet iyi, bende anlamadım, dün normal oynuyordum bir şey yoktu, 30 fps civarlarında oynuyordum, data d diskinde kurulu - o ssd mi oluyor?

• s1LENT kullanıcısına yanıt

Ben dün 6 saat oynamışım. Sırf şu geyik görevi ve altın toplama sağda solda gezme diye YouTube dan bakıyorum 2-3 saatlik oynamayala aynı yerdeyim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: toomanyj

oyun sürekli atıyor, şu an oynayamıyorum, dün hiçbir şey yoktu şu an girdiğim zaman bir iki adım atıyorum hemen oyun kapanıyor, bir kere de mavi ekran verdirtti bilgisayara :(

Ram yetmezliği veya herhangi bir donanımın uyuşmazlığı olabilir. Sanal bellek dosyası kapalıysa onu aç internette nasıl açıldığına dair anlatımlar var. Onun dışında bir donanımında OC yaptıysan onları tekrar kontrol et veya eski haline getir. Ekran kartı, chipset vs. sürücülerini güncelle.

• Mortuuus kullanıcısına yanıt

Ne kadar oynadığınızı nerede görüyorsunuz? Geyik görevi can sıkıcak gibi ben de bi 5-10dk geyik aramıştım dün akşam, kestiklerimin içinden de o eşya çıkmamıştı. Oyunu biraz rpg ye yönelik zorlaştırmışlar gibi ama olsun uğraştırması bazen keyif katabilir.

her şey güncel, overclock işlerinden vs. hiç anlamam, reddit'te de bazılarında olmuş, ram 16gb, ekran kartı 1050ti işlemçi 8750h laptop hp omen, bence benimle alakalı bir durum yok gibi... oyunda bir sıkıntı var, ya da birçok sıkıntı var.....

Hocam oyunu save et yazıyor orda kaç saat olduğu. Görevi de yapma 40 coin verdi bana sövdüm baya

• iyi birisiydim kullanıcısına yanıt
    Öyle yazar ama çalışır direkt doğal gsync desteği olmadığı için öyle söylüyor freesync lerde

• 
Sayfa: önceki 7374757677
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.