Şimdi Ara

Askerliğini Tecil Ettirmek İsteyenler(Tecil İçin Şartlar,Gerekenler) (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.528
Cevap
35
Favori
675.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugun askerlik tecil icin gittim askerlik subeye belgeleri doldurdum lisans mezunuyum saglik raporu icin doktora yolladilar doktora bi kac problemden bahsettim askeri hastaneye sevk etcekler dedi ortopedi ve dahiliye icin. Sonra tekrar gttim subeye adam dedi ortopedi sadece carsamba gunleri var dedi onu bekliyorum smdi sizce carsamba gunu 1gunde halledebilirmiyim. Ayrica tecil isleminde de askeri hastaneye niye yolluolar nasilsa askere gitmiycem 2 yil brdahaki gelisimde yollasalar daha iyidi. Saglik raporu icin gittigim doktora tecil ettircem deseydim bunlar basima gelmezmiydi acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kronik10.5 kullanıcısına yanıt
    kardesim naptın acaba ? bende 86 doğumluyum . 2 yıllık unide okuyorum . 2006 girişliyim . Asal'ın sitesinde okuduguma gore azami ogrencilik sürem dolmasına rağmen okuldan EK C 2 belgesiyle tecilimi dewam ettirebilirim . Fakat olay oyle olmuyor maalesef. Mersin Universitesinde okuyorum . EK C 2 belgesi istedim gecen gün . Bana gonderdikleri ek c 2 deki ogrenim yılım 2011 - 2012 de son buluyor . Ve azami ogrencilik sürem doldugu icin de ogrencilik hakkı yoktur yazıyor. Askerlik subesi bunu kabul etmiyor . Orda eger 2013 - 2014 ogrenim yılı yazmazsa tecilimi yaptırmamın imkansız oldugunu soylediler . Ve 2 senedir yoklama kacagı olarak gorünüyorum . ASAL da okudugumuzu eğer eşşek değilsek , yanlış anlamıyorsak , İlk universitesinde okuyan ve halen okulu bitmemiş olan herkes 29 yaşına kadar sive sive tecilini yaptırabiliyor . AMma velakin şerefsiz adi universiteler bizim yanımızda olmak yerine tam tersi karşımıza geciyorlar. Şuan ne yapabilirim bilmiyorum . Çaresizim . Bu EK C 2 belgesini bana nasıl vermezler anlamıyorum . Her yıl düzenli olarak kayıt paramı yatırıyorum . Ve gelecek donem 2 dersim var sadece . Hepsi bu . Ogrencisi oldugum okul bana okudugum bu donemin yıllarını eklemiyor EK C 2 ye . Çıldırıcam :(((

• quote:

Orijinalden alıntı: serkaren10

kardesim naptın acaba ? bende 86 doğumluyum . 2 yıllık unide okuyorum . 2006 girişliyim . Asal'ın sitesinde okuduguma gore azami ogrencilik sürem dolmasına rağmen okuldan EK C 2 belgesiyle tecilimi dewam ettirebilirim . Fakat olay oyle olmuyor maalesef. Mersin Universitesinde okuyorum . EK C 2 belgesi istedim gecen gün . Bana gonderdikleri ek c 2 deki ogrenim yılım 2011 - 2012 de son buluyor . Ve azami ogrencilik sürem doldugu icin de ogrencilik hakkı yoktur yazıyor. Askerlik subesi bunu kabul etmiyor . Orda eger 2013 - 2014 ogrenim yılı yazmazsa tecilimi yaptırmamın imkansız oldugunu soylediler . Ve 2 senedir yoklama kacagı olarak gorünüyorum . ASAL da okudugumuzu eğer eşşek değilsek , yanlış anlamıyorsak , İlk universitesinde okuyan ve halen okulu bitmemiş olan herkes 29 yaşına kadar sive sive tecilini yaptırabiliyor . AMma velakin şerefsiz adi universiteler bizim yanımızda olmak yerine tam tersi karşımıza geciyorlar. Şuan ne yapabilirim bilmiyorum . Çaresizim . Bu EK C 2 belgesini bana nasıl vermezler anlamıyorum . Her yıl düzenli olarak kayıt paramı yatırıyorum . Ve gelecek donem 2 dersim var sadece . Hepsi bu . Ogrencisi oldugum okul bana okudugum bu donemin yıllarını eklemiyor EK C 2 ye . Çıldırıcam :(((

Hocam 2 yıllık ünide okudugun için azami askerlik süreci sıkıntılı ben 2 yıllıktan dikey gecişle 4 yıllığa geçiş yaptım.yani senin durum biraz farklı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

selamlar

aofdeyim son sene ve ek c2 aldim askerlik subesi icin zarfta verdiler kapali zarfla bakaya oldugum halde bu belge ile mezun olana kadar tecil sansim var midir?

