Şimdi Ara

Asgari Ücrete Zam Yoksa Memurada Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
295
Cevap
3
Favori
11.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Ülkede 5 milyon memuru zamlarla beslemek gibi görevimiz yok.
  Asgari ücrete zam yapılmıyorsa memurada 5 kuruş zam yapılmamalı yapılırsa olucak kavga gürültüler kaçınılmaz

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı > • Memurların kendi maaşları üzerinde hükmü yok. Hatta herhangi bir şekilde toplanma veya protesto hakkı bile yok. Kimse kusura bakmasın da herkes kendi hayatını düşünüyor. Kendi elde edemediğiniz şeylerden dolayı başkasının hayatını mahvetme isteğiniz saçma. Zira bunun sorumlusu hayatını mahvetmek istediğiniz insanlar değil.

  temmuz ayında sözleşmeden dolayı %10 ve yine aynı sözleşmeden dolayı enflasyon farkıyla beraber büyük ihtimalle %18-20 civarında memur aylıklarında artış olacak. bu kanuni bir hak. asgari ücret konusu ise tamamen insiyatif konusu. yasaya göre aralık ayında belirlenir ocaktan itibaren geçerli olur.


  asgari ücretliler temmuz zammı istiyorsa sanal dünyadan çıkıp seslerini gerçek dünyada dile getirmeli. böyle forum köşelerinde ağlayarak olmaz.

  şu cümleleri de en çok memur olmayı bile beceremeyen, hayatta hiçbir şey elde edemeyen ,kuyruk acısı çeken insanlar kullanır.


  25 bin tlye bile çalışacak olan mı varmış? Vay benim kardeşim neler de biliyor öyle. Memur maaşı ile asgari ücreti Avrupa maaşlarına bakarak kıyaslayın bakalım bir de. Hiçbir ülkede aynı statüye koyulduğu dönem olmuş mu araştırın bakalım. Statüler arası fark olmayacaksa insanlar neden sınavlara giriyor, neden üniversite diploması alıyor bunu da bir düşünün. İlkokul diploması ile ben de memur maaşı alacaksam enayi memurlar neden üniversite bitiriyor bir araştırın bakalım. Memuriyet sınavları her sene yapılan bir şey, bu kadar hevesli olan varsa girsin, kazansın,atansın.


  Siteminizi bizlere değil, hükümete yapın. Emeklileri,asgari ücretlileri ve memurların maaşlarının ezilmesine sebep olan hükümetin izlediği yanlış politikadır. Bunun da ceremesini herkes çekiyor memur saltanatı diye bir şey yok.


  Bizim insanımızın özeti bu işte, büyükleri eleştirmeyi doğru bulmaz, onları taraf tutar gibi destekler ama nefretini halktan çıkarır. Bugün fiyat artışlarını bim a101 kasiyerlerine hesap soracak tiplersiniz işte.

  Hayat pahalılığının yükünü memurlar da çekmeli, neden sadece emekli ve işçi kesime çektiriyorlar? Memurun teki çıksın da bu soruya cevap versin.
  Bugün genel olarak asgari ücret ortalama ücret oldu, üç aşağı beş yukarı üniversite mezunu da asgari ücret alıyor, ilkokul terk bulaşıkçı da. Memur dediğin adam atomu parçalamıyor, özel sektörde çalışan adamın yaptığı işin benzerini yapıyor ama birisi en düşük 40 bin TL ye yakın aylık maaş alacak öteki 17-20 bin TL'de sürünecek.
  Memurun maaşı düşürülmesi gerekirken daha da artıyor bu böyle gitmez.

  Cari açığın en büyük sebebi personel giderleri. Zira devlet bütçesinin nerdeyse yarısını ve en büyük kalemini personel giderleri oluşturuyor. Memurlara seyyanen zam yapıldığında devlet maaşları ödemek için %8-18 olan KDV oranlarını %10-20 seviyelerine çıkarıp bir çok mal ve hizmete ekstra vergi getirdi. Yabancı ekonomistler bile cari açığın kapanması için kamu çalışanlarına bırak zam yapmayı maaşları düşürülmeli diyorlar. Devlet ise memura zam yaptıkça acısını işçiden çıkarıyor üstüne işçiye zam yok diyor.

  hepsinin keyfide yerinde tatiller,dışarda lüks yerde yemeler içmeler sorsan açız derler tabi  

  bir çoğu yurt dışına bile çıkıyor tatile gözümün önünde he he kriz açlık var kriz garibana emekliye.


