Şimdi Ara

Artık Firefox'tan memun değilim!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
0
Favori
2.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Firefox'u v2 olduğu zamandan beri severek kullanıyordum. Ama son birkaç sürümdür memnuniyetimi kaybettim. Çok yavaş ve çok kararsız çalışıyor. Sekmelerden Facebook'a tıkladığımda acayip kasıyor. Çoğu zaman "yanıt vermiyor" diyor ve 10 saniye sonra ancak sayfa geliyor. Bu eskden böyle değildi. Firefox işini bilirdi. Böyle basit basit sorunlarla uğraştırmazdi bizi.

Dediğim gibi v2'den beri Firefox kullanıyorum. Alışkanlık haline geldi. Chrome çok hızlı diyorlar. Her tarafta chrome reklamı var. Herhangi bir uygulama yüklerken az dikkat etmesem hemen her uygulama yanında chrome'da yüklemek istiyor. Aklımdan geçmiyor değil, acaba Chrome mu kursam, diye. Ama yıllardır Firefox'a alışmışım bırakamadım gitti.

Bu konuda bana katılan var mı? "Ben de senin gibiydim chrome'a geçtim. Hemen alıştım." vs vs diyen var mı? Düşünceleriniz paylaşın Firefox'u uzun süreli kulanıp chrome'a geçen arkadaşlar(chrome fanboy'lar uzak dursun) ne dersiniz, ne yapayım?

• 64 bitse makinan nightly yükle 64 bit farkı gor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

64 bitse makinan nightly yükle 64 bit farkı gor.

Malesef 32 bit kullanıyorum.
  • Bu arada o nightly sürümü ne zaman full sürüm olacak acaba? Merak ettim şimdi öyle farkı gör falan deyince.
  • Hepsini de yüklemeden deneyip kendin karar verebilirsin.

Google Chrome Portable:http://portableapps.com/apps/internet/google_chrome_portable

Mozilla Firefox, Portable Edition:http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

Opera, Portable Edition:http://portableapps.com/apps/internet/opera_portable

Maxthon Portable:http://portableapps.com/apps/internet/maxthon_portable

• firefox bendede cok problemli crome aldi basini gitti. bende eskiden beri kullaniyorum. 14 surumuyle flash hatasi sorunu basladi youtube disindaki butun sitelerde sorun cikariyor.Crome epeyi ilerisinde bana gore IE bile daha kararli calisiyor bende.
  • Yapacak bişey yok chrome'a geçtim. Şuan memnunum. Sekmeler arasında çok rahat ve akıcı geçişler yapabiliyorum. Yer imlerimi falan da Firefox'tan aktardım. Güzel oldu bakalım. :)

Tabi Firefox için hala üzülüyorum o ayrı.
  • Yeni sürümleri ile operaya olan özentilerini gösterdiler ve dedim ki madem öyle aslını kullanalım bari.Operadayım artık.Bazı güzel eklentiler için giriyorum firefoxa arada...
  • firefox ile ilgili sorunların varsa yine bu bölümde @2smoke 'un ince ayarlarını deneyebilirsin, faydası oluyor cidden.

Ama yok ben ff yi bıraktım artık diyorsan alternatifleri dene ve kendine uygun olanı bul.

Benim düşüncem ise şu yönde:
    chrome ile ie arasında bir fark göremiyorum ben.
    sadece chrome biraz daha hızlı ie ye göre ama bana göre hala bomboş bir tarayıcı.
    hiç bir ek özellik sunmuyor.
    opysa operada öyle değil, kurduğunda bir kullanıcının neredeyse bütün ihtiyaçlarını karşılayacak tüm özellikler var.
  • Bende eski bir Firefoxcuyum, ancak gecen hafta Chromeu yukledim inanin Firefox artik bana cekici gelmiyor. Chrome kullanmamakta o kadar direttim bir deneyim diye yukledim gercekten Firefoxa göre cok daha basarili.
  • 2005-2006 yılından beri hep Firefox kullanıyordum ama geçen aylarda bana yaşattığı bir sorun yüzünden mecbur silmek zorunda kaldım ve bu sırada da Chrome yükleyeyim dedim ki bir daha Firefox'a geri dönmedim, dönemedim.

Firefox candır canandır ama değişiklikte iyidir lakin Firefox'a ihanet etmiş gibi hissediyorum kendimi.
  • Benim bilgisayardaki firefox virüslü çıkmıştı. Chroma geçmekle doğru bir karar vermişsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firefoxu geliştirmek hepsinden daha güzel
  • Firefox eklentileri sayesinde çok kullanışlı ve güzel bir hal alıyor.Çökme sorunu olmasa daha da iyi olacak.Ama yinede en güzeli bence Firefox
  • firefox 3.0.3 sürümünden sonra gitgide kalitesini düşürdü. 3.5 ve 3.6 ya geçtikten sonra çökme habercisi sorunu ifrit ettiği için 3.0.3 te kaldım.
    sonraki flash player versiyonları 3.0.3 ü desteklemediğinden firefox 13.0 stable kurdum.

fakat Chrome kadar sağlıklı değil yeni firefox versiyonları.firefox 3.5 ve 3.6 dan sonra ağırlıklı olarak chrome kullanıyorum.Firefox kadar güzel eklenti desteği olsa chrome a komple geçerim.

Firefox'u hala çekici kılan tek şey vazgeçemediğimiz eklentileridir.yoksa şimdiki versiyonlarıyla kimsenin firefox kullanacağını zannetmiyorum.
  • Ben de chrome ' a geçtim artık.anlaşılmaz şekilde sayfaların yüklenmesinde bile bariz hız farkı var.
  • Firefox'u özelleştirebildiğim gibi Chrome'u özelleştiremiyorum. Firefox o yüzden bana göre daha işlevsel bir tarayıcı. Chrome sadece bastiliğiyle öne çıkan bir tarayıcı. O yüzden Firefox
  • quote:

Orijinalden alıntı: sosyalik

Firefox'u özelleştirebildiğim gibi Chrome'u özelleştiremiyorum. Firefox o yüzden bana göre daha işlevsel bir tarayıcı. Chrome sadece bastiliğiyle öne çıkan bir tarayıcı. O yüzden Firefox

Doğrudur. Özelleştirme anlamında firefox'a göre chrome bariz arkada kalıyor.

Ama performans mı kişiselleştirme mi diye sorarsan tabi ki performans.
  • Oyunlarım yüzünden firefox ve chrome olmuyor ne kadar kötü olsada ie demek zorundayım siz özelleştirme derdindesiniz:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pain*

Oyunlarım yüzünden firefox ve chrome olmuyor ne kadar kötü olsada ie demek zorundayım siz özelleştirme derdindesiniz:D

Ne tarz oyunlar bunlar? merak ettim :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.