Şimdi Ara

AYAKKABI İŞİ YAPMAK İSTİYORUM

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
35.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar istanbulda ikematgah etmekteyim kadıköy de görüyorum millet kapışıyor 10 15 liradan benimde kafamda bir yer var oraya açsam bu iş nasıl bir iştir nerden alınır bu ayakkabılar bilgi verirmisiniz yapan varsa bu işi.

• quote:

Orijinalden alıntı: wermidon

Evet arkadaşlar istanbulda ikematgah etmekteyim kadıköy de görüyorum millet kapışıyor 10 15 liradan benimde kafamda bir yer var oraya açsam bu iş nasıl bir iştir nerden alınır bu ayakkabılar bilgi verirmisiniz yapan varsa bu işi.

herhangi bir bilgin var mı ayakkabı piyasası ve pazarlaması konusunda ?
    ayrıca sanırsam parakende satıcan daha önceden deneyimin varmı ?
    çevren nasıl ayrıca ?
  • quote:

Evet arkadaşlar istanbulda ikematgah etmekteyim kadıköy de görüyorum millet kapışıyor 10 15 liradan benimde kafamda bir yer var oraya açsam bu iş nasıl bir iştir nerden alınır bu ayakkabılar bilgi verirmisiniz yapan varsa bu işi.

Benden size tavsiye asla ama asla böyle bir anda yükselen işlere atlamayın bir süre sonra elinizde patlar. Bir ara her tarafata milyoncular açılıyordu oysa bakın şuan gezin kaç tane milyoncu var ?
    Şuan en gözde işler aktar ve ucuz ayakkabı satan mağazalar. İnan ki her tarafta bunlar açılıyor ama göreceksiniz bir süre sonra çok büyük bir çoğunlu batmış olarak bu işlerden çıkmış olacak.
    Dediydi dersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrys

quote:

Benden size tavsiye asla ama asla böyle bir anda yükselen işlere atlamayın bir süre sonra elinizde patlar. Bir ara her tarafata milyoncular açılıyordu oysa bakın şuan gezin kaç tane milyoncu var ?
    Şuan en gözde işler aktar ve ucuz ayakkabı satan mağazalar. İnan ki her tarafta bunlar açılıyor ama göreceksiniz bir süre sonra çok büyük bir çoğunlu batmış olarak bu işlerden çıkmış olacak.
    Dediydi dersiniz

Batma derken ? yüksek sermayeli bir iş değil ki bu.En kötü malları geliş fiyatına verirsin. Benim merak ettiğim nerden alınır bu ayakkabılar.Yada bu işi yapan biriyle konuşmak .

• Ben yapıyorum babamla yardımcı olayım.

Eğer sermayen yoksa para kazanman imkansız. Çünkü öyle bir şey ki dükkana gidiyorsun üst reyonda ayakkabı kalmamış, alt reyonda ise ayakkabı satılmamış. Üst tarafın kârını alıyor alt taraf. Türkiye oturmuş ve doymuş bir ülke olduğundan biz bu işi yurt dışında yapma kararı aldık ama malı Türkiye'den alıyoruz. Burada da durumun aynı olduğunu söylüyor girdiğim ve konuştuğum dükkanlar. Mal aldığımız sadece bir yer var Ankara'dan alıyoruz, çünkü ben de Ankara'da oturuyorum.

Eğer bu işi yapmak ve bundan para kazanmak istiyorsan toptan olarak satmalısın. Bunun için de yüklü bir sermayen olmalı. Çevre sonra da olur. Yani sen İstanbul'da bütün toptan ayakkabıcıların bulunduğu yerlerden birine, fiyakalı-bir apartman komple kapatacak şekilde bir toptancı açarsan, modellerin fazla ve güzel olursa çevren zaten çok kısa sürede oluşur. Herkes senle iş yapmak ister ama dediğim gibi yüklü bir sermayen olmalı.

Malları geliş fiyatına vermekle olmaz. En kötü demişsiniz ama. Sadece para döner elinizde ve muhasebesi iyi olan biri değilseniz "oo para kazanmışız baya" der ve harcamaya kalkarsınız sonucunda batarsınız. Diğer türlü de en iyi ihtimal sürekli para döndürürsünüz elinizde ama ne kâr ne zarar edersiniz. Hatta bu en iyi tablo. Malları satış fiyatından verdiğinizde bile satacağınız garanti değil çünkü. Ya satamazsanız? Dışarıdan kapış kapış gözüküyor ama içine girdiğinizde anlarsınız durumun öyle olmadığını. Ha tabi dükkan sizinse, sahibiyseniz yani "ne olacak satılana kadar durur" diyorsanız olabilir. Öyle bile riskli ancak.

Onun dışında uyarım olur bir tane Hangaar ya da Depo(aynı firma ikisi) ikisiyle de işe kalkışmayın.

İstanbulda Çavuşoğlu ayakkabı var bildiğim birde Yavuzlar ayakkabı var. Zamanında iş yaptık ikisiyle de güvenilir insanlardır ama biz artık iş yapmıyoruz bir kaç konuda anlaşamadık. Özellikle Yavuzlar'ın çok fazla model seçeneği vardır.

Ankara'da ise Akkuş Ayakkabıcılık 1 numaradır. Hatta İstanbul'da bile %90'ı tanır burdan alır ayakkabıları. Onun dışında topuklu-platform topuklu ayakkabılar için İzmir'de de sağlam üreticiler vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beamer -- 4 Temmuz 2011; 4:58:30 >

• Kardeşim ayakkabı işi güzel bir iştir. Hatta süperdir.

Benim online ayakkabı mağazam var, hatta 2 tane var. bir tanesi imzamda var

Satışlarımız güzel.

Bu işi ayakkabıdan anlamayan birisi de bu işi çok rahatlıkla yapar.

Ayakkabıda kar marjlarıda yüksektir. Kaliteli ve uygun fiyatlarda ürün gamı bulursan para kazanırsın, ilk etapta çorban kaynar sonrada yürür gidersin. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.