Şimdi Ara

asd (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
395
Cevap
40
Favori
15.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Emily Haines

@kanarya75

hocam düşünceleri için sağol, fakat sorun da burda ya zaten. "ufak ufak muhabbet kur" diye bir şey söz konusu olamaz. bahsettiğimiz marketin adı BİM çünkü. bugünkü tabloyu gördükten sonra şok oldum zaten, yok artık bu kadar da olmaz dedim. ben her 2-3 günde bir mutlaka giderim o markete. hayatımda 1 kere kasiyerde sıra olmadığını görmedim. en az 3 kişi bekliyor önümde. arkamda da 1-2 kişi. hep böyle.

bugün daha açılmadan 4 kişi bekliyordu ya hala sinirim tepemde bu yüzden konuşmaya pek fırsatımız olamaz. maksat kızı görmekse sorun falan olmaz zaten, her gün ordaymış baksana ama adam akıllı, en azından 1-2 dk sohbet etmek için kızın tek olması şart. yani kızla beraber başka bi kasiyer olsa o bile kurtarmıyor. özel bi konu konuşulcak çünkü. sadece ama sadece onun olması lazım.

bugün gittiğimde adamın yanında başka bir kasiyer daha vardı. o biraz korkuttu beni. ya ilerleyen günlerde de 2'li çalışmaya devam ederlerse nasıl fırsat bulucam ben?

Ben bile heyecanlandım anasını satıyım bence markette söyleme çıkmasını bekle o zaman söyle?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aklıma bir fikir geldi. Marketlerde ürün barkodu okutulduğunda ürün adı ve fiyatı yazar. Aslında yazar kasa ekranında "Senden Hoşlanıyorum" ya da "Bir Kahve içelim mi?" yazısı çıkaracak bir EAN13 standardında bir barkod bastırıp aldığın ürün üzerine yapıştırsan kız okutunca ekranda yazıyı görse :) Çok bu abarttım? :D
  • bi arkadaş pmden öneride bulundu. sizin de fikrinizi almak istiyorum.
    diyor ki bi anda böyle buluşalım vs. dersen kız %90 reddeder. kıza teklif etmeden önce gözünün iyice alışması lazım. ilk 4-5 gün git, sırf kızı görmek için alışveriş yap diyor. hatta sadece 1 tane küçük şey alıp çık diyor. böylece kız da anlayacak onu görmek için gittiğimi. böyle yaparak kızın gözünde iyice tanındıktan sonra bi gün söyle diyor.

hatta 5-6 gün gittikten sonra, 1 gün ara ver. sonra tekrar git. belki kız laf atar "dün niye gelmedin diye" diyor. ordan da işi yürütebiliriz zaten sanıyorum.

tam olarak böyle anlatmadı ama teması buydu işte. umarım anlatabilmişimdir ben de olayı. sizce böyle bişey yapmalı mıyım? daha mı mantıklı olur? yoksa her sabah gitmeye devam edip ilk fırsatta konuşayım mı? yardım edin beylerrrrrrrrr

@artworks

fikir çok iyi de onu uygulamaya dökmesi zahmetli iş. nasıl barkod çıkarıcan, ürüne yapıştırıcan vs. vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epsilon -- 21 Eylül 2014; 19:03:35 >

• Uygun bir yol bence.
  • Vall bir grafiker arkadaşın varsa yakınlarda yapabilir arkadaşım olsan yapardım ya da yol önerebilirim.http://www.barcode-generator.org/ adresine girersin. Barkod seçeneklerinden Code 128'i seçersin ve aşağıdaki metin alanına SENDENHOSLANIYORUM yazarsın. Barkod boyunu Size : large seç Create Barkod'u tıkla al sana barkod resmi kaydet bir sticker'a çıktı aldır normal barkod boyunda. Ama ürüne yapıştırmadan önce markette kasiyer bir tanıdık bulup okutma denemesi yaptırman lazım.
  • ok aklıma ne geldi :)

