Şimdi Ara

Artık Firefox'tan memun değilim! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
2.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuan tekrar test ediyorum firefox 15'i biraz ilerleme gördüm ama hala sekme sayısı artıp belli bir süre sonra fazla resimli(örneğin facebook) bir sekmeye tıklayınca yalpalıyor. Şu saçma sapan şeyi bir düzeltemediler ya.
  • Bir video çekip koysanıza bizde görmüş olasak nasıl saçmaladığını. Henüz bizde bu tip saçmalamalar olmadı da hiç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bestanden

quote:

Orijinalden alıntı: z123456

Firefox 14 ten sonra kendini düzeltmeye başladı..iyiye işaret.. buna paralel olarak chrome un yeni versiyonlarında flash player çökmesi gibi sorunlar yaşamaya başladım..

firefox bence de çok iyi ama sırf arama çubuğuna yazınca googleda arama yapar gibi önerileri gösterdiği için chrome kullanıyorum

Firefox'un adres satırından arama özelliği özelleştirilebiliyor. Örneğin ben Google için g, Yandex için y, IMDb için i gibi harfler tanımladım aramalarım çok daha basit oluyor. Anlık arama yapabilmesi için de bir eklenti kullanılabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Bir video çekip koysanıza bizde görmüş olasak nasıl saçmaladığını. Henüz bizde bu tip saçmalamalar olmadı da hiç.

Olay videoda anlatılacak bişey olsa durmam, çeker yollarım. Basitçe tekrar anlatayım:

Örneğin 2 sekme açtınız. Birinde facebook hesabınız, diğerinde de forum.donanımhaber açık. forumda daha çok text, nadir olarak da resim var. Facebook'ta bol miktarda görsel var. Burası tamam.

Forumda bir konu ilginizi çekti 5 dakika yazılanları okudunuz. O sırada facebook'tan bildirim geldi. Siz de facebook sekmesine tıkladınız. Ama o da ne? Firefox 1-2 saniye kadar kendine gelemedi. Ardından facebook sayfasını açtı.

Sanırım anlatabildim. Yani sekmeler arası geçişte problem var. Bir de işin garibi "5 dakika yazılanları okudunuz." kısmı çok önemli. Çünkü belli bir süre geçmeden hızlıca sekmeleri dolaşabiliyorsunuz ama böyle 5dk 10dk bekleyip facebook sekmesine tıkladığınızda firefox yalpalıyor, topallıyor...

5 dakika beklemek yerine Seçenekler>Gelişmiş>Ağ>Ön Belleğe Alınmış Web İçeriği bölümündeki "Şimdi Temizle" butonuna basıp da facebook'a geçerseniz yine aynı yalpalama.... Otomatik ön bellek yönetiminde problem mi var acaba diyerekten devre dışı bıraktım. Ardından tekrar 5 dakika bekledikten sonra facebook'a tıkladım ama değişen bişey yok yine yalpalama..

• quote:

Bir video çekip koysanıza bizde görmüş olasak nasıl saçmaladığını. Henüz bizde bu tip saçmalamalar olmadı da hiç.

Bir de sanki ben yalan söylüyormuşum gibi yazmışsın hiç beğenmedim şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

quote:

Bir de sanki ben yalan söylüyormuşum gibi yazmışsın hiç beğenmedim şahsen.

Yok siz yanlış anlamışınız. Bu tip sorunlar genelde ya kullanıcı hatası ya da işletim sistemi saçmalaması sebebi ile oluyor. Genelde de firefox suçlu ilan ediliyor. Ben o mesajı attığımdan beri(2 saatir) yaklaşık 17 sekme ile dediğiniz şeye denk gelmeye çalışıyorum ama malesef henüz gelemedim. Netice olarak bir problem yok. Hatta 3 tane ayrı facebook açık.

Şimdi gerçekten böyle bir durum olsa evet var deriz, mozillladan maaş almıyoruz neticesinde. Ama bir kullanıcıya bişey denk geliyor, olay farklı anlaşılıyor. Ben size söyleyim, ya cihazınızdaki güç yönetimi 5 dk içinde düşük güce geçiyor, bir daha da adam olmuyor. Ya bir eklentiniz problemli, ya AV kullanıyorsanız onda bir problem var, ya java nız güncel değil. Aklıma gelenler bunlar.

