Şimdi Ara

Artık Firefox'tan memun değilim! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
96
Cevap
0
Favori
2.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende ilginçtir donanımhaberdeki herhangi bir sayfayı açmaya çalıştığım zaamn 10-15 sn kilitleniyor. İstisnasız bu şekilde oluyor. Diğer sitelerde de bi 3-5 sn. kilitlenip açılmadan kendini edemiyor

Arkadaşımın dediği gibi çökme ve takılma problemlerini çözdüklerini iddia etseler de daha da fazlalaştı, bıracam bırakacam diyorm ama ihanet etmiş gibi hissediyorum kendimi.

Napmalı ben de büyük kararsızlık içindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

Merhaba.

Firefox'u v2 olduğu zamandan beri severek kullanıyordum. Ama son birkaç sürümdür memnuniyetimi kaybettim. Çok yavaş ve çok kararsız çalışıyor. Sekmelerden Facebook'a tıkladığımda acayip kasıyor. Çoğu zaman "yanıt vermiyor" diyor ve 10 saniye sonra ancak sayfa geliyor. Bu eskden böyle değildi. Firefox işini bilirdi. Böyle basit basit sorunlarla uğraştırmazdi bizi.

Dediğim gibi v2'den beri Firefox kullanıyorum. Alışkanlık haline geldi. Chrome çok hızlı diyorlar. Her tarafta chrome reklamı var. Herhangi bir uygulama yüklerken az dikkat etmesem hemen her uygulama yanında chrome'da yüklemek istiyor. Aklımdan geçmiyor değil, acaba Chrome mu kursam, diye. Ama yıllardır Firefox'a alışmışım bırakamadım gitti.

Bu konuda bana katılan var mı? "Ben de senin gibiydim chrome'a geçtim. Hemen alıştım." vs vs diyen var mı? Düşünceleriniz paylaşın Firefox'u uzun süreli kulanıp chrome'a geçen arkadaşlar(chrome fanboy'lar uzak dursun) ne dersiniz, ne yapayım?

kardeşim bu aralar flash player güncellemesi geldi. özelliklerinde firefox'a yönelik güncelleme yazıyordu. bir bak derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Autobus2010
    kardeşim bu aralar flash player güncellemesi geldi. özelliklerinde firefox'a yönelik güncelleme yazıyordu. bir bak derim.

firefox 15 çıkmış ama yorumlar hiç iyi değil insanlar hala donduğundan bahsetmişler..

sanırım bir süre daha chrome'da kalacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

quote:

Orijinalden alıntı: Autobus2010

firefox 15 çıkmış ama yorumlar hiç iyi değil insanlar hala donduğundan bahsetmişler..

sanırım bir süre daha chrome'da kalacağım

Her tarayıcıda donuyor diye şikayetler oluyor. Ben Firefox'u 4. sürümünden beri kullanıyorum RAM kullanımı ve donma konularında yol kat etti. Ağır içerik içeren çok fazla sekme açmadığım sürece donmuyor. O sekmeleri Chrome'da açınca Chrome da donar zaten...
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rob dö şambır -- 30 Nisan 2013; 13:42:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rob dö şambır

yıllardır yapıyorlar: ekleyecek kayda değer özellik olmayınca yeni sürümle birşeyleri bozuyorlar, sonra kullanıcılarda bir beklenti yaratıp onu tamir edince "hah, yavaş yavaş her sürümle daha iyi oluyor" hissine gark ediyorlar.
    1.0'dan beri Firefox kullanırım bu donma, yavaşlama sorunları defalarca oldu, sonra tamir ettiler. hep aynı kısırdöngü.

Neyi bozuyorlar gelecek sürümde? Zaten kullanıcı kaybeden bir tarayıcı değişiklik olsun diye donma sorununu mu çıkaracak yeni sürümünde? 6 haftada bir kayda değer yenilik de bekleyemeyiz zaten.
  • Bu donma başka birşey ya. Benim makinemden midir diye tahmin ediyordum ki benim makineme denk sayılan başka bir PC'de firefox kullandıktan sonra anladım ki firefiox'tan kaynaklıymış ve Firefox 15'i de denedim geçen gün, hala aynı performans olarak hiçbir gelişme yok. Yazık... Firefox benim en sevdiğim tarayıcıydı.
  • firefox daha fazla ram kullaniyor yilardir firefox kullanicisi ve destekcisi olarak uzulerekte olsa chroma gecis yaptim ve cok memnunum elveda firefox

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumlecomagi -- 5 Eylül 2012; 22:43:15 >
  • @2smoke'un ince ayarlarını deneyin.
    Yine memnun kalmazsanız yeni opera 12.02 sürümünü deneyin. Bu sürüm çok stabil.

