Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (151. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
7.279
Cevap
119
Favori
944.420
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
25 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayır isteyemezsiniz memurun insiyatifine kalmış kilonuza göre işlem yapacaktır erteleme kesin çürükte obezitede varsa direk verirler yoksa doktora kalmış birşey , fotoğraf için birşey bilmiyorum ama 2sene önce çektirdiğim fotoğrafı vermiştim ben

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Hayır isteyemezsiniz memurun insiyatifine kalmış kilonuza göre işlem yapacaktır erteleme kesin çürükte obezitede varsa direk verirler yoksa doktora kalmış birşey , fotoğraf için birşey bilmiyorum ama 2sene önce çektirdiğim fotoğrafı vermiştim ben

Yanitiniz icin cok teşekkür ederim ben yinede subeye giderken 24 tane vesikalik fotograf bulundurayim o zmn memur büyük ihtimal benden boy kilomu soracak ve ona gore islem yapacak benim soylememe gerek yok bide memurun insiyatifine kalmis demissiniz memurun aksi islem yapma ihtimali varmidir? Kusura bakmayin sacma sapan sorularim icin 😀

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can851 -- 7 Ekim 2017; 17:47:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memur boy kilonuza göre işlem yapacak aksi işlemden kastiniz ben askere gitmek istemiyorum tecilimi kullanacam aksi işlem olursa diye soruyorsanız merak etmeyin hiçbir şey olmaz ,ilk yoklama için gidiyorsanız hiçbir şey götürmenize gerek yok herşeyi bilgisayardan hallediyorlar yoklama kağıdınızı aldıktan sonra fotoğraf felan istiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Memur boy kilonuza göre işlem yapacak aksi işlemden kastiniz ben askere gitmek istemiyorum tecilimi kullanacam aksi işlem olursa diye soruyorsanız merak etmeyin hiçbir şey olmaz ,ilk yoklama için gidiyorsanız hiçbir şey götürmenize gerek yok herşeyi bilgisayardan hallediyorlar yoklama kağıdınızı aldıktan sonra fotoğraf felan istiyorlar

Yok ben diplomayla tecil ettirmek icin gidecegim fakat zaten büyük ihtimalle tecil icin bile doktora sevk oluyormus ordan sonrasi herhalde zaten kosusturmaca kurul falan yanlis bilmiyorsam tabii

• Merhaba arkadaşlar boyum 177 kilom 117 muayeneye gideceğim durum ne olur ve tavsiyeniz var mı? Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: hamzamusab

Merhaba arkadaşlar boyum 177 kilom 117 muayeneye gideceğim durum ne olur ve tavsiyeniz var mı? Teşekkür ederim

Kilon boyuna göre oldukca fazla bu oranlarda kesinlikle erteleme alırsın giderken kimliğin eski ise yenilet yeni çekilmiş 15 tane fotoğraf al iki tanede kimlik fotokopisi al

• quote:

Orijinalden alıntı: bumbada1

quote:

Orijinalden alıntı: darth hede

ilk yıldan çürük almanız mucize gibi birşey. burada onlarca insanın tecrübelerini okudum, geçen sene hastanede sıra beklerken yine bir sürü insanla konuştum, ilk yıl vermiyorlar. öyle şu kiloyu geçersen erteleme, şu kiloyu geçersen çürük gibi birşey de yok. ha kanunda ikinci ve sonraki sene için bazı rakamlar var(ikinci yıl +41 olursa elverişsiz olur gibisinden) ama yine de tamamen doktorun insiyatifindesiniz.

bu arada ben 178 boy 136 kilo ile erteleme aldım, bunu da ekliyim.

Çürüğü verme işini uzatabilirler ama duba gibi olmuş +40 a yaklaşmış veya geçmiş adamı askere kanunen yollamayamazlar , yollasalar bile birlikteki doktor havadeğişimi veriyor ve iş yine çürüğe gidiyor. tamamen doktorun insiyatifinde olmak gibi bişey yok.

aksini söylemiyorum zaten. doktorun insiyatifinde dediğim şey elverişsiz yada erteleme kararı. yoksa sınırın üstündeki kişiyi askere almaları mümkün değil dediğiniz gibi.
  • quote:

quote:

quote:

ilk yıldan çürük almanız mucize gibi birşey. burada onlarca insanın tecrübelerini okudum, geçen sene hastanede sıra beklerken yine bir sürü insanla konuştum, ilk yıl vermiyorlar. öyle şu kiloyu geçersen erteleme, şu kiloyu geçersen çürük gibi birşey de yok. ha kanunda ikinci ve sonraki sene için bazı rakamlar var(ikinci yıl +41 olursa elverişsiz olur gibisinden) ama yine de tamamen doktorun insiyatifindesiniz.

