Şimdi Ara

Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU] (71. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.863
Cevap
46
Favori
183.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İntel işlemcilerde Hyper- Threading diye geçer, intel işlemcilerde kapatılması pek önerilmez ama Ryzen İşlemcilerde SMT diye geçer çoğu zaman kapatılması önerilir ve anlamı şudur:

Tek bir fiziksel işlemcinin çok sayıda komut zincirini eş zamanlı olarak işlemesi ile performans artışı sağlamasıdır.

Tabi bu oyunlardaki işlemci kullanımına göre değişir performans artışı gibi görülsede oyunlarda aksi durumlar olabilir. O yüzden kapatılması öneriliyor ama render vs. Gibi işlemlerde performans kaybına yol açabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • polat_ketur kullanıcısına yanıt

19 00

• Lion_Army kullanıcısına yanıt

anladım hocam çok sağol. yani ben i5-9400f kullanıyorum bakmayacağım o tarafa öyleyse.

• bende i7 4790 4ghz kullanıyorum 16 gb ram ve gtx 1660 ti var hocam kaç fps alırım acaba ssd 1 tb samsung evo

• Mortuuus kullanıcısına yanıt

Ultra High ayarlarda deneyebilir misiniz,dropları sizde görüyorsunuz oyunun benchi hep bu tür sonuçlar gösteriyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: mrF_T

Enis, oyunu övmüş; hem şaşırdım hem sevindim doğrusu. Videoda en çok sevindiğim kısım hikaye ve yan görevleri övmesi oldu. Nedeni ise son çıkan iki oyunun da hikayesinin ve görevlerinin vasat olması. Odyssey'i örnek gösterirsem eğer oynanışı çok iyiydi, atmosferi güzeldi falan ama hikâyesi ve yan görevleri kötüydü. Gerçekten oyunda geçirdiğim hiçbir an o hikâyeye bir türlü girememiştim. Sözde çok duygusal olması gereken hikâyede hiçbir şey hissetmeden oynadığımı hatırlıyorum. Demek istediğim sadece oynanışı iyi tutarak bir oyunu iyi yapamayacak olmanız. Oyuncuyu oyunda tutacak bir şeylerinizin olması gerek (oynanış dışında). O öve öve bitirmediğimiz -ki en sevdiğim oyundur- Assasin's Creed 2'nin oynanışı zamanına göre bile çok iyi değildi. Düşmanları öldürme çok basitti mesela. Bir yerlere tırmanmak zaten işkenceydi. Ama yine de oyun mükemmel. Nedeni ise hikâyenin, karakterlerin ve özellikle sunumun şahane olması. Şu anda bile oynasam, oynanışa çok takılmadan baştan sona ilk oynadığım zamandaki gibi aynı duygularla tekrardan bitiririm. Enis'in videoda hikâye ve görevleri övmesi işte bu yüzden beni sevindirdi. Assasin's Creed'in seriden uzaklaşma nedeni RPG'ye falan dönmesi değil bana göre. Nedeni, hikâyeye gereken önemin verilmiyor olması. Varsın oynanış hâlâ kütük olsun ama o ilk oyunlardaki duyguları tekrar hissettirsin. Tabii böyle yazınca oyunu bitirdiğim anlamına gelmesin. Oyunu daha oynamadım, kesin bir şeyler söyleyemem ama Enis'in -ki kendisinin oyun zevkine güvenirim- sözlerinden sonra bence oyun olmuş. İki sene sonra ölmezsem ve oyunu oynarsam (bir oyuna o kadar para veremem) yine bir şeyler yazarım buraya .

yorumunuz çok güzel ama bende bir iki konuya değinmek istiyorum

AC serisine Odysses ile başladım sonra geriye döndüm ama gördüm ki hikayeler çok iyi ama oynanabilirlik kalasdan hallice, origin 1 tık geride, diğerleri facia 2-3 (remastered dahil)

valhalla yı odysses in oynanışını çok sevdiğim için aldım

benim için ön planda olanlar (genel olarak oyunlardan beklentilerim)

• karakter modellemeleri (ekran kartının hakkını vermesi adına)
    • oynanabilirlik (kalas gibi kontroller olacaksan hiç olmasın)
    • gerçek açık dünya olabilmesi (görevlerden bağımsız gezip tozup mekanların şiirsel görüntülerinde kaybolmak)
    • giyilen ekipmanların çeşitliliği ve gerçek farklar yaratabilmeleri (değişik buildler vs)
    • ekipmanların değişiminin gözle görülür olması (ne giyersen giy sabit kalan oyunlar var)
    • çıktığı yıla dair teknolojik standartların altında kalmaması (görsel ve kumanda açısından)
    • zorluk seviyelerinin herkese hitap ediyor olması (cidden kolay ve cidden zor- bunun açıklaması uzun isteyene özelden tarif edebilirim)

herkese iyi oyunlar

• Mortuuus kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi değil optimization 2080S ile 2K high ayar medium AA da kasabalarda sürekli fps drop oluyor.

Drop olmaması için low 720p oynamak gerekiyor sanırım 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • şu problemleri çözülsün, biraz zaman geçsin, bu oyun olmuş bence...

• Çok fazla optimizasyon problemi var. Sizce tümünü çözerler mi yoksa Xbox tan mı oyunu almalıyım

• Son yıllarda çıkan en iyi işlerden bir tanesi olmuş.Önceki oyunlardan farkı yok diyenleri anlamıyorum.Uzun yıllardan beri ilk defa AC oyunu sevdim..

• epicte açıdı.

• deniyorum hala "ubisoft yetkilendirmesi alınamadı" uyarısı veriyor

• açıldı şimdi de aktivasyon kodu soruyor ?????

• neden epic den alıyorsunuz? kuponunuz mu var?

• pişman oldum zaten iptal etsem karta dönmesi zaman alacak

kartta limit kalmadı zaten

Assassin's Creed Valhalla (2020) [PC ANA KONU]
  • aynı sorun wd legion da da olmuştu

• Epic'te sorun yaşanması bir yana, oyunu neden Epic'ten aldığınızı anlamış değilim. Ubisoft Store'dan %20 indirimli almak verken Epic'ten tam fiyatla almak akıl karı değil gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Frost

Epic'te sorun yaşanması bir yana, oyunu neden Epic'ten aldığınızı anlamış değilim. Ubisoft Store'dan %20 indirimli almak verken Epic'ten tam fiyatla almak akıl karı değil gibi.

%20 indirim nasıl alınıyor hocam Ubi'de?

• oyunun başlarıda karlı kısımda 60+ gidiyor genellikle. nadiren 55 vs oluyor. anti aliasing ve volumetric clouds medium gerisi high.

oyunda ilermiş olan varsa ingiltere kısımlarında falan karlı alana göre nasıl oluyor fps ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Manciaa

%20 indirim nasıl alınıyor hocam Ubi'de?

Alıntıları Göster

100 Ubisoft Connect coiniyle %20 indirim kuponu alabiliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 6970717273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.