Şimdi Ara

Askerlik yoklamasına gidip Memura sinirlenip muayeneye gitmemek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.304
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

31.12.2017 Tarihinde askerlik tecilim bittiği için ocak 2018 tarihinde bağlı bulunduğum Askerlik şubesini aradım ve kamu kuruluşunda çalıştığımı, kredi borçlarım sebebi ile askere kasım ayına kadar gidemeyeceğimi belirttim. Görevli memur "muhakkak yoklamaya gir, muayene ol daha sonra da sülüs çıkınca gitmezsin. borcun bitince Devre Kaybı gidersin" dedi Kafama da yattı bulunduğum ilde yabancı şubeye gittim. Anksiyete bozukluğu olduğunu vs anlattım dilekçe doldurttular askere gitmek istiyorum falan yazıyordu. Daha sonra görevli kadına da durumu izah ettim ve kasım da gitmek istediğimi söyledim. Görevli kadın da birde saykoya bağladı ve bana mı sordun borç yaparken. Mayısta gidersin öyle isteğe bağlı kasımda göndermiyoruz gibi çirkin bir üslup ile yaklaştı. Ben de borç yapmak için size sormama gerek yok uygulama hakkında bilgi verdiniz bu benim için yeterli ben bu muayeneye de gitmem borcum bitmeden de gelmem dedim. Kadın güldü birden (ciddi ruh hastası insanın halinden anlamaktan bi haber) "Oldu canım başkaaaaaa ? Adresin belli yerin belli çalıştığın iş yerine kağıt göndeririz aldırırız seni!" dedi.Ben de aldırırsın he he dedim içimden gidip görevli kadın yarbay'a dosyamı götürdüm sağolsun insan evladıymış yakının ölmesi halinde kardeşin asker olması vs vs hallerinde tecil edebilirsin dedi. aile hekimine muayene için gönderildim. ben de oradan ayrıldım. Askeriyeden gelecek ceza kredimin yanında devenin yanında kulak olduğu ve bakmakla yükümlü olduğum 2 hane olduğu için haliyle aile hekimine gitmedim. Vücud kitle indeksine göre 5 kg daha alırsam erteleme alacağımı biliyordum. Boyum 170 kilom şuan 102 aile hekimime sorduğumda sevk edeceğini ve erteleme alacağımı belirtti -TSK nın verdiği tabloya göre- Önümüzde ki hafta muayene olup erteleme almayı planlıyorum ancak yoklamaya gidip muayeneye 3-4 ay gecikmeli gideceğim süreç nasıl olacak sizlerden bilgi almak isterim.

Lütfen milliyetçi duygularınızı bir kenara bırakıp cevaplayın niyetim tartışmak değil ailevi durumumu açıklayıp kimseye kendimi acındırma niyetinde de değilim herkesin gitmek için olduğu gibi gitmemek için de nedenleri vardır elbet benim için önemli olan bir yıl erteleme.

• Zaten boyun kilon tutmuyor (en fazla 99 kg olabilirsin).birde anksiyeten varmış psikiyatriste gidip bununla ilgili rapor al çürüge çıkarsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • X kare kullanıcısına yanıt
    Ben de o niyetteyim. Erteleme alacağım ama beni aile hekimine sevk ettikleri muayene kağıdı ile mi gitmem gerek yoksa şubeye tekrar gidip o gudubet kadını görüp tekrar muayene kağıdı mı almam gerek. Nihayatinde verdikleri kağıtta geçerlilik tarihi 28.02.2018 yazıyordu. 2 ay kadar geçti bu süre. Bu durum ne gibi bir sorun teşkil edebilir açıkcası bunları merak ettim biraz. Bu arada psikiyatriden çürük alacaktım ama ben de sağlık bakanlığında çalışıyorum bir hekim arkadaşım bu durumda almak istediğim bütün sağlık raporlarında karşıma çıkacağını ve raporuma yansıyacağını belirtti. Bilginiz olsun f33 den kod alınca anksiyeteden muaf verilebiliyor ama henüz rapor çıkartmadım açıkcası çıkarma niyetinde de değilim. Krizlerde nefes alamıyorum çünkü boğuluyorum ve acil servise gitmeyi talep ediyorum. Bu halde zaten askere de gitsem çürük verirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onrgly

