Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (149. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vurally24

Selam arkadaşlar

Ben normalde 183 boy 123 kiloyum ancak ASM deki muayenede doktor 185 boy 112 kg yazdı sonuç olarak alındım ve kasım celbinde gidiyorum.

Kısa Dönem olacak büyük ihtimal, Sormak istediğim şu normal şartlarda askerliğe elverişli değilim ancak belgelerde kilom az yazıldığı için elverişli aldılar benimde işime geldi açıkçası her yıl erteleme almak istemiyordum.

Askeriyeye gittiğimde ne olacak sizce ?

Anladığım kadarıyla bu dediğin işlemleri aile hekimi yapmış ve doğal olarak hastaneye sevk etmeden direkt sağlam raporu vermiş.Büyük ihtimalle birliğine teslim olduğunda kilo sorunun farkedilecek ve oradaki doktor 2 ay hava değişimi verecek 2 ayın sonunda bulunduğun yerde hastanede ikinci muayeneni olacaksın ve o zamanki kilo boy oranına göre işlem yapılacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: bumbada1

quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Orijinalden alıntı: vurally24

Selam arkadaşlar

Ben normalde 183 boy 123 kiloyum ancak ASM deki muayenede doktor 185 boy 112 kg yazdı sonuç olarak alındım ve kasım celbinde gidiyorum.

Kısa Dönem olacak büyük ihtimal, Sormak istediğim şu normal şartlarda askerliğe elverişli değilim ancak belgelerde kilom az yazıldığı için elverişli aldılar benimde işime geldi açıkçası her yıl erteleme almak istemiyordum.

Askeriyeye gittiğimde ne olacak sizce ?

Anladığım kadarıyla bu dediğin işlemleri aile hekimi yapmış ve doğal olarak hastaneye sevk etmeden direkt sağlam raporu vermiş.Büyük ihtimalle birliğine teslim olduğunda kilo sorunun farkedilecek ve oradaki doktor 2 ay hava değişimi verecek 2 ayın sonunda bulunduğun yerde hastanede ikinci muayeneni olacaksın ve o zamanki kilo boy oranına göre işlem yapılacak.

Hocam 23 yaşındayım boyum ayakkabısız 183 kilo 120
    erteleme alırmıyım ve kaç senede muaf olabilirim ? en fazla 123-124 civarına çıkabilirim ters doktora denk gelirsem muaf olmama gibi ihtimal varmı ? Kesin değilse eğer 29'a kadar bedelliyi bekleyeceğim.

Kesinlikle alırsın korkma kilon sınırın çok üzerinde ters doktora düşmek diye bir durum yok herşey kanunda belirtilmiş.Mecburen erteleme vermek zorundalar genellikle senin durumunda olanlara ilk sene erteleme verilip ikinci sene muaf veriyorlar.

• Merhaba arkadaşlar boy: 183 kilo: 121 sizce nasil bir durumla karsi karsiya kalirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: bumbada1

quote:

Orijinalden alıntı: 477ugur

Merhaba arkadaşlar boy: 183 kilo: 121 sizce nasil bir durumla karsi karsiya kalirim?

Bu konunun en sondaki 30-40 sayfasındaki mesajları oku süreç hakkında kafanda bişeyler oluşur.Askerlik şubesinden Aile hekimine gönderiyorlar o seni direk hastaneye sevkedebilir veya gerekirse 'bu kiloyla askere gitmek istemiyorum ' dersin . hastanede de doktorlara aynı niyeti söyle zaten ilk sene 1 yıl erteleme alırsın . on sene önce falan 5 yıla kadar erteleme alanlar oluyormuş yakın yıllarda genellikte 3. kontrolde muaf veriyorlar.

Mesajiniz icin tesekkurler kucuk bir arastirma yaptim ust sinirin 11 kilo uzerindeyim birde uni mezunuyum kilo farki fazla değil diye ertelenmemesi gibi bir durum varmi?

• Sanırım askerlik ve kiloyla ilgili en fazla bilgi birikimi burada var :) Bana da yardımcı olursanız sevinirim. Ben diş hekimliği bitirdim ve tecil yaptırdım. Tecilim 15 ocak 2018de bitiyor. Boyum 179 kilom 118. Öncelikle ne zaman muayeneye gitmem gerekiyor? Kesin 1 yıl erteleme alır mıyım?

Bir de eylül 2018de dus diye diş hekimliği uzmanlık sınavı var ösym'nin yaptığı. Ben bu sınavı kazanıp bir üniversitede uzmanlığıma başlarsam yine de 1 yılın sonunda tekrar muayene olmak zorunda mıyım yoksa uzmanlığa başladığım için üniversite otomatik tecil eder mi? Şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylifesucks

Sanırım askerlik ve kiloyla ilgili en fazla bilgi birikimi burada var :) Bana da yardımcı olursanız sevinirim. Ben diş hekimliği bitirdim ve tecil yaptırdım. Tecilim 15 ocak 2018de bitiyor. Boyum 179 kilom 118. Öncelikle ne zaman muayeneye gitmem gerekiyor? Kesin 1 yıl erteleme alır mıyım?

