Şimdi Ara

Arçelik Klima Alanlar (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
382
Cevap
7
Favori
103.808
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba. Bahsettiğiniz özellikleri tam içeren cihazlar Arçelik 12560 ve LG Sirius UV ile LG Artcool Nano UV serileridir.

Saygılarımla..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • klima5505 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Peki şu modeller ile Beko 51260 ı karşılaştırırsak çok büyük fark olur mu?

vestel nova inverter 122 GI Pro 12000 (siyah)

-Arçelik 12610 (410 gazlı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 25 Mayıs 2022; 19:4:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beko 51260 ı, tam almak üzereyken, bugün 1500 tl fiyatı zıpladı, ben de şu anda Vestel tarafına dönmeye yakınım.

Uzatılmış garantisi de sadece 399 tl olduğu için, karar vermeye çok yakınım açıkçası.

Eğer ki üstadın bir aksi yorumu yoksa vestel nova inverter 122 GI Pro 12000 alacağım.

Şu anda tek derdim, kumandasının fotoğraflarını arıyorum.

edit: fiyatta anlaştık ve Beko 51260 alındı. Şimdi montajı bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 25 Mayıs 2022; 21:11:30 >
  • twingonote kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Hayırlı olsun. Vestel'de ses şikayetleri söz konusu. Arçelik tercih etmeniz iyi olmuş. Vestel'i net bir şekilde tavsiye edemeyecektim. Cihaz gelince izlenimlerinizi bu konu altında paylaşmanızı rica ediyorum mümkünse. Konunun başlığına binaen merak edenlere yardımcı olacaktır.

Saygılarımla...

• Teşekkürler hocam,

12999 TL olan liste fiyatından indirimle 11350 TL ye aldım. Mayıs ta kampanya var bu arada almak isteyenler düşünebilir, bu ay alanlara +3 ay garanti uzatma hediyesi var.

Borulama alüminyum olacak, vakum yapılacak.

LG ye göre tercih etme sebebim hem 1500 tl daha ucuz olması, hem garantisinin daha uzun olup ayrıca uzatılmış garanti de alma şansımızın olması, servisinin daha yaygın olması, uzaktan kumandasının daha kullanışlı olması vb. vb sayılabilir.

Yarın sabah elektrikçi girecek ilk önce; şalter, 16 lık sigorta, 3x2.5 luk 6 m kablo çekimi vb işleri yapacak. Bu anlamda dikkat etmemi tavsiye edeceğiniz bir konu olur mu?

Ardından da klima montaj ekibi girecek. O kısımda da tavsiyelerinizi alabilirsem çok iyi olur bugün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 27 Mayıs 2022; 9:16:2 >
  • İlaveten, şu iki model arasında ne farklar var, tüm mekanizmaları, otorları vb aynı da sadece filtre vb konularda mı fark var?

Beko Aktif Hijyen Smart 51260 HP A++ 12000 BTU Duvar Tipi Inverter Split Klima (aktifexpress.com)

• Beko 51260 HP 12000 Btu montajı tamamlandı. Toplam 1 saat 45 dakika sürdü.

-Boru çekme, kesme, montaj, gaz alma, macunlama, vakumlama hepsi yapıldı. Vakum fabrika çıkışlı yapılı dediler, ama gene de yaptırdım. İlk takışta basınç göstergesi 0.05 gibi bir rakam idi. 12-13 dk da sıfır oldu.
    -Dış duvar borulamaları vb pek özenli olmadı. Bina içi klima pimaşını kullanmak yerine yeni delikler açıldı.
    -Dış üniteyi mermer üstüne geldiği için vidalamadan öyle ağırlığı ile bıraktılar. Genel anlamda ustaların hali tavrı çok iyiydi ama sonuçta mimar mühendis memnun etmek kolay değil.
    -Ayrıca uzatılmış garantiyi almak istedik ancak pos şarjı bitmiş alamadık, kumanda ve cihaz kulllanımını anlatmadan gitti arkadaşlar.
    -İç ünite 2021, dış ünite 2022 imalatı idi gelen.
    -Kumanda boyutları baya büyük, elimdeki fotoya bakınca ölçek anlaşılıyor
    -Homewhiz kurmak son derece basit. şifre: homewhiz

Fotoları kronolojik ekliyorum, sorusu olanlara cevap verebilirim. (Not:Fotoların sıralaması kaymış, admin arkadaşlar düzeltebilir mi bakılırsa?))

Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar
     Arçelik Klima Alanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twingonote -- 30 Mayıs 2022; 8:26:15 >

• twingonote kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Öncelikle klimanız hayırlı olsun. İç ve dış ünitenin üretim yılının farklı olması normal. Diğer markalarda da olabilen bir durumdur.

Dış ünite zemine monte edildiği zaman yer takozu adı verilen takoz ile takılır. Normal takozlar da uygundur. Yer takozunda sabitleme imkanı yoktur. Yani zemine montajda sabitleme gerekmez. Tabi dıştan müdahale olmayacaksa gerekmez. Sizin durumunuzda ise en azından 1 ayağa bile olsa cıvata atılmalıydı. Gördüğüm kadarıyla dış ünitenin bulunduğu yer boşluk. Yani aşağıya zemine kadar uzanan bir boşluk var gibi görünüyor. Eğer böyle ise diş üniteyi düşmeye karşı koruyacak şekilde bir uygulama yapmanızı veya yaptırmanızı tavsiye ederim. Aşağıda insanların gezinebilme imkanı var mı bilmiyorum ancak ileride ola ki dış ünite düşerse boru dış üniteyi tutamaz ve dış ünite aşağı düşer. Aşağıda insanlar var ise sonu facia olur. Eğer bahsettiğim gibi bir alan ise dış üniteyi bir şekilde düşmeye karşı korumanızı tavsiye ederim.

Saygılarımla...

• klima5505 kullanıcısına yanıt

Ustaya söylememe rağmen, "ben dış üniteyi sabitledim bir şey olmaz, vida mermeri parçalar o yüzden atmadım ama demire dış üniteyi bağladım" vb dedi. Akşam tekrar detaylı bakarım.

Not:Üstte yolladığım fotoları kronolojik olarak işlem sırasıyla attım ama nedense kaymış sırası ve de düzeltemiyorum. Admin arkadalar belki yardımcı olur.

• Arçelik Ekolojik 12325 - 24000 BTU alınır mı? Kullanan var mı?

• muselmansuffe M kullanıcısına yanıt
  • Merhabalar,

Arçelik'ten 12465 HP Ultra Hijyen Plus Inverter klimayı satın alacağım. Fakat aklımda birkaç soru var. Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

• İç ünite ses değerleri nasıldır?
    • İyonizer olduğu cihaz üzerinde ionfresh olarak belirtilmiş fakat teknik özelliklerde göremedim.
    • Verim olarak ortalama seviyelerde sanırım. Bu konuda görüşlerinizi merak ediyorum.
    • Lg Uv Artcool S3-M12JARGA şu modeli çok istiyordum fakat 3+4yıl garanti olduğu ve fiyat anlamında Arçelik daha uygun olduğu için LG grubuna yönelmedim. Fakat LG'den mekanik anlamda geri kalan yanı var mıdır?

Şimdiden çok teşekkür ederim.

• Merhaba arkadaşlar, eski ev sahibinden kalan klimam var. Kiracı götürmesin diye söküp depoya koymuş.
    Malum klima fiyatları ve elektrik fiyatları uçmuş durumda.
    Arçelik artcool serisi (tablo gibi olanlar) A enerji geçiyor.
    Letgoda 3-4 bin civarı fiyatlar görmüştüm 13.000 Btu bu arada . Satıp 10 bin civarı a++ klima almak mantıklımı yoksa tekrar monte edip kullansam mı ? Şehir Denizli klima yatak odası için günlük max 3-4 saat çalışır gibi düşünüyorum

Diğer klima da salon için 25.000 btu eski nesil 🙂 o sanırım faturada sıkıntı çıkarabilir

Arçelik Klima Alanlar

Arçelik Klima Alanlar

Arçelik Klima Alanlar2

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Selamlar.

evim uzunlamasına dikdörtgen şekilde 3 cephe görüyor. ön cephe mutfak ve salonun sadece 1 cephesi batıya bakarken, diğer odalar doğu hatta kuzeyi bile görüyor. Hal böyle olunca kısmen salon ve mutfak çok aşırı ısınıyor ve güneş görüyor. Hatta salonun güneşe gelen cephesi kapalı balkon(cambalkon) olduğundan güneşi tam almayıp mutfaktan en az bir kaç derece daha serin bile oluyor.

yani en sıcak havalarda yatak ve çocuk odalarında serin bi bahar havası gibi olsada mutfakta resmen çöl sıcağını yaşıyoruz. özelliklede ocak çalışıp yemek piştiğinde. ocak çalışmasa yinede idare ediliyo ama yemek pişerken dayanılmaz bir bir sıcak oluşuyor. bundan ötürü de mutfağa klima almayı uzun zamandır düşünüyorum ama bir türlü karar kılamadım ne tip hangi btu da almam konusunda.

