Şimdi Ara

Asgari ücreti iki katına bile çıkartsanız boş.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
3.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Abartmıyorum gerçek enflasyon bugün %100 ü geçmiş durumda.Herşeyle açıklarım.Bugün asgari ücret zammına hala karar veremediler ve pazarlık yapıyorlarmış.Vatandaşın tek kalesi asgari ücret onada rekor bir zam gelmezse halimiz çok zor.
 • ben 3650 lira olacağını düşünüyorum. Belki +100 reyiz bonusu olur kahraman olur reyiz bakalımmmm  

 • ENFLASYON EN AZ YÜZDE 60.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • istedikleri kadar zam yapsınlar, 2 ay içinde herşeyin fiyatını arttırıp kepçeyle geri alırlar.

 • Bu saatten sonra ülkenin toparlanması çok zor sadece asgari ücretliler değil her kesimin işi zor.

 • 2017 yılında vasıfsız bir inşaat işçisi olarak 1700 lira maaş alıyordum, 485 dolar falan yapıyor o zamanın değerine göre.. şu an ki karşılığı 7 bin lira civarı... gerçi şimdi 7 bin alsak yine para değil çünkü her şey çok pahalı.

 • BlackGhost12 kullanıcısına yanıt

  o bir hafta önceki sayıydı 

 • elde para çoğalacak ama dışarıya gezmeye vs çıktıgınızda para hızla tükenecek.hele birde sevgiliniz varsa hepten hapı yuttunuz :)

 • Tabiki boş, reel alım gücü artmadıkça istersen 100 katına çıkar.

 • Naganzo N kullanıcısına yanıt

  3500-3600 gibi bir şey olacak sonra Reis çıkıp ben halkım için talimatı verdim 4.000 yapılsın diyecek Reis halk kahramanı olacak böylelikle

 • Asgari ücretin, üreticinin karşılayamayacağı bir seviyeye getirilmesi demek, ya fiyatların artması ya da işsizlerin artması demektir. Ya 2 kişinin yaptığı işi 1 kişi yapacak daha fazla çalışacak, ya da 2 kişi çalışacak fiyatlar artacak. Ya aç kalanlar artacak ve karnı doyanlar daha fazla çalışacak, ya da her ikisi de tam doymayacak.

 • Aberrant Warden kullanıcısına yanıt

  Bu inatla devam ederlerse aralık 2022'de o 4000 lira şimdi 200 dolar eden asgari ücretten bile beter olur, zaten böyle kriz dönemlerinde bir büyüğün batışı domino etkisi yaratır ülkeyi 1.5 sene daha nasıl idare edecekler acaba

 • Asgari ücret çok artarsa işsizlik artar . Emeklinin, memurun, sosyal yardım alanların masrafı az sayıda çalışana kalır zaten onlarda asgari ücretli olacak. 10 milyon asgari ücretli 20 milyon emekli memura 18 milyon sosyal yardım alana bakabilir mi.. Bakabilir derseniz ne kadar çok artarsa artsın o zaman 9 milyon asgari ücretli bakacak birde yeni Afgan Pakistan afrikaki gelecek çünkü Türkiye'de ücretler çok diyecekler bunlarda işsizliği artıracak

  Geçen senelerde asgari ücret 5 bin olsun devalüasyon olsun %50-100 enflasyon olsun böylece kamu ücretleri erisin diyordum ama bu oldu artık bundan sonra maaşlar fazla artmamali bütçe denk olmalı cari açık olmamalı. Gelecek hükümetin eli rahat olsun  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 13 Aralık 2021; 22:13:42 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Herşey den önce işçiden vergi azaltılması çok önemli 3800 net alıyorum 6600 brüt ücret servis yemek yakacak parası vs ile bu rakama tekabül ediyor. Vergiyi azaltacaksın tarıma önem vereceksin teknoloji yi geliştirereceksin milletvekili maaşları yeniden rezerve edilecek. Harcamalar düzenlenecek.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Asgari ücret 5000 olmadan oldu o dediğiniz.Günlük 100 liraya gelmiyor çalışanın emeği ama süt 15 lira şuan

 • Cem kullanıcısına yanıt

  İyi de anadolu halkı, asgari ücret 4000 olcak diyince reissssss, varsan yine sadece sen varsıığ <3 diyecek bitti gitti nokta. xd

 • Avrupa'daki asgari ücret ortalaması alınıp, asgari ücret avro olarak belirlenmeli. AKP dünya lideri demekle olmuyor bu işler. Boş lafa karnımız tok, dünya liderliğinde gözümüz yok sıradan bir Avrupa ülkesi olalım.

 • Çin modeli yüksek kur düşük ücrete dayalıdır. Dolayısıyla asgari ücret 300 doları pek geçmemesi gerekir diye düşünüyorum. O da şu anki kurla 4300 fln yapıyor.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 2825 TL'lik asgari ücreti hadi diyelim 5000 TL yaptın.


  Net 4500 TL olan maaşlıyı ne yapacaksın?


  Yarım Asgari ücretli çalışanı ne yapacaksın? (hesabına 2825 TL'yi yatırıp, işçinin maaşını çekip, yarısını iş verene geri veren kesim)


  kontrol altına alamadığın dövizle girdi maliyetlerinin artması sonrası ürünlere gelen zamlar sonrası zam yaptığın asgari ücret yine eriyince ne yapacaksın?

 • VolkanCOO kullanıcısına yanıt

  O kaçınılmaz olacak ve beklenilen birşey zaten. Kamu bütçesi denk olmadan enflasyonun önünü alamazsın.Kamu bütçesi denk olması için yolsuzluk olmayacak 1 liralık iş 10 liraya yapılmayacak eğer bunlar yapılmayacaksa o zaman emekli memur maaşlarını indirmen gerekiyor veya 2 sene zam yapmaman gerekiyor... ücretlere zam yapılmasin piyasa ücreti belirler gibi şeyler deyince çalışanın hakkını vermediğim söylendi oysa çalışanın hakkını alabilmesi için enflasyonun olmaması vergilerin düşük olması gerekir bunun içinde kamu bütçesinin açık vermemesi gerekiyor. Kamu bütçesi açıkken herkese (emekli memur asgari ücreliye )%30-40-50 zam verirsen hem özel sektordeki çalışan ezilir hem ülkede yüksek enflasyon devalüasyon oluşur (işletmeler iş yapmak istemez) Madem kamu bütçesini hükümet düzeltmiyor bari çok yüksek asgari ücret versin ki yüksek enflasyon devalüasyon yaratsın anlamında dedim. Tabii bu benim asıl tercihim değil. Asıl tercihim devlet hiç birseye zam yapmasın 2-3 sene öncede aynı şeyi yazdım şimdi de fikrim aynı çünkü bütçe açığı hâlâ yüksek... Bunu yapan hükümet durmaz denirse zaten durmamalı da zam yapmamalı 6 ay sonra da seçim yapmalı fakat yüksek enflasyon devalüasyon yaparak zamaninda seçimlere gidecek muhtemelen
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 14 Aralık 2021; 14:26:55 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.