  Eceviti cidden bir konuda özlüyorum adam mıçtımı herkesin ağzına mıçıyordu solcu halkçı kafasıyla bunlar tamamen adaletsiz emekçi ezicisi , o memurlar gitsin rte nin heykelini diksin aşık oldukları pazarda limon maydanoz satan memur dönemine ışınlamak lazım bunları.

 • Onların acısı emeklilerden çıkıyor en çok. Emeklilerin de kolektif bir şekilde tepki göstereceği yok o yüzden mevcut sistemden devam

 • temmuz ayında sözleşmeden dolayı %10 ve yine aynı sözleşmeden dolayı enflasyon farkıyla beraber büyük ihtimalle %18-20 civarında memur aylıklarında artış olacak. bu kanuni bir hak. asgari ücret konusu ise tamamen insiyatif konusu. yasaya göre aralık ayında belirlenir ocaktan itibaren geçerli olur.


  asgari ücretliler temmuz zammı istiyorsa sanal dünyadan çıkıp seslerini gerçek dünyada dile getirmeli. böyle forum köşelerinde ağlayarak olmaz.

 • Memurların kendi maaşları üzerinde hükmü yok. Hatta herhangi bir şekilde toplanma veya protesto hakkı bile yok. Kimse kusura bakmasın da herkes kendi hayatını düşünüyor. Kendi elde edemediğiniz şeylerden dolayı başkasının hayatını mahvetme isteğiniz saçma. Zira bunun sorumlusu hayatını mahvetmek istediğiniz insanlar değil.

 • memurlar bence otursunlar oturdukları yerde, trde sistem tamamen işi en erken açan en geç kapatan parayı götürüre dönmüş, diğerherkes karın tokluğuna kalacak, en azından bu bahsettiğim tayfa dünyayı alana doyana kadar

 • Alıntı

  metni:
  yapılırsa olucak kavga gürültüler kaçınılmaz


  kiminle kavga

 • 2 gün önce öğretmenlere atıp tutan kişi. Gelmiş şimdi memur zammına laf ediyor. Memurlar sana ne etti ki bu kadar zoruna gidiyor acaba aldıkları maaşlar.

 • Memurdaroğlu kullanıcısına yanıt

  Protesto hakkı özel sektörde ne kadar varsa devlet memurlarında da o kadar var.

 • işşsizlik başa bela. 

 • Saçma sapan argümanlarda bugün.


  Arkadaş asgari ücreti önce eleştirin.


  Asgari ücreti işveren verir devlet vermez. İşveren ile Devlet birlikte oturur pazarlık yaparlar.


  Memurun maaşı ise Cari bütçeden verilir ve toplu sözleşme ile belirlenir.


  Asgari ücrete zam yapılınca enflasyon artacak durumu ise bence doğru değil. Ben de herkes gibi düşünüyordum ama biz ahlaksız bir toplum olduğumuz için fırsatçılık yapıyoruz her alanda.


  Tüm şirketlerin kar marjlarına bir bakın isterseniz. İster üretici olsun ister toptancısı perakendecisi olsun. Hepsi anormal kâr yaptılar.

 • Kaç sene her asgari ücret konusunda yazdım. Memur tayfasının algısına gelmeyin asgari ücretin zamlara bir etkisi yok asgariye 1 defa zam yapılıyorsa her şeye ayda 3-4 defa zam geliyor diye neymiş önemli olan asgariye zam değil alım gücünün artmasıymış şimdi asgari ücrete zam olmayacak göreceğiz bakalım alım gücü ne kadar artacak.

