Şimdi Ara

AŞIRI AKTİF MESANE YARDIM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 15 yaşındayım 4 aydır bu sorunlayım ilk zamanlar durmadan çıkardım doktora gittiğimde ultrason idrar kültürüne bakıldı temiz çıktı sonra voiding sistoporifi çekimi istediler çok acılıydı o an ve idrar yaparkende çok acılıydı 2 gün her neyse bunun sonucunda temiz çıkmıştı her şey temiz çıkmıştı sonuç olarak bu teşhişi koydular üropan verdiler etki etti ama hala geçmedi 2 aydır kullanıyorum geçen gün içmeyi unuttum her gün içiyorum daha kötü oldum düzelir inş ama sonuç olarak iyileşemedim napmamız lazım idrar kaçırmam yanmam agrım yok tuvalet isteği bazen artıyor akşamları tuvalete çıktıktan sonrası idrara çıkmamış gibi oluyo uyuyamıyorum tedavisi nedir yardımcı olur musunuz 

• Merhaba Anıl,

Ben de benzer bir sorun yaşamıştım bir dönem ve benzer şekilde herşey temiz çıkmıştı. Gittiğim ürolog bana Emselex 15mg diye bir ilaç yazmıştı. Uzun bir dönem düzenli bir şekilde kullandım ancak çok faydasını gördüğüm söylenemez. Diyetini düzenlemek kesinlikle etkili oluyor bu rahatsızlık için, özellikle çay ve kahveyi azaltmak yararlı oluyor. Bunun dışında erkekler için olan Kegel egzersizlerini yapabilirsin.

• Arkadaşlar aktif mesanede gece uyandırma olabiliyor mu? Benim de 6 aydır sorunlarım var da.
  • Evet oluyor aylar olmuş soralı kusura bakma belki geçmiştir sorunun benim hala aynı

• Ayni sorunu bir dönem bende yaşamıştım kiş dönemi acik havada çalıştığım için sanirim surekli üşutmekten oldu tahlil ve testler temiz çıkmıştı çok acı ekşi ve bahatli yemekte yapabilirmiş 5 ay boyunca emselex ilacını kullandım ve kullandigim donemde faydasını gördüm ama daha sonra her kış mevsimi üşütürsem özellikle de ayaklarim üşürse sürekli tuvalete giderim
  • MdbK M kullanıcısına yanıt

aradan baya süre geçmiş ama şuan durumunuz nasıl merak ettim eskiye göre daha iyiyim ama sorun devam ediyor

• Ben de kendimde kronik prostatit var sanarken doktor bu sefer aşırı aktif mesane tanısı koydu dün, detrusitol yazdı bakalım bu sabah başladım. Size yaşadığımı şöyle özetleyeyim: sabahtan beri susuzluktan başıma ağrı girdi ama 7 8 defa tuvalete gittim. idrar kaçırma yok ama ağrı yanma sık idrar fazlasıyla var.

• srcn.90 S kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun banada öyle denmişti ilaç verdiler faydasını görmedim doktorda ilacı kesmişti 1.5 yıl oldu şuan daha iyiyim ağır yanma bende yok sık idrar var. ağrı yanma tuhaf geldi bana bence aşırı aktif mesane dışında başka bir şey olabilir

• merhaba anıl dostum doktora gittiğinde veya test için konuşmada ne gibi sorular soruldu acaba ailem ile gideceğim ve zor durumda bırakabilecek sorular sorulmasını istemiyorum anlarsın ya bu tarz sorular soruyorlar mı acaba ?

• 2 hafta geçmiş kusura bakma forumlara bakmıyordum zor duruma sokacak hiç bi şey sormadılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.