Belki benim konuyu az çok biliyorsunuzdur, zaten imzamda var. Son sayfada 16.0 beta sürümünün çok fazla CPU kullandığı, sayfa yüklenene kadar kasıldığından bahsediliyordu ki, sorunun ad-block-plus ın 2.1.1 versiyonundan kaynaklı olduğunu tespit ettik. 2.1.2 güncelledik sorun düzeldi. Sırf bu sebepten arkadaş 6.0 versiyonunu kullanıyordu FF'un. Sebep uyumsuz eklenti çıktı ama. Eklentinin listenizde var olması ve çalışıyormuş gibi gözükmesi, bellek ve cpu lag larına yol açmayacak anlamına gelmez.

Bunları dikkate alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2smoke -- 12 Eylül 2012; 19:46:13 >

• quote:

Yok siz yanlış anlamışınız. Bu tip sorunlar genelde ya kullanıcı hatası ya da işletim sistemi saçmalaması sebebi ile oluyor. Genelde de firefox suçlu ilan ediliyor. Ben o mesajı attığımdan beri(2 saatir) yaklaşık 17 sekme ile dediğiniz şeye denk gelmeye çalışıyorum ama malesef henüz gelemedim. Netice olarak bir problem yok. Hatta 3 tane ayrı facebook açık.

Şimdi gerçekten böyle bir durum olsa evet var deriz, mozillladan maaş almıyoruz neticesinde. Ama bir kullanıcıya bişey denk geliyor, olay farklı anlaşılıyor. Ben size söyleyim, ya cihazınızdaki güç yönetimi 5 dk içinde düşük güce geçiyor, bir daha da adam olmuyor. Ya bir eklentiniz problemli, ya AV kullanıyorsanız onda bir problem var.

Bilgisayarı öylesine kullanan biri değilim. Kullandığım programları ve işletim sistemimi sürekli güncellerim. Belli aralıklarda defragment işlemi yaparım. Virüs taraması yaparım. Herşey normal tıkırında çalışıyor. Firefox haricinde.. O kadar sekme açıp da denk gelmemenize çok şaşırdım. Halbuki ben denediğim herhangi bilgisayarda hemen karşılaşıyorum. Yani böyle olunca bilgisayarıma da suç bulamıyorum. Eklenti olayına gelecek olursak "acaba" dediğimden dolayı firefox'u sıfırdan kurdum ve üzerine herhangi bir eklenti yapmadım, standart ayarlarda çalışıyor. Güç yönetimi demişsiniz ne yazık ki bu da olmadı masaüstü pc kullanıyorum. AV? Anti virüsüm Avast! Free Edition hemen hemen 4 yıldır kullandığım, kullanmaktan zevk aldığım, işime gücüme karışmayan ortalama güvenlik sağlayan tavsiye ettiğim bir anti virüs programıdır. Neden şimdi sorun çıkarmaya başlasın ki? (Bu arada 4 yıldır format atmadığımı falan ima etmiyorum yanlış anlaşılmasın.)

Saydığınız tüm -olabilir-lerin olmadığını açıkladım ve dediğim gibi başka bilgisayarlarda da denedim ve değil 2 saat, kullanmaya başladığım andan itibaren bu performans düşüklüğü bariz hissediliyor.

• İlginç gerçekten, ne diyebilirim ki.
  • quote:

quote:

Olay videoda anlatılacak bişey olsa durmam, çeker yollarım. Basitçe tekrar anlatayım:

Örneğin 2 sekme açtınız. Birinde facebook hesabınız, diğerinde de forum.donanımhaber açık. forumda daha çok text, nadir olarak da resim var. Facebook'ta bol miktarda görsel var. Burası tamam.

Forumda bir konu ilginizi çekti 5 dakika yazılanları okudunuz. O sırada facebook'tan bildirim geldi. Siz de facebook sekmesine tıkladınız. Ama o da ne? Firefox 1-2 saniye kadar kendine gelemedi. Ardından facebook sayfasını açtı.

Sanırım anlatabildim. Yani sekmeler arası geçişte problem var. Bir de işin garibi "5 dakika yazılanları okudunuz." kısmı çok önemli. Çünkü belli bir süre geçmeden hızlıca sekmeleri dolaşabiliyorsunuz ama böyle 5dk 10dk bekleyip facebook sekmesine tıkladığınızda firefox yalpalıyor, topallıyor...