• hocam bakaya kaldıktan sonra sürç nasıl işliyor bilmiyorum ek c2yi aldıysan bir şekilde hallederler diye düşünüyorum.
    sunu bilen biri bize anlatsa ne guzel olur ya:)

ek c2 bakaya farketmeksizin okul bitene kadar tecil etse super olur herkes rahatlar aof den alinabiliyor cunku
  • ek c2 aldıysan askerlik şubesine versene hocam :) hem öğrenmiş oluruz
  • iyi günler acil yardıma ihtiyacım var. myo mezunuyum üniversitedeyken 2 yıllık okul tecil yaptırdı.okulu 2 yılda bitirdikten sonra 2 yıl daha tecil aldım ve 2014 subatta tecilim bitiyor.bu ara hiçbir sınava giremedim ve acık ögretime yazılamadım..şuan herhangi bi şekilde tecil alma hakkım var mkı? bunu ögrenmek istiyorum ..selametle..tesekkürler
  • Arkadaşlar acil yardımınıza ihitiyacım var. Ben MYO öğrencisim 4 yıl tamamladım doğal olarak okul tecil etmiyor kendimiz tecil ediyoruz bunun içinde askerlik şubesi EKC2 belgesi istiyor benden okulda bu belgeyi bana veremiyor çünkü ilk dönemden dersim yok ikinci dönemde dersim var dersim olmadığı için ve ders kaydı yapamadığım için EKC2 belgesini alamıyorum askerlik şubesi de tecil yapmıyor, bu durumda ne yapmam gerekiyor acil bilgi ve görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim ...
  • Arkadaslar 89 doğumluyum bakayayım martta sınava girip aöf ya da ünv kaydı yaptırıp tecil yaptırma imkan ve yolları konusunda yardımcı olursanız cok sevinirimm acill psikoljim bozuldu bunu düşünmek :s
  • Haziran 2013'te Lise mezunu oldum şuan 18 yaşındayım kaç yıl askerliğimi tecil ettirebilirim yani kaç yaşında askerliğe giderim? 1995 Mayıs doğumluyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6D5F6704F -- 13 Aralık 2013; 17:12:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Shinku_

Haziran 2013'te Lise mezunu oldum şuan 18 yaşındayım kaç yıl askerliğimi tecil ettirebilirim yani kaç yaşında askerliğe giderim? 1995 Mayıs doğumluyum.

lise mezunlarının 2 yıl tecil ettirme hakkı var.eğer üniversiteye gitmeyeceksen gelecek sene tecil ettirebilir 2017 ye kadar uzatabilirsin.
  • arkadaslar askerliği 38 yaşına askerlik ertelemesi mümkün.konuyla ilgili bilgi verebilirim.

Mail : explorerksk@gmail.com
  • Selamlar öncelikle, ben geçtiğimiz haziran ayında mezun görünüyorum ancak çıkışımı dün aldım son tarih 31 aralık demiş bazı arkadaşlar tecil için, 4 yıllık lisans mezunuyum, şubeye gitsem neyle karşılaşırım? Tecil edebilir miyim? Yoksa cezamı yerim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jacrarthas

Selamlar öncelikle, ben geçtiğimiz haziran ayında mezun görünüyorum ancak çıkışımı dün aldım son tarih 31 aralık demiş bazı arkadaşlar tecil için, 4 yıllık lisans mezunuyum, şubeye gitsem neyle karşılaşırım? Tecil edebilir miyim? Yoksa cezamı yerim?

bende 2 yıllık üniversite mezunuyum benimde haziranda bitti okulum şu anda gitsem tecil ettirebilirmiyim acaba ?
  • Askerligi erteletmeye gidince muayene ediyorlar mi

• quote:

Orijinalden alıntı: painscream 

Okula sordum bugün, biz herkesin belgesini yolladık dedi. Giden evrak içinde aradı buldu benim durum belgesini, al istersen fotokopi çektir dedi. Eve kağıt gönderilme tarihi 21 Aralık olarak gözüküyor dedim. Askeriye zamanı gelenlere yolluyor, titiz bir kurum dedi. Gerek yok bir şey yapmana dedi ama benim içime kurt da düştü. Pek gidesim yok aslında ama gitmezsem yoklama kaçağı olarak cezası olduğu söyleniyor. Okul tecil ettirdiyse kaçak değilim ama. Çok kafam karıştı kısacası. Daha tam karar veremedim gitmeye.

Bende aynen senin durumundayim

Ne oldu senin tecil olmus mu sen tekrardan mi yaptirdin

• ultraaslan2700 kullanıcısına yanıt
    Ben tekrar yaptırdım. Öğrenci belgesi de götürdüm yanımda diye hatırlıyorum. Benden başkasına da gelmemişti okulda. Okul gönderdiğini söylese de içim rahat etmemişti ve götürmüştüm. Askeriye de okul bitince tekrar gel dedi. Belgeyi de aldı. 2014 sonuna kadar tecil ettirdim 2 yıllık olduğu için.
  • Arklar benim sorum su devamsızlıktan tecil iptal olurmu bu sen yüksek okulu benim tecilmi yapmıs arayıp sordum ama gitmeyi düşünmüyorum acıkca ztn gitmiyodum askerlik icin kayıt yaptım babamı kaybettik bu sene bide üstüne kpss girmeyi düşünüyorum acıkca hiç gidesim yok normalde bu sene askere gitcektim ama vazgectim benim icin oldukca önemli bir kac yeri araştırdım ama bulamadım yardım ederseniz sevinirim
  • arkadaşlar selamlar , haziran da 4 yıllık üniyi bitirdim , diplomayıda geç aldım artık saçma sapan nedenlerden de tecile gidemedim şubeye, Ocak ayı da geçti , acaba benim durumda olup ocaktan sonra tecil ettiren arkadaşlar oldu mu sorun yaşadılar mı ? Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.