Şimdi Ara

Askerlik kilo sınırı (150. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü3 Mobil
5 sn
7.298
Cevap
115
Favori
949.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hmehmet00

Arkadaşlar tüm yorumları okudum ama kafam hala çok karışık boyum 188(ayakkabısız) kilo 116 (boxer.atlet) sınıra çok yakınım 2016 mayıs ta yoklama kaçağı olarak tutanak tuttular.hala yoklama kaçağıyım bu arada.ilk sorum şimdi ben askerlik şubesine gidip hastahaneye sevkimi istersem bir yıl erteleme alırmıyım.1 yıl erteleme alırsam seneye gitmezsem yakalandığımda hala yoklama kaçağı mı olacam yoksa askeremi alırlar.Eğer 1 yıl erteleme alma durumum varsa pazartesi işlemleri başlatacam.Cevaplarınız için teşekkürler.

Şuan dediğin gibi sınıra çok yakınsın senin yerinde olsam biraz daha beklerdim genelde evde yapılan ölçümlerle hastanede yapılanlar aynı çıkmıyor hastaneden önce aile hekiminede gideceğin için riske girmiş olursun.Şuan yoklama kaçağı olduğun için muayenin ardından para cezası gelecek ve daha once yakalandığın için bu ceza iki kat olarak gelecek.ikinci muayeneye gitmemen durumunda yine yoklama kaçağı olacaksın ama ilk muayenede sağlam alman durumunda hazır asker olacaksın ve gitmemen durumunda bakaya olursun ve yakalanırsan askere alınırsın.Bakaya ile yoklama kaçağı çok karıştırılan bir durum çoğu insan aynı şey olarak biliyor fakat aynı şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: 477ugur

Arkadaslar merhaba daha once aslinda sormustum fakat su an dgs ile onlisansi lisansa tamamlayacagim tercihleride yaptim fakat simdi bir okula yerlestigim zaman askerlik durum belgesi isteniyormu ve ben daha tecil islemlerini bile yaptirmadim yil sonuna kadar yapabilirsiniz demislerdi subeyi aradigimda okul halledecek mi tecil islemlerini okula yerlestigim zaman yoksa benmi onlisans diplomasiyla yapacagim zaten daha onceki mesajdanda anlasilacagi gibi kilo sorunumda mevcut

Askerlik Durum Belgesinin Askerlik Şubesinden alınması, askerliğini yapmış adayların Terhis Belgesi ibraz etmeleri beklenir. Ancak kayıt hakkı kazanan tüm erkek adayların askerlik durumları, YÖKSİS aracılığıyla kontrol edilir. Sadece hakkında “askerlik şubesine başvurması gerekir” kaydı bulunan adaylardan askerlik durum belgesi ibraz etmeleri istenir.YANİ İLK SENE ERTELEME ALDIKTAN SONRA KAYIT YAPTIRIRSAN BÖYLE BİR SIKINTI ÇIKAR ONUN DIŞINDA 29 YAŞINA KADAR OTOMATİK TECİL EDİLİR.

• quote:

Orijinalden alıntı: deejaysuha

quote:

Arkadaslar merhaba daha once aslinda sormustum fakat su an dgs ile onlisansi lisansa tamamlayacagim tercihleride yaptim fakat simdi bir okula yerlestigim zaman askerlik durum belgesi isteniyormu ve ben daha tecil islemlerini bile yaptirmadim yil sonuna kadar yapabilirsiniz demislerdi subeyi aradigimda okul halledecek mi tecil islemlerini okula yerlestigim zaman yoksa benmi onlisans diplomasiyla yapacagim zaten daha onceki mesajdanda anlasilacagi gibi kilo sorunumda mevcut

Askerlik Durum Belgesinin Askerlik Şubesinden alınması, askerliğini yapmış adayların Terhis Belgesi ibraz etmeleri beklenir. Ancak kayıt hakkı kazanan tüm erkek adayların askerlik durumları, YÖKSİS aracılığıyla kontrol edilir. Sadece hakkında “askerlik şubesine başvurması gerekir” kaydı bulunan adaylardan askerlik durum belgesi ibraz etmeleri istenir.YANİ İLK SENE ERTELEME ALDIKTAN SONRA KAYIT YAPTIRIRSAN BÖYLE BİR SIKINTI ÇIKAR ONUN DIŞINDA 29 YAŞINA KADAR OTOMATİK TECİL EDİLİR.