5 dakika beklemek yerine Seçenekler>Gelişmiş>Ağ>Ön Belleğe Alınmış Web İçeriği bölümündeki "Şimdi Temizle" butonuna basıp da facebook'a geçerseniz yine aynı yalpalama.... Otomatik ön bellek yönetiminde problem mi var acaba diyerekten devre dışı bıraktım. Ardından tekrar 5 dakika bekledikten sonra facebook'a tıkladım ama değişen bişey yok yine yalpalama..

firefox sürümünü kullanın ve memoryfox ile birlikte kullanın.

Eğer sisteminiz 32 bit ise ve nightly gibi sürümleri kullanıyorsanız bu sürümler fazla ram yediğinden dolayı kasma sorunu yapabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: CoDeR006

Eğer sisteminiz 32 bit ise ve nightly gibi sürümleri kullanıyorsanız bu sürümler fazla ram yediğinden dolayı kasma sorunu yapabilir.

- "Firefox sürümünü kullanın" ???

- Sistemim 32bit yakında 64bit kuracağım. Şuan için yapılabilecek birşey yok.

- Nightly niye kullanayım final sürümü dışında kullanmam.

- memoryfox... deniyeceğim.

- 4gb(3.5gb => 32bit) ram var bilgisayarımda. Programın ram konusunda sıkıntı çektiğinden emin değilim
  • quote:

quote:

- "Firefox sürümünü kullanın" ???

- Sistemim 32bit yakında 64bit kuracağım. Şuan için yapılabilecek birşey yok.

- Nightly niye kullanayım final sürümü dışında kullanmam.

- memoryfox... deniyeceğim.

- 4gb(3.5gb => 32bit) ram var bilgisayarımda. Programın ram konusunda sıkıntı çektiğinden emin değilim

Yani firefoxun aurora , nightly gibi sürümleri var o sürümleri değil, kendi normal sürümünü kullanın demek istedim.
    Bir de şunları deneyin:
     Artık Firefox'tan memun değilim!

otomatik önbelleği yönetimini devre dışı bırak diyip mb ı 0 olarak ayarlayın. Sonra uygula(tamam, kapat vs.) diyip kapatın..

• quote:

quote:

Şimdi gerçekten böyle bir durum olsa evet var deriz, mozillladan maaş almıyoruz neticesinde. Ama bir kullanıcıya bişey denk geliyor, olay farklı anlaşılıyor. Ben size söyleyim, ya cihazınızdaki güç yönetimi 5 dk içinde düşük güce geçiyor, bir daha da adam olmuyor. Ya bir eklentiniz problemli, ya AV kullanıyorsanız onda bir problem var.

Bilgisayarı öylesine kullanan biri değilim. Kullandığım programları ve işletim sistemimi sürekli güncellerim. Belli aralıklarda defragment işlemi yaparım. Virüs taraması yaparım. Herşey normal tıkırında çalışıyor. Firefox haricinde.. O kadar sekme açıp da denk gelmemenize çok şaşırdım. Halbuki ben denediğim herhangi bilgisayarda hemen karşılaşıyorum. Yani böyle olunca bilgisayarıma da suç bulamıyorum. Eklenti olayına gelecek olursak "acaba" dediğimden dolayı firefox'u sıfırdan kurdum ve üzerine herhangi bir eklenti yapmadım, standart ayarlarda çalışıyor. Güç yönetimi demişsiniz ne yazık ki bu da olmadı masaüstü pc kullanıyorum. AV? Anti virüsüm Avast! Free Edition hemen hemen 4 yıldır kullandığım, kullanmaktan zevk aldığım, işime gücüme karışmayan ortalama güvenlik sağlayan tavsiye ettiğim bir anti virüs programıdır. Neden şimdi sorun çıkarmaya başlasın ki? (Bu arada 4 yıldır format atmadığımı falan ima etmiyorum yanlış anlaşılmasın.)

Saydığınız tüm -olabilir-lerin olmadığını açıkladım ve dediğim gibi başka bilgisayarlarda da denedim ve değil 2 saat, kullanmaya başladığım andan itibaren bu performans düşüklüğü bariz hissediliyor.

Hocam dedigin durum bendede var ilk kurdugunda cok guzel kaymak gibi calisiyor kullaniyosun ama bir sure sonra agirlasmaya basliyor akiciligi kaybediyor.Firefox yerine waterfox yukledim bu daha uzun sure dayaniyor . 64 bit bu epeyide kararli calisiyor.

Crome diger tarayicilarin epeyi onunde kullanim rahatligi olarak.