Bundan 3 sene önce xxx şirketimizde çalışıyorum... (yaşım 30 o zaman..) Karşımızda xxx supermarketler grubu var... Kasiyer fena... 175 boyunda at gibi cidden at gibi bir hatun.... Gel beni ısır diyor hani fena ya albenisi... Vucudu hatlı bir hatun balık etli hafiften... Hayatımda ilk defa öyle bir kasiyer gordum neyse... Bende hergün oraya gidiyorum sigara almaya vs almaya... Kızın gözü bende... Gözüyle yiyor resmen... 2 kız yanyana bunlar kasada ne zaman gelsem kıkır kıkırlar... Neyse ulan kızı görüşem lazım nasıl edicem başlarında güvenlik görevlisi tepelerde kameralar... musteri ile sohbet etmeleri yasak... Kasiylerin hepsi bayan oldugundan çok dikkatli izliyorlar bunları... Ulan dedim yolunu buldum yanımda da iş arkadaşım var dedim gidiyoruz hadi... kalktık gittik markete... neyse ölesine birşeyler aldım girdim bunun kasasına... Tam alışverişi yapıyoruz dedim sizin xxx kartınız vardı dimi... Evet dedi dedim form versene doldurayım bende istiyorum o karttan... Verdi formu bu ben dolduruyorum... Başımızda da görevli ayakta bakıyor tip tip... Neyse dedim ki kıza bak telefonumu yazıyorum ama reklam mesajı falan istemiyorum... Dedi yok efendim öyle seyler olmaz bizde... Tamam dedim ve sessizce "ama başka güzel mesajlar gelebilir" dedim göz kırptım , çok hafif sırıttı bu hiçbirşey olmamıs gibi zarfı kapattı kasanın altına koydu bende çıktım... Yarım saat sonra mesaj geldi tabi kızdan " reklam mesajı değil ama benim yazmam sorun olmaz heralde :) " diye... Bende dedim olmaz tabiki aksam cıkışta ofise gel benim... ofisde akşam o günü tamamladık 23 yaşında bir hatundu.. Sonra 3-4 kez daha gorustum .. Sonra meğer diğer bunun kasiyer kankasıda benden hoşlanıyormus , bu onu kandırmış mı ne yapmış , bunlar benim yüzümden yemek arasında saç baş birbirine girmişler... Atılmışlar falan... Daha sonra 1-2 ay daha goruşup yol verdim... İyi bir maceraydı ama... Yer göztepe kadıköy :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Devian -- 21 Eylül 2014; 19:22:00 >

• Evet pmdeki arkadasin dedigi dogru :D
    Barkod da cok enteresan ha, sok gecirmesin keh keh

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artworks

Vall bir grafiker arkadaşın varsa yakınlarda yapabilir arkadaşım olsan yapardım ya da yol önerebilirim.http://www.barcode-generator.org/ adresine girersin. Barkod seçeneklerinden Code 128'i seçersin ve aşağıdaki metin alanına SENDENHOSLANIYORUM yazarsın. Barkod boyunu Size : large seç Create Barkod'u tıkla al sana barkod resmi kaydet bir sticker'a çıktı aldır normal barkod boyunda. Ama ürüne yapıştırmadan önce markette kasiyer bir tanıdık bulup okutma denemesi yaptırman lazım.

@artworks

hocam her markette geçerli olan barkod türü Code-128 mi oluyor peki? ve sticker haline getirip yapıştırdığımızda makine onu %100 görür mü? sanki bi sorun çıkar gibi geliyor?
    bir de diyelim ki başardık ve yaptık böyle bir şeyi, orda fiyat yerine kelimeler yazıcak dimi doğru anlamışım

• Ulan nasıl konuysa kızı görmeden ben hoşlanmaya başlayacağım şimdi
    Takipteyim @Emily Haines