Askerlij subesine basvurmasi gerekir yazisi e devlette yaziyormu durum belge sorgulama kisminda yoksa su an bende son yoklamaya tabii ve 4/2/2018 e kadar sakinca yoktur ibaresi gozukmekte birde kilo nedeniyle hastaneye yönlendirdikleri zaman cok islem çıkıyormuş dogrumu?

• quote:

quote:

quote:

Askerlij subesine basvurmasi gerekir yazisi e devlette yaziyormu durum belge sorgulama kisminda yoksa su an bende son yoklamaya tabii ve 4/2/2018 e kadar sakinca yoktur ibaresi gozukmekte birde kilo nedeniyle hastaneye yönlendirdikleri zaman cok islem çıkıyormuş dogrumu?

E devlette görüneceğini sanmıyorum çünkü erteleme alan bir kişinin belge sorgulamsındada senin dediğin gibi ikinci muayene tarihine kadar sakıncası yoktur yazıyor.Kacak durumunda olan birisi e devletten baksın.Hastane işlemlerine gelince benim gözlemlediğim kilo dışında başka bir sıkıntısı yoksa işlemler fazla sürmüyor tabi bu hastanenin yoğunluğuna göre değişir çünkü şuan askeri hastaneler sivile dönüştüğü için belki uzayabilir. Aile hekimini ve hastaneyi aynı gün ayarlayabilirsen geriye kurul günü kalıyor çünkü bazı hastaneler randevu sistemine göre çalışıyor onun için hastaneden randevu aldığın tarihe kadar beklemen gerekir.Bu da 3 gününü alır.

• Arkadaşlar merhaba , herkes gibi bi kaç sorum olacak. Cevaplarsanız çok memnun olurum

Boy 183, Kilo 118 Kısaca 1 sene erteleme alınır mı? 7 kg fln fazla

Asıl sorum şu Diyelim 2013 yılında tezsiz yüksek başvurdum ve 2 sene tecil ettirdim, ama bitirmedim muhtemelen okuldan atıldım. Bu sene önce 1 sene kilodan dolayı erteleme alırsam ve önümüzdeki dönem ales'e girip bir yüksek lisansa başvuru yaparsam yüksek yüzünden tecil olur mu asıl merak ettiğim soru bu, bilenler aydınlatırsa çok sevinirim

Kolay Gelsin
  • Su anda tekrar boy kilo olcumu yaptirdim boy 181 cikti fakat kilo 124 degil 120 imis 181/120 ile erteleme alabilirmiyim arkadaslar?

• quote:

Orijinalden alıntı: mertyavas

Arkadaşlar merhaba , herkes gibi bi kaç sorum olacak. Cevaplarsanız çok memnun olurum

Boy 183, Kilo 118 Kısaca 1 sene erteleme alınır mı? 7 kg fln fazla

Asıl sorum şu Diyelim 2013 yılında tezsiz yüksek başvurdum ve 2 sene tecil ettirdim, ama bitirmedim muhtemelen okuldan atıldım. Bu sene önce 1 sene kilodan dolayı erteleme alırsam ve önümüzdeki dönem ales'e girip bir yüksek lisansa başvuru yaparsam yüksek yüzünden tecil olur mu asıl merak ettiğim soru bu, bilenler aydınlatırsa çok sevinirim

Kolay Gelsin

Aynı soruyu yukarda yanıtladım kayıt hakkı kazanan tüm erkek adayların askerlik durumları, YÖKSİS aracılığıyla kontrol edilir. Sadece hakkında “askerlik şubesine başvurması gerekir” kaydı bulunan adaylardan askerlik durum belgesi ibraz etmeleri istenir.YANİ İLK SENE ERTELEME ALDIKTAN SONRA KAYIT YAPTIRIRSAN BÖYLE BİR SIKINTI ÇIKAR ONUN DIŞINDA 29 YAŞINA KADAR OTOMATİK TECİL EDİLİR.

• arkadaşlar merhaba boyum 1.74 kilom 104 . normal sartlarda erteleme alacam ama benim merak ettiğim hastanede kilo ölçülürken kıyafetlemi ölçüyorlar yoksa soyduruyorlar mı ?
  • gece_nemi01 kullanıcısına yanıt
    kışın gitmiştim, montumu ve ayakkabımı çıkarmamı istemişti doktor. onun dışında çıplak ölçüm gibi birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gece_nemi01

arkadaşlar merhaba boyum 1.74 kilom 104 . normal sartlarda erteleme alacam ama benim merak ettiğim hastanede kilo ölçülürken kıyafetlemi ölçüyorlar yoksa soyduruyorlar mı ?