Çürüğü verme işini uzatabilirler ama duba gibi olmuş +40 a yaklaşmış veya geçmiş adamı askere kanunen yollamayamazlar , yollasalar bile birlikteki doktor havadeğişimi veriyor ve iş yine çürüğe gidiyor. tamamen doktorun insiyatifinde olmak gibi bişey yok.

aksini söylemiyorum zaten. doktorun insiyatifinde dediğim şey elverişsiz yada erteleme kararı. yoksa sınırın üstündeki kişiyi askere almaları mümkün değil dediğiniz gibi.

Su anda 181/122 seviyesinde bilemi doktor insiyatifi oluyor? Yani doktor bu boy-kilo oranına bakarak askerliğe elverislidir diyebilirmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: 477ugur

quote:

quote:

quote:

Su anda 181/122 seviyesinde bilemi doktor insiyatifi oluyor? Yani doktor bu boy-kilo oranına bakarak askerliğe elverislidir diyebilirmi?

askere alınmayacağınız kesin hocam. büyük ihtimalle 1 yıl ertelenecektir. yani seneye tekrardan muayeneye gireceksiniz. küçük bir ihtimalde olsa muaf kararı çıkabilir ama onu da ilk muayenede vermiyorlar genelde. insiyatif dediğim de bu oluyor işte. yani doktor isterse ilk muayenede sizi askerlikten muaf edebilir. ama kilo problemi için gidenleri izlemeyi tercih ediyorlar. 1 yıl sonra tekrar gel durumuna bakalım diyorlar. 2. muayenede muaf alan var baya, 3. muayene ise kesin. zaten kanuna göre en fazla 3 kere çıkabiliyorsun doktorun karşısına.
  • Arkadaşlar ben birşey soracaktım.Tecilim 31.12.2017 tarihinde doluyor.Boyum 1.70 kilom 102 1 yıl erteleme alırmıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mikail2014 M kullanıcısına yanıt
    Kesin birşey söyleyemem ama memura , aile hekimine ve görünüşüne bağlı muhtemelen askere alinirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: mikail2014

Arkadaşlar ben birşey soracaktım.Tecilim 31.12.2017 tarihinde doluyor.Boyum 1.70 kilom 102 1 yıl erteleme alırmıyım?

Sınırdan 3 kilo fazlan var eğer hastane ölçümlerindede bu şekilde çıkarsa erteleme alırsın ama 3 kilo çok az bir fark evdeki ölçümlerle hastane ölçümleri aynı çıkmayabilir.

• Arkadaslar merhaba 4 kilo fazlam var, ne gibi bir işlem uyguluyorlar erteleme için 183 boy 114 kilom... 3 - 4 kilom olduğunda alıyorlar mı...

• hocam size pm atmıştım askerlık soru için, geldimi mesaj
    @deejaysuha
  • gomis5 kullanıcısına yanıt
    Hayır kardeşim gelmedi yanlış attın sanırım

• hocam ben aşırı kilomdan dolayı askerliğe elverişli değildir raporu aldım 6 ay önce ve askerliğim bitti
    kadın bana orada dedi, sana 4-6 ay arası posta gelecek askerlik terhis kağıdın ve bunu hep sakla dedi. ama 6 ay oldu hala bişey gelmedi, napmam lazım şimdi?
    @deejaysuha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gomis5 -- 12 Ekim 2017; 10:35:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gomis5

hocam ben aşırı kilomdan dolayı askerliğe elverişli değildir raporu aldım 6 ay önce ve askerliğim bitti
    kadın bana orada dedi, sana 4-6 ay arası posta gelecek askerlik terhis kağıdın ve bunu hep sakla dedi. ama 6 ay oldu hala bişey gelmedi, napmam lazım şimdi?
    @deejaysuha

Evet o kadın doğru söylemiş o kağıt gelmesi gerekiyordu gelmediyse nüfusa kayıtlı olduğun yerdeki askerlik şubesini ara kağıt ordan gelecekti yollamadilarsa yollasınlar yada postada sana ulaşmayınca geri gitmiş olabilir tekrar yollasınlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

Merhaba arkadaşlar, ciddi manada zor durumdayım.

