Şimdi Ara

Arçelik 5000 mgsi ön kapak contası sabit değil?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Arçelik 5000 mgsi aldık. Fırını açınca ön kapak contası in sabit olmadığını gördüm.Bu normal mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dort köşeden tutturulmuş olmasi lazım

• Normal bir durum. Yukarıda yazıldığı gibi köşelerden tutturulmuş oluyor.
  • Konudan bağımsız, fırından memnun musunuz?

Bunun meb olanı 399 tl, sizinki 529 tl.

Anladığım kadarıyla aradaki farklar:

Meb olan beyaz, mgsi inox

Meb 6, mgsi 7 fonksiyonlu

Meb 1, mgsi 2 tepsili.

Bu farklar için arada 130 tl fark var. Diğer bir deyişle inox olan, beyazdan %33 pahalı.

Benim kaçırdığım başka farklar var mı?

• Yenilerin alt rezistansı çıplak da olabiliyor, siz hangi modelle ilgileniyorsunuz Emrah Bey? Alt rezistansı gömülü olanı almak çok daha mantıklı.

Ben ankastre fırın koyacak yerim olmadığı için Arçelik MF44KEB almıştım ve çok memnunum performansından. Sadece fan çarkını metal yapmışlar ve fan emiş yaptığından yağlandı, tek kötü yanı o.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Candoğan bey ben ya 5000meb ya da 5000 msgi planlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

Candoğan bey ben ya 5000meb ya da 5000 msgi planlıyorum.

Kesinlikle alt rezistansı gömülü model alın. Can Bey'in dediğine ek olarak rezistansı açık olan fırınların altı üstü çok ısınıyor. Alt rezistansının açık olması fırının altının ısınması Allah korusun yangına bile davet çıkarması demek. Ben olsam en üst model inox alırdım. Eski inox modellere ek olarak 3 tepsi pişirme ve surf özelliği eklemişler. Şimdi fırın alsam en üst model inox alırdım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5000msginin alt resistansı kapalı mı? geçen yıl görmüştüm ama dikkat etmemişim hiç.

5000mebde durum nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

5000msginin alt resistansı kapalı mı? geçen yıl görmüştüm ama dikkat etmemişim hiç.

5000mebde durum nasıl?

Evet iki modelin de kapalı. Ama onun dışındaki arçelik beko mini midi fırınların alt rezistansı çıplak tek camlı turbo fan fırının arkasında değil yanında.

• Tşkkürler

• Eskiden düz fırın kullandigimizdan eşim süper demiyor. Poğaçalar kabarmiyormus performans süper degil

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar davids

Eskiden düz fırın kullandigimizdan eşim süper demiyor. Poğaçalar kabarmiyormus performans süper degil

Merhaba öncelikle bu fırının pişirme performansı harika. Bir sürü tanıdığım kişiye aldırdım hepsi de çok memnun. Hangi pişirme ayarlarında kullanıyorsunuz? Turbo kullandıysanız hiç kullanmayın çok çabuk pişiriyor dışını yakıyor içini çiğ bırakıyor. Turboyu Sadece et pirzola balık gibi zor pişen yiyeceklerde kullanın. Poğaçaların üstüne yumurta sürünce harika oluyor eşiniz biliyordur belki ama hatırlatmak istedim. Bir de bu fırın çift camlı olduğu için ısı yalıtımı mükemmel. Bende 2 alt modeli var. Makarna böreğini yuvarlak tepside 45 dk alt üst fansız 200 derecede pişirdik. Fırında 2 saat bıraktık. 2 saat sonra bile fırının içi çok sıcaktı.

• Teşekkürler

• edgar davids kullanıcısına yanıt
    Arçelik 5000 mgsi fırından memnunmusunuz hocam.
    Ekmek poça börek nasıl pişiyor.
    Ekmek pişirmek için Davul fırın ararken midi fırını gördüm de.

• emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Mgsi fanda ısıtıcı var diyorlar doğru mu ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.