• quote:

Bu arada firefox için mouse kısayolu eklentisinin adını verebilirmisiniz

Arkadaşım eklentiyi buldum

fire gestures diye aratırsan çıkıyor.
    benim firefox da başlangıçta hata veriyor bu eklenti ama bir dene, ben ubuntuda denediğim için olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öner

quote:

Bu arada firefox için mouse kısayolu eklentisinin adını verebilirmisiniz

Arkadaşım eklentiyi buldum

fire gestures diye aratırsan çıkıyor.
    benim firefox da başlangıçta hata veriyor bu eklenti ama bir dene, ben ubuntuda denediğim için olabilir.

Denedim çalıştı teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate
    Hocam dedigin durum bendede var ilk kurdugunda cok guzel kaymak gibi calisiyor kullaniyosun ama bir sure sonra agirlasmaya basliyor akiciligi kaybediyor.Firefox yerine waterfox yukledim bu daha uzun sure dayaniyor . 64 bit bu epeyide kararli calisiyor.

quote:

Yani firefoxun aurora , nightly gibi sürümleri var o sürümleri değil, kendi normal sürümünü kullanın demek istedim.
    Bir de şunları deneyin:
    otomatik önbelleği yönetimini devre dışı bırak diyip mb ı 0 olarak ayarlayın. Sonra uygula(tamam, kapat vs.) diyip kapatın..

CoDer006 yardımların için teşekkürler. Dediğin şekilde kutucuğa tik atıp 0mb yaptıktan sonra firefox bariz bir şekilde kendini toparladı. Ama chrome'daki akıcılığa alıştığımdan sekmeler arası geçiş yaparken yine küçük küçük hissettirdi bana. Yine de kabul edilebilir bir duruma geldi tarayıcı. Tabi keşke yazıma olumlu devam edebilseydim. Edemiyorum çünkü sadece 3 sekme kullanmama rağmen belirsiz bir nedenden dolayı firefox yanıt vermedi sonra verdi gibi oldu tekrar gitti ve 2 kere daha böyle git gel yapınca ben de firefox sayfasını artık kapatmam gerektiğine karar verdim. Sorun belki kullanıcıdan dolayı belki bilgisayardan belki de firefox'un kendi sorunlu herneyse kaynağı önemli değil. Nasıl çözerim onu da umursamıyorum. Sorunsuz bir şekilde çalışan ve beni yeterince tatmin eden bir chrome varken sorunlu donup duran ve kağnı gibi çalışan firefox'u tamir etmeye, performanslı hale getirmeye çalışmayacağım.

Size firefox'un yanıt vermediğini göstermek için için ss almaya çalıştım ama beceremedim neyse. Zaten inanmak gibi bir zorunluluğu yok kimsenin :) Ben yoluma chrome'la devam edeceğim. Yardım denemeleriniz için teşekkürler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

quote:

Bir de şunları deneyin:

CoDer006 yardımların için teşekkürler. Dediğin şekilde kutucuğa tik atıp 0mb yaptıktan sonra firefox bariz bir şekilde kendini toparladı. Ama chrome'daki akıcılığa alıştığımdan sekmeler arası geçiş yaparken yine küçük küçük hissettirdi bana. Yine de kabul edilebilir bir duruma geldi tarayıcı. Tabi keşke yazıma olumlu devam edebilseydim. Edemiyorum çünkü sadece 3 sekme kullanmama rağmen belirsiz bir nedenden dolayı firefox yanıt vermedi sonra verdi gibi oldu tekrar gitti ve 2 kere daha böyle git gel yapınca ben de firefox sayfasını artık kapatmam gerektiğine karar verdim. Sorun belki kullanıcıdan dolayı belki bilgisayardan belki de firefox'un kendi sorunlu herneyse kaynağı önemli değil. Nasıl çözerim onu da umursamıyorum. Sorunsuz bir şekilde çalışan ve beni yeterince tatmin eden bir chrome varken sorunlu donup duran ve kağnı gibi çalışan firefox'u tamir etmeye, performanslı hale getirmeye çalışmayacağım.

Size firefox'un yanıt vermediğini göstermek için için ss almaya çalıştım ama beceremedim neyse. Zaten inanmak gibi bir zorunluluğu yok kimsenin :) Ben yoluma chrome'la devam edeceğim. Yardım denemeleriniz için teşekkürler.

zaten burdan firefox u tamir edemeyiz zaten adamlar aylarca calisiyolar yeni yeni surum cikariyolar genede olmuyor.