Ölçümler hastanede elbisesiz yapılıyor aile hekiminde ise elbise ile yapılıyor her yerde aynı şekilde olmayabilir ama büyük çoğunluğunda elbisesiz tartılıyor.Onun için elbisesiz tartılmaya göre hesap yapmalısın senin bu kiloya göre 3 kilo fazlan var elbisesiz tartılınca kafa kafaya gelebilirsin.

• Merhabalar an itibariyle 181 boy 121 kilodayim fakat daha onemli soruyu sormayi unuttum simdi askerlik subesine gittigimde kilodan dolayi hastaneye sevk yapacakmi? Yoksa ilk once askerlik şubesi ne gitmeden aile hekiminden hastaneye sevk kagidi alacagim? Yani prosedur nasil kafam cok karisik

• quote:

Merhabalar an itibariyle 181 boy 121 kilodayim fakat daha onemli soruyu sormayi unuttum simdi askerlik subesine gittigimde kilodan dolayi hastaneye sevk yapacakmi? Yoksa ilk once askerlik şubesi ne gitmeden aile hekiminden hastaneye sevk kagidi alacagim? Yani prosedur nasil kafam cok karisik

Önce askerlik şubesine başvurup askerlik kararı aldırmanız gerekiyor daha sonra şube sizi aile hekimine yollayacak ilk ölçümler orda yapılacak ve sizi hastaneye sevk edecek.

• quote:

quote:

Merhabalar an itibariyle 181 boy 121 kilodayim fakat daha onemli soruyu sormayi unuttum simdi askerlik subesine gittigimde kilodan dolayi hastaneye sevk yapacakmi? Yoksa ilk once askerlik şubesi ne gitmeden aile hekiminden hastaneye sevk kagidi alacagim? Yani prosedur nasil kafam cok karisik

Önce askerlik şubesine başvurup askerlik kararı aldırmanız gerekiyor daha sonra şube sizi aile hekimine yollayacak ilk ölçümler orda yapılacak ve sizi hastaneye sevk edecek.

Aslinda su anda haziranda mezun oldum yani yil sonuna kadar tecil yaptirmam lazim tecil islemleri icin askerlik subesine gitsem ordan direk hastaneye sevk ederlermi? Çünkü daha önceki mesajlara baktım mezun olanlar diploma ile tecil yerine erteleme almışlar ama birde en onemlisi kendi aile hekiminemi yönlendirecek birde aile hekiminin boy kilo oranina bakmadan askerliğe elverislidir deme ihtimali varmidir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can851 -- 6 Ekim 2017; 23:48:9 >

• quote:

quote:

quote:

Aslinda su anda haziranda mezun oldum yani yil sonuna kadar tecil yaptirmam lazim tecil islemleri icin askerlik subesine gitsem ordan direk hastaneye sevk ederlermi? Çünkü daha önceki mesajlara baktım mezun olanlar diploma ile tecil yerine erteleme almışlar ama birde en onemlisi kendi aile hekiminemi yönlendirecek birde aile hekiminin boy kilo oranina bakmadan askerliğe elverislidir deme ihtimali varmidir?

Aynen dediğin gibi tecil ettirmeye gitsende şube seni aile hekimine yönlendirir ve kilo sorunun olduğu için aile hekimi hastaneye sevk eder ve erteleme alırsın.Aile hekiminde kilo sorunun olduğunu mutlaka belirt çünkü oraya yüzlerce kişi geliyor ve muayene etmeden sağlam verebilir.Kendi aile hekimine gitmek zorunda değilsin şubeye yakın bir aile hekimine gitmek istediğini söyle oraya sevk etsinler hatta ordaki memura durumunu anlat hiç aile hekimine yollamadan direkt hastaneye sevk etsin eğer kabul etmezse yakın bir alie hekimine gitmek istediğini söyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deejaysuha -- 7 Ekim 2017; 2:4:15 >

