Şimdi Ara

Aselsan, 2017’nin en hızlı büyüyen savunma sanayi şirketi oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türk savunma sanayi şirketlerinin kendi alanlarındaki itibarları elde edilen gelir ve üretilen prestijli ürünler ölçeğinde hızla yükselmeye devam ediyor. Özellikle son 5 yılda ciddi bir sıçrama gerçekleştiren Türk şirketler, dünyaca önem gösterilen raporlarda da üst sıralarda yer almaya başladı.

Ülkemizin en büyük savunma sanayii şirketi olan Aselsan, Deloitte 2018 Küresel Havacılık ve Savunma Sanayi Finansal Performans Çalışması sonuçlarına göre tüm dünyada geçen yılın en hızlı büyüyen ismi oldu. Cirosunu %42.3 artıran Aselsan’ı %34.7 artışla ABD’li Oskosh Defense takip etti.

Aselsan 2017 yılında ciro artışındaki rakam ile birinci sıradayken %12.7’lik aktif karlılık rakamıyla dördüncü, %22.2 faaliyet karlılığı ile beşinci sırada konumlandı. Araştırmayı yürüten Deloitte, cirosu 500 milyon doların üzerinde gerçekleşen 100 şirketin verilerini baz almış.

Listede 2017 gelirleri itibariyle birinci sırada 93.392 milyon dolar ile Boeing, ikinci sırada 75.275 milyon dolar ile Airbus Group, üçüncülükte ise 51.048 milyon dolar ile Lockheed Martin yer almış. Rapora göre küresel savunma sanayi gelirleri 2017’de %2.7 büyümüş ve 685.6 milyar dolara ulaşmış.

Listede Aselsan kişi başı faaliyet kârına göre de 65 bin 145 dolar ile sekizinci sırada yer almış. Aynı rakamın büyüme yüzdesindeki oransal artışta da Aselsan %42.4 ile birinci sırada konumlanıyor.

• Vay vay vay koçlar be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Iste bunlar bazilarini cildirtiyor..

• Darısı diğer şirketlerimizin başına.

• Deloitte ye güven olmaz. kendisi yandaş firmadır :)

• WB kullanıcısına yanıt
    Hocam mali raporları incelemek gerek. Bazı haberler insanı yanıltır. İnsanlara buna göre yatırım yapıp batıyor.

• Aselsan 1200 küsür şirket ile çalıştığına göre sadece Aselsan değil, 1200 şirketimiz daha %40 küsür büyümüş diyebilir miyiz? Bence çok güzel haber. Keşke param olsaydı da Aselsana yatırsaydım.

• Harika haber ama bir şirketle olmaz arkadaşlar. Bunu yaygınlaştırmamız lazım. Aselsandan başka akla bir şey gelmiyor.
  • WB kullanıcısına yanıt
    Aynen kıskancımdan geberdim şuan ABD'Lİ DARPA LOCKHEED MARTİN'i ve Boeingi de ASELSAN korkusu salmış. Sonumuz hayrola

Ne de olsa her sene ülke ekonomisi de büyümüyor mu? Ha bu arada enflasyon oranı %24'müş. Bu da kesin muhalefet işidir arkadaşlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seçimler Yaklaşıyor A Haber iş başında :D

Şaka falan bir yana böyle kötü bir zamanda böyle güzel haberler duymak çok gururlandırıcı....

hökümetten korkuyorum ne yorum yapıcamı şaşırdım m.k. :D

• borsaya açık her şirketi çok iyi düşünmek lazım bunun yalan haberi de olur gerçeği de olur.... buralarda onur/gurur/... duygular işlemez... elektrik özelleşti her ay zam var artık.... herkes milleti a.koyacağız diye adama ödüyor istanbulda.... artık biz yok (cumhuriyet) ben var (özel) şimdi can sökme devri. Canın varsa dikkat et.

• Ben pkk ve benzer teror orgutlerini kasdetmistim sen neden uzerine alindin ki simdi..

• Tugrul_512bit kullanıcısına yanıt
    Hocam sanırım hisseleri halka arz olduğunda alabiliyoruz , ben de tam emin değilim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WB kullanıcısına yanıt
    Malum kitle yüzünden

• Araştırma şirketi yerli değil, hükümetin yalanları!

• Silah lobisi için iyi haber ama halkı pek ilgilendirmiyor
  • Katledilen mühendislerimizden bir haber var mı ?Kim neden ne şekilde yapabildi ?

• Ne kadar da kar eden bir firma derhal özelleştirelim.

• En hızlı büyüyen mi?

HEMEN SATALIM !

https://youtu.be/0qB4Pd7uEQQ

• quote:

Orijinalden alıntı: The white warrior

Hocam sanırım hisseleri halka arz olduğunda alabiliyoruz , ben de tam emin değilim
    Halka arz zaten

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.