• quote:

Bak siz bir SS i alamamışınız, ben 5 dk lık video çektim sizin için. Sonucu videoyu izledikten sonra kendiniz çıkarın. Sizce firefox ta gerçekten bir sorun varmı ?, eğer varsa herkes de olması gerekmez mi ?. Ne dersin ? Tabi şimdi burda yine yanlış anlaşılıp konu farklı yerlere kaymaz umarım. Bana bir arakdaşım böyle bir video gösterse bu beni düşünmeye sevk eder, hata nerde diye. !! Bence sizde öyle yapın. Ha yok ben chorme kullanrım diyorsanız da o da sizin tercihiniz, diyecek bişey yok. Tabi bu videodan sonra hala firefox'un kağnı gibi olduğunu düşünüyorsanız :)

Not olarak tam ekran video kayıt sebebiylen sistemde hafif kasıntılar olduğunu da lütfen unutmayalım.Ayrıca boyuttan kısmak için video 14fps ye düşürülmüştür. (İmzamdaki PC)

• quote:

Bak siz bir SS i alamamışınız, ben 5 dk lık video çektim sizin için. Sonucu videoyu izledikten sonra kendiniz çıkarın. Sizce firefox ta gerçekten bir sorun varmı ?, eğer varsa herkes de olması gerekmez mi ?. Ne dersin ? Tabi şimdi burda yine yanlış anlaşılıp konu farklı yerlere kaymaz umarım. Bana bir arakdaşım böyle bir video gösterse bu beni düşünmeye sevk eder, hata nerde diye. !! Bence sizde öyle yapın. Ha yok ben chorme kullanrım diyorsanız da o da sizin tercihiniz, diyecek bişey yok. Tabi bu videodan sonra hala firefox'un kağnı gibi olduğunu düşünüyorsanız :)

İlgine teşekkür ederim. Zahmet edip video çekmişsin. İzledim videoyu ve 2.40dk - 2.50dk arasına kadar o kadar sekmeyi dolaşıp (hızlıca değil aynen senin yaptığın gibi yavaşça normal olarak) facebook sayfasına döndüğün zaman net 1.5 saniye firefox'un kendine gelememesi lazımdı. En azından ben denediğimde meydana gelen bu. İlginç, videoda hiçbir kasma vesaire göremedim ve biraz kıskandım bende firefox niye böyle çalışmıyor diye :)

Bu arada sistemim de basitçe şöyle:

Core 2 Duo E8200 @ 2.66 GHz

Geforce 8600 GT Super 1GB

2x2GB DDR2 RAM

Windows 7 Professional SP1 (32-bit)

Gördüğün gibi donanımsal bir sıkıntım yok.

quote:

Sizce firefox ta gerçekten bir sorun varmı ?, eğer varsa herkes de olması gerekmez mi ?. Ne dersin ?

Tabi ki öyle olmalı. Başka bilgisayarda da denediğimi tekrar belirtmek isterim. Abim de benim gibi firefox'un yavaş olmasından ve bazen yanıt vermemesinden yakınıyordu. Fırsatım olunca kontrol ettim ve gördüm ki aynı sorunlar abimin dizüstü bilgisayarında da mevcut. Peki sence bu bir tesadüf mü? Benzer (yazılmsal veya donanımsal) sorunlar benim masaüstü bilgisayarımda ve abimin laptobunda aynı zamanda ortaya çıkması. Ayrıca tekrar belirteyim firefox'un varsayılan ayarları üzerinde herhangi bir değişikliğie gitmedim hiçbir zaman. Önerileriniz üzerine tüm eklentiler kaldırdım. Zaten alpha, beta vs... sürümler kullanmam. Bunları önceki mesajlarımda da söylemiştim. Benim aklıma gelenler bunlar. Yine de başarılı olamadık. Forumdaki ilgili arkadaş çektiği video ile beni düşünmeye sevk etti. Ben de düşündüm. Ama hata göremiyorum malesef. Keşke olsa da düzeltsem. Firefox'u kullanmayı tercih ederim. Ama elimden birşey gelmiyor.

quote:

Tabi şimdi burda yine yanlış anlaşılıp konu farklı yerlere kaymaz umarım.

Hayır bu konuda bir problemimiz yok tabi :)

• appdata içindeki profil klasörünü tamamen sildinizmi hiç. O klasörü silmeden firefox u isterseniz 100 kere kurun bişey değişmiyecektir.
  • videoda bir "serhanacar.com" , bir "trf1.net", bir "turkiyef1.com" görünce yüzümde bir tebessüm belirdi :)
    bir an benim operanın hızlı erişimini açtım sandım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.