DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
ARIZA ISIKLARI BİLGİSİ
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
41
Cevap
4
Favori
122.297
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      769 Mesaj
      23 Mayıs 2011 17:24:04 Konu Sahibi
      1.Motor yağ basıncı
      2.Soğutma soğutma suyu sıcaklığı
      3.Vites arızası (opsiyon)
      4.Ön ısıtma bujileri (sadece dizel için)
      5.Mazot filtresinde nem
      6.Fren sisteminde hatalı çalışma (yetersiz) Seviye Sıvı Fren/ el freni
      7.Fren balataları aşınma
      8.ABS sistemi
      9.Park lambaları
      10.Uzun farlar
      11.Sis lambaları
      12.Arka sis lambaları
      13.Sağ sinyal lambası
      14.Sol sinyal lambası
      15.Lambalar arızalı
      16.Akü şarjı
      17.Emniyet kemerlerinin kilitlenmesi
      18.Yakıt rezervi
      19.Motor kontrol sistemi arızası (EOBD)
      20.Air bag arızası
      21.ASR sistemi arızası
      22.Aracın koruma sistemi arızası
      23.Direksiyon sistemi arızası
      24.Kapıların tam kapanmaması
      25.Yolcu tarafındaki hava yastığının manuel olarak devreden çıkartılması
      26.Arka yan hava yastığının devreden çıkartılması (opsiyon)
      27.Otomatik hız kontrolu ( opsiyon)
      28.VBC sisteminde arıza ( opsiyon)
      29.Jenerik arıza
      30.Müsaade edilen hız (sadece Arap pazarı için)

arkdaslar aracımızdaki arıza ışıklarının anlamlarını buradan kontrol edebiliriz. baska ışıklar varsa paylaşalım bilmeyen arkdslarımıza yardımcı olmus oluruz

|
      |

• Yarbay
      6709 Mesaj
      23 Mayıs 2011 17:53:41
      15 numaralı arıza ışığı aracımda yanmakta
      |
      |

• Yüzbaşı
      769 Mesaj
      23 Mayıs 2011 19:02:13 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

15 numaralı arıza ışığı aracımda yanmakta

baska arıza ışıgın yanmasın yeter arkdsm farlar ucuz arızalar
      |
      |

• Yarbay
      10806 Mesaj

Android Beta Tester
      23 Mayıs 2011 19:20:34
      genelde ortak kullanılan semboller olsa da bazı uyarı işaretleri her araçta aynı değil

mesela ASR, ESP sistem ışığı genelde şeklindedir, kapı açık uyarısı şeklindedir. ayrıca kısa far lambası da var

ayrıca 26 numaralı bana sanki yan hava yastığının iptali gibi geldi

ayrıca motor suyu uyarı lambası da şeklinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazyarif -- 23 Mayıs 2011; 19:29:11 >
      |
      |

Acer AS5740G-434G50Bi
      CPU: Intel® Core™ i5-430m 2.26 ~ 2.53 Ghz (Turbo Boost) | RAM: 4 GB DDR3 1066 Mhz | HDD: Toshiba 500 GB 5400 rpm | Acer Nplify™802.11b/g/n | ATI Mobility Radeon™ HD 5650 GDDR3 1 GB Ekran kartı DirectX® 11 | High Frequency Enhancer True 5.1 surround ses çıkışı | Bluetooth® 2.1+EDR | 4 USB 2.0, 1 HDMI™ | 15.6" HD 1366 x 768, 16:9 yüksek parlaklık (220-nit) Acer CineCrystal™ LED-backlit TFT LCD, 8 ms HD tepki süresi | Windows 7 Home Premium TR 64 Bit
      Suskunluğum asaletimdendir! Her lafa verilecek bir cevabım vardır aslında... Ama bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye!
    • Yüzbaşı
      586 Mesaj
      23 Mayıs 2011 19:51:58
      bizim araçta da 19 motor arızası yanıyordu. lpg den olduğunu söylüyor ustalar. bakalım hayırlısı...
      |
      |

• Yüzbaşı
      419 Mesaj
      23 Mayıs 2011 20:41:45
      2 ile 18 aynı
      |
      |

Onunla kaplı her yanım ve ben kokardı her yanı.
    • Yarbay
      2287 Mesaj
      23 Mayıs 2011 21:07:46
      quote:

Orijinalden alıntı: jowood1

bizim araçta da 19 motor arızası yanıyordu. lpg den olduğunu söylüyor ustalar. bakalım hayırlısı...

Konusu değil ama yanmamalı eğer yanar bişey olmaz diyen usta olursa oradan uzaklaşın, motor arıza ışığı önemlidir ve LPG'den sonra yanıyorsa sorun bulunup çözülmelidir.. Belki o an için çok zararlı bişey olmayabilir ama olası başka bir arızada ışık hep yanıyor halde olduğundan durumu siz fark edene kadar zararı daha fazla olacaktır... Bir an evvel arıza ışığının sorunuda çözülerek giderilmesini sağlayınız
      |
      |

• Yüzbaşı
      586 Mesaj
      24 Mayıs 2011 01:46:34
      dostum bilgisayara bağlayıp söndürdüler, gaz çıkış ölçümünde lpg yi benzin oranına göre hesapladığı için yanılıyor demişlerdi. sonra kendisi tekrar yanmaya başladı. bir süre sonra söndü. şimdi yanmıyor bakalım. aman nazar değmesin :)
      |
      |