Ben de o niyetteyim. Erteleme alacağım ama beni aile hekimine sevk ettikleri muayene kağıdı ile mi gitmem gerek yoksa şubeye tekrar gidip o gudubet kadını görüp tekrar muayene kağıdı mı almam gerek. Nihayatinde verdikleri kağıtta geçerlilik tarihi 28.02.2018 yazıyordu. 2 ay kadar geçti bu süre. Bu durum ne gibi bir sorun teşkil edebilir açıkcası bunları merak ettim biraz. Bu arada psikiyatriden çürük alacaktım ama ben de sağlık bakanlığında çalışıyorum bir hekim arkadaşım bu durumda almak istediğim bütün sağlık raporlarında karşıma çıkacağını ve raporuma yansıyacağını belirtti. Bilginiz olsun f33 den kod alınca anksiyeteden muaf verilebiliyor ama henüz rapor çıkartmadım açıkcası çıkarma niyetinde de değilim. Krizlerde nefes alamıyorum çünkü boğuluyorum ve acil servise gitmeyi talep ediyorum. Bu halde zaten askere de gitsem çürük verirler.
    hocam ben geçen yıl üç ay psikiyatriye gittim tanı üstüne tanı koydu şimdi bunlar ilerde rapor alırsam karşıma mı çıkıcak? e nabızdan aldım aşağıdaki ssyi

Askerlik yoklamasına gidip Memura sinirlenip muayeneye gitmemek.

• quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

hocam ben geçen yıl üç ay psikiyatriye gittim tanı üstüne tanı koydu şimdi bunlar ilerde rapor alırsam karşıma mı çıkıcak? e nabızdan aldım aşağıdaki ssyi

Alıntıları Göster
    Bunlar çıkmaz diye biliyorum, çürük için ayrı rapor alman gerekiyor sanırım. Yanlış da biliyor olabilirim.

• Merak etmeyin siz yalnızca tedavi görmüşsünüz. Bu hususta almış olduğunuz sağlık raporları etken oluyor. Ama askerlik için heyetten bu yönde bir rapor sisteme girecektir. Şöyle bir durum var her insan bu tür rahatsızlıklar yaşaybilir. Eğer bu durum sizde kronik bir hal ise askeriye muaf etmiyor 1 yıl erteleme veriyor ki bu halde askere gitmenizi tavsiye etmem
  • pire için yorgan yakmanın alemi yok.
  • Gidip muayeneni ol bir kadın öyle diye hepsi mi öyle olmak zorunda hastalığın varsa onlar zaten gerekeni yapar.
  • Arkadaşlar bu arada artık e devlet üzerinden yapılıyormuş işlemler. Kg sebebi ile 1 yıl erteleme aldım herhangi bir ceza vs gelmedi bilginize. Şubeye hiç gitmeden e devlet üzerinden işlem yapıp daha sonra muayene için aile hekimine gidiyorsunuz. Kendilerinin sistemine düşüyor zaten onlar yönlendiriyor.
  • onrgly kullanıcısına yanıt
    Selam kardeşim benim yaşım 30,şubat 2018 de tecil bitti şuan kaçak gözükmekteyim okul bu sene biticek ama askerede hemen hemen seninle aynı nedenlerden dolayı askere gidemiyorum boy 1,79 kilo 118 muafmı ederler yoksa ertelememi verirler onuda bilmiyorum,kafamda deli sorular gidersem muane edip askere çağırırlarsa yine gidemem :D anlıcan kafalar karışık
  • onrgly kullanıcısına yanıt
    Selam kardeşim benim yaşım 30,şubat 2018 de tecil bitti şuan kaçak gözükmekteyim okul bu sene biticek ama askerede hemen hemen seninle aynı nedenlerden dolayı askere gidemiyorum boy 1,79 kilo 118 muafmı ederler yoksa ertelememi verirler onuda bilmiyorum,kafamda deli sorular gidersem muane edip askere çağırırlarsa yine gidemem :D anlıcan kafalar karışık
  • kesinlikle seni tutup zorla götürmeleri gibi bir durum yok. en fazla para cezası alırsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.