Şimdi Ara

Artık Kendime Mod-Pro diyebilirim heralde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Corsair Carbide HafMaster
    Aero Cool Predator NeoTrinity

Arkadaşlar iyi kötü fikir verici mesajlarınızı bekliyoruz.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeoTrinity -- 17 Kasım 2013; 3:03:22 >

• İyiymiş güle güle kullan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekkürler
  • sogoooooood :=}}
  • güle güle kullanın. çok hoş duruyor. Kırmızı yanında mavi Led olsaydı biraz daha canlılık katabilirdi. Mavi ve kırmızı ledler birbirleri ile çok uyumlu oluo bence.

Corsair kasayı nereden aldınız?
    Fiyatı ne kadar acaba?
  • arycanda66 kullanıcısına yanıt
    Corsair Air 540
    Fiyat olarakda sanırım 400 liraya yakın bişey.Bi ara inventusda vardı..
    Bende bu kasayı almayı düşüüyorum.Ya air 540 yada graphite 600t white
  • quote:

Orijinalden alıntı: trktlh

Corsair Air 540
    Fiyat olarakda sanırım 400 liraya yakın bişey.Bi ara inventusda vardı..
    Bende bu kasayı almayı düşüüyorum.Ya air 540 yada graphite 600t white

Peki siz daha önce o siteden hiç alışveriş yaptınız mı?

Ben bi kere teknobiyotik ten İmzamdaki kasayı aldım. Bi sorun yaşamadım.

Ayrıca İnventus biraz pahalı değil mi hocam?
  • Renk-ışık güzel uyumlu olmuş
  • arycanda66 kullanıcısına yanıt
    Valla bilmiyorum ama inventustan sorunsuz alışveriş yapanlar var.Daha doğrusu sorunlu alışweriş yapanı görmedim inventusta....
  • Ledler görünmemeli. Göz aldığı için bir süre sonra açmak bile istemeyeceksin. Kırmızı ile yeşil uyumlu değil. LED mümkünse tek renk veya en fazla tek renk+UV şeklinde seçilmeli. Kasanın içindeki kablo ve borular düzensiz. Konu başlığın da fazla iddialı olmuş pro'luk bir durum yok burda senden büyük allah var Şaka bir yana pro olmak için daha epey bir iş var. Bir diğer eleştiri de yapım aşamalarının resimleri yok, sadece sergi olunca saygınlık puanların epey azalır. Dürüstlüğünü sorgulamıyorum ama yabancı forumlardan resim indirip buraya kendi yapmış gibi yükleyen elemanların da olduğunu göz önünde bulundurursan seni "iş üstünde" görürsek ustalığa biraz daha yaklaştığını söyleyebiliriz.

Emeğine sağlık, seni yeni çalışmalarda görmeyi umuyoruz.

• thunderwatcher kullanıcısına yanıt
    İyi günler.

Öncelikle kasalar tamamen yokluk içinde yapıldı.Tamamen kendi hayal gücümüzle.Parça mı gerekti.Acaba bunu şuraya nasıl uydururuz gibi.Diğer yandan yurt dışında yapılan modlar her türlü imkanın içinde yapılıyor.Veya yurt içinde çok yüksek maaliyetler vererek yapılabiliyor.Tabi parçaları bulmak da bir sorun.

NeoTrinity'nin Led konusunda kasanın yönü ile ilgili bir sorunu var.Mecburen masaya paralel duruyor.Çünkü o masada 2 tane pc var.Diğer taraftan benim kullandığım Corsair Air 540 normal masa düzeninde olduğu için ledler gözükmüyor.Zaten gözükmesin diye öne ve sadece yukarıya takıldı, alt ve arkada yok.

Diğer taraftan arkadaşın yeşil led fantazisi tamamen Nvidia ile ilgili.Normalde ana renk kırmızı ve boruların hemen üstünde aslında UV var.

Saygınlık ve dürüstlük konusunda umarım aşağıdaki resim sizi ikna eder.Şu anı anlatıyor.

Saygılar...