Bir de eylül 2018de dus diye diş hekimliği uzmanlık sınavı var ösym'nin yaptığı. Ben bu sınavı kazanıp bir üniversitede uzmanlığıma başlarsam yine de 1 yılın sonunda tekrar muayene olmak zorunda mıyım yoksa uzmanlığa başladığım için üniversite otomatik tecil eder mi? Şimdiden çok teşekkürler.

Evet bu boy ve kiloya göre kesin erteleme alırsınız.işlemlere istediğiniz zaman başlayabilirsiniz tecilinizin bitmesini beklemenize gerek yok askerlik şubesine gidip tecilinizi bozdurun ve askerlik kararı aldırmak istiyorum diyin sonra sizi aile hekimine ve oradan hastaneye sevk edecekler yakın bir tarihte muayene olduysanız şubede durumuzu belirtin yoksa tekrar muayeneye yollamayabilirler.Bir yıl erteleme aldıktan sonra üniverste kayıt yapmayabilir çünkü sizden isteyecekleri askerlik durum belgesinde askerlik yönünden bir yıl sakıncası yoktur yazacak.Buda ünüversite için yeterli bulunmayabilir onun için muaf alana kadar beklemek zorunda kalabilirsiniz.Subeye gittiğinizde durumu oradaki memura anlatın onlar bu konularda çok yardımcı oluyor.

• 3. ve son muayeneye gittim. Boy 177 kilo 116.5 çıktı. Raporda 11.5 kilo fazlalığı var yazıyor. Cuma günü heyet için tekrar çağırdılar.
  • Arkadaşlar önceden 5 defa gitmek gerekiyor gibi yorumlar vardı. Şimdi 3. son diyorlar bu doğru mu?

Bu arada bende memlekette ilçemde ki askerlik şubesine gittim. Orada işi bilmeyen, kendini dayı zanneden bir sivil memur durumumu anlatmama rağmen askere sevk edip, aile hekimliğine sevk etmedi. Birde diyor 25 Ekim'de tekrar gel o zaman sevk ederiz.
    Tabi burada okuduklarımdan faydalanarak 50 km ötede başka bir askerlik şubesine gittim. Oradan aile hekimliğine, tekrar askerlik şubesine, hastaneye ve askerlik şubesine adımlarını git - gel yaptığım için ortalama 3-4 günde tamamladım. Sonuç olarak 1 yıl erteleme verdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kambinan

Arkadaşlar önceden 5 defa gitmek gerekiyor gibi yorumlar vardı. Şimdi 3. son diyorlar bu doğru mu?

Bu arada bende memlekette ilçemde ki askerlik şubesine gittim. Orada işi bilmeyen, kendini dayı zanneden bir sivil memur durumumu anlatmama rağmen askere sevk edip, aile hekimliğine sevk etmedi. Birde diyor 25 Ekim'de tekrar gel o zaman sevk ederiz.
    Tabi burada okuduklarımdan faydalanarak 50 km ötede başka bir askerlik şubesine gittim. Oradan aile hekimliğine, tekrar askerlik şubesine, hastaneye ve askerlik şubesine adımlarını git - gel yaptığım için ortalama 3-4 günde tamamladım. Sonuç olarak 1 yıl erteleme verdiler.

Büyükşehirlerde genellikle ikinci gidişte veriyorlar.Şansın varsa ikincide alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: kambinan

Arkadaşlar önceden 5 defa gitmek gerekiyor gibi yorumlar vardı. Şimdi 3. son diyorlar bu doğru mu?

maksimum 3 evet. msb'nin sitesinde de en geç üçüncü yılda kesin işlem yapılır yazıyor. ama ikincide de muaf alanlar oluyormuş. hem askerlik şubesinde böyle söylediler hem de eski sayfalarda bu tarz tecrübesi olan arkadaşlar var. ha neye göre bilmiyorum tabi. doktorun insiyatifinde olay, tamamen random yani.

• Msbnin sitesinde nerede yazıyor 3.de son islem olduguna dair. Link varsa yazabilir misiniz?

• gcengiz84 G kullanıcısına yanıt
    http://www.msb.gov.tr/Askeralma/icerik/saglik-sebebiyle-erteleme

Askerlik Kanununun 35 nci maddesinin A ve B fıkraları gereğince; vücutları askerlik yapacak derecede gelişmemiş olduğu veya tedaviyle geçecek geçici hastalık ve arızaları olduğu askerlik şubesi geçici sağlık kurulları veya asker hastanesi sağlık kurullarınca tespit edilenler ertesi yıla bırakılırlar. Ancak bu ertelemelere en fazla üçüncü yıl sonunda kesin işlem yapılır. Sağlık sebebiyle “Ertesi Yıla Bırakma” kararlı raporların geçerlilik süresi; rapor tarihine eklenen 1 (bir) yıllık sürenin sonuna kadardır. Bu durumdakiler, rapor bitimini müteakip işleme tabi oldukları doğumların silahaltına alınacağı ilk genel celp ve sevk tarihinin bitiminden önce askerlik şubelerine müracaat ederek askerlik şubesi geçici sağlık kurulları veya asker hastanelerinde yeniden muayene edilir ve hakkında verilecek karara göre işlem yapılır.

