Şimdi Ara

Assassin's Creed ''The Truth'' ile ilgili fikirlerimizi tartışalım (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
14
Favori
45.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: onurkycn

arkadaşlar ben de assassins creed 1, 2, brotherhood ve revelations'ı defalarca bitirdim, nintendo ve apple oyunlarını da. şu an ise assassins creed 3 oynamaktayım. assassins creed 1i bitirdiğim senden beri konuyu ben de araştırmaktayım. TheFrozen arkadaşımızın yazdığı gerçekten mükemmel tespitler. tamamen oyun hakkımdaki düşüncelerimin tercümanı olmuş.

benim farklı bi bakış açım var revelations ve 3. oyunla ilgili. revelations oynarken altairin oglu darim ibn la ahad'ı da görme şansımız olmuştu. ve animus island'da subject 16'yı da bizat gördük ve farkedileceği gibi darime inanılmaz benzemekteydi,. yani darim ibn la ahad da subject sixteenin de atalarından biriydi. ancak
    bu durumda desmond ve subject 16 da aynı soydan gelmiş bulunuyor. bu da ortaya farklı bir gerçek atıyor ki oyunda reenkarnasyon olayına benzer bi ruh/can/genetik aktarımı olay var çünkü bakıyoruz ki desmond altair ve ezioya sıfat olarak tamamen benzemekte sadece onların dna'sına girebilmekte. subject sixteen de darime benzediği için onun hatıralarına girebilir muhtemelen, ve ayrıca üçüncü oyundaki connor da desmond'dan cok darime baya benziyor.
    reenkarnasyon teorimi de bununla açıklayayım: 16 ve desmond aynı soydan olduğu halde 16 altair ve ezionun hatıralarına giremiyor, desmond da 16 nın ata hatıralarına giremiyor. sadece yüz olarak benzedikleri atalarının genetik hatıralarına erişebiliyorlar. bu nedenle de torunların torunlarında bir reennkarne sözkonusu bence. ayrıca gene tesadüf ki altair, ezio ve desmond üçü de prophet olarak simgelenmekte ve birbirleriyle aynı suretteler. aslında asıl gerçek prophet ezio değil altair de değil desmond diyoruz ama aslında üçü de aynı kişi (varlık mı desem,can mı desem), sadece tarihin farklı zamanlarında, farklı bilinçlerle görevlerini yerine getirdi(ler)

(dipnot: peki o zaman desmond nasıl connor ve haytham'ın hatıralarına erişiyor diyecekseniz, revelationsda ada yıkılırken subject sixteen'in desmonda sarıldığı anı hatırlayın, orda data'larını desmond'a aktarmıştı.)

Değişik tespitler var, olabilitesi yüksek.
    Bende AC:III'ü bitirmek üzereyim, bitirince fikirlerimi burada paylaşıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Leone dOro

quote:

arkadaşlar ben de assassins creed 1, 2, brotherhood ve revelations'ı defalarca bitirdim, nintendo ve apple oyunlarını da. şu an ise assassins creed 3 oynamaktayım. assassins creed 1i bitirdiğim senden beri konuyu ben de araştırmaktayım. TheFrozen arkadaşımızın yazdığı gerçekten mükemmel tespitler. tamamen oyun hakkımdaki düşüncelerimin tercümanı olmuş.

benim farklı bi bakış açım var revelations ve 3. oyunla ilgili. revelations oynarken altairin oglu darim ibn la ahad'ı da görme şansımız olmuştu. ve animus island'da subject 16'yı da bizat gördük ve farkedileceği gibi darime inanılmaz benzemekteydi,. yani darim ibn la ahad da subject sixteenin de atalarından biriydi. ancak
    bu durumda desmond ve subject 16 da aynı soydan gelmiş bulunuyor. bu da ortaya farklı bir gerçek atıyor ki oyunda reenkarnasyon olayına benzer bi ruh/can/genetik aktarımı olay var çünkü bakıyoruz ki desmond altair ve ezioya sıfat olarak tamamen benzemekte sadece onların dna'sına girebilmekte. subject sixteen de darime benzediği için onun hatıralarına girebilir muhtemelen, ve ayrıca üçüncü oyundaki connor da desmond'dan cok darime baya benziyor.
    reenkarnasyon teorimi de bununla açıklayayım: 16 ve desmond aynı soydan olduğu halde 16 altair ve ezionun hatıralarına giremiyor, desmond da 16 nın ata hatıralarına giremiyor. sadece yüz olarak benzedikleri atalarının genetik hatıralarına erişebiliyorlar. bu nedenle de torunların torunlarında bir reennkarne sözkonusu bence. ayrıca gene tesadüf ki altair, ezio ve desmond üçü de prophet olarak simgelenmekte ve birbirleriyle aynı suretteler. aslında asıl gerçek prophet ezio değil altair de değil desmond diyoruz ama aslında üçü de aynı kişi (varlık mı desem,can mı desem), sadece tarihin farklı zamanlarında, farklı bilinçlerle görevlerini yerine getirdi(ler)