• trktlh kullanıcısına yanıt
    İyi günler.

Kasayı sanalmarketim.com'dan aldım yaklaşık 1 ay oldu.Şuan sanırım stoklarda yok.Ama siparişle getirtilebilir.

Diğer yandan eğer sıvı soğutma düşünüyorsanız Graphite 600t white almanızı tavsiye etmem.Kasanın güzelliğine diyecek bir şeyim yok.Ama Corsair H100 ve benzeri çözümlerin bile montajı sıkıntılı.Carbide Air 540 ise önde 360 lık ve üstte 240 lık radyatör desteği sunuyor.Eğer ekran kartı çok uzun değilse veya onu da sıvı soğutma sistemine katarsanız.Tüm radyatörlere çift yönlü fan takabilirsiniz.Ben reservuar ve pompayı arkada güç kaynağının üzerine koydum.

Öndeki kablo ve hortum trafiği azalmış oldu.Ama arka tarafın bir elden geçmesi gerekiyor.

Umarım size faydalı olmuştur.

Saygılar...

• Emeğe saygıda kusur etmeyiz asla. Ancak özellikle ustalık iddiasıyla bir çalışma yapılıyorsa mutlaka yapım aşamaları detaylı olarak gösterilmek zorundadır. Ayrıca mod ustası olan biri için 2 ledi gizlemek o kadar da zor olmamalı. Bunu sağlamak için birden fazla seçenek var. Bu forumda güzel çalışmalar, yaptığı işten zevk alan ustalar görünce hepimiz mutlu oluyoruz. Soru işaretleri olmasın ki olayı farklı mecralara kaydırmak isteyenlere fırsat kalmasın. O zaman sizin ustalık iddiasında bulunmanıza gerek kalmadan biz "eline sağlık usta!" deriz zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • thunderwatcher kullanıcısına yanıt
    Tekrar Merhaba.

Açıkçası bir hafta içinde 4 farklı kasaya mod yapmaya çalışınca resim çekecek vaktimiz olmadı.

1.Cooler Master Haf 912 Advanced + Thermaltake Frio
    2.Enermax Chakra + Corsair H110
    3.Aerocool Xpredator + Cooler Master Eisberg 240 Prestige + Ek Full Nikel (Custom)
    4.Corsair Air 540 + Ek Supreme HF (Custom)

Ama haklısınız soru işareti kalmaması gerek.Arkadaşın da pro tabiri aslında kendince güzel bir şeyler yaptığını düşünmesiyle ilgili.Dediğim gibi bu yoklukta bunu yapabiliyorsak olsa kim bilir neler yaparız diye düşündük.

Led konusunda gelişim gösterilebilir.

Saygılar...
  • Yeni çalışmalarınızda bol resim bekliyoruz o zaman Özellikle ihtiyacı olan arkadaşlara yol gösterebilecek bu tür çalışmalar sadece sergilik değil rehberlik olmalı. Elinize sağlık ve iyi günlerde kullanın.
  • Güzel bir mod olmuş.Elinize sağlık.Güç kaynağıda güzel fikir

• Çok hoş olmuş.
  • NeoTrinity kullanıcısına yanıt
    sanki jenaratör kutusu

• Tebrik ederim. Güzel işçilik çıkarmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeoTrinity

.

Corsair Carbide HafMaster
    Aero Cool Predator NeoTrinity

Arkadaşlar iyi kötü fikir verici mesajlarınızı bekliyoruz.

.

.

Desene dostum ...
    Corsair dağı, yeni bir fare daha doğurmuş... 900D den ders almamış daha...

http://forum.donanimhaber.com/m_83061008/tm.htm

bu kadar büyük firmanın bukadar büyük hatalar yapması....

eeeeeee... firma büyük olunca hataları da büyük oluyor anlaşılan.

kendine de hemen pro falan deme, senden daha büyük CORSAİR var. CASE PRO olarak..

bunu çok güzel ortya koyduğun için tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arg-ist -- 19 Kasım 2013; 9:05:53 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.