• 6 ay kadar chrome kullandım. Başlangıçta akıcı ve hızlı gidiyordu. Bazı sayfalarda problem göstermeye başlayınca 3-4 ay önce tekrar Firefoxa döndüm.
    Yani anlyacağınızı hız herşey değil.
    Sorunların çoğu flash playerden kaynaklanıyor. Flashblock ile idare etmeye çalışıyorum.
  • FİREFOXLA İLGİLİ SORUN YAŞAYAN ARKADAŞLAR KONUYA LÜTFEN

http://forum.donanimhaber.com/m_53183389/mpage_1/f_/key_//tm.htm#53183389

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiyahLimm -- 7 Eylül 2012; 0:27:44 >
  • 15.0 sürümünü denedim, kasıyor biraz.
    6.0 a geçtim çok hızlı
  • Suan İE9 bile fırefoxtan iyi durumda chrome en stabil çalışan ve en hızlısı , tabı bana göre

• Aynen bende çok eskiden firefox kullanıyordum senin gibi ama şimdi yüklüyorum iyice fos olmuş kasılma akıcı değil sonra chrome baktım tam dediğim istediğim tam bana karşılık veriyordu ama bir süre sonra kararsız olmaya başladı beklemeye başlamalar filan canımı sıktı bide idm ile problemli çalışması çileden çıkardı dedim son ümit Opera ve chromeden daha iyi ama alışması zor oldu acayip akıcı ve hızlı opera kullanım tekniklerini öğrenirsen süper şuan operadayım ilerde sorun yaratacağını düşünmüyorum şiddetle tavsiye edilir
  • operanın mouse kısa yolları, hızlı erişim özelliği, "bununla ara" özelliği, dinamik olmayan linklere bile "web sayfasına git" özelliği sayesinde direk gitmesi.
    bir sürü özellik sayabilirim size.
    operaya bir kez alıştınız mı bırakmak çok zor geliyor.
    ayrıca diğer tarayıcılardaki "eklenti" muhabbetine de güler hale geliyorsunuz... çünkü operada bunlara gerek bile yok
  • şu an chrome kullanıyorum ve memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocket1989

şu an chrome kullanıyorum ve memnunum

Firefox öneririm
    quote:

Orijinalden alıntı: Öner

operanın mouse kısa yolları, hızlı erişim özelliği, "bununla ara" özelliği, dinamik olmayan linklere bile "web sayfasına git" özelliği sayesinde direk gitmesi.
    bir sürü özellik sayabilirim size.
    operaya bir kez alıştınız mı bırakmak çok zor geliyor.
    ayrıca diğer tarayıcılardaki "eklenti" muhabbetine de güler hale geliyorsunuz... çünkü operada bunlara gerek bile yok

Opera hızlı olabilir vs. fakat güvenli olduğunu söyleyen ünlü bir kişi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoDeR006 -- 8 Eylül 2012; 11:30:54 >

• Opera defalarca en güvenli tarayıcı seçildi.

• quote:

Opera defalarca en güvenli tarayıcı seçildi.

Mehmet İshak Telli güvenlik için antivirüs ve firefox kullanın diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoDeR006

quote:

Opera defalarca en güvenli tarayıcı seçildi.

Mehmet İshak Telli güvenlik için antivirüs ve firefox kullanın diyor.

ona bakarsan google de "internette güvenli gezinti için chrome kurun" diyor.
    ben koskoca google a mı inanayım MİT'e mi?

ama microsoft yalakası ve ciddi opera düşmanı olan chip bile bir zaman yaptığı haberde en güvenli tarayıcı olarak operayı göstermişti.
    biz "kıyamet alameti" falan demiştik o günler.

eğer o haberleri bulabilirsem buraya eklerim ama sonuçta burda kimse sidik yarışına girmek gibi bir düşünceye sahip değil.
    opera 8 zamanından beri (2001 gibi bir zaman) kullanırım ve son 6 senedir aralıksız opera kullanıyorum.
    hiç bir güvenlik sıkıntısı yaşamadığım gibi antivirüs de kullanmam.
    sürekli banka siteleri ile haşır neşirim. yani eğer opera güvenli olmasaydı bunun acısını eninde sonunda yaşardım.
    kaldı ki zararlı olabiliecek bir site olduğunda uyarı veriyor.

her neyse kullanan kişi kendine en uygun gördüğü tarayıcıyı kullansın ancak bu güne kadar güvenlik sebebiyle en iyi diye lanse edilen operayı "güvenli değil" gibi bir ibareyle suçlamak çok komik.

chrome biraz daha hızlı operadan bu gerçek.
    operaturkiye.net de yapılan testlerde de chrome biraz daha hızlı olduğu söylendi ama operanın kullanım kolaylığı+güvenliği+kişiselleştirilmesi vs. bunlar sebebiyle daha kullanışlı.
    sonuçta kimse 15 milisaniyelik bir hız farkını hissetmez, burdan bir kar elde edemez, ancak bir hızlı erişim , bir klavye kısayolu ciddi oranda kar sağlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.