(dipnot: peki o zaman desmond nasıl connor ve haytham'ın hatıralarına erişiyor diyecekseniz, revelationsda ada yıkılırken subject sixteen'in desmonda sarıldığı anı hatırlayın, orda data'larını desmond'a aktarmıştı.)

Alıntıları Göster
    quote:

ayrıca bişey daha farkettim, assassins creed 2 den sonra onlara ek paket gibi (ek paket olmasa da) ac2:brotherhood ve ac2:revelations çıktı
    ve assassins creed 3'e de bu şekil bi oyun daha cıkacak bence
    serinin son oyunu deselerde trilogy için demiş olabilirler çünkü
    bu teorim de desmond'ın da aslında başkasının animus ile bağlandığı biri olduğunu düşünmem, mesela lucyi öldürdükten sonra varren vidic'in sesi "put him back to machine" diyodu. demekki desmonda da baska biri bağlı ki, orda oyle bi konusma gecti cunku desmond makinede değildi, ve ac 3'ün sonunda öldü. bence bir oyun daha cıkacak ac3 un devamı olarak. ayrıca serbest kalan o (minevra mıydı juno muydu unuttum :D ) işte o kadının bi planları var, o sır olarak kaldı. ne olacağını da görmeliyiz bence ubisoft bizi yetim bırakmaz ehehe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onurkycn -- 6 Aralık 2012; 2:06:19 >

• quote:

quote:

ayrıca bişey daha farkettim, assassins creed 2 den sonra onlara ek paket gibi (ek paket olmasa da) ac2:brotherhood ve ac2:revelations çıktı
    ve assassins creed 3'e de bu şekil bi oyun daha cıkacak bence
    serinin son oyunu deselerde trilogy için demiş olabilirler çünkü
    bu teorim de desmond'ın da aslında başkasının animus ile bağlandığı biri olduğunu düşünmem, mesela lucyi öldürdükten sonra varren vidic'in sesi "put him back to machine" diyodu. demekki desmonda da baska biri bağlı ki, orda oyle bi konusma gecti cunku desmond makinede değildi, ve ac 3'ün sonunda öldü. bence bir oyun daha cıkacak ac3 un devamı olarak. ayrıca serbest kalan o (minevra mıydı juno muydu unuttum :D ) işte o kadının bi planları var, o sır olarak kaldı. ne olacağını da görmeliyiz bence ubisoft bizi yetim bırakmaz ehehe

yuh abi niye spoiler veriyorsun bitirmedik ki daha

• Konu yukarıda kalsın. 3'ün sonu hakkında yorumu olan var mı?
  • Truth değil tam olarak da Revelations'ın sonu ile ilgili:

Brotherhood'un sonunda Apple of Eden'ı Roma'da bulmamış mıydık, Masyafta ne işi vardı şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Truth değil tam olarak da Revelations'ın sonu ile ilgili:

Brotherhood'un sonunda Apple of Eden'ı Roma'da bulmamış mıydık, Masyafta ne işi vardı şimdi?

Apple of Eden'dan bir tane yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: armutyus

quote:

Bir sürü artifact vardı ama bunların hepsi farklı değil miydi? Tamamen aynı artifactten birden fazla olduğunu düşünmemiştim hiç.

• quote:

quote:

quote:

Bir sürü artifact vardı ama bunların hepsi farklı değil miydi? Tamamen aynı artifactten birden fazla olduğunu düşünmemiştim hiç.

