Şimdi Ara

Arkadaşlar İnfaz ve Koruma Memuruyum Sorularınızı Yanıtlayabilirim (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
356
Cevap
4
Favori
41.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben de bir cevap verme geregi hissettim. Mesleginiz statunuz ne bilmiyorum. Acaba toplumda hükümlu veya dezavantajli kesimle ilgili ne kdr bilgilisiniz onu da bilmiyrm. Isim geregi rehabilitasyon, sosyal hizmetler, denetmli serbestlik vb. alanlarla ve bu alandali kuruluslarla ilgili az cok bilgim tecrubem var. Konu sahibi arkadasin anlattiklarinin altina imzami atarim, %95 orani da dahil buna. Cunku personel, sistem, fiziki sartlar vs. hepsi insan haklari cercevesinde tekrar gozden gecirildi ve bundan snraki politikalar da buna yonelik. Zaten ulkemizdeki lisans mezunu issiz sayisi da bi hayli cok oldugu icin ozellikle adalet bakanliginsa katip mubasir infaz koruma memuru gbi meslek gruplarinda artik egitim duzeyi cok yuksek. Buna bagli olarak da bu kurum kuruluslar daha duzenli hale geliyor. Onceden goreve baslamis veya karakteri bozuk personellerden curuk elma diyebileceklerimiz elbette vardir bu doktorda da var hakimde de polisde de. Cezaevinde ikm olan cok yakin bir tanidigim da var kendisi ahlakli durust tam bir musluman, aile adami diyebilecegim bi kisi. Yani ikm artik normal bi memur gibi gorulmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• pembe oda hakkında bilgi verir misin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    Hocam cezaevlerindeki mahkumlar arasında şiddet olayları oluyor mu, oluyorsa ne sıklıkta oluyor? Mahkumların kendi aralarında kavga etmesinin cezai müeyyidesi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: trivela67

Hocam ben de bir cevap verme geregi hissettim. Mesleginiz statunuz ne bilmiyorum. Acaba toplumda hükümlu veya dezavantajli kesimle ilgili ne kdr bilgilisiniz onu da bilmiyrm. Isim geregi rehabilitasyon, sosyal hizmetler, denetmli serbestlik vb. alanlarla ve bu alandali kuruluslarla ilgili az cok bilgim tecrubem var. Konu sahibi arkadasin anlattiklarinin altina imzami atarim, %95 orani da dahil buna. Cunku personel, sistem, fiziki sartlar vs. hepsi insan haklari cercevesinde tekrar gozden gecirildi ve bundan snraki politikalar da buna yonelik. Zaten ulkemizdeki lisans mezunu issiz sayisi da bi hayli cok oldugu icin ozellikle adalet bakanliginsa katip mubasir infaz koruma memuru gbi meslek gruplarinda artik egitim duzeyi cok yuksek. Buna bagli olarak da bu kurum kuruluslar daha duzenli hale geliyor. Onceden goreve baslamis veya karakteri bozuk personellerden curuk elma diyebileceklerimiz elbette vardir bu doktorda da var hakimde de polisde de. Cezaevinde ikm olan cok yakin bir tanidigim da var kendisi ahlakli durust tam bir musluman, aile adami diyebilecegim bi kisi. Yani ikm artik normal bi memur gibi gorulmeli.

• Aile görüş odası onun ismi, durumlarına göre belli bir evlilik süresine sahip hükümlüler 3 ayda bir kez faydalanabiliyor.
  • Merhaba,

Ocak ayında alımlar olacak. Başvurmayı düşünüyorum. Merak ettiğim mülakatlarda ne soruyorlar.
  • huseindemir H kullanıcısına yanıt
    Ara ara olabiliyor, disiplin soruşturması açılıyor ve olaya göre yaptırımları var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B J K

Merhaba,

Ocak ayında alımlar olacak. Başvurmayı düşünüyorum. Merak ettiğim mülakatlarda ne soruyorlar.

