Şimdi Ara

ASKERDE ONBAŞI OLMAK

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
3.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar öncelikle selamın aleyküm ben aölden lise okuyorum askerliğimi tecil ettirmedim 2015de ağustosta askerim sizlere 2 sorum olucak askerde onbaşı veya çavuş olmak için ne mezunu olmak lazım birde uzman erbaş olmak için ne mezunu olmak lazım bilgili arkadaşlar cevaplarsa sevinirim şimdiden teşkkürler

• Aleykumselam. Onbasi ve cavus olman icin herhangi bir mezuniyete gerek olmuyor. Verildigin sinifin onemi var. Ustabirliginde de olabilirsin sansina bakar yaoacagin greve bakar. Mesela ben timde t40 bombatarciydi bizim timde 4 tane cavus olurdu. W tane bijsi nisancisi 1 tane roketci 1 tane de bombaatarci bunlar cavus olurdu ben de oldum. Uzman erbaslik icin ortaokul mezunlarinin oldugunu gordum eger askerden direkt katilmak istersen. Disaridan sinavlara gireceksen lise mezunu. Merak ettigin bir sey olursa sorabilirsin. Hakkinda hayirlisi Insallah.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkür ederim allah razı olsun
  • Uzman erbaşlık için en az lise mezunu olacak 25 yaş geçmeyecen ve sonra başvuru için ya silah altında ya da terhis olduktan sonra başvuru yapabilirsin Ağustos 2015 diyor daha çok var o zaman kadar jandarmanın siyesininden kkk hkk sitesinden takip eder gerekli dökümanları okursun askere gidincede zaten sorup bilgi alırsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler arkadaşlar
  • Bizim zamanımızda (2 sene önce) lise mezunu olmayan çavuş olamıyordu.Onbaşı için bir şart aranmıyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.