• Mezun olduktan 2ay içinde yoklama yaptırmalısınız yıl sonuna kadar değil ama birşey olmaz büyük ihtimalle , edevletten bakın tecil durumuna başvuruda memur size soruyor şu zamana kadar teciliniz var kullanmak istiyor musunuz , askere mı gitmek istiyorsunuz diye ayrıca 1.81 120kg iseniz heyete çıkarsınız kilo sinirindasiniz 5-6 kilo daha alırsanız direk çürük raporu verirler size tavsiyem biraz daha kilo alın teciliniz bozun sizi aile hekimine yönlendirirler tartilin , şubeye evraklarinizi teslim ettikten sonra heyete cagrilicaksin biz sizi ararız derler verdikleri tarihte 2 veya 3 doktorla birlikte şube başkanının karşısında 2dk durun çürük rapronuzu alın hastaneylede ugraşmazsiniz eger kilo verecem derseniz 1yil erteleme ve hastaneye sevk olabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Mezun olduktan 2ay içinde yoklama yaptırmalısınız yıl sonuna kadar değil ama birşey olmaz büyük ihtimalle , edevletten bakın tecil durumuna başvuruda memur size soruyor şu zamana kadar teciliniz var kullanmak istiyor musunuz , askere mı gitmek istiyorsunuz diye ayrıca 1.81 120kg iseniz heyete çıkarsınız kilo sinirindasiniz 5-6 kilo daha alırsanız direk çürük raporu verirler size tavsiyem biraz daha kilo alın teciliniz bozun sizi aile hekimine yönlendirirler tartilin , şubeye evraklarinizi teslim ettikten sonra heyete cagrilicaksin biz sizi ararız derler verdikleri tarihte 2 veya 3 doktorla birlikte şube başkanının karşısında 2dk durun çürük rapronuzu alın hastaneylede ugraşmazsiniz eger kilo verecem derseniz 1yil erteleme ve hastaneye sevk olabilir

Ben bahcelievler askerlik subesini aradim hemde 2 kere teyit amacli ikisindede bana yil sonuna kadar tecil islemlerini yapmam gerektigini söylediler su an 122 oldum bu ayin sonu gibi gitmeyi planliyorum e devlettede 04/2/2018 e kadar sakinca yoktur erteleme nedeni de son yoklamaya tabii yazmakta kilo konusuda istesemde kilo veremiyorum kendimi bildim bileli kiloluyum 128 kiloda sizce direk curuk verirlermi cunku su an kilom 122

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can851 -- 7 Ekim 2017; 11:3:41 >

• Şuanda verebilirler ama sinirdasiniz doktora göre değişebilir 3-4 kilo daha alın garantileyin , şubeye gidin teciliniz bozun kilonuzu sorarlar bilmiyorum deyin şubede tartilirsiniz orada askerliğe elvş. değil verip aile hekimine yönlendirirler şubede ölçüldüm deyin belki sizi kontrol bile etmez kaşe imza atar şubeye geri yollar sonra dediğim diğer işlemleri gerceklestirirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dead311

Şuanda verebilirler ama sinirdasiniz doktora göre değişebilir 3-4 kilo daha alın garantileyin , şubeye gidin teciliniz bozun kilonuzu sorarlar bilmiyorum deyin şubede tartilirsiniz orada askerliğe elvş. değil verip aile hekimine yönlendirirler şubede ölçüldüm deyin belki sizi kontrol bile etmez kaşe imza atar şubeye geri yollar sonra dediğim diğer işlemleri gerceklestirirsiniz

Erteleme kesin ama curuk konusunda sinirdayim diyorsunuz peki hastaneye sevkde vesikalik fotograf baya istiyorlarmis dogrumu tecil daha yaptirmadim bekliyorum su an tecil icin diplomayla gidip hastaneye sevki kendim isteyebilirmiyim bu arada cevaplariniz icin tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can851 -- 7 Ekim 2017; 11:19:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bumbada1

181 +30 : 111 kg . bu arkadaş 112 133 olsa sınırda olmuyor mu şu anda 122 kiloyla sınırın üzerinde zaten.

181 boyun son 2 hanesinden 2 cikariliyor 81-2:79 bu sayının uzerine +30 ekleniyor: 109 bu erteleme icin sınır oluyor diye biliyorum ama curuk icin kac kilo olmak gerekiyor 181cm boya gore onu bilmiyorum

• ilk yıldan çürük almanız mucize gibi birşey. burada onlarca insanın tecrübelerini okudum, geçen sene hastanede sıra beklerken yine bir sürü insanla konuştum, ilk yıl vermiyorlar. öyle şu kiloyu geçersen erteleme, şu kiloyu geçersen çürük gibi birşey de yok. ha kanunda ikinci ve sonraki sene için bazı rakamlar var(ikinci yıl +41 olursa elverişsiz olur gibisinden) ama yine de tamamen doktorun insiyatifindesiniz.

bu arada ben 178 boy 136 kilo ile erteleme aldım, bunu da ekliyim.
  • 
Sayfa: önceki 148149150151152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.