Mülakatta her türden sorular olabiliyor, sonuçta bir genel kültür ve mesleki bilgilerin test edildiği bir ortam. Cumhuriyet yıllarından, Osmanlı döneminden veya günlük olaylardan, her yerden soru gelebilir. Sık sık haberleri izleyin, bizim dönemimizde Şili'de göçük altında günlerce kalan madenciler vardı onlara bile çalışmıştık.
  • vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    Hocam,amacım konuyu baltalamak değil umarım yanlış anlamadınız beni.
    Aksine amacım bu güzel konuda sorulan sorulara verilen cevapların bazılarının kalitesini artırmak.
    Size sorulan soruların bir kısmını sorun hocam cevaplayayım

(alıntılayarak soruyu soranları eklemek istedim aslında ama çok uzun bir post olacaktı)
  • Silivride yatmakta olan bir subaya mektup göndermek mümkünmüdür? Şu an yalnızca ailesi ile görüşüyor herkese açık görüşü ne zaman başlar?
  • https://m.facebook.com/pages/Ödemiş-T-Tipi-Kapalı-Ve-Açık-Ceza-Infaz-Kurumu/591822467650350 sayfanın kapak fotografindaki kisilerden hangisi sensin
    https://www.evrensel.net/haber/287839/odemis-cezaevinde-hak-ihlalleri-yasaniyor buna ne diyorsun muhtemelen yalan diyeceksin de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Kapasitenin ustune niye cikiliyor? Koguslarda insanlar niye yerde yatiyor? O Buca cezaevininde allah belasini versin. En kotu 3-4 cezaevinden biridir. Eski bayrampasa bildigin.50 kisilik kogusta 70 kisi kaliyor. Sadece kapasite degil yasam sarti olarakda cok kotu. Sakran t tipi 14 kapasite 18 kisi mesela.
  • ROMA1927 kullanıcısına yanıt

• yener44 kullanıcısına yanıt
    Görüş belli kişilerle sınırlıdır, herkes giremez. Mektup gönderebilirsiniz.
  • The Dragonborn Comes kullanıcısına yanıt
    İddia edilen durum tamamen yanlı olarak haber edilmiş bir durumdur. Adı geçen hükümlülerin kuruma alınması esnasında yasal mevzuat uygulanmıştır, yeni açılan bir kurumun bazı eksikliklerinin olması da normaldir. Hükümlülerin personele sözlü ve fiziki olarak karşı koyduğu, talimatlara uymadığı gibi dumurlardan hiç bahsedilmemiş, olay bu bağlantıda anlatıldığı gibi değil.
  • dgndgn2 D kullanıcısına yanıt
    Kapasite yetersiz geldiği durumlarda hükümlüyü kuruma almayalım mı? Yer yok diye serbest mi bıraksın mahkemeler?
  • Sorulan soruların cevaplarının yarısı kadarını biliyor olmama üzülsem mi sevinsem mi bilemedim.

Bu da bonus olsun; bazı kapalı cezaevlerine görüşe gelen kadınların(tabi ki her kadın değil) duruma göre cinsel organlarının içine kadar bakılabiliyor diye biliyorum içeri uyuşturucu vb gibi yasak maddeler girmesin diye.

Doğru mudur hocam, siz ne düşünüyorsunuz?
  • Surfer Rosa kullanıcısına yanıt
    Bandırma ceza evinde çalışan bir memur olarak size şöyle bir cevap vereyim yakın bir tarihte bir bayan ziyaretçinin ayak bileğine yapıştırdığı yara bandının altında esrar buldu memure arkadaşımız. Kadın o kadar yaygara çıkardı yinede görevini yaptı arkadaşımız ve buldu bunu.
    Ne yapsın çoluk çocuğumuzu zehirleyen bu insanlar içeride yeyip içiyor birde esrar keyfi mi yapsın yapılan aramalar insanlığa yakışmıyor diye.
  • Adam şişleme olayları yaşanıyor mu?
  • Surfer Rosa kullanıcısına yanıt
    Gerektiğinde ince arama yapılabiliyor ama o bahsettiğiniz kadar derin olmuyor. Eğer çok ciddi şüphe olursa doktor eşliğinde aranır, aratmak istemezse de içeriye alınmaz.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.