2016 eylül mezunuyum fakülteden. 2017 şubat ayında da yüksek lisansa kayıt oldum. bu arada geçen vakitte yoklama kaçağı olmuşum, eve üniversiteden kağıt gelince şubeye gittim muayene filan oldum. sınırdan 2 kilo fazlam vardı ve 1 yıllık kilo ertelemesi verdiler bana. Şubede o gün personele sorduğumda "evet ertelemeyi kilonuz azalınca bozup askere gidebilirsiniz" cevabını aldım.

Şu an sınırın altındayım, şubatta askere gideceğim diye kovalamadığım iş teklifleri, geri çevirdiğim iş teklifleri oldu, tezi bile erken bitsin diye taka tuka birşey yapıp tez savunmasını sonraya bırakmak üzere ayarladım kendimi. İş hayatımı, özel hayatımı resmen buna göre planladım.

Bugün şubeye gittiğimde bana kilo ertelemesinin bozulamadığını, 1 yıl beklemem gerektiğini söylediler, deliye döndüm kendime zor hakim oldum orada. İnsanlara zamanında soru sorulduğundan baştan savma cevap veriyorlar sonra böyle zorluklar yaşanıyor. İnternette de adamakıllı bir izahat bulamadım.

Sormak istediğim şey şu; benim bu kilo ertelemesini iptal ettirmek için başvuracağım herhangi bir yol varmı ? Şu anki kilom askere gitmek için sınırlara uygun durumda.

2017 mayıs ayında erteleme verildi, ben 2018 şubat ayında asker olmak istiyorum. ama askerlik şubesine göre 2018 ağustosta gideceğim. belki lütfederlerse 2018 mayısta gidebilirmişim. kaybolacak aylarımı saymıyorum...

Bir yıl erteleme aldıysan bir yıl beklemek zorundasın ertelemenin bozulması diye bişey olmaz 2017 mayısta gittiysen 2018 mayısa kadar beklemek zorundasın

• quote:

Orijinalden alıntı: MoneyTalks

Merhaba arkadaşlar, ciddi manada zor durumdayım.

2016 eylül mezunuyum fakülteden. 2017 şubat ayında da yüksek lisansa kayıt oldum. bu arada geçen vakitte yoklama kaçağı olmuşum, eve üniversiteden kağıt gelince şubeye gittim muayene filan oldum. sınırdan 2 kilo fazlam vardı ve 1 yıllık kilo ertelemesi verdiler bana. Şubede o gün personele sorduğumda "evet ertelemeyi kilonuz azalınca bozup askere gidebilirsiniz" cevabını aldım.

Şu an sınırın altındayım, şubatta askere gideceğim diye kovalamadığım iş teklifleri, geri çevirdiğim iş teklifleri oldu, tezi bile erken bitsin diye taka tuka birşey yapıp tez savunmasını sonraya bırakmak üzere ayarladım kendimi. İş hayatımı, özel hayatımı resmen buna göre planladım.

Bugün şubeye gittiğimde bana kilo ertelemesinin bozulamadığını, 1 yıl beklemem gerektiğini söylediler, deliye döndüm kendime zor hakim oldum orada. İnsanlara zamanında soru sorulduğundan baştan savma cevap veriyorlar sonra böyle zorluklar yaşanıyor. İnternette de adamakıllı bir izahat bulamadım.

Sormak istediğim şey şu; benim bu kilo ertelemesini iptal ettirmek için başvuracağım herhangi bir yol varmı ? Şu anki kilom askere gitmek için sınırlara uygun durumda.

2017 mayıs ayında erteleme verildi, ben 2018 şubat ayında asker olmak istiyorum. ama askerlik şubesine göre 2018 ağustosta gideceğim. belki lütfederlerse 2018 mayısta gidebilirmişim. kaybolacak aylarımı saymıyorum...

Peki yoklama kacagi oldugunuzu eve kagit geldigindemi anladiniz yoksa edevletten mi ogrendiniz? Çünkü bende haziranda mezun oldum fakat daha tecil islemlerini yaptirmadim? Birde hangi subeye gittiniz acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can851 -- 13 Ekim 2017; 23:34:20 >
  • Mezun olduktan 2 ay içinde yoklamaya gitmeliydiniz ama bir problem olacağını sanmıyorum yeni yıla kadar , edevletten askerlik durumunuzu sorgulatin teciliniz varsada ona göre kullanırsınız

• 
Sayfa: önceki 149150151152153
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.