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanarya75 -- 21 Eylül 2014; 19:26:54 >
  • takip bu arada kızı merak ettim bizim burdaki bimlerim kasiyerleri sivilceli bagaj dötlü hep :D
  • @Buse Biebs
    nasıl soru hacı bu, nerden bileyim kızın hoşlanıp hoşlanmadığını. şu an için bişey hissetmiyodur heralde
    tipime gelirsek, valla ben de bilmiyorum. bazen kendimi çok tipsiz buluyorum. birkaç sivilce izi de var zaten. bu baya etkiliyor beni.

bazense özgüven geliyor, şık giyiniyorum falan. baya gideri olan biri oluyorum. bu tip meselesi özgüvene bakıyor bence çoğunlukla. bizim dersanede bi çocuk vardı, çocuğun bana göre tipi tam klasik türk erkeği. ortalama bişey.
    ama çocuk o kadar sosyal ve popi biri olmuş ki adam çevresindekilere bile inandırmış artık. en yakışıklı kim dendiği zaman direkt çocugun adı geçiyor. ilginç valla.
  • umarsız bir ergenin faydasız serzenişine şahit oldunuz
  • @Buse Biebs
    Hocam kızla iyi günler - hayırlı işler muhabbeti dışında bir kez muhabbet edebildik zaten. ona da muhabbet denebilirse artık. 1 dk sürmemiştir heralde.
    orda ise hiç soğuk değildi. ben markete girdiğimde günaydın dedim, kasaya geçtiğimde ise ilk o laf attı. sesi de çok narindi. o dediğiniz şey yok yani. acayip samimi bi tavrı vardı. sanki uzun yıldır yakın arkadaşmışız gibi konuştu baya. acayip mutlu oldum orda.
    zaten o andan sonra karar verdim açılmaya. soğuk davranan bi kız olsa sadece tipinden hoşlandığım, açılamıycağım bir kız olarak kalacaktı. ama o davranışıyla beraber kalbimi de çalmış oldu. artık bu kıza açılmazsam ölürüm o derece

• Hocam yarın sabah kacta gıdıceksınız tam olarak ? bu arada iyi sanslar
  • Üstte bir arkadaşım daha bahsetmiş yanlış bir şey yapmıyorsunuz etrafınızda insanlar olsun tam tersine senin için artı bir şey bu kız özgüvenli olduğunu görür. Espirilerle süsleyerek teklif edebilirsin içimden bir ses olacak bu iş diyor

Edit: Ayrıca o barkot işi de kafaya yatmadı değil güzel bir jest olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RghyLady -- 21 Eylül 2014; 20:06:11 >
  • @PalmaYao

yukarda dediğim gibi, belki de sabah gidip konuşmam hocam bilmiyorum. 4-5 gün sırf kız beni görsün diye öğlen vakti giderim. sonra artık iyice bi sima oluştuktan sonra konuşabilirim. belki buna da gerek kalmaz, kız beni gördüğü yerde sorar "geçen beni soran sen miydin?" diyerek. en iyisi de bu olurdu zaten, beni büyük bi zahmetten kurtarmış olurdu.

ama dediğim gibi, hala kesin bişey yok. kafam darma duman oldu...
    çok düşünüyorum sanırım o yüzden olsa gerek. düşündükçe daha da gözümde büyüyor ve sıkıntı yaşıyorum böyle.

@RghyLady

hadi ben büyük bi özgüven gösterip 3-4 kişi arasında kıza selam verdim. kızın olumlu tepki verceği ne malum? o ortamda kız gerilebilir, şaşırıp soğuk bi şekilde de cevap verebilir. hem kasiyerlerle iletişime geçmek pek hoş karşılanmıyor araştırmalarıma göre. kızı zor duruma sokmak istemiyorum kesinlikle. o yüzden kalabalık ortamlara karşıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Epsilon -- 21 Eylül 2014; 20:15:33 >

• Zebani

• Allah yardımcın olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kız yaklaşık 40-45 dk sonra çıkıcak marketten. ve evine gidicek.
    ben de evde pc başında takılcam böyle
    kızı 1 gün görmedim, özledim yemin ediyorum
  • Merak ettim şimdi yarın ne olur :)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.