• Teğmen
      128 Mesaj
      19 Temmuz 2011 15:30:39
      Merhaba arkadaşlar bir ay önce sıfır ford focus aldım. Arabamı aldığım gün akü arıza lambası yanıyordu sordum ilk zamanlar yanabilir dediler. Şu an 2000 km de hala aradabir yanıyor sonra kendi kendine sonuyor. Bi kaç kez marşa uzun basmam gerekti çalışması için özellikle hava sıcak ve araba dışardayken. Sürerken hangi durumda yanıyor bilmiyorum fakat ben araçta hiçbir değişiklik hissetmiyorum. Açıkçası servise götürmekte istemiyorum nitekim sağlam götürdüğün arabayı bozadabilirler. Sizce sorn geçicimidir ve ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

• Yüzbaşı
      886 Mesaj
      19 Temmuz 2011 16:07:03
      quote:

Orijinalden alıntı: irlandali

Merhaba arkadaşlar bir ay önce sıfır ford focus aldım. Arabamı aldığım gün akü arıza lambası yanıyordu sordum ilk zamanlar yanabilir dediler. Şu an 2000 km de hala aradabir yanıyor sonra kendi kendine sonuyor. Bi kaç kez marşa uzun basmam gerekti çalışması için özellikle hava sıcak ve araba dışardayken. Sürerken hangi durumda yanıyor bilmiyorum fakat ben araçta hiçbir değişiklik hissetmiyorum. Açıkçası servise götürmekte istemiyorum nitekim sağlam götürdüğün arabayı bozadabilirler. Sizce sorn geçicimidir ve ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler.

Araçlar fabrikadan çıktıktan sonra gemide , gümrükte, bayide çok beklemiş olabiliyor. Dolayısıyla akü zayıflıyor geçici bir durum akü zamanla kendini toplar ama baktınız olmuyor servise gidin. Korkmayın aracınızı bozma ihtimali en düşük olan tamirciler yetkili servisler ve akü arızasını gidermek çok zor olmasa gerek en fazla aküyü değiştirler

bu arada aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin inşallah
      |
      |

• Yarbay
      4272 Mesaj
      19 Temmuz 2011 16:21:39
      quote:

Orijinalden alıntı: irlandali

servisine gösterin aracı
      |
      |

2015 peugeot 301 active 1.6HDI----2015 iveco daily 35 S 13 kamyonet
      2014 vw caddy comfortline 102hp----2014 dacia dokker ambiance 90hp
    • Teğmen
      128 Mesaj
      20 Temmuz 2011 18:27:27
      Teşekkür ederim... Bu arada hep söylemek istemişimdir bu forum hakketen bana samimi geliyor insanlar içten cevaplıyor mesajları arada bir tabiki çerezler var ama şu interneti bulanlardan allah razı olsun. :)) sizlere ve donanimhabere teşekkürler.
      |
      |

• Yarbay
      6412 Mesaj
      20 Temmuz 2011 18:35:52
      Akü başlarını kontrol edin sorun oradaysa servise yakıt yakmaya gerek yok.
      |
      |

YZF R6
    • Binbaşı
      1712 Mesaj
      20 Temmuz 2011 18:37:46
      Tempralarda motor soğutma suyu ve cam suyu ile ilgili uyarı sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.S 43 -- 20 Temmuz 2011; 18:42:12 >
      |
      |

"Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning how to dance in the rain
    • Er
      1 Mesaj
      21 Temmuz 2011 10:49:16
      Herkese merhaba.
      Bir arkadaşımın Fiat Ducato 2008 model aracı var. Bir haftadan beri araçta 29 nolu ışık yanıyor ve ses çıkardıktan sonra bilgilendirme olarakta INFO USEES PLAQUETTES diye bir mesaj vermekte. Araç fiat servisine gittiği halde herhangi bir arıza giderici çözüm bulunamamış. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş var mı?
      |
      |

• Teğmen
      115 Mesaj
      02 Ekim 2012 00:49:13
      bmw 5.20 ia var 28 numaralı ışık yanıyor neyapmalıyım?

SEAT LEON 2.0 TDI DSG 2006, lenovo g510 i5 4g,GM discovery mini 2
    • Yarbay
      3172 Mesaj
      02 Ekim 2012 00:51:32
      quote:

Orijinalden alıntı: farozaa

bmw 5.20 ia var 28 numaralı ışık yanıyor neyapmalıyım?

DSC'yi (ESP'yi) kapatmissin hocam.
      |
      |

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)
    • Yarbay
      2788 Mesaj
      02 Ekim 2012 01:17:23
      toyotacıların bunları bilmesine gerek yok :) vw ve opeliciler iyi ezberlesin
      |
      |

Seviyeli bir forumda ciddi konular konuşulur.
      Ergenlerin cirit attığı bir forumda benim seviyem ancak bu kadar olur...
      Her mesajımı ciddiye almayın...
    • Teğmen
      164 Mesaj
      02 Ekim 2012 02:22:06
      19 numara adeta benim yol arkadaşım.o işareti görmeden rahat edemiyorum.babamın astrasında,passatında,benim a3ümde hiç sönmediler

a3 te kafasına göre ama,2 gün yanıyor,3 gün sönüyor falan.kafasına göre,asil araba tabi

• Yarbay
      3749 Mesaj
      09 Şubat 2013 23:04:10
      quote:

Orijinalden alıntı: capricemylove

19 numara adeta benim yol arkadaşım.o işareti görmeden rahat edemiyorum.babamın astrasında,passatında,benim a3ümde hiç sönmediler

a3 te kafasına göre ama,2 gün yanıyor,3 gün sönüyor falan.kafasına göre,asil araba tabi

Aynen bizimde opel zafira 2000 model aracımızda özellikle otobanda 120 sınırına geldiğimizde 19 numaraları arıza ışığı yanıyor, aynı hızda gitmeye devam edersek sönmüyor ancak hızı düşürdüğümüzde sönüyor, acaba herhangi bir sıkıntı varmı ki, birde aracımız LPG li.

HEP DESTEK

TAM DESTEK

Reklamlar
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.