artifact zaten "sanat eseri" manasına gelen bir kelime ve daha çok "ilk medeniyet" veya "ilk insanların" yaptıkları eserler olarak geçiyor. Ve artifactlerden doğal olarak bir sürü var. Diğer artifactler için geçerli mi bilmiyorum ama apple of eden'dan bir sürü var. Hatta hatırlarsan Assassin's Creed'in sonunda(ilk oyunun sonunda yani) Altair apple of eden'ın olduğu yerlerin haritasını görüyordu. Birçok yerde var apple of eden'dan. Ama başka artifactler de var, shards of eden, shroud of eden gibi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

artifact zaten "sanat eseri" manasına gelen bir kelime ve daha çok "ilk medeniyet" veya "ilk insanların" yaptıkları eserler olarak geçiyor. Ve artifactlerden doğal olarak bir sürü var. Diğer artifactler için geçerli mi bilmiyorum ama apple of eden'dan bir sürü var. Hatta hatırlarsan Assassin's Creed'in sonunda(ilk oyunun sonunda yani) Altair apple of eden'ın olduğu yerlerin haritasını görüyordu. Birçok yerde var apple of eden'dan. Ama başka artifactler de var, shards of eden, shroud of eden gibi.

Evet hocam hatırlıyorum o sahneyi, oradakiler, Apple of Eden gibi güçlü, büyülü fakat farklı şekillerdeki artifactler olarak düşünmüştüm.
    Bu Brotherhood'un sonunda Rodrigo Borgia'nın elindeki papalık asası da bir artifactti değil mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam hatırlıyorum o sahneyi, oradakiler, Apple of Eden gibi güçlü, büyülü fakat farklı şekillerdeki artifactler olarak düşünmüştüm.
    Bu Brotherhood'un sonunda Rodrigo Borgia'nın elindeki papalık asası da bir artifactti değil mi?

Evet yanlış hatırlamıyorsam öyleydi

• Açıkcası benim dusncem şu: abi şimdi the truth u bitirmemiş olsamda izledim ben.O videoda adem ve havvanın nasıl manyak hareketler yaptıgını goruyorsunuz. bence ezio,connor,altair,desmond,lucy,subject 16 vs . bunların torunları.çogunlukda bunu kabul ediyo sanırıım. the trutha gelince. ebnce subject 16 ölmedi. brotherhoodda thruth u bitirince mors alfabesinde 'i am alive' yazıyo. bu 'ben hayattayım' demek. subject 16 in delirip intihar ettiğini biliyormusunuz? haata Ac1 i bitirince eagle visiona sahip oluyoruz. odamıza gelince açıp bakınca orda bazı yazıların yazdığını göruyoruz. bunları subject 16 kendisini THE TRUTH a hapsetmeden önce yazdı bence. hatta (kaynak vermiyorum) bir sitede onun kendini bir program haline getirdiği yazıyodu. bence doğru. Şimdi geleim Junoya Minervaya falan. bunlar antik roma tanrılarıdır.(bana göre yunan tanrısı kırması ama ) bunları daha once TANRILAr olarak biliyorladrı. HAtta ac2 nin sonunda ezio Minerva dene yaratığı gorunce siz tanrılarmısınız falan diyo. Minerva biz daha önce geldik diyo. Kısaca ebnce the truthu subject 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16 biliyodu ve sadece Des. bilmiyor.O da ac4 de ögrenecktir. Saygılarla. Begenmeyebilirsiniz yinede saygı gosterin lutfen.

• arkadaslar dunyanin sonunda ne oldugunu ve ac3 teki minerva juno cekismesimi anlamadigim icin bu basliga geldim ancak yine de anlamadim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar sonradan yine birçok AC oyunu çıktı. Bu konu hakkında herhangi bir şeyler ortaya çıktı mı?
  • Konu havada kalmis. UP

• Konu tam anlamıyla çökmüş sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abstergo industries

Konu tam anlamıyla çökmüş sanırım.

Konu mecburen çöktü. Ubisoft sağ olsun...
  • Böyle bir senaryonun ne hale döndüğünü, Ubisoft'un nasıl bir firma olduğunu görün istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: empire1530

Böyle bir senaryonun ne hale döndüğünü, Ubisoft'un nasıl bir firma olduğunu görün istedim.
    Oyun tarihinin en iyi hikayelerinden birisini sırf fazla para kazanmak için mahvettiler. Her sene para kazanacağım diye oyun çıkarırsan böyle olur.

Böyle güzel hikayesi olan oyunlar, suyu çıkmadan unutulmaz bir finalle bitirilmelidir

Ubisoft her sene AC çıkaracağına 2-3 yılda bir AC çıkarıp seriyi güzel bir şekilde bitirmeliydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendarlı Köle Taciri -- 11 Eylül 2018; 2:54:38 >
  • Ac3 ile günümüz hikayesi bitti. Yeni çıkan oyunlarda kendisini oynatıyor ama eski hikaye gibi kesinlikle hiçbiri tat vermiyor.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.