Şimdi Ara

Ariston Hotpoint Çamaşır Makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkaşlar bu çamaşır makinesini Carrefour'da gördüm, katalog ürünüydi ve fiyatı yaklaşık 584 liraydı ve 12 taksit yapıyorlar. Ariston ile ilgili bir çok olumsuz yorum var forumda, ama bu çamaşır makinesinin özellikleri çok hoşuma gitti. 15 dk ve 30 dk yıkama, özel yünlü programı, kırışmayı önleyici ütüde kolaylık sağlayan program vs. . Bana aynı özelliklere sahip , ama fiyatı da aşağı yukarı bu civarda olan başka bir marka çamaşır makinesi önerebilir misiniz? Yoksa bunu alayım mı? Ariston hakkında olumsuz yorumları okuduktan sonra açıkçası almaya korkuyorum biraz Teşekkürler.

• aristondan uzak dur artık yan sanayi malı oldu

ariston hoover indesit bes para etmez cin malı gibi kaliteleri var
  • Ariston maksimum 5-6 sene kullanabileceğiniz oldukça kalitesiz ve düşük performanslı bir makinedir. 15 dakikalık programı vardır ama o kadar kötü bir yük dengeleme şekli var ki 2kg çamaşırı dengelemesi 20 dakikayı bulacaktır. Bunun yanında elektronik kart, rulman, amortisör gibi parçaları da son derece dayanıksızdır.

Kısacası 600TL'nizi çöpe atmayın derim.

Bu tür alt sınıf ürünler kağıt üzerinde harika görünür ancak pratik kullanımda idda edilen performansı alamazsınız.

Kırışık önleme, 15 dakikalık program, mix programı vs gibi özellikleri istiyorsanız Profilo CM0801CTR önerebilirim en uygun fiyatlı olarak. 7kg kapasiteli A++ enerji sınıfı üründür ama fiyatı en uygun 700TL civarıdır. 10-15 sene sorunsuz kullanabileceğiniz bir üründür.
  • aynen biraz aristona göre pahalı

Profilo CM 800-801 CTR 7 Kg 800 Devir Çamaşır Makinesi

http://www.hizlial.com/beyaz-esya/camasir-makineleri/profilo-cm1001-ctr-1000-devir-camasir-makinesi-7-kg-_04.006.4575.0007.htm
  • Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için. Profilo'nun önerdiğiniz modeli de hoşuma gitti. Carrefour'da Profilo marka çamaşır makineleri de vardı. İnşallah bu model vardır.

Aslında ben Bosch marka istiyordum, ama şu an için o kadar para verecek durumum yok, evde zaten tüm beyaz eşyalar Bosch, bir tek çamaşır makinesi Arçelik
  • CANDOĞAN BEY
    WHIRLPOOL AWO/ D 9562 6KG 1200 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ İÇİN YORUMUNUZ NE OLUR?
    FİYATI 1000 TL
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orijinalden alıntı: BJK

Teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız için. Profilo'nun önerdiğiniz modeli de hoşuma gitti. Carrefour'da Profilo marka çamaşır makineleri de vardı. İnşallah bu model vardır.

Aslında ben Bosch marka istiyordum, ama şu an için o kadar para verecek durumum yok, evde zaten tüm beyaz eşyalar Bosch, bir tek çamaşır makinesi Arçelik

Profilo da zaten Bosch üretimidir. İyice araştırırsanız 700-750 arasına bulabilirsiniz.

quote:

CANDOĞAN BEY
    WHIRLPOOL AWO/ D 9562 6KG 1200 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ İÇİN YORUMUNUZ NE OLUR?
    FİYATI 1000 TL
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
    Bu ürün fiyat/performans ürünü değildir. Whirlpool almak için özel bir avantajınız yoksa aynı fiyata daha iyisini alabilirsiniz.

Mesela Darty'de Profilo CM1000STR modeli 8kg 1000 devir A++ enerji sınıfı orijinal Alman Bosch üretimi ve 999TL. Whirlpool'a göre sıkma devri haricinde her açıdan daha üstün.
  • candoğan bey,
    yorumunuz için teşekkür ederim.
    ancak ben taşrada oturuyorum(darty ye ulaşmam çok zor) bu 1000 tl taksitli fiyattır ve söylediğiniz profilo burada 1500 tl civarında.
    bu koşullarda profilonun diğer(örneğin 6 veya 7 kilo) bir modelini önerir misiniz?
    bunlarda orjinal alman malı mıdır?
    yoksa whirlpool u mu tercih etmeliyim?
    teşekkürler
  • Haklısınız dışarıda daha pahalı bu ürün, ben Darty'den alabiliyorsanız diye demiştim.

Whirlpool İtalya üretimidir. Duruma göre tercih edilebilir.

Profilo'nun CM1001CTR modeli de 800TL civarında onu da düşünebilirsiniz alternatif olarak. Whirlpool'un 10kg olan Dreamspace serisi harika ama İtalyan modelleri çok da kaliteli değil. Teknik değerleri de rakiplerin 2004-2005 modelleriyle denk.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelek06

aristonun tek iyği özelliği sessiz çalışması bende vardı 1 ay olamdan sattım lastik kokusu siniyor çamaşıra bazen kazan yerinden çıkabiliyor

Yok zaten Bosch marka aldık çamaşır makinesini, bayağı oldu alalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelek06

hayırlı olsun arçelik in love daha iyi

Hiç sanmıyorum

WAS20461TR modelini aldık, alman üretimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 23 Ocak 2014; 11:31:14 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.