Şimdi Ara

Aralıksız en fazla kaç km kullanabiliyorsunuz? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
0
Favori
16.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • uzun yola cıkmadan once guzelce bır uyku alırım 17:00 gıbı uzanırım 22:00da yola cıkarım
    ferıbot varken kafesınde kahvemı ıcerım artık osmangazı koprusu var bursa cıvarında dınlenırım susurlukta tostumu yerım 30 dk dınlenme sabah 6 7 gıbı ızmırdeyım kahvaltı edılır dogru denıze sag salım gırılır
  • Başlıktaki aralıksız kelimesnini duble bold olması gerekir.

Sigara molası veren mi ararsın yemek mi çay mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araliksiz 430 km

• Sadece benzin almak için durdum. Sabah 9:00 dan gece 23:30 a kadar toplam 1350 km kullandım. Son 150 km yorgunluktan işkence gibiydi.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkan3156

Bir keresinde 900 km lik yolun 700. km sinde yakıt almak için durduğum istasyonda pompaların arasındaki çöp kutusuna elimdeki çöp yerine diğer elimdeki anahtarı atmıştım. Acı olan bunu arabaya bindikten sonra elimdeki çöpü anahtar deliğine sokmaya çalışırken farketmemdi. Hemen orada aracı kenara çekip uyumuştum.

Hocam siz n'aptınız

• 150 litre depo hayatımda duymadım.. 33 yaşındayım.. 15 yıllık ehliyetim var buna rağmen duymadım.. Örnek verebilir misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir depo bitiririm. Yaklaşık 700-800km. Yapar mıyım? Yapmam. Bir anlık dikkat dağınıklığının geri dönüşü olmaz.

• Depoyu fulleyip, tekrar depo boşalana kadar durmadan devam ettim. 910 km.. (izmir-ağrı arasıyolculuk ederken.) ama bunu hayatımda 1 kez yaptım. Normal şartlarda aralıksız 300 km giderim/gidiyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: askarali

150 litre depo hayatımda duymadım.. 33 yaşındayım.. 15 yıllık ehliyetim var buna rağmen duymadım.. Örnek verebilir misiniz?

Mercedes atego gelmiş hocam aklıma d sınıfında maksimum 100 LT var.

• 150 kmde bir sigara molası veririm.

• Teşekkürler cevap için.. Binek araçlarda en yüksek hummer h2 olarak hatırımda kalmış.. Şimdi baktım ondada 121 litre olarak gözüküyor.. Mercedes bmw gibi araçlarında amiral gemisi modellerinde 80-90 litre civarlarında oluyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

depo yettiği kadar

İmkansız. Ya Arabanızın Deposu İpg li 25 Lirte Filan O Zaman İnanırım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

arabanın konforuna göre, 400 600 arası premium bir araçsa 800 e kadar çıkartırım

Molasız 800 KM Hiçmi Lavabo Yemek İhtiyacınız Yok Sizin Bir Kere Kan Şekeriniz Buna İzin vermez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red Wheelbarrow

Forumda da ne şoförler varmış be. 600-1000 km cidden yetenek.

Gece yapılıyorsa hele .

Hocam Tamamen İmkansız Birşey. Çoğu Sallıyor. En Azından Bir Tuvalet Molası Yüzde Yüz Verilmiştir. Eh SÜrekli Gözler Yolda Dikkatli Olmanız Gerek. Şekersiz Yemeksiz Bunlar İmkansız. Ben Mesela Çalıştığım Kurumu Söylemeyim Gün İçinde 400-700 Km Civarı Yol Yaparız Ve Her Seferinde En Az 4 Kere Mola Veririz.
  • 2 arac peş peşe 400 km molasiz geldik. Benim 2. uzun yolculuğumdu diger kisi 20 yillik şoför. Diger aracin yakiti bittigi icin mola vermiştik. Kendisi cok yorulduğunu soyledi bende ise hic yorgunluk yoktu. Yolun amamını Cruise control ile geldim o yuzden yorulmadigimi düşünüyorum.

• ALBAY PARS kullanıcısına yanıt
    ben tek şoför olarak anladım olayı, molasız zaten gidilmez insan sıkılır, 200km de bir mola veren biriyim hadi yemek aracın içinde yolda yerimde diğer ihtiyaçlar mecbur duruyosun
  • Mola vermeden olmaz. Başlık hiç durmadan , yakıt almadan diyorsa zaten tek depoda arabanın gideri belli. Ha 90 a bağlarım bir depo 1000 km gider diyorsan araba koltuğunda hiç kimsenin 10-11 saat boyunca oturacağına da ihtimal vermiyorum. Tempolu sürüşte de zaten yakıt yetmez, en fazla 750-800 km yi 6,5 -7 saatte gidersiniz ki o bile zulüm olur durmadan.

Ben Yunanistan serres yarış pistinden izmir Mavişehir e yaklaşık 850 km gelmiştim.

Bir de 2 hafta önce sabah 10 gibi izmir den İstanbul maslak a gitmiştim. Akşamında 21,30 gibi çıkıp 00,30 a doğru izmir e gelmiştim. 900 km den fazla km yapmışım.

• Uykumu aldıysam ve karşıdan vuran güneş yoksa 300-400 civarı kullanırım. Sonrasında 5 dakikada olsa bi gerinip hareket etmem gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

mecbur kalsam 3 binden fazla giderim sanırım

İmkansız Hocam Sağlığınız Buna İzin Vermez. Ne Kadar Sağlıklı Olursanız Yolun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killerwhitewhale

Benzin molalari ile 1 gunde 1400 km yaptim,,,cok yorucu oluyor,,,

yakıt almak için 3 kere durarak 1600 km yaptım. hep +150 ile. sanırım hayatımda bir daha denemeyeceğim bir deneyim oldu. 2-3 saatten fazlası gereksiz yorgunluk vede risk.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.