13 metrekare mutfağım ve 9 k btu yeter gibi görünüyor ama ben bekonun 9k lığını iş yerinde deneyimlemiştim ve güneş görmeyen oda için ancak yeterli oluyor idi.

sorum şu ki ful güneşli temmuz ağustos sıcaklarında birde yemek pişerken rahat 40 dereceleri bulan oda için tavsiyeniz hangi marka model ürünler olur. birde ürün bakarken elektrik tasarruflu ürün tercih etmelimiyim fikriniz nedir. günde can çatlasa 3-4 saat çalışacak ve sadece soğutma olarak kullanıcaz. kışın ihtiyaç yok.

saygılar.

• maviplanet kullanıcısına yanıt

12-18 btu iş görür diye düşünüyorum.

• Merhaba , 18325 Ekolojik Inverter Klima kullananlar varmıdır varsa cihaz nasıldır . Almayı düşünüyoruz. Bayi 12000 lira fiyat verdi ama 800 liralık küçük eşya hediyesini çıkardık o olmadan bu fiyata verebiliriz dedi. Fiyat ve performans açısından bilgilendirecek varsa sevinirim . Bu olmazsa demirdöküm kion veya lg dual cool düsünğyorum. Daha çok yaz icin değil de kış icin ısıtmada daha önemli olacak klima benim için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurugr -- 2 Temmuz 2022; 11:58:23 >
  • Guest-E27222C63 G kullanıcısına yanıt

meali: zitsubishi ya da zaikin klimaların satıcısıyım - satıs müdürüyüm.. yerli firmaların direkt cinden getirttigi ya da türkiye fabrikalarında montajını yaptıgı klimalar esasen cok kaliteli klimalar 15 - 20 sene sorunsuz calısıyorlar ve sogutuyorlar sıcak sehirlerde bile insanlar %90 onları alıyorlar bu yüzden biz klima satamıyoruz.. 200 klimadan 2 tanesi bile bizim mal değil.. biz de internet forumlarında hesap alıyoruz 10 - 15 hesap anlasıp giriyoruz klimanın ustasıyız diye bilgili görünerek cok satanları onlar fasa fiso hemen bozuluyor sogutmuyor diye sürekli kötülüyoruz hatalı kurulum yapılıp da kliması ilerde bozulan ya da sogutmayan müsterilere de klima dandik ondan sogutmuyor ya da bozuldu diyoruz..

biz müsteriyi kazıklamıyoruz biz 2 katına klima satıyoruz fakat bizimkiler fasa fiso değil onlar fasa fiso diyoruz.. forumdan 3 - 5 satıs yaparsak yolumuzu buluyoruz.. bizim sözde japon özde cin klimalarını alın.. aynı mala 2 katı ücret ödeyin kazıklanın.. zitsubishi heavy de olmaz.. zaikin olabilir belki fakat o da bizimkine göre ikinci sınıf en güzeli bizim zitsubishi.. eğer almazsanız paranız bosa gider baska markalar hemen bozulur sogutmaz.. oldu hemen zitsubishi almaya gidiyorum  Arçelik Klima Alanlar 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lucius24 -- 18 Ağustos 2022; 17:59:29 >

• ugurugr kullanıcısına yanıt

merhaba aldınız mı, ben de ısıtma icin dusunuyorum

• Annemlere takmiştim tüketim için 12 btu, odami büyük borumu uzun geldi bilmiyorum ama sogutma üzdü resmen şimdi bendeki A sinifi daikin klimayi onlara verip kucuk odaya gecme ihtimalim var kullananlar nasil memnunlarmi acaba.??

• Beyler 2019 dan beri arçelik klimam var çok yoğun kullanmıyorum motor balkonda balkon cam balkon en üst kat cok tozlu durmuyor baktığım zaman bakım yaptırmama gerek varmı sizce ? içerdeki cihazın toz filtrelerini temizledim onlarda temizdi.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.