• darth hede kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Arkadaşlar tüm yorumları okudum ama kafam hala çok karışık boyum 188(ayakkabısız) kilo 116 (boxer.atlet) sınıra çok yakınım 2016 mayıs ta yoklama kaçağı olarak tutanak tuttular.hala yoklama kaçağıyım bu arada.ilk sorum şimdi ben askerlik şubesine gidip hastahaneye sevkimi istersem bir yıl erteleme alırmıyım.1 yıl erteleme alırsam seneye gitmezsem yakalandığımda hala yoklama kaçağı mı olacam yoksa askeremi alırlar.Eğer 1 yıl erteleme alma durumum varsa pazartesi işlemleri başlatacam.Cevaplarınız için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmehmet00 -- 24 Eylül 2017; 15:33:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmehmet00

Arkadaşlar tüm yorumları okudum ama kafam hala çok karışık boyum 188(ayakkabısız) kilo 106 (boxer.atlet) sınıra çok yakınım 2016 mayıs ta yoklama kaçağı olarak tutanak tuttular.hala yoklama kaçağıyım bu arada.ilk sorum şimdi ben askerlik şubesine gidip hastahaneye sevkimi istersem bir yıl erteleme alırmıyım.1 yıl erteleme alırsam seneye gitmezsem yakalandığımda hala yoklama kaçağı mı olacam yoksa askeremi alırlar.Eğer 1 yıl erteleme alma durumum varsa pazartesi işlemleri başlatacam.Cevaplarınız için teşekkürler.

o kiloyla alınırsın 10 kilo eksiğin var,tabi boyun dediğin gibi tam 1.88 ise,bizim türk insanı boyunu en az 10 santim fazla söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

Arkadaşlar tüm yorumları okudum ama kafam hala çok karışık boyum 188(ayakkabısız) kilo 106 (boxer.atlet) sınıra çok yakınım 2016 mayıs ta yoklama kaçağı olarak tutanak tuttular.hala yoklama kaçağıyım bu arada.ilk sorum şimdi ben askerlik şubesine gidip hastahaneye sevkimi istersem bir yıl erteleme alırmıyım.1 yıl erteleme alırsam seneye gitmezsem yakalandığımda hala yoklama kaçağı mı olacam yoksa askeremi alırlar.Eğer 1 yıl erteleme alma durumum varsa pazartesi işlemleri başlatacam.Cevaplarınız için teşekkürler.

o kiloyla alınırsın 10 kilo eksiğin var,tabi boyun dediğin gibi tam 1.88 ise,bizim türk insanı boyunu en az 10 santim fazla söylüyor.

kiloyu yanlış yazmışım 116 kiloyum

• quote:

quote:

Arkadaşlar tüm yorumları okudum ama kafam hala çok karışık boyum 188(ayakkabısız) kilo 116 (boxer.atlet) sınıra çok yakınım 2016 mayıs ta yoklama kaçağı olarak tutanak tuttular.hala yoklama kaçağıyım bu arada.ilk sorum şimdi ben askerlik şubesine gidip hastahaneye sevkimi istersem bir yıl erteleme alırmıyım.1 yıl erteleme alırsam seneye gitmezsem yakalandığımda hala yoklama kaçağı mı olacam yoksa askeremi alırlar.Eğer 1 yıl erteleme alma durumum varsa pazartesi işlemleri başlatacam.Cevaplarınız için teşekkürler.

boy kilo hesap cetveline göre sınırdayım kaç kg olmam lazım erteleme için?

• hmehmet00 H kullanıcısına yanıt
    O zaman erteleme alırsın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

O zaman erteleme alırsın.

boy net olarak 188,4 kg net olarak 116,6 yarın gidip sevk istemek mi daha doğru biraz daha kilo alıp öyle gitmekmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hmehmet00 -- 24 Eylül 2017; 16:10:35 >
  • Arkadaslar merhaba daha once aslinda sormustum fakat su an dgs ile onlisansi lisansa tamamlayacagim tercihleride yaptim fakat simdi bir okula yerlestigim zaman askerlik durum belgesi isteniyormu ve ben daha tecil islemlerini bile yaptirmadim yil sonuna kadar yapabilirsiniz demislerdi subeyi aradigimda okul halledecek mi tecil islemlerini okula yerlestigim zaman yoksa benmi onlisans diplomasiyla yapacagim zaten daha onceki mesajdanda anlasilacagi gibi kilo sorunumda mevcut

• 
Sayfa: önceki 147148149150151
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.