Şimdi Ara

AsRock Z77 Extreme 4 ile i5-2500K 5Ghz'e OverClocking ! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
3
Favori
4.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aynı anakartta bu işlemci ile 5.5Ghz de bench alanlar mevcut. Anakart F/P olarak mükemmel zaten, geri kalan iş işlemciye ve kullanıcıya kalıyor. Elinize sağlık
  • aynen öyle kartta potansiyel gercekten cok yüksek, hic bir sacma sapan bir hata almadim su ana kadar. ben 5.3'e kadar cikabildim noctua sogutucu ile bundan sonrasi dediginiz gibi islemciye ve kullaniciya ve tabii ki de sogutucuya kaliyor... karti ilk aldigimda z77 fatality professional alabilme durumumda vardi arada 70€ fark vardi verebilecek durumdayken gidip bu karti aldim ve hicte pisman degilim acikcasi cokta iyi etmisim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallkraft -- 20 Ağustos 2012; 12:45:33 >
  • Cpu ya nereden voltaj veriyoruz bilsem neler yapacağım da :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biraz gülümsemedim değil okuyunca konu içinde gayet normal gayet yeterli bir anlatımın mevcut olduğu kanaatindeyim ancak yine de daha temel bilgiler için lütfen forumun altını üstüne biraz getirin, hem sizin adınıza daha sağlıklı olur... bu işe yeni başlayanların biraz dikkatli davranması gerekiyor bu tip konularda ne kadar temelde basit görünen işler olsa da zira bir elektronik cihaza voltaj vermek var işin ucunda tüm açıdan yaklaşılması gerekiyor konuya.
  • Buldum aynen yaptığın gibi yaptım prime ile teste soktum 5 Dakika'ya kadar ısı 74-75 gidiyordu sonra birden 48 51 arasına düştü bende korkup testi kapadım

• Buldum aynen yaptığın gibi yaptım prime ile teste soktum 5 Dakika'ya kadar ısı 74-75 gidiyordu sonra birden 48 51 arasına düştü bende korkup testi kapadım

• düğünlerde asrock anakart takarız artık.
  • i5-3570K ile 4.5 Ghz 1.220V

AsRock Z77 Extreme 4 ile i5-2500K 5Ghz'e OverClocking !
  • ben ayni islemciyle 4.8'e 1.300v ile ciktim

• 1,3v ile 4,8 çok iyi
  • arkadaşlar güncelleme geldi 1. mesaja
  • 1.3v ile 4.8ghz yapan arkadaş biraz sallıyor gibi ya da 4.8ghz ayarladıktan sonra stress testi yapmadan öylece kullanıyor, prime95 ile yüklendiğinde hata almıyorsa bir ss atması lazım konuya.
    Yaptığı ayarlar neler, kullandığı anakart vs.
    Ben de o zaman 1.2v ile 4.9 ghz'e çıktım derim. Kimse de bilemez.

Ben bu anakartı kullanmıyorum bende asus maximus gene z gen3 var. Boyutuna göre canavar bir anakart.
    Bu anakart ile 1.37v ile 4.8ghz'de prime95'te 40 dakika sonra hata aldım.
    Bunun üzerine 1.38v verdim 1 saat 15 dakika hata almayınca testi kapadım.
    Az önce 1.44v ile 5ghz denedim 10 dakika sonra hata verdi prime95.
    1.46v'da 5ghz 20 dakika prime95 testinden sonra kapadım, çünkü sıcaklık 82-83 dereceye çıktı.Büyük ihtimalle 1.46v'da 5ghz sorunsuz çalışacak ama şu an için soğutucum yetersiz kalıyor test için.
    Sıvı soğutma aldığımda daha iyi denerim. Şu anki kullandığım soğutucu Khan gaming Blackwolf II.
    4.8ghz'de işlemci prime95 testinde genelde 67-70 derece arası gidip geliyor. Maksimum 72 derece görüyor.

Bir de stabilite konusunda en az 1 saat prime95 testi yapmalısınız, hata almazsanız stabil derim.
    Ama öyle 15-20 dakikalık test yaparak stabiliteden bahsetmek mümkün olmaz.

• 3570kda nasıl bir performans verir acaba bu kart?

@pusu, amazondan corsair h80 söyleyebilirsin ben öyle yapacagım, gümrükte kalmaz kargo ücretsiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enreka_tr -- 25 Kasım 2012; 13:10:47 >
  • 3570k da kartın vereceği performans değil işlemcinin vereceği performans sorgulanmalıdır... kullanmadım bilmiyorum ancak daha çok ısındığı ve bu sebepten daha sandy bridge mimarili işlemcilere göre daha az OC potansiyeli olduğu söylenmekte... ben de bi çok kişi gibi ivy bridge işlemci almayı mantıklı bulmuyorum açıkçası...
  • ısınma sorun degil h80 ile halledecegim onu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • H100 deseniz tamam derdim de H80'in çok kuvvetli bi çözüm olduğunu ben kişisel olarak düşünmüyorum. Googleda arayın yabancı forumlarda illa bi test yapan birileri vardır....

• bi arkadaşım en düşük profilde i7 3930k işlemcisini 4,7ghzde 32derecede çalıştırıyor
    bence siz h80nin kapasitesine daha iyi bakın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4,7 ghz'de kaç voltta çalıştığı önemli ki o hız 3930k için hiçte yüksek sayılmaz standart referans soğutucu ile de çıkılabilir o hızlara.
  • tamam ben bisey demiyorum abi sana..

• quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

tamam ben bisey demiyorum abi sana..

haydaaaa
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.