 • Cari açığın en büyük sebebi personel giderleri. Zira devlet bütçesinin nerdeyse yarısını ve en büyük kalemini personel giderleri oluşturuyor. Memurlara seyyanen zam yapıldığında devlet maaşları ödemek için %8-18 olan KDV oranlarını %10-20 seviyelerine çıkarıp bir çok mal ve hizmete ekstra vergi getirdi. Yabancı ekonomistler bile cari açığın kapanması için kamu çalışanlarına bırak zam yapmayı maaşları düşürülmeli diyorlar. Devlet ise memura zam yaptıkça acısını işçiden çıkarıyor üstüne işçiye zam yok diyor.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türkçü Kayı -- 26 Haziran 2024; 17:20:42 >
 • Aslinda anayasal bir düzenleme gerekiyor ayni memurlarda olduğu gibi nasil ki enflasyon %20 nin üstünde olunca ara zam hakediliyor asgari ücretlilerde de böyle olmali , iktidar Ahmet olmuş mehmet olmuş farketmemeli.
  Ülkenin zaten işçisi %70 hizmet sektöründe calisiyor , buradaki dagilimi düzenlemek lazim en azindan %50 e düşşe kalani da Ar-Ge + üretim gibi alanlarda değerlendirilecek bir yapi gerekiyor , böyle yapilirsa asgari ücrete yapilan zammin hizmet sektörü kaynakli enflasyon etkisi bir nebze azalir. Üretim yapilan sektörlerde işçi giderleri ücretinin toplam giderlerdeki etkisi kabaca %10-20 dir ancak hizmet sektöründe %30-40 a varan oranlar cikiyor haliyle ürüne zam yaparak kurtarmaya calisiyorlar. Asgariye zam yapilsa işçiler bahsetttiğim gibi üretim tarafinda agirlikta calissa ürünlere yine zam yapilir mi evet ama asgari zammi %20 olurken bunun maliyet giderindeki etkisi bunun %20 si deseniz en fazla ürüne 6 aylik süreç içerisinde %4 zam yapmalari gerekirdi , hizmet agirlikla olunca böyle olmuyor direkt %10 u yapistiriyorlar.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • hepsinin keyfide yerinde tatiller,dışarda lüks yerde yemeler içmeler sorsan açız derler tabi  

  bir çoğu yurt dışına bile çıkıyor tatile gözümün önünde he he kriz açlık var kriz garibana emekliye.


  Eceviti cidden bir konuda özlüyorum adam mıçtımı herkesin ağzına mıçıyordu solcu halkçı kafasıyla bunlar tamamen adaletsiz emekçi ezicisi , o memurlar gitsin rte nin heykelini diksin aşık oldukları pazarda limon maydanoz satan memur dönemine ışınlamak lazım bunları.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 26 Haziran 2024; 18:27:5 >
 • Hayat pahalılığının yükünü memurlar da çekmeli, neden sadece emekli ve işçi kesime çektiriyorlar? Memurun teki çıksın da bu soruya cevap versin.
  Bugün genel olarak asgari ücret ortalama ücret oldu, üç aşağı beş yukarı üniversite mezunu da asgari ücret alıyor, ilkokul terk bulaşıkçı da. Memur dediğin adam atomu parçalamıyor, özel sektörde çalışan adamın yaptığı işin benzerini yapıyor ama birisi en düşük 40 bin TL ye yakın aylık maaş alacak öteki 17-20 bin TL'de sürünecek.
  Memurun maaşı düşürülmesi gerekirken daha da artıyor bu böyle gitmez.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Genel olarak, alt gelir grubu akpli tayfa ve çoğunluğu asgari ücretli. Orta gelir grubu da genelde beyaz yaka veya memur, ağırlığı da muhalif.


  Dolayısıyla asgari ücretleri şuan ki durumu hak etti ve ses çıkarmaya hakları yok. Ayrıca son yıllarda akp politikası orta gelir grubunu alt gelir gurubuna yaklaştırıp, orta gelir grubunu bitirmekti. Hatta hayat standartları düşen orta gelir grubuna alt gelir grubu içten içe seviniyordu bile. Artık onlarda yurtdışına gidemiyor ve onlarda ev alamıyor vs.. diye.


  Kısaca bunların sorumlusu alt gelir grubu asgari ücretliye beter olun demekten başka birşey kalmıyor.

 • Konuyu açan asgari ücrete ve memurlara yapılan zamların matematiğini bilmiyor bu belli. Zaten bu yüzden asgari ücretle çalışıyorsun.Anlatayım.
  Memurlar temmuzda 20 zam alacak muhtemelen ocakta da 15 gibi bir şey alacak. Toplamda 2024 için %40 civarı bir zam demek.
  Asgari ücrete tek zam ocakta yapılacak. Muhtemelen %40 civarı zam alacaksınız. Yani diyorum ki oran olarak hem siz hemde memurlar aynı oranda zam ile yılı kapatacak. Anlıyormusun?

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • kavga gürültü edecekmiş zavallı :D Kuytuda hasetten tırnaklarını kemirirsin sadece.

 • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.